صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: قسم دروغ به حضرت ابوالفضل (ع) و ریختن آبرو

نوشته
    18
    مورد تشکر
    31 پست
    حضور
    4 روز 25 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کربلائی نمایش پست
    سلام

اگه مشکلت حل شد، بیا بگو حل شده

مثل بعضیا نباش که فقط مشکلشون را در جمع میگن ولی فرجشون را یکنفره جشن میگیرند.

از طرفی یس و آل یس ، دوست ندارند، جون عزیزاشون را قسم بدید. اگه‌هر حقی باشه اویی که باید ادا کنه میکنه و وکیل هست ولی جون بچه ها و خودشون را نخورید، پیامبر ص اذیت میشه.

مثل امام عصر عج بفرمایید بحق عمه ام‌قسم، نه به‌جون عمه ام‌قسم.
    ظرفیت ما نسبت به حق ائمه سهمی است ولی جان آنها کل حق ، حقدار هست.

یا فارج الهم

انشاالله مشکلا‌ت حل میشه

یا خیر المدعوین

چشم از این موضوع اطلاع نداشتم از این به بعد دیگه هیچ موقع قسم نمیخورم

أَسْتَغْفِرُ اللهَ الَّذی لا إِلـهَ إِلاّ الْحَیُّ الْقَیُّومُ ، هُو الرَّحْمنُ الرَّحیمُ ، بَدیعُ السَّماواتِ وَ الأَرْضِ ، مِنْ جِمیعِ ظُلْمی وَ جُرْمی و إِسْرافی عَلی نَفْسی وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ».
    ان شاءلله حتما اطلاع میدم
    از همتون عاجزانه التماس دعا دارم

من کاری نکردم و ادعای وارده تهمت ناروا هست

حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَکِيلُ
    دعا بفرمایید
    ویرایش توسط Persianhb : ۱۳۹۶/۰۷/۱۵ در ساعت ۰۷:۲۶

2. تشکرها 2

نوشته
    18
    مورد تشکر
    31 پست
    حضور
    4 روز 25 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نتیجه

تهمت زننده اینبار چند بار به قران قسم دروغ خورد و بازم بهم تهمت ناروا زد بعدش رضایت داد

و بعد منت زد که من هستم رضایت می دم اگه یکی دیگه بود رضایت نمی داد

نوشت که ادعایی نسبت به من نداره ، منم همینطور ولی من مظلوم واقع شدم تموم شد

خدایا به حق عظمت قران کریمت و به حق حضرت مُحَمَّدٍ وَ عَلِيٍّ وَ فَاطِمَةَ وَ الْحَسَنِ وَ الْحُسَيْنِ وَ عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيٍّ وَ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ وَ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَ عَلِيِّ بْنِ مُوسَى وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيٍّ وَ عَلِيِّ بْنِ مُحَمَّدٍ وَ الْحَسَنِ بْنِ عَلِيٍّ وَ الْحُجَّةِ الْمُنْتَظَرِ صَلَوَاتُ اللَّهِ و به حق دستان بریده حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت علی اصغر (ع) و بحق حضرت رقیه (ص) حق منو از تمام کسانی که به قران قسم دروغ خوردن و آبرومو ریختن و باعث گرفتاریم شدن و بهم تهمت ناروا زدن و بعدش بهم منت بی مورد زدن و خانواده منو و همسرمو ناراحت و نگران کردن بگیر
    روز محشر کیفرت با امیرالمومنین

از رسول اکرم (ص) نقل شده است که فرمود:

«اتَّقُوا دَعْوَةَ الْمَظْلُومِ وَإِنْ كَانَ كَافِرًا فَإِنَّهُ لَيْسَ دُونَهَا حِجَابٌ»1
    بترسید از نفرین مظلوم اگر چه کافر باشد، چون حجابی در برابر آن نیست. یعنی هیچ عاملی مانع استجابت دعای مظلوم علیه ظالم نخواهد بود.

نفرین نکردم سپردمش به خدا و قران و اهل بیت
    از قبل این ماجرا من زائر پیاده امام حسین (ع) هستم
    زائر پیاده امام حسین (ع) رو این همه اذیت و ناراحت کردن به دور از انصافه و...
    اون از عراقی ها که چقدر برای زائر پیاده امام حسین
    (ع) ارزش قائل هستن اینم از هموطن های ما
    واقعا متاسفم

دوستان به هیچ عنوان
    مخصوصا به ائمه اطهار و قران قسم دروغ نخورید و با آبروی و سرنوشت مردم بازی نکنید

سوگند دروغ معصیت است و ظلم و اذیت مومنین از محرمات واضح است که طبق روایات در همین دنیا مشمول تعجیل عقوبت هستند(عقوبت ان سریعتر به انسان میرسد )

ویرایش توسط Persianhb : ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ در ساعت ۰۹:۳۱

نوشته
    18
    مورد تشکر
    31 پست
    حضور
    4 روز 25 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سوره ۵۸: المجادلة

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِينَ تَوَلَّوْا قَوْمًا غَضِبَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مَا هُمْ مِنْكُمْ وَلَا مِنْهُمْ وَيَحْلِفُونَ عَلَى الْكَذِبِ وَهُمْ يَعْلَمُونَ ﴿۱۴﴾
    آيا نديده‏ اى كسانى را كه قومى را كه مورد خشم خدايند به دوستى گرفته‏ اند آنها نه از شمايند و نه از ايشان و به دروغ سوگند ياد مى كنند و خودشان [هم] مى‏ دانند (۱۴)

أَعَدَّ اللَّهُ لَهُمْ عَذَابًا شَدِيدًا إِنَّهُمْ سَاءَ مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ ﴿۱۵﴾
    خدا براى آنان عذابى سخت آماده كرده است راستى كه چه بد میکردند (۱۵)

اتَّخَذُوا أَيْمَانَهُمْ جُنَّةً فَصَدُّوا عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ فَلَهُمْ عَذَابٌ مُهِينٌ ﴿۱۶﴾
    سوگندهاى خود را [چون] سپرى قرار داده بودند و [مردم را] از راه خدا بازداشتند و [در نتيجه] براى آنان عذابى خفت ‏آور است (۱۶)

لَنْ تُغْنِيَ عَنْهُمْ أَمْوَالُهُمْ وَلَا أَوْلَادُهُمْ مِنَ اللَّهِ شَيْئًا أُولَئِكَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ ﴿۱۷﴾
    در برابر خداوند نه از اموالشان و نه از اولادشان هرگز كارى ساخته نيست آنها دوزخى‏ اند [و] در آن جاودانه [مى‏ مانند] (۱۷)

يَوْمَ يَبْعَثُهُمُ اللَّهُ جَمِيعًا فَيَحْلِفُونَ لَهُ كَمَا يَحْلِفُونَ لَكُمْ وَيَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ عَلَى شَيْءٍ أَلَا إِنَّهُمْ هُمُ الْكَاذِبُونَ ﴿۱۸﴾
    روزى كه خدا همه آنان را برمى‏ انگيزد همان‏گونه كه براى شما سوگند ياد میکردند براى او [نيز] سوگند ياد مى كنند و چنان پندارند كه حق به جانب آنهاست آگاه باش كه آنان همان دروغگويانند (۱۸)

اسْتَحْوَذَ عَلَيْهِمُ الشَّيْطَانُ فَأَنْسَاهُمْ ذِكْرَ اللَّهِ أُولَئِكَ حِزْبُ الشَّيْطَانِ أَلَا إِنَّ حِزْبَ الشَّيْطَانِ هُمُ الْخَاسِرُونَ ﴿۱۹﴾
    شيطان بر آنان چيره شده و خدا را از يادشان برده است آنان حزب شيطانند آگاه باش كه حزب شيطان همان زيانكارانند (۱۹)

ویرایش توسط Persianhb : ۱۳۹۶/۰۷/۲۴ در ساعت ۲۰:۲۳

نوشته
    18
    مورد تشکر
    31 پست
    حضور
    4 روز 25 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

حدیث (2) رسول اکرم صلى‏ الله‏ عليه ‏و ‏آله :

مَن رَدَّ عِرضِ أخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ البتّهَ.

هر که از آبروی برادر مسلمان خود دفاع کند مطمئناً بهشت بر او واجب می شود.
    وسائل الشیعه ج12،ص292
    ویرایش توسط Persianhb : ۱۳۹۶/۰۷/۳۰ در ساعت ۱۳:۳۰

نوشته
    3,265
    مورد تشکر
    17,638 پست
    حضور
    288 روز 23 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    57
    آپلود
    7
    گالری
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط Persianhb نمایش پست
    حدیث (2) رسول اکرم صلى‏ الله‏ عليه ‏و ‏آله :

مَن رَدَّ عِرضِ أخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ البتّهَ.

هر که از آبروی برادر مسلمان خود دفاع کند مطمئناً بهشت بر او واجب می شود.
    وسائل الشیعه ج12،ص292
    سلام
    شما خانم هستید؟
    حلال کنید...

نوشته
    610
    مورد تشکر
    1,747 پست
    حضور
    27 روز 22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جمع بندی

پرسش
    تازه از کربلا برگشته بودم که خانمی به دروغ قسم حضرت عباس(علیه السلام) خورد و به من تهمت زد که من از منزلشان دزدی کرده ام، یک شب را در کلانتری گذراندم، آمدند منزل ما را گشتند و جلوی همسایه ها آبروم رفت، دیگر پایم را در حرم ابالفضل(علیه السلام) نمی گذارم، چرا حضرت عباس(علیه السلام) جوابش را نمیدهد؟

پاسخ

حق با شماست، اینکه به کسی تهمت زده شود و آبرویش به خطر بیفتد خيلی سخت است، فشار درونی زیادی به انسان وارد می کند، من از این بابت شما را درک میکنم، اما آگاهی ما محدود است نمیتوانیم به این سادگی در خصوص رفتار اهل بیت(علیهم السلام) قضاوت کنیم و از آنها دلگیر شویم.
    بنده چند نکته عرض می کنم خواهش می کنم این نکات را با دقت مطالعه بفرمایید

نکته اول:
    مردم در قدیم دستشان را میدادند تا به زیارت حضرت عباس(علیه السلام) بروند، شما به خاطر یک تهمت و قسم دروغ دل از عباس بریده اید؟! اتفاقا اینطوری خیلی به اهل بیت(علیهم السلام) نزدیک تر شدید چون آنها هم خیلی تهمت شنیدند.
    برای نزدیک شدن به کسی سنخیت لازم است، باید زخم زبان شنید، باید بگویند تو که کربلا می روی چرا؟! اتفاقا اینها انسان را در نگاه اهل بیت(علیهم السلام) محبوب تر میکند، آنچه که زخم های خود ابالفضل(علیه السلام) را برایش شیرین میساخت همین بود که این زخم ها به خاطر حسین(علیه السلام) بود!

آنچه که عباس(علیه السلام) را در نگاه ما عزیز کرده و آنچه عاشورا را جاودان کرده همین صبر عظیمشان است، اینکه تهمت خروج از دین به آنها زده شد و مردانشان کشته و زنانشان به اسارت برده شد و این زنان و کودکان داغدیده، آواره این شهر و آن شهر شدند، این همه ظلم همه به خاطر یک تهمت بود!(تهمت خروج از دین)

الان با این اتفاق آیا احساس نمی کنید به عباس(علیه السلام) نزدیک تر شده اید؟! احساس نمی کنید بهتر عباس(علیه السلام) را درک می کنید؟ چرا حالا که به او شبیه تر شده اید و زمینه برای همدلی بیشتر و نزدیکی بیشتر شما به اهل بیت(علیهم السلام) فراهم شده، می خواهید قهر کنید؟!

نکته دوم:
    عزت و آبرو دست خداست، چرا گمان می کنید با حرف مردم کسی عزیز و آبرومند و یا ذلیل و بی آبرو میشود؟! مگر به وعده خداوند باور ندارید که فرمود:
    «تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلى‏ كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدير»؛ هر كس را بخواهى، عزت مى‏دهى و هر كه را بخواهى خوار مى‏كنى. تمام خوبيها به دست توست تو بر هر چيزى قادرى‏.(1)
    و نیز می فرماید:
    «لِلَّهِ الْعِزَّةُ وَ لِرَسُولِهِ وَ لِلْمُؤْمِنينَ وَ لكِنَّ الْمُنافِقينَ لا يَعْلَمُون‏»؛ عزت مخصوص خدا و رسول او و مؤمنان است ولى منافقان نمى‏دانند.(2)

بنی امیه با تمام توان رسانه ای شان از جعل حدیث گرفته تا تهمت و دروغ پراکنی بر علیه علی(علیه السلام) آمدند تا آن حضرت را در نگاه مردم ذلیل کنند، و علی(علیه السلام) در مقابل هیچ دفاعی از خویش نکرد، هیچ گامی برای محبوبیتش برنداشت، حتی نان و خرمایی که میبرد مخفیانه میبرد، اما خدا به وعده اش عمل کرد، امروز مسلمان و غیر مسلمان مرید علی(علیه السلام) شده اند، خدا خُلف وعده نمیکند، آبروی شما وابسته به یک پیرزن 90 ساله و نه هیچ بنی بشر دیگری نیست، اگر خدا بخواهد شما را عزیز کند تمام عالم نمیتوانند آبرویتان را ببرند، به خدا اعتماد داشته باشید.

نکته سوم:
    اما در مورد دفاع از کسانی که ایمان آورده اند خداوند خُلف وعده نمی کند، قطعا خداوند از آبروی شما دفاع خواهد کرد، اما فوریت که در وعده خداوند نیست، خداوند نفرموده کسی که در حق کسی ظلم کند ما فوری آن ظالم را مواخذه و تنبیه می کنیم، بلکه فرموده است: «وَ الْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقينَ»؛ و سرانجام (نيك) براى پرهيزكاران است‏.(3)
    یعنی پایان کار شما نیکو خواهد بود، همان طور که دیدیم نه علی(علیه السلام) در جنگ رسانه ای از دشمنش شکست خورد، و نه پیروزی نظامی یزید بر امام حسین(علیه السلام) دوامی یافت، بلکه حکومت خودش، و اصلا دودمان بنی امیه سرنگون شد.

دنیا یک سری قوانین و اقتضائات خاص خودش را دارد، اگر قرار باشد حضرت عباس(علیه السلام) هر کسی که به ایشان قسم دروغ می خورد را فورا تنبیه کنند که زمینه امتحان به هم میخورد! انسان ها برای امتحان باید در دنیا اختیار داشته باشند که حتی اگر خواستند بتوانند خود حضرت عباس(علیه السلام) را هم شهید کنند! چون دنیا محل امتحان است، نه حسابرسی، همانطور که امام علی(علیه السلام) می فرمایند:
    «الْيَوْمَ عَمَلٌ بِلَا حِسَابٍ وَ غَداً حِسَابٌ بِلَا عَمَل‏»؛ امروز روز عمل است بدون حسابرسی، و فردا روز حسابرسی است بدون عمل(4)

من به شما اطمینان می دهم خود حضرت عباس(علیه السلام) بیش از شما به خاطر این قسم دروغ و تهمت ناراحت هستند، یقین داشته باشید، اما باید اقتضائات جهان و اذن الهی در این راستا را هم در نظر داشته باشید. زمانی میتوانید از حضرت عباس(علیه السلام) دلگیر باشید که پاسخ ایشان را هم شنیده باشید و قانع نشده باشید.

پس به جای اینکه شنیدن چنین تهمتی شما را از اهل بیت(علیهم السلام) دور و دلگیر کند باید امری که موجب شبیه شدن به ایشان میشود تلقی شود و احساس کنید که با اهل بیت(علیهم السلام) هم شکل و هم سنخ شده اید، احساس کنید به آنها نزدیک تر شده اید، باید احساس کنید الان در نگاه ایشان محبوب تر شده اید، و خدا همانطور که آنها را با آبرو و عزیز نگه داشت، شما را نیز عزیز و آبرومند نگه خواهد داشت.

پی نوشت ها:
    1. آل عمران:26/3.
    2. منافقون:8/63.
    3. اعراف:128/7.
    4. ديلمى، حسن بن محمد، ارشاد القلوب، نشر شریف رضی، قم، چاپ اول، 1412ق، ج1، ص192.
    ویرایش توسط مسلم : ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ در ساعت ۱۴:۴۰

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری