صفحه 3 از 3 نخست 123
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: درخواست معرفی آیات قران برای بستن زبان دشمن

نوشته
    511
    مورد تشکر
    1,613 پست
    حضور
    12 روز 11 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رحیل نمایش پست
    تا چه حد میشه به وعده هایی که در روایات داده شده امیدوار بود؟ از چه حد اگر امیدمون کمتر باشه یاس و ناباوری سخن معصوم(ع) هست؟
    همه انسانها در مرز بین خوف و رجا حرکت می کنند گاهی چنان هجیان زده و شیفته به خود و آینده(که غفلت از خدا را گاهی بدنبال داره) و گاهی چنان پلاسیده و پژمرده که حتی خدای بالای سرشان راهم فراموش می کنند که خالق هستی و قادر بی همتاست«إِنَّ الَّذِينَ آمَنُواْ وَالَّذِينَ هَاجَرُواْ وَجَاهَدُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أُوْلَـئِكَ يَرْجُونَ رَحْمَتَ اللّهِ وَاللّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ» (البقره، 218)
    ترجمه: البته كسانى كه ايمان آورده و كسانى كه هجرت نموده و در راه خدا جهاد كرده‏اند، آنها به رحمت خداوند اميدوارند، و خداوند بسيار آمرزنده و مهربان است.«إَنَّ الَّذِينَ لاَ يَرْجُونَ لِقَاءنَا وَرَضُواْ بِالْحَياةِ الدُّنْيَا وَاطْمَأَنُّواْ بِهَا وَالَّذِينَ هُمْ عَنْ آيَاتِنَا غَافِلُونَ» (یونس، 7)ترجمه: كسانى كه اميد به ديدار ما ندارند، و به زندگى دنيا دل خوش كرده و بدان اطمينان يافته‏ اند، و كسانى كه از آيات ما غافلند.
    امید به وعدها همیشه نسبت به آینده است و درباره هدف و محبوب ما محقق می‌شود ولی این به این معنی نیست که دست روی دست بگذاریم و هیچ تلاشی نکنیم چون ان الله یجری الامور باسبابها و باید برای تحقق اون وعده مقدماتی را فراهم کرد. از سوی دیگر انسان امید انگیزه و موتور حرکت آدمی است و ناامید شدن از تحقق وعده ها بجهت مادی زدگی بینش انسان و یا یاس و ناامیدی از خدا نتیجه های جز سقوط و هلاکت نخواهد داشت.

نوشته
    643
    مورد تشکر
    568 پست
    حضور
    7 روز 17 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    27
    آپلود
    0
    گالری
    0

درود.

نقل قول نوشته اصلی توسط memol نمایش پست
    شما هم گویا به جوابتون نرسیدید و به نظر بنده بهتر است قدری اطلاعات مذهبی تونو به اندازه ی املاءتون ارتقاء بدید.
    نمیدونم چقدر سن داری ولی از نوشتارت مشخصه که زیاد مایه نداری این مطالبی هم که میگی حتما پای منابر روضه یاد گرفتی!
    اگه نمیدونی بدون که من چندین ساله با این سایت و سایتهای دیگه چه شیعه و چه سنی در ارتباط بوده ام ومثل شماها فکر میکردم ولی قرآن و تفاسیر و احادیث خواندم وبرام سوال پشت سوال پیش آمد از هر کس و ناکسی پاسخ خواستم دیدم فایده نداره فکر کردم به سایتهای اسلامی هم شیعه و هم سنی مراجعه کنم ولی پاسخی جز اینکه حتما حکمتی دارد وخدا بهتر میداند و عقلمون ناقصه و آخر سر هم سانسور نوشته هام و حتی اخراج از سایت وووووپاسخی نگرفتم ولیجداقل اینو فهمیدم که ایمان با تعقل بدست نمیاد آدم اگه میخواد مومن باشه باید همانطور که قرآن گفته با قلبت فکر کنی نه با مغزت. خلاصه متحول شدم و فهمیدم که ایمان یعنی بی عقلی لذا عطایش را به لقایش بخشیدم

نوشته
    10,471
    مورد تشکر
    54,708 پست
    حضور
    161 روز 2 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    625

نقل قول نوشته اصلی توسط talleb نمایش پست
    همانطور که قرآن گفته با قلبت فکر کنی نه با مغزت. خلاصه متحول شدم و فهمیدم که ایمان یعنی بی عقلی لذا عطایش را به لقایش بخشیدم
    درود بر شما

ایمان از ماده ی (أمن) است و اصل امن نیز آرمیدن و آسودن نفس و زوال ترس از آن می باشد. مقصد از ایمان، باوری است که چنان در درون مستقر شده است که هیچ تردید و تزلزلی متوجه آن نمی گردد!

عقل و اندیشه، برترین نعمتی است که از جانب خداوند به انسان‌ها ارزانی شده و کسانی را که تعقل نکرده و از بندگی خداوند سر باز زده‌اند، بدتر از چهار پایان به شمار می‌روند.
    «بدترین جنبندگان نزد خدا، افراد کر و لالى هستند که اندیشه نمى‌‏کنند»؛ انفال، 22.

با توجه ب مطالعاتی که داشتید بزرگواری کنید
    آیه یا حدیثی که ایمان را مبتنی بر بی عقلی بداند بیان بفرماید!
    و یا با استدلال ثابت بفرمایید ایمان یعنی بی عقلی!

درخواست معرفی آیات قران برای بستن زبان دشمن
    عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

نوشته
    1,655
    مورد تشکر
    7,997 پست
    حضور
    32 روز 17 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    98

نمیدونم چقدر سن داری ولی از نوشتارت مشخصه که زیاد مایه نداری این مطالبی هم که میگی حتما پای منابر روضه یاد گرفتی!
    اگه نمیدونی بدون که من چندین ساله با این سایت و سایتهای دیگه چه شیعه و چه سنی در ارتباط بوده ام ومثل شماها فکر میکردم ولی قرآن و تفاسیر و احادیث خواندم وبرام سوال پشت سوال پیش آمد از هر کس و ناکسی پاسخ خواستم دیدم فایده نداره فکر کردم به سایتهای اسلامی هم شیعه و هم سنی مراجعه کنم ولی پاسخی جز اینکه حتما حکمتی دارد وخدا بهتر میداند و عقلمون ناقصه و آخر سر هم سانسور نوشته هام و حتی اخراج از سایت وووووپاسخی نگرفتم ولیجداقل اینو فهمیدم که ایمان با تعقل بدست نمیاد آدم اگه میخواد مومن باشه باید همانطور که قرآن گفته با قلبت فکر کنی نه با مغزت. خلاصه متحول شدم و فهمیدم که ایمان یعنی بی عقلی لذا عطایش را به لقایش بخشیدم
    کاربر محترم
    بعید میدونم سن و سال مانع از درک حقایق و عقاید باشه. بنده جوون 14 ساله نیستم ولی با هر سن و سالی که باشم سعیم بر اینه که ایمان ناب و راسخ داشته باشم.
    اشتباه شما هم اینه که عمرتونو پای سایتهای مختلف گذاشتید در صورتیکه اگر وقت تونو بیشتر همون پای قرآن و احادیث گذاشته بودید الان شما هم به جواباتون رسیده بودید.
    منم با جناب یوسف هم عقیده ام یک استلال عقلانی نه احساسی مبنی بر اینکه ایمان یعنی بی عقلی بیاریید بلکه خدایی نکرده ما هم توجیه شدیم
    به فرموده امام علی(ع) پیامبران برای شکوفا کردن گنجینه‌های عقول ظهور کرده‌اند.(نهج البلاغة ص 43) در اسلام عقل و دین یک حقیقت واحد بوده و طبق برخی روایات عقل هرجا که باشد دین هم همان جا است،(کلینی، الکافی، تصحیح غفاری و آخوندی، ج 1، ص 10،) و بین ایمان و کفر فاصله‌ای نیست جز کمی عقل.(کلینی، الکافی، تصحیح غفاری و آخوندی، ج 1، ص 28)به کارگیری فکر و عقل تنها در صورتی در مسیر واقعی و صحیح خود قرار گرفته که در راستای بندگی و عبودیت خداوند باشد.

از امام صادق(ع) سؤال شد که عقل چیست؟ فرمودند: چیزی است که به وسیله آن خدا پرستش شود و بهشت به دست آید.(کلینی
    ، الکافی، تصحیح غفاری و آخوندی، ج 1، ص 11)

در بسیاری از آیات قرآن، خداوند انسان‌ها را به علت تعقل نکردن مؤاخذه کرده و با عباراتی؛ مانند: «أَ فَلا تَعْقِلُون»، «أَ فَلا تَتَفَکَّرُون» و «أَ فَلا یَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآن» آنها را دعوت به تفکر و تعقل در مباحث مختلف می‌کند.
    وقتی خداوند در قبال حرف‌های بیهوده و نادرست برخی انسان‌ها، تقاضای دلیل و برهان می‌کند و با صراحت تمام انسان‌ها را از پیروی چیزی که دانشی نسبت به آن ندارند منع نموده است؛ («از آنچه به آن آگاهى ندارى، پیروى مکن»، اسراء، 36.)یعنی از همه انسان‌ها می‌خواهد که در برابر خرافات و مطالبی که یاوه گویان ادعا می‌کنند، عقل خود را قاضی نموده و تقاضای برهان کنند؛
    ویرایش توسط عبد منتظرم : ۱۳۹۶/۰۱/۲۳ در ساعت ۰۹:۱۰
    اللَّهُمَّ اكْشِفْ هَذِهِ الْغُمَّةَ عَنْ هَذِهِ الْأُمَّةِ بِحُضُورِهِ وَ عَجِّلْ لَنَا ظُهُورَهُ إِنَّهُمْ يَرَوْنَهُ بَعِيدا وَ نَرَاهُ قَرِيبا بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ

نوشته
    643
    مورد تشکر
    568 پست
    حضور
    7 روز 17 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    27
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یوسف نمایش پست
    عقل و اندیشه، برترین نعمتی است که از جانب خداوند به انسان‌ها ارزانی شده و کسانی را که تعقل نکرده و از بندگی خداوند سر باز زده‌اند، بدتر از چهار پایان به شمار می‌روند.
    «بدترین جنبندگان نزد خدا، افراد کر و لالى هستند که اندیشه نمى‌‏کنند»؛ انفال، 22.
    درود.
    برادر کمی اندیشه هم بد نیست !هیچ فکر کرده ای در این ایه و آیات مشابه منظور چه نوع تفکری است؟منظورش این است که بیاندیشید ولی همانگونه که من میخواهم و باید بهمان نتیجه ای برسید که من میخواهم .یعنی صرف اندیشیدن را مایه انسانیت نمیداند !به عبارت دیگر اگر شما سالها بیطرفانه و منصفانه مطالعه و تحقیق و تفکر کنید ولی به نتیجه ای که مثلا ایمان به قران نباشد برسید از نظر او شما باز هم حیوان هستید.

با توجه ب مطالعاتی که داشتید بزرگواری کنید
    آیه یا حدیثی که ایمان را مبتنی بر بی عقلی بداند بیان بفرماید!
    و یا با استدلال ثابت بفرمایید ایمان یعنی بی عقلی!
    دوست گرامی مگر شما دین و مذهبی و وو را هم سراغ دارید که مستقیم و پوست کنده به پیروانش بگوید عقل را بگذاریدکنار؟؟؟
    همه ادیان و مکاتب و ووو همه دم از عقل محوری میزنند. پس هیچگاه نباید انتظار داشت عالمی یا پیغنبری یا دینی... بیاید مستقیما بگوید نیاندیشید!!!!!
    باید کلیت آن دین و مکتب ووو را دید که شما را به بی عقلی و تقلید میکشد یا نه!!!!
    من که نمیتوانم با تعقل در متون اسلامی مومن شوم زیرا از نظر من موارد بی منطقی و خلاف عقل و علم در آن می بینم . عقل را هم بقول شماها خدا به آدم داده خب اگه من اینجوری میفهمم تقصیر من نیست تقصیر همون خداییست که همین مقدار عقل به من داده!!!

نوشته
    10,471
    مورد تشکر
    54,708 پست
    حضور
    161 روز 2 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    625

درود.
    برادر کمی اندیشه هم بد نیست !هیچ فکر کرده ای در این ایه و آیات مشابه منظور چه نوع تفکری است؟منظورش این است که بیاندیشید ولی همانگونه که من میخواهم و باید بهمان نتیجه ای برسید که من میخواهم .یعنی صرف اندیشیدن را مایه انسانیت نمیداند !به عبارت دیگر اگر شما سالها بیطرفانه و منصفانه مطالعه و تحقیق و تفکر کنید ولی به نتیجه ای که مثلا ایمان به قران نباشد برسید از نظر او شما باز هم حیوان هستید
    درود خدا بر شما
    دوست عزیز ایا شما از جمله افراد خدا ناباور هستید؟
    شما معتقدی پروردگار برای بنده بد میخواهد؟و یا انسان بعنوان یک جز کوچک از هستی دانش و اگاهیش بیشتر از خداوند بعنوان یک کل مطلق است؟
    بنظر من شک کردن وسوال کردن میتونه خیلی مفید باشه به شرطی که برای پیدا کردن پاسخ سوال و شکمون مطالعه و تحقیق کنیم!

من که نمیتوانم با تعقل در متون اسلامی مومن شوم زیرا از نظر من موارد بی منطقی و خلاف عقل و علم در آن می بینم . عقل را هم بقول شماها خدا به آدم داده خب اگه من اینجوری میفهمم تقصیر من نیست تقصیر همون خداییست که همین مقدار عقل به من داده!!!
    این موارد رو ذکر کنید
    اینجا دوستان و کارشناسان خوبی هستند شاید بتونیم از هم چیزهای خوبی یاد بگیریم

درخواست معرفی آیات قران برای بستن زبان دشمن
    عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

نوشته
    643
    مورد تشکر
    568 پست
    حضور
    7 روز 17 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    27
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست عزیز ایا شما از جمله افراد خدا ناباور هستید؟
    درود.
    خداباوری چه ربطی به اسلام داره؟؟؟!!!

شما معتقدی پروردگار برای بنده بد میخواهد؟
    البته که نه!!! بهمین دلیل هم وجود بدی در متون مذهبی دلیل مردودی آنهاست!!!!

یا انسان بعنوان یک جز کوچک از هستی دانش و اگاهیش بیشتر از خداوند بعنوان یک کل مطلق است؟
    مهمترین استدلال و مسخره ترین استدلال مومنین هر دینی همین است!!!آیا اگر شما با یک هندو بر سر محتویات کتاب دینیش بحث کنی و او برای شما همین استدلال را بیاورد شما به حقانیت کتاب هندوها مومن خواهی شد!!؟؟ آنها هم مثل شما معتقدند کتابشان آسمانیست!!؟

بنظر من شک کردن وسوال کردن میتونه خیلی مفید باشه به شرطی که برای پیدا کردن پاسخ سوال و شکمون مطالعه و تحقیق کنیم!
    مگه آدم مریضه که اینهمه زحمت مطالعه و تحقیق و تفکر رو به جون بخره ولی هدفش رسیدن به پاسخ درست نباشه؟؟ حرفا میزنیا!!!دوست گرامی

این موارد رو ذکر کنید
    اینجا دوستان و کارشناسان خوبی هستند شاید بتونیم از هم چیزهای خوبی یاد بگیریم
    موارد زیادی رو قبلا در همین سایت در موردش بحثها کردیم میتونی مراجعه کنی .
    مثال برده داری و تجاوز به زن شوهر دار اسیر-اشتباهات علمی قران مثل خلقت زمین قبل از هفت اسمان -شهاب و زدن شیاطین.... تازه هم تایپیکی باز کردم که منتظرم تایید بشه اسمش سجده سایه هست.

نوشته
    2,051
    مورد تشکر
    3,138 پست
    حضور
    75 روز 14 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    فبای آلاء ربکما تکذبان

ولا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم
    بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
    یا الله و یا رحمن یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی الی دینک
    الهی العفو و لک الحمد

نوشته
    4,552
    مورد تشکر
    19,758 پست
    حضور
    131 روز 7 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

"وصف گمراهان و غفلت زدگان : چند روزی از طرف خدا به گمراه. مهلت داده شد . و او با غافلان و بی خبران در راه هلاکت قدم می نهد.

و تمام روز ها را با گناهکاران سپری می کند. بی انکه از راهی برود تا به حق رسد و یا پیشوایی برگزیند که راهنمای او باشد.

و تا ان زمان که خداوند کیفر گناهان را نماید. و انان را از پرده غفلت بیرون می اورد. به استقبال چیزی میروند که بدان پشت کرده بودند.

(یعنی اخرت ) و پشت می کنند بدانچه روی اورده بودند (یعنی دنیا)پس نه از انچه ارزو میکردند و بدان رسیدند سودی بردند .

و نه از انچه حاجت خویش بدان روا کردند بهره ای بدست اوردند. من . شما و خود را از اینگونه غفلت زدگی می ترسانم. "

* * *

درمان غفلت زدگی :

هر کس باید از کار خویش بهره گیرد .و انسان بینا کسی است که به درستی شنید و اندیشه کرد. پس به درستی نگریست و اگاه

شد. و از عبرت ها پند گرفت. سپس راه روشنی را پیمود . و از افتادن در پرتگاهها .و گم شدن در کوره راه ها. دوری کرد.

و کوشید تا عدالت را پاس دارد و برای گمراهان جای اعتراض باقی نگذارد.

که در حق سخت گیری کند. یا در سخن حق تحریف روا دارد. یا در گفتن سخن راست بترسد. پس بهوش باش ای شنونده !

و از خواب غفلت بیدار شو . و از شتاب خود کم کن. و در انچه از زبان پیامبر (ص)برتو رسیده اندیشه کن.

که ناچار به انجام ان می باشی و راه فراری وجود ندارد. و با کسی که رهنمود های پیامبر (ص)را به کار نمی بندد و به جانب دیگری

تمایل دارد مخالفت کن. و او را با انچه برای خود پسندیده رها کن.

فخر فروشی را واگذار. و از مرکب تکبر فرود ای . به یاد قبر باش که گذرگاه تو به سوی عالم اخرت است. که همانگونه به دیگران

پاداش دادی به تو پاداش میدهند. و انگونه که کاشتی . درو می کنی . انچه امروز . پیش می فرستی . فردا بر ان وارد می شوی.

پس برای خود در سرای اخرت جایی اماده کن. و چیزی پیش فرست.

ای شنونده ! هشدار. هشدار. ای غفلت زده ! بکوش . بکوش ! "هیچ کس جز خدای اگاه تو را با خبر نمی سازد. "

(نهج البلاغه . مولا علی علیه السلام. )

عصر یک جمعه دلگیر دلم گفت بگویم بنویسم
    که چرا عشق به انسان نرسیده است
    چرا آب به گلدان نرسیده است
    چرا لحظه ی باران نرسیده است
    به هر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است
    به ایمان نرسیده است وهنوزم که هنوز است
    غم عشق به پایان نرسیده است
    بگو حافظ دل خسته ز شیراز بیاید
    بنویسد که هنوزم که هنوز است
    چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است
    چرا کلبه ی احزان به گلستان نرسیده است

نوشته
    119
    مورد تشکر
    286 پست
    حضور
    13 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جمع بندی

پرسش:

برای بستن زبان دشمن و رهایی از تهمت و آزار و اذیت و دفع شر دشمن چه آیات و سوره هایی را بخوانیم ؟

پاسخ :

در پاسخ به نکاتی توجه فرمایید :

1. گاهی با تعقل و اندیشیدن و با سر پنجه تدبیر و گاهی با صبر و تحمل و با پرهیز از برخی از اموری که ما را در معرض تهمت و اذیت و آزار قرار می دهد به راحتی می توان خود را از شر دشمنان و اذیت و آزار آنها حفظ کرد.
    2. بی شک خواندن و به همراه داشتن و شنیدن و حتی نگاه به همه آیات و سوره های قرآن دارای تاثیرات مثبتی از جمله دفع شر و آزار و اذیت های دشمنان جنی و انسی می باشد.
    3. تاثیر مستحبات که در مقطع قرب نوافل انجام می شود، بستگی فراوانی به انجام واجبات و طی کردن قرب فرایض دارد. متاسفانه بسیاری از مردم قبل از اینکه به واجبات خود بپردازند و از ناحیه انجام وظایف واجب شرعی خود اطمینان حاصل کنند، به انجام مستحبات به صورت افراطی روی می آورند، در حالی که تاثیر مستحبات در صورتی است که انسان واجبات خود را انجام داده باشد.
      مطلب دیگر اینکه تاثیر اعمال معنوی بستگی تام و تمامی به اختیار انسان دارد. اگر انسان عملی را از روی آگاهی و آزادی انجام دهد، تاثیر فراوانی بر او خواهد داشت.
    4. افزون بر این برای سوره ها و آیات قران کریم در روایات اسلامی خواصی ذکر شده است که به برخی از این موارد به ویژه در باره حفظ و رهایی از دشمن و رهایی از تهمت و اذیت و آزار دیگران اشاره می شود:

الف) امام صادق (علیه السلام) می فرماید: «… و هر کس سوره مبارکه انفال را بنویسد و به بازوی خود ببندد، چون نزد حاکمی برود حق خود را بگیرد و حاجتش برآورده شود و مانند حصار محکمی برای او باشد».(1)
    ب) امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: «هرکس سوره ی نصر را در نمازهای نافله و فریضه ی خود بخواند بر هر تعداد دشمنی که دارد همیشه پیروز و برتر است. و روز محشر با امان نامه ای مبنی بر رهایی از جهنم محشور می شود.(2)
    ج) يـعـقـوب بـن سـالم گـويـد: خـدمـت حـضـرت صـادق (علیه السلام) بـودم پـس عـلاء بـن كـامـل بـه آن حـضـرت عرض كرد:همانا فلان كس به من (آزار) مى كند (و هر چه خواهد) مى كند؟ اگر صلاح مى دانيد بدرگاه خداى عزوجل بر او نفرين كنيد؟ فرمود: اين از ضعف (و ناتوانى ) تو است بگو:«اللَّهُمَّ إِنَّكَ تـَكْفِي مِنْ كُلِّ شَيْءٍ وَ لَا يَكْفِي مِنْكَ شَيْءٌ فَاكْفِنِي أَمْرَ فُلَانٍ بِمَ شِئْتَ وَ كَيْفَ شِئْتَ وَ مِنْ حَيْث شِئْتَ وَ أَنَّى شِئْتَ؛ بار خدايا تو از هر چيز كفايت كنى و چيزى از تو كفايت نكند كار فلان كس را درباره من كفايت فرما بدانچه خواهى و هر گونه خواهى و از هر راهى كه و از آنجا كه خواهى.» (3)
    د) خواندن ذکر یونسیه نیز دفع شر دشمن می کند و مایه نجات و رهایی از دست ظالمان خواهد شد . ذکر یونسیه در سوره انبیا آیات 87- 88 امده است.(4)
    ه) خواندن سوره های ناس و فلق؛ رسول خدا (صلی الله علیه و آله وسلم) فرمودند: چرا مردم خود را با این دو سوره تعویذ نمی نمایند برای تعویذ بهتر از این سوره ها یافت نمی شود.»(5)
    و) همچنین خواندن‌ چهار قل برای‌ تعویذ و در امان‌ ماندن‌ خود و فرزند و مال‌ از آسیب‌ و شر دیگران سفارش شده است . (6)
    و....

پی نوشت ها

1. بحرانی، سیدهاشم، البرهان فی تفسیر القرآن، چاپ محمودبن جعفر موسوی زرندی، تهران ۱۳۳۴ش، ج6 ص 2 .
    2. البرهان، همان .
    3. کلینی، شیخ یعقوب کلینی، اصول کافی، دارالکتب الاسلامیه، تهران، ج 4 ص 278 .
    4. بحرانى سيد هاشم،البرهان فى تفسير القرآن، ج‏3، ص 638، بنياد بعثت، تهران، 1416 ق.
    5. الدر المنثور، جلال الدین سیوطی، قم ، کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی، ج6، ص415.
    6. برای آگاهی بیشتر ر.ک: طباطبايي، سيد محمد حسين، تفسير الميزان، ترجمه سيد محمد موسوي همداني، قم، انتشارات اسلامي، ج 20، ص 683.

ویرایش توسط حکیم : ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ در ساعت ۱۱:۴۶

صفحه 3 از 3 نخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری