صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فرمود : فرزندان را بنام پدران بشناسید....

  1. #11

    تاریخ عضویت
    جنسیت مهر ۱۳۹۶
    نوشته
    1,078
    صلوات
    7510000
    دلنوشته
    458
    دلنوشته
    خدایا بحق حضرت زینب س حکومت سید و مولایمان عج را نزدیک بگردان.لک الحمد
    مورد تشکر
    454 پست
    حضور
    31 روز 10 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0



    نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست
    به نظرم این مسئله به کلام و اعتقادات مربوط نمیشود، اما برای ابراز نظر دقیق تر باید عین روایت را دید، اینکه می فرمایید پیامبر(ص) فرمود فرزندان را با پدرانشان بشناسید باید متن عربی روایت را به صورت دقیق دید که منظور شناخت صفات و خصوصیات است، یا اسم و نام!
    قطعا با هم بودن نام و صفات، کمال هر فرد بود.
    و گمان میکنیم که پیامبر ص، با کمال انسانها، کلام می فرمود.
    هم کلام شدن با کمال انسانها، اوج‌خوش اخلاقی بود.
    صبر زیادی می خواهد و کار هر فردی نیست.

    لک الحمد
    انسان فرهیخته، چنان به شباهت های خود با دیگران اهمیت میدهد که قبول یک تفاوت، او را به یادگیری بیشتر وادار میسازد


  2. #12

    تاریخ عضویت
    جنسیت تير ۱۳۹۳
    نوشته
    442
    مورد تشکر
    130 پست
    حضور
    20 روز 13 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

    جمع بندی




    پرسش
    چرا کل مسئولیت فرزند، بعهده پدر قرار داده شده، در حالی که دوران شیردهی و طفولیت بر عهده مادر است؟
    و چرا در وقت جدایی همسران، دین اختیار را به پدر میدهد!؟ حتی اگر حضانت کودک به مادر داده شود، اما باز هم در صورتی که مادر ازدواج کند حق حضانت از او گرفته می شود، در صورتی که پدر ازدواج کند همچنان حق حضانت دارد؟


    پاسخ

    منظورتان از مسئولیت فرزند که بر عهده پدر قرار داده شده است چیست؟ اگر منظورتان سرپرستی است که اتفاقا سرپرستی کودک تا سن خردسالی بر عهده مادر است.
    هرگز این طور نیست که در هنگام جدایی همسران دین اختیار را مطلقا به پدر بدهد، طبق ماده 1169 قانون مدنی حضانت و سرپرستی فرزند تا 7 سالگی با مادر، پس از آن تا بلوغ بر عهده پدر، و پس از بلوغ به انتخاب خود فرزند است.
    می بینید که سهم پدر در سرپرستی دختر کمتر از مادر، و در سرپرستی پسر تقریبا به اندازه مادر است.

    علاوه بر اینکه بعد از 7 سال هم اگر مادر بتواند اثبات کند که پدر شایسته سرپرستی کودکش نیست، دادگاه پس از بررسی در صورت تأیید ادعاهای مادر باز هم سرپرستی کودک را به مادر می سپارد.

    البته در صورت ازدواج مادر، حق حضانت از او گرفته می شود، شاید حکمتش این باشد که سرپرستی خانواده در اسلام بر عهده مرد گذاشته شده است و مرد حق دارد که سرپرستی مرد دیگری بر فرزندش را نپذیرد، اما پدر اگر ازدواج کند سرپرستی شخص دیگری را هم بر عهده می گیرد، نه اینکه زیر چتر سرپرستی دیگری برود.

    ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۶/۰۶/۱۳ در ساعت ۰۴:۱۳ دلیل: همکار ویراستار تدوین


صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
^

ورود

ورود