جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا یس ص : من عربم ولی عرب از من نیست!؟

نوشته
    2,045
    مورد تشکر
    3,133 پست
    حضور
    75 روز 8 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا یس ص : من عربم ولی عرب از من نیست!؟

سلاماین روایت در چه سالی و به چه مناسبت فرموده شد!؟آیا ما که عجمیم و در تلاش برای یادگیری فرهنگ اسلامی که برگرفته از عرب هست و همچنین بسبب عرب بودن افرادی، که شاید شیعه هم نباشند و باعث رنجش شوند میتواند سبب این روایت باشد!؟اگر خداوند برای نام یس و طه ص حرمت قائل شده بود ( حداقل احتمال حرمت که باید داده شود ) و در امتحان بندگان خود هم اقدام میکند اعلام میکنیم که ما نه پیامبر بودیم و نه وصی پدران خونی ما هم نبودند ولی پدران دینی ما یس و امیرالمومنین ع بودند که صفاتی متمایز داشتند.بله ، هر کس یس و طه شد، و صاحب شفاعت هم شد امتحان هم شد، حال بگویند شما که از تمام نام های پیامبران بهتر شدید و صاحب بهترین وزیر و وصی، معرفی کنند و اگر نبودید، نوعی خیانت در امانتی شد که باعث گمراهی شده، همه نام های اهل بیت ع ندارند و خسرانش بیشتر شده، از طرفی در دوران یس ص اتفاقاتی رخ داده که تکرار نخواهد شد برای ما، ولی احتمالا برای شما رخ خواهد داد تا تسلیم امر پروردگار و حق شوید.لطفا درباره کلام حضرت طه ص ، راهنمایی فرماییدمتشکریم
    بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
    یا الله و یا رحمن یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی الی دینک
    الهی العفو و لک الحمد

نوشته
    5,286
    مورد تشکر
    10,835 پست
    حضور
    172 روز 12 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    1
    گالری
    18

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد عمار
    سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    1,514
    مورد تشکر
    3,556 پست
    حضور
    18 روز 15 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و ادب
    روایت:
    «أنا مِن العَرَب و لیس العربُ مِنّی»؛ من از عربم و عرب از من نیست.
    عرض کنم که این روایت در منابع دست اول روایی وجود ندارد . و تنها در کتاب «تحفة الملوک» نوشته جعفر بن أبى إسحاق دارابى کشفى‏ (1) وچو دارد که آن‌ را از پیامبر(ص) بدون سند و منبعی نقل کرده است(2)

«تحفة الملوک» کتابى است به زبان فارسى در حکمت سیاسى. «دارابی کشفى» این کتاب را به درخواست شاهزاده محمدتقى میرزا در سال 1233ق تألیف کرده و ضمن قصیده‌اى که در پایان کتاب درج شده است، آن‌را به فتحعلی‌شاه قاجار تقدیم نموده است. (3)

۱. بغدادى، اسماعیل، إیضاح المکنون فی الذیل على کشف الظنون عن اسامى الکتب و الفنون، ج ۱، ص ۲۵۹، بیروت، دار إحیاء التراث العربی، چاپ اول.
    ۲. دارابى کشفى، جعفر بن أبى اسحاق، تحفة الملوک، ج ‏۱، ص ۳۰۴، قم، بوستان کتاب،‏ چاپ اول، ۱۳۸۱ش.
    ۳. ر. ک: آقابزرگ تهرانى، محمدمحسن، الذریعة إلى تصانیف الشیعة، ج ‏۳، ص ۴۷۱، بیروت، دار الأضواء، چاپ سوم، ۱۴۰۳ق.

آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف قرآن

4. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری