صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حرف دل یک زخمی.

نوشته
    8
    مورد تشکر
    20 پست
    حضور
    5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تعجب حرف دل یک زخمی.

سلام بر ثابت قدمان در راه حق و دلیران و رزمنده گان در برابر هوای نفس و پاکان و پاکدامنان

لطفا نظر خودتون رو درباره این چند پرسش من رک و راست بگین.

1) اگه سیاه با سفید برابره پس گناهکاری که کلی حق خدا و مردم و ضایع کرده و به قولی حال و حولشو کرده به ریش امثال من خندیده و به تمسخر گرفته و بخاطر حفظ پاک دامنی به انواع ترفند سعی در تحقیر و فریب و برگرداندن از راه حق داشته حالا میخواد با یه توبه سر و ته قضیه رو هم بیاره و استدلالشم فضل خداست از من بشنوه خدا صفات دیگه هم داره که یکیش فضله.

2) این هم به بالایی ربط داره ولی خوب دقت کنید بعد نظر بدید.اینهایی که گناه کردن و حالا میخوان توبه کنن خوبه به فضل خدا امیدوارشون کرد ولی یادمون نره همین ها جلوی چشم ما با حال و حولاشون با گناه های جور واجوری که عرش خدا و دل ما رو میلرزوند و میسوزوند با ایمان ما چه کردند نشده به خدای خودتون بگید آخه خدایا من که از روز اولی که عقلم رسید (5 سالگی) سعی کردم مثه بنده های گنهکارت نباشم بخاطر رعایت حلال و حرومت از کلی چیزا تو دنیا عقب موندم خیلی شغلها رو از دست دادم خیلی دوست ها رو از دست دادم زندگی دنیا بهم سخت شد مصیبت پشت مصیبت هرچه دادی شکر کردم و کمر خم نکردم اونوقت یه سری آدم بیخیالو دیدم که از سیگار شروع کردن و به روابط نامشروع با جنس مخالف و شراب و بعضا با جنس موافق هم دست به هزار جور کثافت زدن البته لذتش هم بردن ولی من برای تو خودمو حفظ کردم الان بعد این همه مدت افسرده گی گرفتم بادیدن و شنیدن اینکه خدا ارحم و راحمینه و با یه توبه گناهکار و میبخشه انگار تازه از مادر متولد شدن وقتی به پشت سرم نگاه میکنم میبنم چقدر احمق بودم ای کاش منم رابطه نامشروع داشتم تو خیابونا تا نصفه شب مست بودم به یکی دو نفرم تجاوز میکردم بعد میومد با فضل تو بخشیده میشدم.

اونهایی که میگن خدا ارحم راحمینه راست میگن ولی برای کی ارحم الراحمینه برای اونی که به حرفش ارزشی نذاشتن برای اونایی که دیگرانی که پاکدامن بودن و تهمت میزدن برای اونایی که ...

خیلی ها هستن که گناه نکردن حرف خدا و قرآن و پیامبرشو گوش دادن همه چیو به جون خریدن پی همه چیو به تنشون مالیدن حالا انصاف نیست که بگیم خدا اونایی که گناه کردن و مثه شما بایه توبه بیگناه میکنه.
    نه خدا همچین کاری نمیکنه خدا به بنده های خوبش وفاداره همونطور که اونا بهش وفا دار بودن.این حرف ها رو همون کسایی میزنن که یه روز با بی شرمی تمام تا میتونستن گناه کردن و اون روزا با گناهکر دناشون توی دل ما رو خالی میکردن حالا که خسته شدن و دیگه مزه نمیده بهشون میخوان با خدا میبخشه گفتناشون ما رو آزار بدن.

اگه نمیدونید بدونید اونایی که گناهکردن دیگه آلوده شدن و کارشون با خداست ولی اونایی که هنوز آلوده نشدنو و با این حرفای بی اساس من درآوردی تو دلشون و پشتشون و که به پاکی قلب و دامنشون و لطف و قول خدا گرمه خالی نکنیم.اینایی که سفید موندن و سیاه و تیره نکنیم والا اونی که گناه کرده حسابش و خودش بهتر از هرکسی میدونه.
    برن توبه کنن شاید خدا رحمش بیاد حق خودشو ببخشه ولی اینو بدونن که هرگز حق بندشو نمیبخشه.

نوشته
    5,294
    مورد تشکر
    10,845 پست
    حضور
    173 روز 2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    1
    گالری
    18

با نام و یاد دوست

حرف دل یک زخمی.

کارشناس بحث: استاد مشکور
    سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

حرف دل یک زخمی.

نوشته
    280
    مورد تشکر
    700 پست
    حضور
    8 روز 13 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudduosam نمایش پست
    سلام بر ثابت قدمان در راه حق و دلیران و رزمنده گان در برابر هوای نفس و پاکان و پاکدامنان

1) اگه سیاه با سفید برابره پس گناهکاری که کلی حق خدا و مردم و ضایع کرده و به قولی حال و حولشو کرده به ریش امثال من خندیده و به تمسخر گرفته و بخاطر حفظ پاک دامنی به انواع ترفند سعی در تحقیر و فریب و برگرداندن از راه حق داشته حالا میخواد با یه توبه سر و ته قضیه رو هم بیاره و استدلالشم فضل خداست از من بشنوه خدا صفات دیگه هم داره که یکیش فضله.

2) این هم به بالایی ربط داره ولی خوب دقت کنید بعد نظر بدید.اینهایی که گناه کردن و حالا میخوان توبه کنن خوبه به فضل خدا امیدوارشون کرد ولی یادمون نره همین ها جلوی چشم ما با حال و حولاشون با گناه های جور واجوری که عرش خدا و دل ما رو میلرزوند و میسوزوند با ایمان ما چه کردند نشده به خدای خودتون بگید آخه خدایا من که از روز اولی که عقلم رسید (5 سالگی) سعی کردم مثه بنده های گنهکارت نباشم بخاطر رعایت حلال و حرومت از کلی چیزا تو دنیا عقب موندم خیلی شغلها رو از دست دادم خیلی دوست ها رو از دست دادم زندگی دنیا بهم سخت شد مصیبت پشت مصیبت هرچه دادی شکر کردم و کمر خم نکردم اونوقت یه سری آدم بیخیالو دیدم که از سیگار شروع کردن و به روابط نامشروع با جنس مخالف و شراب و بعضا با جنس موافق هم دست به هزار جور کثافت زدن البته لذتش هم بردن ولی من برای تو خودمو حفظ کردم الان بعد این همه مدت افسرده گی گرفتم بادیدن و شنیدن اینکه خدا ارحم و راحمینه و با یه توبه گناهکار و میبخشه انگار تازه از مادر متولد شدن وقتی به پشت سرم نگاه میکنم میبنم چقدر احمق بودم ای کاش منم رابطه نامشروع داشتم تو خیابونا تا نصفه شب مست بودم به یکی دو نفرم تجاوز میکردم بعد میومد با فضل تو بخشیده میشدم.

اونهایی که میگن خدا ارحم راحمینه راست میگن ولی برای کی ارحم الراحمینه برای اونی که به حرفش ارزشی نذاشتن برای اونایی که دیگرانی که پاکدامن بودن و تهمت میزدن برای اونایی که ...

خیلی ها هستن که گناه نکردن حرف خدا و قرآن و پیامبرشو گوش دادن همه چیو به جون خریدن پی همه چیو به تنشون مالیدن حالا انصاف نیست که بگیم خدا اونایی که گناه کردن و مثه شما بایه توبه بیگناه میکنه.
    نه خدا همچین کاری نمیکنه خدا به بنده های خوبش وفاداره همونطور که اونا بهش وفا دار بودن.این حرف ها رو همون کسایی میزنن که یه روز با بی شرمی تمام تا میتونستن گناه کردن و اون روزا با گناهکر دناشون توی دل ما رو خالی میکردن حالا که خسته شدن و دیگه مزه نمیده بهشون میخوان با خدا میبخشه گفتناشون ما رو آزار بدن.

اگه نمیدونید بدونید اونایی که گناهکردن دیگه آلوده شدن و کارشون با خداست ولی اونایی که هنوز آلوده نشدنو و با این حرفای بی اساس من درآوردی تو دلشون و پشتشون و که به پاکی قلب و دامنشون و لطف و قول خدا گرمه خالی نکنیم.اینایی که سفید موندن و سیاه و تیره نکنیم والا اونی که گناه کرده حسابش و خودش بهتر از هرکسی میدونه.
    برن توبه کنن شاید خدا رحمش بیاد حق خودشو ببخشه ولی اینو بدونن که هرگز حق بندشو نمیبخشه.
    سلام و تشکر

از ارسال مطلبتان که بیشتر در قالب درد دلی معرفتی بود تا سؤال تشکر می کنم چند نکته را در حاشیه یادداشت شما تقدیم می کنم، امیدوارم دوستان عزیز هم با مشارکت شان به غنای این بحث بیفزایند.

یک. در حقیقت خداوند با توجه به ساختار کامل و عزت مدارانه و کریمانه ای که آفرید (اعطای عقل، این حجت و راهنمای درونی؛ فطرت الهی و وجدان؛ موهبت اختیار؛ راهنمایان بیرونی و ...) برای قرار گرفتن در مسیر عبودیت و بندگی و اطاعت و بمنظور تحصیل کمال و سعادت دنیا و آخرت آفرید، نه برای گناه و عصیان و تبعیت شیطان و نفس! قرار بود عقل و فطرت الهی امیر بر همه وجود و قوای نفسانی انسان باشد و نه بالعکس!

دو. از طرفی خداوند به علم ازلی و ابدیش می دانست که این انسان که خداوند تاج کرامت بندگی را بر سر او نهاده و می تواند با اختیار طریق بندگی و مجاهدت نفس به بالاترین درجات قرب الهی دست یافته و حتی از ملائکه نیز پیشی گیرد بدلیل جهل و تبعیت شیطان و هواهای نفسانی و سوء اختیار، راه خفت و خواری و بندگی و طاعت طواغیت درون و بیرون را برخواهد گزید زیرا ظلوم و جهول است و به جایی می رسد که به حیوانیت رضا می دهد بلکه از حیوانات نیز رذل و پست تر می شود. قوله کریم: "أُولَئِكَ كَالْأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ أُولَئِكَ هُمُ الْغَافِلُونَ".(اعراف/179)

سه. علیرغم اینکه خداوند با اعطای حجت های درونی و ارسال حجت های بیرونی حجت را بر انسان تمام کرده، اما از آنجاییکه ارحم الراحمین است و به بندگانش از مادر مهربان تر است و هدایت و سعادت ایشان را خواهان است، نیز به دشمنی و عداوت و مکر شیطان مبین و قسم خورده (ابلیس و اعوانش) و دشمنی و عداوت نفس (اعداء عدوه) و از طرفی به ضعف و نقصان بندگانش واقف است راه توبه و پشیمانی و بازگشت را برای ایشان باز گذاشته تا انسان در هر مقطعی از زندگی دنیا قبل از آشکار شدن نشانه های قطعی مرگ که برگردد و توبه واقعی کرده و در صدد جبران قرار گیرد بتواند از سعادت و نجات برخوردار شده و از رستگاران شود.

چهار. البته توبه واقعی و حقیقی شرایطی دارد و اینطور نیست که هر کس اظهار توبه و پشیمانی کرد در زمره اهل نجات قرار گیرد بلکه باید پس از توبه تا مادامیکه فرصت دارد برای ادای حق الله و جبران حق الناس از همه توان و ظرفیتش بهره گرفته و جبران مافات کند و اگر در این مسیر سهل انگاری و کوتاهی ورزد، همین مسامحه و کوتاهی اش حاکی از آنست که توبه واقعی و نصوح نکرده و معلوم نیست مشمول رحمت الهی قرار گیرد و تمام اجزاء و ارکان نیت و تلاش و ظرفیت و عمل فرد از منظر خدای متعال مخفی نیست.

پنج. چنانکه در روایات بدان اشاره شده خداوند نسبت به توبه کنندگان واقعی از حق خودش می گذرد اما از حق الناس نمی گذرد اما اگر کسی پس از توبه واقعی در باقی عمرش از تمام توان و ظرفیت و فرصتش برای جبران مافات، اعم از حق الله و حق الناس کوتاهی نورزد و در جهت جلب رضایت صاحبان حق، تلاش کافی و وافی کند، اگر عمرش کفاف جبران همه حق الله و حق الناس را نکند و بنا به تقدیر تسلیم مرگ شود، امید آنکه خدای متعال به فضل عمیم و رحمت جسیمش، باقی قصور و کوتاهی او را جبران کند منتفی نیست و چه بسا طلبکاران چنین شخصی را چنان از فضل خویش برخوردار سازد که از او راضی شوند. ان شاءالله

شش. البته ناگفته نماند این تصور که کسی بدلیل باز بودن درب توبه و رحمت الهی و ارحم الراحمین بودن خداوند تا هر زمان که برایش ممکن بود به گناه و طغیان و پیروی هوای نفس و شهوات مشغول شود و آنگاه در سنین میانسالی و سالمندی توبه کند از مکاید و دسایس شیطان و نفس است، در لسان روایات، از این مکر شیطان با عنوان تسویف (به تأخیرانداختن توبه) یاد شده، چه بسا کسانی که فریب این مکر شیطانی و القاء نفسانی را خورده و در حالیکه به غفلت و تباهی و گناه و نافرمانی اشتغال داشته و توبه را به فرداها موکول می کردند فرشته مرگ را ملاقات کرده و فرصت توبه نیافته اند. حتی افسوس اینکه ایکاش ما هم در جوانی گناه و تبعیت نفس و شهوات میکردیم و دامن خودمان را بی جهت پاک نگاه نمی داشتیم و در میانسالی و سنین پیری توبه می کردیم از القائات نامبارک و دسایس شیطان و نفس برای مقدمه چینی مکر تسویف در روح و جان آدمی است.

هفت. علاوه بر اینکه بدون شک، اجر و ثواب و درجه و مقام قرب کسانی که دل در گرو طاعت و بندگی حضرت مولا جل و علا داده و دامن هاشان را از گناه و عصیان و تبعیت نفس و شیطان و حب الشهوات پاک و طاهر نگاه داشته اند نسبت به کسانی که با سوء اختیار و تبعیت شیطان و هوای نفس به گناه و عصیان آلوده شدند و سپس توبه کرده اند قابل مقایسه نیست، در مثال، کجا پارچه ای که به هیچ آلودگی و لکه ناپاکی آلوده نشده با پارچه ای که آلوده و لکه دار شده و سپس شستشو داده شده یکی هستند؟!

هشت. و در آخر اینکه آنها که راه عبودیت و بندگی حقتعالی و مخالفت با شیطان و نفس را در طول عمرشان برگزیده اند در کمال آرامش و اطمینان قلبی دعوت حضرت حق را لبیک می گویند و مصداق این آیات شریفه اند که فرمود: "یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ * إِرْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً * فَادْخُلِی فِی عِبادِی * وَ ادْخُلِی جَنَّتِی"(فجر، آیات 27 - 30) و حال آنکه کسانی که پس از آلودگی به گناه و ظلم در حق خود، خدا و خلق خدا توبه کرده اند، بدلیل واجدیت شرایط سخت و دشوار برای توبه حقیقی، پذیرش قطعی توبه ایشان در اکثر موارد در هاله ای از ابهام و مکتوم در اسرار غیبیه خدای متعال است، و تا زمان لقاء و دیدار حضرت حق باید در حالتی از خوف و رجاء بسر ببرند اینکه آیا توبه شان مقبول افتاده باشد یا خیر!

موفق باشید ...

به نام حضرت دوست

هیچ چیز مثل اخلاق، نمی تواند در قلبها نفوذ کرده، دنیایی را گلستان و قلبهایی را با اندیشه و مرام شما همراه سازد.

نوشته
    4
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    4 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

توبه به راحتی نصیب هر کسی نمی شه و آدم گناهکار که خودش رو به امید توبه کردن آلوده میکنه ممکنه هیچوقت نتونه توبه کنه.درسته خدا ارحم الراحمینه ولی باز باید خود فرد بخواد و تصمیمش قطعی باشه طوری توبه کنه که هیچوقت اون کار رو تکرار نکنه تا یادش میاد محکم باشه. ولی بنظر من فردی که آغشته ی گناه شده عادت کرده اگر هم توبه ی سر سری کنه بازم نمیتونه خودش رو نگه داره چون گناه سستش کرده و هیچوقت افتخار توبه رو پیدا نمیکنه مگر اینکه خدا یک لطفی در حقش کنه.به هر حال قضاوت ما از قضاوت خدا خیلی فرق داره چون خدا نسبت به بنده اش دلسوزتره.ولی همینطوری هم نسیت که هر کسی به بهانه ی توبه بخواد از برزگی و رحمت خدا سوئ استفاده کنه.خداروشکر کن که هیچوقت آغشته به گناه نشدی همین که آدم بتونه گناه مرتکب نشه بهترین سعادتی ست که خدا در اختیار بنده اش قرار میده قدر این سعادت رو بدون و شاکر خدا باش چون مختار بودی که گناه کنی یا نه؟ولی قلبت رو از زنگار گناه حفظ کردی پس بنده ی خاص خدا هستی. التماس دعای زیاد

نوشته
    10,471
    مورد تشکر
    54,714 پست
    حضور
    161 روز 2 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    625

درود
    انسانی ک سفید و پاکه از دیدن اینکه انسانهای دیگه غافلند و اهل گناه شدن غصه میخوره و دعا میکنه اینا هم اهل بشوند و توبه کنند
    در واقع رفقات با خدا اگر عمیق باشه انقدر دل انسان رو بزرگ میکنه که دوست نداره دشمنشم خار تو پاش بره .

من تاحالا ب این نکته ایی ک شما گفتی فکر نکردم و بنظر انسان باید دنبال خودسازی خودش باشه و این درست خدا مهربان و بخشنده اس ولی خودش فرموده:
    فَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَیْرًا یَرَهُ ؛ وَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یَرَهُ . الزلزلة آیه : 7و8 پس هر که هم وزن ذرّه‏اى نیکى کند [نتیجه‏] آن را خواهد دیدو هر که هم وزن ذرّه‏اى بدى کند [نتیجه‏] آن را خواهد دید.

حرف دل یک زخمی.
    عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

نوشته
    8
    مورد تشکر
    20 پست
    حضور
    5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست عزیز سلام

بهتره مسائل رو از تمام جهات ببینید.

حرف من اینه که همونطور که اهل معصیت پشت هم هستن و در همه حال طرفداری همو میکنن در همه جا فعال هستند بخصوص در فضای مجازی که در و پیکری نداره و هر گبری برای خودش خدا و پیغمبر و قرآن یه جور دلخواه تفسیر میکنه، خیلی میتونه خطرناک باشه وقتی امثال شما دوست عزیز که پاک دامنی رو انتخاب کردی تا رضایت خدای خودت رو داشته باشی نه لایک بنده های کوته نظر گناه کارشو عقب بکشید و در مباحث این دسته انسان افسار گسیخته شرکت نکنید و اجازه ندید هرطور که میخوان و هرچی که میخوان بگن فاجعه پیش میاد.
    متاسفانه پیامبری نیست تا مردم نا اهل و به راه درست راهنمایی کنه و اسف ناک تر اینکه انگار مراجع دینی منفعل هستن و موضع جدی در این خصوص نمیگیرن اینها که شاید بشه گفت جانشینان پیامبر هستند اگه شما هم دخالت نکنید هر روز به جرگه این غافلان افزوده میشه.
    البته دغدغه من این غافلان نیستند.هرگز.
    هرگز بهایی بهشون نمیدم.چیزی که فکر من و مشغول به خودش کرده اون دسته از افراد پاکدامنی هستند که با جولان دادن این افراد در خیابان های واقعی و دالان های مجازی با ایمان افرادی بازی میکنن که در ابتدای راه بندگی هستند.
    منکر نشید که عقل انسان به چشم اوست.پس با دیدن خنده ها و خوشی ها و خوش کیفی های این دسته غافل حتما از خدای خود میپرسند:
    "چرا من باید به راه راست بیام حال که راه راست پر از درد و رنج است ولی این راهی که گناهکار میره پ است از لذت"
    یک کلام ختم کلام.
    هرکه خواهد که چو حافظ نشود سرگردان **** دل به خوبان ندهد وز پی ایشان نرود.

نوشته
    8
    مورد تشکر
    20 پست
    حضور
    5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط صنا نمایش پست
    توبه به راحتی نصیب هر کسی نمی شه و آدم گناهکار که خودش رو به امید توبه کردن آلوده میکنه ممکنه هیچوقت نتونه توبه کنه.درسته خدا ارحم الراحمینه ولی باز باید خود فرد بخواد و تصمیمش قطعی باشه طوری توبه کنه که هیچوقت اون کار رو تکرار نکنه تا یادش میاد محکم باشه. ولی بنظر من فردی که آغشته ی گناه شده عادت کرده اگر هم توبه ی سر سری کنه بازم نمیتونه خودش رو نگه داره چون گناه سستش کرده و هیچوقت افتخار توبه رو پیدا نمیکنه مگر اینکه خدا یک لطفی در حقش کنه.به هر حال قضاوت ما از قضاوت خدا خیلی فرق داره چون خدا نسبت به بنده اش دلسوزتره.ولی همینطوری هم نسیت که هر کسی به بهانه ی توبه بخواد از برزگی و رحمت خدا سوئ استفاده کنه.خداروشکر کن که هیچوقت آغشته به گناه نشدی همین که آدم بتونه گناه مرتکب نشه بهترین سعادتی ست که خدا در اختیار بنده اش قرار میده قدر این سعادت رو بدون و شاکر خدا باش چون مختار بودی که گناه کنی یا نه؟ولی قلبت رو از زنگار گناه حفظ کردی پس بنده ی خاص خدا هستی. التماس دعای زیاد
    دوست عزیز سلام

من کاری به توبه کسی ندارم هرکی میخواد توبه کنه هرکی نمیخواد نکنه.
    من نگران حال عزیزی هستم که در ابتدای جوانی وقتی به جرگه گناهکار که این روزها بسیار سپاهشون عظیم و قدرتشون زیاد شده (منظورم آمریکا و اسرائیل نیست، منظورم همین همین اطرافیان خودمون هستند همین برادران و خواهران گناه کار داخل ایران که به کل خدا رو ازیاد بردن وگرنه همونطور که حضرت امام (ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه.) نگاه میکنن به مقایسه افراد مذهبی و معتقد نه در حال حاضر بلکه از ازل تا به امروز وقتی تاریخ رو در ذهنشون مرور کنن میبینن که گروه گنه کار همیشه خوشحال و خندان بوده و جمع کثیری هم داشتن حال اینکه دسته اندک نیکوکاران همیشه در رنج و زحمت بودن به نظر شما کدوم راه رو میرن.
    خواهش میکنم شعار ندید ما درباره نوجوانان 14-15 ساله حرف میزنیم که دهه 80 هستند که با تبلت و اینترنت و ماهواره بزرگ شدن پس شعار حالیشون نیست.
    من بسیار متاسفم که مراجه مذهبی با جدیت و قاطعیت برخورد نمیکنن.اسلام با گناه در ایران مخلوط شده و دیگه اسلام ناب نیست.بلکه اسلام ایرانی و غربی و قرن 21 شده که این فاجعه است.
    اگه یه روز دختر خانمی موهاش بیرون بود مجازات میشد امروز جوراب شلواری (ساپورت) نمیپوشید که تمام بدنش مشخص باشه و دیگه کسی هم جرات نداره بگه بالای چشمت ابروست.
    یا آقا پسر با غیرتی که ابرو میگیره و شلوار اسلش (/) می پوشه که آلتش مشخصه و استغفرالله ... .

من متاسفم وقتی مدیر یک شبکه فارسی زبان کثیف و ام الفساد ماهواره ای به درک واصل شد در فضای مجازی همه برای این مفسد فی العرض ناراحت شدن و ابراز تاسف و تسلیت کردند ولی جوانی که برای دفاع از کشورشون و دین عزیز اسلام از حرم دفاع میکنه و به مقام والای شهادت میرسه حتی لحظه ای تامل نمیکنن که برای چی این عزیز خاکشو ترک کرد و غریبانه و در سکوت جان داد.

دیگه حرفی ندارم.

نوشته
    4
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    4 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و خسته نباشید
    من متوجه میشم که شما چه میگویید و درک میکنم منظورتون چی هست . آدمایی که به خیال توبه و ارحم الراحمین بودن خدا،دنبال رابطه ی نامشروع هستن و هر کثافت کاری رو انجام میدن به همین راحتی نمیتونن توبه کنن اگرم به خیال خودشون توبه کنن باز نمیتونن از اینکارا دست بکشن با کوچکترین اشاره ایی وسوسه میشن.قبول دارم اینطور آدما، پاکی آدمای پاک رو مسخره میکنن بارها شنیده ام که میگن طرف جراتش رو نداره یا امله یا ماله این حرفا نیست.اصلن دیدم که به کارای قبیحشون افتخار میکنن بعد هم که پشیمون میشن آدم نمیشن و به مرور زمان خیانتها و کثافت کاری هایی رو میکنن که یک حیون انجام نمیده . از این بدتر اینکه آدم پاک نصیب آدم گناه کار و حیض بشه .... اونوق چی؟ مگه خدا در سوره نور نگفته مردان پاک برای زنان پاک و زنان پاک برای مردان پاک. ولی اینطوری نیست خیلی اینطوری کم دیده ام. طرف مردش زلال و پاک ولی خودش مریضه. یا برعکس خانم پاک ومطهر ولی آقا حیض و کثیف. آدمای مریض قلبشون مریضه .زنگار داره با کوچکترین حرکتی از طرف نامحرم تحریک میشن میرن دنبال گناه . هر چقد هم به خودشون قول داده باشن دیگه محاله تکرار کنن ولی خودم به شخصه دیدم طرف حتی توبه میکنه برای مدتی مسجدی میشه ولی چون مریضه نمیتونه ترک کنه.وکاری بدتر از دفعه ی قبلش میکنه.قبول داره خدا حق الله رو میبخشه ولی حق الناس رو نمیبخشه.شاید خدا طرف رو از بابت گناهش ببخشه ولی از بابت ظلمی که در حق بنده های پاکش شده رو که نمیبخشه. ولی من ایمان داره آدم وقتی طرف گناه رفت برگشتش به پاکی خیلی سخته. و شاید هیچوقت نتونه برگرده هر چقد توبه کنه.چون توبه واقعی نصیب هر گناهکاری نمیشه .

9. تشکر

نوشته
    280
    مورد تشکر
    700 پست
    حضور
    8 روز 13 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست عزیز سلام

بهتره مسائل رو از تمام جهات ببینید.

حرف من اینه که همونطور که اهل معصیت پشت هم هستن و در همه حال طرفداری همو میکنن در همه جا فعال هستند بخصوص در فضای مجازی که در و پیکری نداره و هر گبری برای خودش خدا و پیغمبر و قرآن یه جور دلخواه تفسیر میکنه، خیلی میتونه خطرناک باشه وقتی امثال شما دوست عزیز که پاک دامنی رو انتخاب کردی تا رضایت خدای خودت رو داشته باشی نه لایک بنده های کوته نظر گناه کارشو عقب بکشید و در مباحث این دسته انسان افسار گسیخته شرکت نکنید و اجازه ندید هرطور که میخوان و هرچی که میخوان بگن فاجعه پیش میاد.
    متاسفانه پیامبری نیست تا مردم نا اهل و به راه درست راهنمایی کنه و اسف ناک تر اینکه انگار مراجع دینی منفعل هستن و موضع جدی در این خصوص نمیگیرن اینها که شاید بشه گفت جانشینان پیامبر هستند اگه شما هم دخالت نکنید هر روز به جرگه این غافلان افزوده میشه.
    البته دغدغه من این غافلان نیستند.هرگز.
    هرگز بهایی بهشون نمیدم.چیزی که فکر من و مشغول به خودش کرده اون دسته از افراد پاکدامنی هستند که با جولان دادن این افراد در خیابان های واقعی و دالان های مجازی با ایمان افرادی بازی میکنن که در ابتدای راه بندگی هستند.
    منکر نشید که عقل انسان به چشم اوست.پس با دیدن خنده ها و خوشی ها و خوش کیفی های این دسته غافل حتما از خدای خود میپرسند:
    "چرا من باید به راه راست بیام حال که راه راست پر از درد و رنج است ولی این راهی که گناهکار میره پ است از لذت"
    یک کلام ختم کلام.
    هرکه خواهد که چو حافظ نشود سرگردان **** دل به خوبان ندهد وز پی ایشان نرود.
    سلام و تشکر از شما

اظهار نظر شما خصوصاً مطالب دو پاراگراف اولتان بیشتر متوجه دیدگاه خود شماست که بدون اطلاع و آگاهی کافی در این خصوص اظهارنظر می کنید و در کمال تعجب عدم دسترسی به پیامبر را حکم به فقدان حجت و نشانه و دلیل راه می کنید؟! در حالیکه اگر در عصر غیبت هستیم و حضور پیامبر اکرم (ص) و حجت و جانشین برحقش حضرت صاحب الزمان عج را ملموس درک نمی کنیم به این معنا نیست که راهنما و نشانه و حجت نداریم، به این معنا نیست که در گمراهی محض هستیم و نشایه های هدایت برایمان وجود ندارد؟! اگر به شخص پیامبر (ص) دسترسی نداریم قرآن و سنت روشن او که از طریق منابع و مأخذ موثق و مورد اطمینان به ما رسیده و نیز احادیث روشنگر و هدایتگر جانشینان برحقش در دسترس و در اختیار ماست. ضمن انکه به سفارش قرآن و پیامبر و اهل بیت (ع) موظفیم در عصر غیبت برای راهیابی به هدایت و کمال و شناخت وظایف و تکالیفمان به عالمان بالله و راویان و مفسران حدیث، فقها و مراجع دینی مراجعه کنیم. پس راه روشن و حجت تمام است و هیچ کس را عذری در قبال کوتاهی ها و قصوراتش نیست.

وظیفه و رسالت عالمان و فقهای دینی تبیین معارف و برنامه ها و دستورات دین است، قرار نیست که مردم را با اجبار و زور و بکارگیری قوه قهریه مسلمان و مؤمن و معتقدشان کرد؟! فلذا بر خلاف انتظاری که برخی از عالمان و متولیان امر حکومت دارند که باید در مواجهه با برخی کجرفتاری های مردم برخورد جدی و شدید شود خیر، چنین رسالتی بر عهده ی علما و متولیان امر فرهنگ نیست، بلکه باید با تبیین و ترویج درست آموزه های دینی با روشهای نوین، تقویت اعتقاد و عملکرد خود علما و مسئولان، مبارزه با مظاهر فساد و ظلم و تبعیض در جامعه، معرفی جلوه های زیبای دین اسلام با پیاده کردن احام دین، کسب توفیقات حکومت دینی در همه عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، علمی، فرهنگی و ... و رواج فرهنگ امر بمعروف و نهی از منکر. گام به گام فضای ذهنی آحاد جامعه و مردم را به سمت و سوی ارزشهای علمی و عملی دین و تن دادن به احکام الهی نزدیک نمود.

موفق باشید ...

به نام حضرت دوست

هیچ چیز مثل اخلاق، نمی تواند در قلبها نفوذ کرده، دنیایی را گلستان و قلبهایی را با اندیشه و مرام شما همراه سازد.

نوشته
    280
    مورد تشکر
    700 پست
    حضور
    8 روز 13 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست عزیز سلام

من کاری به توبه کسی ندارم هرکی میخواد توبه کنه هرکی نمیخواد نکنه.
    من نگران حال عزیزی هستم که در ابتدای جوانی وقتی به جرگه گناهکار که این روزها بسیار سپاهشون عظیم و قدرتشون زیاد شده (منظورم آمریکا و اسرائیل نیست، منظورم همین همین اطرافیان خودمون هستند همین برادران و خواهران گناه کار داخل ایران که به کل خدا رو ازیاد بردن وگرنه همونطور که حضرت امام (ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه.) نگاه میکنن به مقایسه افراد مذهبی و معتقد نه در حال حاضر بلکه از ازل تا به امروز وقتی تاریخ رو در ذهنشون مرور کنن میبینن که گروه گنه کار همیشه خوشحال و خندان بوده و جمع کثیری هم داشتن حال اینکه دسته اندک نیکوکاران همیشه در رنج و زحمت بودن به نظر شما کدوم راه رو میرن.
    خواهش میکنم شعار ندید ما درباره نوجوانان 14-15 ساله حرف میزنیم که دهه 80 هستند که با تبلت و اینترنت و ماهواره بزرگ شدن پس شعار حالیشون نیست.
    من بسیار متاسفم که مراجه مذهبی با جدیت و قاطعیت برخورد نمیکنن.اسلام با گناه در ایران مخلوط شده و دیگه اسلام ناب نیست.بلکه اسلام ایرانی و غربی و قرن 21 شده که این فاجعه است.
    اگه یه روز دختر خانمی موهاش بیرون بود مجازات میشد امروز جوراب شلواری (ساپورت) نمیپوشید که تمام بدنش مشخص باشه و دیگه کسی هم جرات نداره بگه بالای چشمت ابروست.
    یا آقا پسر با غیرتی که ابرو میگیره و شلوار اسلش (/) می پوشه که آلتش مشخصه و استغفرالله ... .

من متاسفم وقتی مدیر یک شبکه فارسی زبان کثیف و ام الفساد ماهواره ای به درک واصل شد در فضای مجازی همه برای این مفسد فی العرض ناراحت شدن و ابراز تاسف و تسلیت کردند ولی جوانی که برای دفاع از کشورشون و دین عزیز اسلام از حرم دفاع میکنه و به مقام والای شهادت میرسه حتی لحظه ای تامل نمیکنن که برای چی این عزیز خاکشو ترک کرد و غریبانه و در سکوت جان داد.

دیگه حرفی ندارم.
    سلام و ادب

از دغدغه مندی شما نسبت به مسائل فرهنگی کشور سپاسگزاریم، چند نکته را در حاشیه یادداشت شما تقدیم می کنم:

نباید نسبت به دیگران بی تفاوت بود، یک مسلمان مؤمن و معتقد فقط به برخورداری خودش از نور هدایت فکر نمی کند بلکه لحظه به لحظه برای برخورداری دیگران از نور هدایت و نور توبه نیز دغدغه دارد، از هیچ تلاش و کوشش فکری و فرهنگی و عملی دست بر نمی دارد تا دیگران را نیز متوجه وضعیت گناه آلود جامعه نموده و بستری را فراهم سازد تا دیگران نیز به راه هدایت بازگردند. ما در برابر دیگران و همگان مسئولیم، بی تفاوتی مشی و مرام مسلمان معتقد نیست.

باید هر کس به هر اندازه که فرصت و توانش اقتضاء می کند در هر موقعیتی با این جوانان گفتگو کند و اولاً فلسفه خلقت جهان و انسان و اینکه این جهان دارای هدف و برنامه ای است و انسان در این جهان وظایفی دارد را برای ایشان بیان کند، اینکه ما نیامده ایم که در این جهان همیشگی و جاودانه باشیم بلکه مسافرانی و زراعت پیشه گانی بیش نیستیم آمده ایم تا طبق برنامه و اهداف خالق، مدت زمانی را در حال گذار و عبور از این پل زندگی و تهیه توشه و بار سفر آخرت باشیم، آمده ایم بکاریم و محافظت کنیم تا در قیامت محصول سعادتمان را برداشت کنیم! و ... از اینرو اینکه در جبهه اکثریت باشی و در آسایش یا در جبهه اقلیت باشی و در رنج و سختی اهمیت چندانی ندارد، آنچه اهمیت دارد آنست که در صراط و راه حق و در جبهه اهل ایمان و عمل صالح باشی و از افتادن در خط و جبهه باطل پرهیز کنی!(سوره عصر حاکی از همین حکایت است) این مرحله (عمر انسان) گذراست چه در حال خوشی و سرمستی و فراموشی و غفلت و چه در حال عبادت و بندگی و تن دادن به تکالیف الهی که توأم با سختی هایی است! در هر حال می گذرد!

متأسفانه موجی عالمانه و عامدانه و گاه از سر ناآگاهی بر علیه مرجعیت دینی و علما و فقها و حکومت اسلامی راه افتاده که همه قصورات و کوتاهی ها و مشکلات فرهنگی جامعه را متوجه آنها می کنند همه انگشت اتهامشان را به سوی حکومت و مرجعت و علما نشانه می گیرند! در حالیکه حکومت و مراجع دینی چه کنند؟ آیا برای پیاده شدن احکام دینی که مکرر توصیه می کنند، حلال و حرام را تبیین و تأکید کرده و می کنند، از مردم و حکومت می خواهند که حلال و حرام را رعایت کنند؟ آیا باید یک نظام پلیسی در اختیار فقها و مراجع دینی باشد که هر جا خلائی احساس شد و مردم مخالفت کردند، بگیر و ببند و برخورد فیزیکی و زور و فشار و زندان و شلاق حاکم شود تا مردم حساب کار خودشان را بکنند؟! آیا همینهایی که مراجع و فقها و حکومت اسلامی را به کوتاهی و عدم جدیت در پیاده کردن احکام دینی محکوم می کنند بعدها این قبیل رفتارها را محکوم نمی کنند کما اینکه در مواردی همینک شاهد آن هستیم که مردم نسبت به برخی از علما که تأکید بیشتری بر حلال و حرام دارند(دقت کنید فقط تأکید بیشتر دارند) چه نسبت های ناروایی را روا می دانند و انها را افراطی و تندرو می خوانند؟!

البته در کنار کارهای بسیار خوب و مفید و کارگشایی های خرد و کلانی که پس از انقلاب اتفاق افتاده، کوتاهی ها و قصورات بسیاری در خصوص روشها و برنامه های فکری و فرهنگی و دینی کشور صورت گرفته که این کوتاهی ها متوجه یک قشر خاص نیست بلکه همگان از حیث و جهات گوناگون و در سطح و اندازه های متفاوتی مسئولند، هم مسئولین و متولیان فکری و فرهنگی، هم مسئولان بخشها و رده های مختلف حکومتی، هم عالمان و اندیشمندان اعم از حوزوی و دانشگاهی و هم نخبگان جامعه و هم آحاد مردم همه و همه مسئولند، و در بسیاری فرصت ها و موقعیت ها در حالیکه می توانستند با حضور و مشارکت فعال و بصیرت تعیین کننده، نقش مهم و تأثیرگزاری را ایفا کنند، به هر دلیلی با بی بصیرتی یا کم بصیرتی و یا گوشه گیری و انفعال فرصت های بسیاری را در پیشبرد اهداف انقلاب سوزانیده اند.

همچنین نباید از تغییر ذائقه مردم در اثر نفوذ و پیاده شدن برنامه ها، اهداف و توطئه های نظام استکباری در جریان تهاجم و شبیخون فرهنگی و جنگ نرم غفلت ورزید، متأسفانه نفوذ و تحقق برنامه های استکباری، جریان تساهل و تسامح و فاصله دادن به روح ارزشگرایی و انقلابی بودن را تا حدود زیادی بر عقیده و عمل مردم تحمیل نموده است.

موفق باشید ...

به نام حضرت دوست

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری