صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: *****روزنامه سایت( مسایل روز دنیاو جهان اسلام و....)(حتما ببینید)***

نوشته
    13,863
    مورد تشکر
    31,093 پست
    حضور
    157 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

*****روزنامه سایت( مسایل روز دنیاو جهان اسلام و....)(حتما ببینید)***

به بابام گفتم : میخوام زن بگیرم...

چش غره ای بهم رفت و گفت:چقد درآمد داری...؟!

گفتم:هعییی...سر جمع یه هشتصد نهصد تومنی میشه...

زد زیر خنده و گفت: پاشو برو بچهههه...

با هشتصد نهصد تومن میشه زندگی کرد آخهههه...؟

میخوای دختر مردمو بدبخت کنی...؟

گفتم : اگه یه پولدار بیاد و بهتون بگه واسه پسرت زن بگیر ، امضا و تضمین هم بده که ماهانه خرج

زندگیشو میدم...قبول میکنی...؟

نذاشت حرف از دهنم بیفته ، زودی گفت:خب معلومه که قبول میکنم…!

گفتم : آخه پدر من ، قربون اون شکل ماهت بشم من ، تو حرف و امضای یه پولدارو که نه میشناسیش

و نه میدونی چه جور آدمیه قبول میکنی ، فقط و فقط به پشتوانه اینکه قول داده زندگی پسرتو تأمین کنه.

واسه بچه ات زن میگیری ولی قربونش برم ، ضمانت خدا رو قبول نمیکنی...؟

انگار بهش برخورده بود ، اخماش رفت تو هم و گفت: یعنی چی…؟

گفتم : خدا تو قرآنش گفته :

وَ أَنکِحُواْ الْأَیَامَي مِنکمُ‏ و الصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکمُ‏ وَ إِمَائکُم إِن یَکُونُواْ فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ

و َاللَّهُ وَاسِع عَلِیم(سوره نور ، آیه۳۲)

اون وقت شما...!!!!

رفت تو فکر و هیچی نگفت.

صبح روز بعد به مامانم گفت: به فکر یه عروس خوب واسه پسرت باش...خلاصه تحقیق کردیم و یه دختر مناسب

و هم سطح خودمون پیدا کردیم.ازدواجمون سر گرفت و الان یه زندگی خوب و پُر از عشق رو کنار همسرم

دارم.اگه اون موقع شنیده بودم خدا روزی رسونه...الان با همه وجودم درکش میکنم.

(راوی : گمنام)

پ.ن:

به جوونه میگیم بیا ازدواج کن،

میگه با کدوم پول؟

میگیم : خدا قول داده کمکت کنه

میگه : نمیشه که، آخه چجوری؟؟؟

حالا اگه یه بانکی بیاد بگه من فلان قدر بهت پول میدم ، نگران نباش، برو ازدواج کن،

میره ازدواج میکنه، چون تو نگاهش بانک ها از خدا قویتر هستن!

ما توکلمون مشکل داره...

ویرایش توسط شهید گمنام : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ در ساعت ۲۰:۱۶

بدی کردیم، خوبی یادمان رفت

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    13,863
    مورد تشکر
    31,093 پست
    حضور
    157 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

هفته نامه تایم آیه ای از قرآن کریم روی جلدش منتشر کرده است.

*****روزنامه سایت( مسایل روز دنیاو جهان اسلام  و....)(حتما ببینید)***

ادیان الهى، بنا به نیاز امت ها و تناسب محیط زندگانى با هم مختلف بوده، هر دینى تكمیل شده دین قبلى

است و چون اسلام ، آخرین دین الهى است، تمام نیازمندى هاى بشر را براى هدایت و سعادت دارد.

بنابراین کامل ترین دین، دین اسلام و کتاب آسمانی ما قرآن ناطق است.

منبع : شیعه نیوز

ویرایش توسط شهید گمنام : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ در ساعت ۱۰:۱۷

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    13,863
    مورد تشکر
    31,093 پست
    حضور
    157 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

آیا حق الناس هم قابل شفاعت است ؟

عيون أخبار الرضا عليه السلام‏] ... دَاوُدُ بْنُ سُلَيْمَانَ قَالَ حَدَّثَنِي عَلِيُّ بْنُ مُوسَى الرِّضَا َ عن آبائه

علیهم السلامْ عن أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ ع قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص: إِذَا كَانَ يَوْمُ الْقِيَامَةِ وُلِّينَا حِسَابَ

شِيعَتِنَا فَمَنْ كَانَتْ مَظْلِمَتُهُ فِيمَا بَيْنَهُ وَ بَيْنَ اللَّهِ‏ عَزَّ وَ جَلَ‏ حَكَمْنَا فِيهَا فَأَجَابَنَا وَ مَنْ‏ كَانَتْ‏ مَظْلِمَتُهُ

‏ بَيْنَهُ‏ وَ فِيمَا بَيْنَ‏ النَّاسِ‏ اسْتَوْهَبْنَاهَا فَوُهِبَتْ‏ لَنَا وَ مَنْ كَانَتْ مَظْلِمَتُهُ فِيمَا بَيْنَهُ وَ بَيْنَنَا كُنَّا أَحَقَّ

مَنْ عَفَا وَ صَفَحَ.
    بحار الأنوار ج‏8، ص: 40 ، عيون أخبار الرضا عليه السلام ؛ ج‏2 ؛ ص57

امام علىّ بن موسى الرّضا (عليهماالسّلام) از پدرش از آباء بزرگوارش (عليهم السّلام) از علىّ بن أبى طالب

(عليه السّلام) نقل كرد كه رسول خدا (صلى اللَّه عليه و آله) فرمود: چون روز قيامت شود حسابرسى شيعيان

ما به خود ما واگذار مى‏ شود، پس هر كس مظلمه و گناهش ميان او و خداوند است ما داورى كرده و

هر چه حكم كنيم خداوند امضاء مى‏ فرمايد، و هر كس مظلمه‏ اش ميان او و مردم است، ما از مردم تقاضا

می كنيم او را ببخشند، و آنان مى ‏بخشند، و هر كس مظلمه ‏اش ميان او و ما اهل بيت است ما سزاوارتر

از همه كس به بخشش و عفو و گذشت مى‏ باشيم.

------------------------------------------
    [تفسير فرات بن إبراهيم‏] ...جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدٍ الْفَزَارِيُّ مُعَنْعَناً عَنْ قَبِيصَةَ بْنِ يَزِيدَ الْجُعْفِيِّ قَالَ:

دَخَلْتُ عَلَى الصَّادِقِ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ ع وَ عِنْدَهُ الْبَوْسُ بْنُ أَبِي الدَّوْسِ وَ ابْنُ ظَبْيَانَ وَ الْقَاسِمُ الصَّيْرَفِيُّ

فَسَلَّمْتُ وَ جَلَسْتُ وَ قُلْتُ يَا ابْنَ رَسُولِ اللَّهِ قَدْ أَتَيْتُكَ مُسْتَفِيداً قَالَ سَلْ وَ أَوْجِزْ قُلْتُ أَسْأَلُكَ عَنْ قَوْلِ اللَّهِ

تَعَالَى: إِنَّ إِلَيْنا إِيابَهُمْ ثُمَّ إِنَّ عَلَيْنا حِسابَهُمْ‏ قَالَ فِينَا التَّنْزِيلُ قُلْتُ إِنَّمَا أَسْأَلُكَ عَنِ التَّفْسِيرِ قَالَ نَعَمْ‏ يَا

قَبِيصَةُ إِذَا كَانَ‏ يَوْمُ‏ الْقِيَامَةِ جَعَلَ‏ اللَّهُ‏ حِسَابَ‏ شِيعَتِنَا عَلَيْنَا فَمَا كَانَ‏ بَيْنَهُمْ‏ وَ بَيْنَ‏ اللَّهِ‏ اسْتَوْهَبَهُ‏ مُحَمَّدٌ ص

مِنَ اللَّهِ وَ مَا كَانَ فِيمَا بَيْنَهُمْ وَ بَيْنَ النَّاسِ مِنَ الْمَظَالِمِ أَدَّاهُ مُحَمَّدٌ ص عَنْهُمْ وَ مَا كَانَ فِيمَا بَيْنَنَا وَ بَيْنَهُمْ

وَهَبْنَاهُ لَهُمْ حَتَّى يَدْخُلُوا الْجَنَّةَ بِغَيْرِ حِسَابٍ.
    بحار الأنوار 7/203، تفسير فرات الكوفي، ص: 552

----------------------
    كنز، [كنز جامع الفوائد و تأويل الآيات الظاهرة] ...عَنْ جَمِيلِ بْنِ دَرَّاجٍ قَالَ: قُلْتُ لِأَبِي الْحَسَنِ ع

أُحَدِّثُهُمْ بِتَفْسِيرِ جَابِرٍ قَالَ لَا تُحَدِّثْ بِهِ السِّفْلَةَ فَيُذِيعُوهُ أَ مَا تَقْرَأُ إِنَّ إِلَيْنا إِيابَهُمْ ثُمَّ إِنَّ عَلَيْنا حِسابَهُمْ‏

قُلْتُ بَلَى قَالَ إِذَا كَانَ يَوْمُ الْقِيَامَةِ وَ جَمَعَ اللَّهُ الْأَوَّلِينَ وَ الْآخِرِينَ وَلَّانَا حِسَابَ شِيعَتِنَا فَمَا كَانَ

بَيْنَهُمْ وَ بَيْنَ اللَّهِ حَكَمْنَا عَلَى اللَّهِ فِيهِ فَأَجَازَ حُكُومَتَنَا وَ مَا كَانَ بَيْنَهُمْ وَ بَيْنَ النَّاسِ اسْتَوْهَبْنَاهُ مِنْهُمْ

فَوَهَبُوهُ لَنَا وَ مَا كَانَ بَيْنَنَا وَ بَيْنَهُمْ فَنَحْنُ‏
    ، بحار الأنوار ج‏24، ص: 268

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

4. تشکرها 2

نوشته
    13,863
    مورد تشکر
    31,093 پست
    حضور
    157 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

آیا مردم کشورهای اروپای مسیحی و قارۀ آمریکا هیچ گاه به فلسطینی بودن حضرت مسیح (علیه السلام)

و آسیایی بودن دینشان فکر کرده اند تا به خاطر عرق ملی و تعصبات ناسیونالیستی دینشان را کنار بگذارند؟!

آیا یهودیان اروپا و اسرائیل و آمریکا تا به حال نسبت به مصری بودن حضرت موسی (علیه السلام) و آفریقایی بودن

دین خود تعصب به خرج داده اند و دین دیگری انتخاب کنند؟!

پس چرا وقتی همین یهودیان و مسیحیان به خاطر ترس از فراگیر شدن مکتب اسلام، بحث عربی بودن

دین اسلام را مطرح می کنند عده ای از ایرانیان ساده و ناآگاه به نشر این مطالب می پردازند؟!

آیا این فقط به خاطر کثرت هجمه های فرهنگی علیه ایران و ایرانی است یا آنکه سادگی و ناپختگی ما

ایرانی ها نیز در این مساله دخالت دارد؟!

فقط در ایران است که گاه برخی، گوهر دست خود را از گردوی در دست دیگران کمتر می پندارند!

آیا خداوندی که حضرت ابراهیم (علیه السلام) را در عراق به نبوت برگزید باید خداوند عراقی دانست؟!

آیا خداوندی که حضرت موسی (علیه السلام) را در مصر به نبوت برگزید باید خداوند مصری یا آفریقایی دانست؟!

آیا خداوندی که حضرت عیسی (علیه السلام) را در فلسطین به نبوت برگزید باید خداوند فلسطینی دانست؟!

آیا خداوندی که اصحاب کهف را در یونان برگزید ، باید خداوند را یونانی دانست؟!

پس چرا خداوندی که حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) را در عربستان به نبوت برگزید خداوند عربی و

دین اسلام را دین عربی می نامند؟!

چرا یهودیان و مسیحیان، خداپرستی در اسلام را عرب پرستی می نامند اما خود یهودیت را آفریقایی پرستی

نمی دانند و مسیحیت را آسیایی پرستی نمی خواند؟

چرا فقط یک ایرانی می تواند علیه مذهب خودش مطلب نشر دهد!

حالا می فهمی که چرا باید سال 1984 کنگره ای با حضور 300 دانشمند درجه یک شرق شناس از تمام جهان

و یهودیا تو دانشکده تاریخ دانشگاه تل آویو با رهبری برومبرگ و زوینس و مایکل فیشر و برنارد لویس و کرامر ،

برای پیدا کردن راهی برای نابود کردن مردمی که نتونستن مثل ملت های دیگه به استعمار بگیرنشون

(خصوصآ و خصوصآ ایرانیا) برگزار بشه و بعد از ارائه 30 مقاله تو 3 روز به این نتیجه برسن که تا وقتی این مردم

از قیام کربلا درس میگیرن و به انتظار قیام امام دوازدهم نشستن و تلاش میکنن ، هیچ راهی برای مقابله

باهاشون ندارن ! پس باید لفظ "یا حسین" و "یا مهدی" رو ازشون بگیرن!

و با ریختن دامن های کوتاه به سر دختراشون به جای بمب به سر پسراشون اونهارو فاسد کنن و با شبهه های

جورواجور و تحریف و ارائه تاریخ دلخواه و تحریک تعصبات نژادی به سرشون هجوم ببرن , تا دیگه دختری نباشه

که با الگو گیری از حیا و غیرت و اخلاق فاطمی , بچه ای رو چنان مادری کنه که به تقدس مردانگی و ایثار به

سرش سربند "یا حسین" ببنده و از ناموس و کشور و آرمانش ، جلوی ۳۴ کشور به سرکردگی آمریکا و اسراییل

و با اهرم صدام ، ۸ سال مقاومت و دفاع کنه...

حالا بند های پروتکول های اسراییل قابل فهم میشه که

" اگر ایران رو می خواهید ، تشیع رو از اونها بگیرید"

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    13,863
    مورد تشکر
    31,093 پست
    حضور
    157 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

مردم زمان ما شش گروه هستند!

زرارة بن ابی اوفی گفت: روزی به دیدن امام سجاد (علیه السلام) رفتم. وقتی به حضور ایشان شرفیاب

شدم و در محضر مبارک ایشان نشستم حضرت رو به من کرد و فرمود: ای زرارة! مردم زمان ما شش گروه

هستند: شیر، گرگ، روباه، سگ، خوک و گوسفند.

۱. اما شیر صفتان پادشاهان و سلاطین و خلفای دنیا هستند که هر یک می‌خواهند بر دیگری پیروز و چیره

شوند و غلبه کنند و دیگران بر آنها تسلطی نداشته باشند و مغلوب نگردند.

۲. اما گرگ صفتان تجار و بازرگانان هستند که به هنگام خرید از اجناس و کالای دیگران بدگویی و نکوهش

می‌کنند و ارزش خرید آن را پایین می‌آورند ولی به وقت فروش متاع خود از کالا ستایش و تعریف می‌کنند

و ارزش فروش آن را به دروغ بالا می‌برند و می‌خواهند سر مردم کلاه بگذارند.

۳. اما روباه صفتان منافقین و تظاهر کنندگان و افراد عوام فریبند که برای سوءاستفاده و فریب مردم

به ظاهر اظهار مسلمانی می‌کنند و از راه دین نان می ‌خورند ولی در دل آنچه را که با زبان توصیف می‌کنند

باور نداشته و در باطن به آن ایمان ندارند.

۴. اما سگ صفتان افرادی هستند هرزه گو و بد زبان که با سخنان و گفتار خود مانند سگ به مردم پارس

می‌کنند و مردم از ترس نیش و زهر زبانشان به آنها احترام می‌گذارند.

۵. اما خوک صفتان نامردان بی‌غیرت و بی‌مروت و شهوت‌رانانی هستند که به هر پلیدی و کار زشتی تن

در می‌دهند.

۶. و اما گوسفند صفتان افراد متدین و با ایمانی هستند که پشم‌هایشان را می‌چینند گوشت‌هایشان

را می‌خورند و استخوان‌هایشان را می‌شکنند.

حال بنگر از این گوسفند بیچاره که در میان یک مشت شیر گرگ روباه سگ و خوک گرفتار و اسیر شده

چه کاری ساخته است و یا چه کاری می‌تواند بکند؟!!

منبع:

خصال شیخ صدوق باب سه ح۴۲

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    13,863
    مورد تشکر
    31,093 پست
    حضور
    157 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

آيا خدا قدرت دارد دنيا را درون تخم مرغی جای دهد؟

هشام بن حَكم از شاگردان زبردست و هوشمند امام صادق (علیه السّلام) بود، روزی یكی از منكران خدا

به نام «عبدالله دَیصانی» با هشام ملاقات كرد و پرسید:

آیا تو خدا داری

هشام: آری

عبدالله: آیا خدای تو قادر است

هشام: آری، هم توانا است و هم بر همه چیز مسلّط است

عبدالله: آیا خدای تو می‌تواند همه دنیا را در میان تخم مرغ بگنجاند، بی‌ آن‌كه دنیا كوچك شود، و درون تخم‌مرغ،

وسیع گردد

هشام: برای پاسخ به این سؤال به من مهلت بده

عبدالله: یك سال به تو مهلت می‌دهم

هشام، سوار شد و به حضور امام صادق ـ علیه السّلام ـ رسید، و عرض كرد:

«ای فرزند رسول خدا، عبدالله دَیْصانی نزد من آمد و سؤالی از من كرد كه برای پاسخ به آن، تكیه‌گاهی

جز خدا و شما كسی نیست».

امام: او چه سؤالی كرد

هشام: او گفت، آیا خدا قدرت دارد كه دنیا با آن وسعت را در درون تخم مرغ قرار دهد، بی‌آن‌كه دنیا را كوچك كند

و تخم مرغ را بزرگ نماید

امام: ای هشام تو دارای چند حسّ هستی

هشام: داری پنج حسّ هستم (بینائی، چشائی، شنوائی، بویائی و بساوائی (لامسه))

امام: كدام یك از این پنج حسّ، كوچك‌تر است

هشام: حسّ بینائی.

امام: اندازه وسیله بینائی (عدسی چشم) چقدر است

هشام: به اندازه یك عدس، یا كوچك‌تر از آن است.

امام: ای هشام! جلو و بالای سرت را نگاه كن، به من بگو چه می‌بینی؟

هشام نگاه كرد و گفت: «آسمان، زمین، خانه‌ها، كاخ‌ها، بیابان‌ها، كوه‌ها و نهرها را می‌نگرم».

امام: خدائی كه قادر است همه آن‌چه را با آن‌همه وسعت كه می‌بینی، در میان عدسی چشم تو قرار دهد،

می‌تواند همه جهان را در درون تخم‌مرغ قرار دهد، بی‌آن‌كه جهان كوچك گردد و تخم مرغ بزرگ شود.

در این هنگام، هشام خم شد و دست و پای امام صادق ـ علیه السّلام ـ را بوسید، و گفت:

«ای پسر رسول خدا! همین پاسخ برای من بس است».

هشام به خانه خود بازگشت، فردای آن روز عبدالله نزد هشام آمد و گفت: من برای عرض سلام آمده‌ام

نه برای گرفتن جواب آن سؤال.

هشام گفت: اگر جواب آن سؤال را می‌خواهی، این است جواب آن (سپس جواب امام را برای او بیان كرد)

عبدالله دیصانی (تصمیم گرفت شخصاً به حضور امام صادق ـ علیه السّلام ـ برسد و سؤالاتی را مطرح كند)

به خانه امام صادق ـ علیه السّلام ـ رهسپار شد و اجازه ورود طلبید، به او اجازه داده شد، او به محضر آن

حضرت رسید و نشست و گفت: «ای جعفر بن محمّد! مرا به معبودم راهنمائی كن.

امام: نامت چیست

عبدالله، بیرون رفت، نامش را نگفت، دوستانش با او گفتند: چرا نامت را نگفتی.

او جواب داد: اگر نامم را كه عبدالله (بنده خدا) است می‌گفتم، از من می‌پرسید: آن‌كه تو بنده او هستی كیست

دوستان عبدالله گفتند: نزد امام برگرد و بگو: «مرا به معبودم راهنمایی كن و از نامم مپرس».

عبدالله بازگشت و به امام صادق ـ علیه السّلام ـ عرض كرد: «مرا به معبودم راهنمائی كن و از نامم مپرس».

امام اشاره به جایی كرد و فرمود: در آن‌جا بنشین.

عبدالله نشست، در همین هنگام، یكی از كودكان امام كه تخم‌مرغی در دست داشت، و با آن بازی می‌كرد،

به آن‌جا آمد، امام به كودك فرمود: «آن تخم مرغ را به من بده» كودك، تخم‌مرغ را به امام داد.

امام، آن را به‌دست گرفت و به عبدالله رو كرد و فرمود: «ای دَیصانی! این تخم را نگاه كن كه سنگری پوشیده

است، دارای:

1ـ پوست ضخیم است.

2ـ زیر پوست سخت آن، پوست نازكی قرار داد.

3ـ زیر آن پوست نازك، (مانند) نقره‌ای است روان (سفیده)

4ـ سپس طلائی است آب شده (زرده) كه نه طلای آب شده با آن نقره روان بیامیزد، و نه آن نقره روان

با آن طلای روان مخلوط گردد، و به همین وضع باقی است، نه سامان دهنده‌ای از میان آن بیرون آمده

كه بگویید: من آن را آن‌گونه ساخته‌ام، و نه تباه كننده‌ای از بیرون به درونش رفته، كه بگوید من آن را تباه

ساختم، و روشن نیست كه برای تولید فرزند نر، درست شده یا برای تولید فرزند ماده، ناگاه پس از مدّتی

شكافته می‌شود و پرنده‌ای مانند طاووس رنگارنگ، از آن بیرون می‌آید، آیا به نظر تو چنین تشكیلات (ظریفی)

دارای تدبیر كننده‌ای نیست

عبدالله دیصانی در برابر این سؤال، مدّتی سر به زیر افكند، سپس (در حالی كه نور ایمان بر قلبش تابیده بود)

سر بلند كرد و گفت:

«گواهی می‌دهم كه معبودی جز خدای یكتا نیست و او یكتا و بی‌همتا است، و گواهی می‌دهم كه محمّد ـ

صلّ الله علیه و آله ـ بنده و رسول خدا است، و تو امام و حجّت از طرف خدا بر مردم هستی، و من از عقیده

باطل و كرده خود توبه كردم و پشیمان هستم».

(ثقه الاسلام کلینی)-اصول کافی،ج1،ص79

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    13,863
    مورد تشکر
    31,093 پست
    حضور
    157 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

از چه کسی باید ترسید ؟؟!

امیرالمؤمنین امام علي عليه السّلام فرمودند:

رسول خدا صلى الله عليه و آله به من فرمودند: من براى امّتم نه از مؤمن مى ترسم و نه از مشرك؛

زيرا مؤمن را خداوند به واسطه ايمانش جلوگيرى مى كند و مشرك را خداوند به سبب شركش از پاى

در مى آورد. امّا ترس من براى شما از منافق زبان بازى است كه مطابق اعتقادات شما سخن مى گويد

و برخلاف آنچه معتقديد عمل مى كند.

نهج البلاغه: الكتاب 27

شرک و نفاق

ولَقد قالَ رسول الله صلى الله عليه و آله: إنّي لا أخافُ على اُمَّتي مُؤمِنا ولا مُشرِكا ، أمّا المُؤمنُ

فيَمنَعُهُ اللّه ُ بإيمانِهِ ، وأمّا المُشرِكُ فيَقمَعُهُ اللّه ُ بشِركِهِ، ولكنّي أخافُ علَيكُم كُلَّ مُنافِقِ الجَنانِ ،

عالِمِ اللِّسانِ ، يقولُ ما تَعرِفونَ ، ويَفعَلُ ما تُنكِرونَ؛

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    13,863
    مورد تشکر
    31,093 پست
    حضور
    157 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

آیا جنــیان و فرشتــگان هم منتظــر فرج انــد؟

«قسمت اول»
    گرچه ما به روایاتى که مستقیماً دلالت بر منتظر بودن تمامى جنّیان و فرشتگان بکند برخورد نکردیم

اما اخبار و احادیث بسیارى بیانگر منتظر بودن گروهى از فرشتگان و اجنّه هستند.

● أبان بن تغلب مى‌گوید، امام صادق (علیه السلام) فرمود:

«…آن گاه که او (حضرت قائم علیه السلام) پرچم رسول خدا (صلى‌الله‌علیه‌وآله) را به اهتزاز درآورد

سیزده هزار و سیزده فرشته که سالها منتظر ظهورش بوده‌اند به زیر پرچمش گرد مى‌آیند (و آماده نبرد

با کفار مى‌شوند)، همان فرشتگانى که با نوح پیامبر در کشتى، با ابراهیم خلیل در آتش و با عیسى

هنگام عروج به آسمان همراه بودند». [۱]

● امام باقر (علیه السلام) مى‌فرمایند:

«فرشتگانى که در جنگ بدر به پیامبر (صلى‌الله‌علیه‌وآله) یارى دادند، هنوز به آسمان باز نگشته‌اند

(و منتظر ظهور حضرت اند) تا اینکه حضرت صاحب الامر را یارى رسانند و مقدارشان پنج هزار فرشته

مى‌باشد». [۲]

● محمد بن مسلم مى گوید، از امام صادق (علیه السلام) درباره میراث علم و اندازه آن پرسیدم،

حضرت در پاسخ فرمود:

«خداوند دو شهر یکى در شرق زمین و دیگرى در غرب آن دارد، در آن دو شهر، گروهى سکونت دارند

که نه ابلیس را مى‌شناسند و نه از آفرینش او آگاهى دارند، هر چند مدت یک بار با آنان دیدار مى‌کنم،

آنان درباره مسائل مورد نیاز و چگونگى دعا از ما می‌پرسند و ما به آنان می‌آموزیم، هم چنین آنان درباره

زمان ظهور حضرت قائم (علیه السلام) می‌پرسند...

گروهى از آنان از روزى که به انتظار حضرت قائم (علیه السلام) بوده‌اند هرگز سلاح خود را بر زمین

نگذاشته‌اند و وضع آنان همین گونه بوده است، آنان از خداوند می‌خواهند که صاحب الامر را به آنان

بنمایاند». [۳]

● رسول خدا (صلى الله علیه وآله) مى‌فرماید:

همه اهل آسمان و زمین، پرندگان، حیوانات درنده و ماهیان دریا از ظهور حضرت مهدى (علیه السلام) شاد

و خرسند مى‌شوند. [۴]

✍ منــــابــع:

۱- صدوق، کمال الدین تمام النعمه ، ج ۲، ص ۶۷۲٫

۲- حر عاملى، اثبات الهداه، قم ، ج ۳، ص ۵۴۹٫

۳- حر عاملى، اثبات الهداه، ج ۳، ص ۵۲۳٫

۴- چشم اندازی به حكومت مهدی (عج)، ص ۶۶؛ البیان، ص

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    13,863
    مورد تشکر
    31,093 پست
    حضور
    157 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

ایرانیان بیشتر به کجا سفر می کنند ؟

1- ترکیه :

بیشتر آمار مسافرت برای ترکیه می باشد که حدود 6 میلیون سفر در سال می باشد و اگر هزینه هر نفر

با خرید به طور متوسط سه و نیم میلیون تومان در نظر گرفته شود کل این هزینه بالغ بر 21 هزار میلیارد

تومان خواهد شد که حدود 30 برابر مسافرت های حج تمتع به عربستان می باشد.

2 - مالزی:

در سال حدود 75 هزار نفر به مالزی سفر می کنند که هزینه هر نفر با خرید حدود 4 میلیون تومان برآورد

می شود که کل این مبلغ 300 میلیارد تومان است.

3 - تایلند :

در سال حدود 80 هزار نفر به تایلند سفر می کنند که هزینه هر نفر با خرید حدود 4 میلیون برآورد می شود

و کل این مبلغ 320 میلیارد تومان است.

4 - امارات:

در سال حدود 280 هزار نفر عازم امارات هستند که هزینه هر نفر با خرید بطور متوسط 2/5 میلیون تومان

برآورد می شود که کل این مبلغ 700 میلیارد تومان است .

5- حج تمتع :

امسال حدود 64 هزار نفر عازم حج تمتع بودند که هزینه هر نفر با خرید حدود 11 میلیون تومان برآورد می شود

که کل مبلغ 704 میلیارد تومان می شود.

6- حج عمره :

در سال حدود 800 هزار نفر برای حج عمره عازم هستند که هزینه هر نفر با خرید حدود 2/5 میلیون برآورد

میشود که کل مبلغ 2000 میلیارد می شود.

نتیجه گیری:

در سال بیش 25 هزار میلیارد هزینه مسافرت به 5 کشور بالا توسط ایرانیان می باشد که کل سهم

عربستان حدود 2/7 هزار میلیارد تومان می باشد( که علاوه بر آن قسمت عمده هزینه حج به حبیب

کاروان های ایرانی هواپیمایی بر می گردد) که این یعنی کمتر از 10 درصد و اگر منصف باشیم هزینه ای

که فقط به کشور عربستان تعلق می گیرد را در نظر بگیریم کمتر از 5 درصد کل مسافرت های خارجی

ایرانیان به این پنج کشور است .می شود.

ولی هنگام توهین به مقدسات و سفر حج کل معنویات این سفر به فراموشی سپرده شده و عدد مغرض

به فکر فقرا و اولویت های داخل کشور و یا تحریم حج می افتد.

ولی با دیدن آگهی های تبلیغاتی برای چهار کشور دیگر هیچ گونه اعتراضی ندارند

در ضمن هزینه سفر به کشورهایی حاشیه دریایی خزر و روسیه و اروپا و آمریکا و کانادا و غیره در این

محاسبات منظور نشده است.

جایگاه حج

حضرت امام صادق(علیه السلام) میفرمایند :

لَوْ كَانَ لِأَحَدِكُمْ مِثْلَ أَبِي قُبَيْسٍ ذَهَبٌ يُنْفِقُهُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ مَا عَدَلَ الْحَج‏.

اگر کسی به وزن کوه ابوقبیس طلا در راه خدا انفاق کند جای حج را نمیگیرد. ( المحاسن، ج‏1، ص 64 )

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    13,863
    مورد تشکر
    31,093 پست
    حضور
    157 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

دو عکس استثنایی از مکه و مدینه

در این دو تصویر کعبه و مسجد النبی همچون دو چراغ نورانی در شهر می‌درخشند.این دو تصویر

توسط آنتون شاکیلبروف، خلبان روسی گرفته شده‌اند.

منبع : جهان نیوز

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری