جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: » ▐★♥★ ▐دوستان تازه وارد خوش آمديد ▐★♥★ ▐

نوشته
    13,869
    مورد تشکر
    31,097 پست
    حضور
    157 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

» ▐★♥★ ▐دوستان تازه وارد خوش آمديد ▐★♥★ ▐

سلام

دوستان تازه وارد خوش اومدید

دوستان تازه وازد خودشون رو میتونن اینجا معرفی کنن وتوانایی ها شونو عرض

کنن تا بتونیم از توانایی هاشون جهت رشد وهرچه بهتر شدن کانون استفاده کنیم

بدی کردیم، خوبی یادمان رفت

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    16
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    12 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام و وقت به خیر

فرزانه هستم دانشجوی ارشد معماری و 25 ساله!

تصادفی با گروه آشنا شدم و توی یه پستی که در مورد حجاب بحث شده خواستم نظر بدم که مجبور شدم عضو بشم :d

اعتقاد کلی من در مورد قرآن و اسلام این هست که پیامبر جزء روشنفکران زمان خودش بوده و تلاش کرده با عقاید پوسیده و جاهلانه مبارزه کنه و حرکتی رو در مسیر رشد و ارتقای فرهنگی و علمی جامعه آغاز کنه اما مسلمین راه رو اشتباه گرفتن که باعث عقب ماندگی جوامع اسلامی شدن! به عنوان مثال در مورد همین بحث حجاب که من به خاطرش عضو شدم جای اینکه تو قرن بیست و یک بیاییم با دلایل مضحکی با عنوان بنیان خانواده و تفاوت های جنسی زن و مرد توجیه کنیم این موضوع رو، راحت میتونیم نگاه کنیم به جامعه اون زمان که پیامبر با یه سری محدودیت ها مردم جاهل اون زمان رو قانع کرد دست از دخترکشی بردارن و به نظر من این منطقی ترین دلیل وجود قوانینی مث حجاب تو اسلامه! یا مثلا وقتی در مورد دیه و ارث زن و ... صحبت می کنیم میان از نان آور بودن مرد صحبت میکنن که در حال حاضر با آمار اشتغال و نان آوری زنان واقعا بحث خنده داریه و تنها راه توجیه قوانین اسلام تو این زمینه مراجعه به وضع فرهنگی اون دورانه که بگیم باباجان پیامبر تو جامعه ای که زن اندازه یه ارزن ارزش نداشت بابت به بار نشستن دینی که نصف دیه و ارث رو به زن میده کلی مصیبت کشید!!! ... من اسلام رو نه مجموعه ای از قوانین که هزاران سال باید به همون شکل اولیه اجرا بشن بلکه به عنوان یه سبک فکری پویا می بینم که باید ادامه پیدا میکرد اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد، مثلا همین احقاق حقوق و ارزشهای زنان که اسلام استارت خیلی خوبی زده ولی مردم ما معتقدن باید همونجا درجا زد! پیامبر گفتن زنا به شرط حجاب بیان در جامعه حضور داشته باشن مردا یواش یواش باید از خودخواهی شون کم می کردن طوریکه زنا دیگه برا حضور سالم تو جامعه مث یه زندانی علامت دار -!- مجبور به پوشیدن لباسای زشتی که مربوط به جنسیت شون میشه نباشن! گفتن به زنا نصف دیه بدین یواش یواش باید این ظرفیت ایجاد میشد که زن هم به اندازه مرد ارزشمند شمرده شه و مثل مرد خسارت کامل بگیره در صورت آسیب دیدگی، همین طور در مورد ارث و موارد دیگه ... همین وضعیت در مورد قوانین دیگه مث تنبیه مجرمان، زکات و نیکوکاری و ... بوده که باید به مرور آپگرید میشد ولی نشده

پیامبر در زمان خودش در جایگاه کسی که تفکرات نو داشته با کسانی که از عقاید پوسیده قدیمی پیروی می کردن مبارزه کرده اما امروز کسانی که خودشون دقیقا در جایگاه همون کفار خودخواه هستن فک میکنن طبقه اول بهشت جای اوناست و بقیه کافر و شرورن!!!

دوست دارم روزی برسه که مردم جامعه اسلامی به جای نگاه نقطه ای به قوانین اسلام و درجا زدن تو اون نقطه، نگاه برداری داشته باشن یعنی ببینن تو هر زمینه اسلام از کجا به کجا رسید و حرکت رو در راستای همون بردار ادامه بدن! این هم از تحجر بهتره و هم از الگوبرداری خام و بی فکر از جوامع غربی چون دستاوردهای اونا خوب یا بد منحصر به جامعه خودشونه و زیاد با فرهنگ ما سازگاری نداره ///

ویرایش توسط farzanehhh : ۱۳۹۶/۰۶/۰۲ در ساعت ۲۱:۲۱

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری