جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فروش اینترنتی فایل و محصولات

نوشته
    2
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش فروش اینترنتی فایل و محصولات

با سلام و خسته نباشید.
    من مدیر یه وبسایتم و قصد دارم تو سایتم محصولاتی قرار بدم واسه فروش که سازندشون شخص یا اشخاص دیگه هستن.
    آیا من میتونم اون فایل رو از شخص بخرم و با قیمت پایین تر به چند نفر بفروشم تا کسب درآمد کنم؟ ممکنه اون کسی که محصول رو ساخته از این کار خوشش نیاد. و اینکه اگر تغییری در فایل هابدم یعنی یه چند بخش رو ویرایش کنم میتونم بفروشم؟
    سوال بعد اینکه من برخی از این فایل هایی رو که گفتم از جاهای دیگه به صورت رایگان دانلود کردم, ایا میتونم بفروشمشون و کسب درامد کنم؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

2. تشکر

3.  

نوشته
    3,500
    صلوات
    1
    دلنوشته
    1
    دلنوشته
    سلام سلامتی میاره
    مورد تشکر
    547 پست
    حضور
    111 روز 12 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

فروش اینترنتی فایل و محصولات

کارشناس بحث: استاد نور
    سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

فروش اینترنتی فایل و محصولات

5. تشکر

نوشته
    453
    مورد تشکر
    42 پست
    حضور
    16 روز 4 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadspider نمایش پست
    با سلام و خسته نباشید.
    من مدیر یه وبسایتم و قصد دارم تو سایتم محصولاتی قرار بدم واسه فروش که سازندشون شخص یا اشخاص دیگه هستن.
    آیا من میتونم اون فایل رو از شخص بخرم و با قیمت پایین تر به چند نفر بفروشم تا کسب درآمد کنم؟ ممکنه اون کسی که محصول رو ساخته از این کار خوشش نیاد. و اینکه اگر تغییری در فایل هابدم یعنی یه چند بخش رو ویرایش کنم میتونم بفروشم؟
    سوال بعد اینکه من برخی از این فایل هایی رو که گفتم از جاهای دیگه به صورت رایگان دانلود کردم, ایا میتونم بفروشمشون و کسب درامد کنم؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    با سلام و احترام

برای دریافت پاسخ دقیق،ذکر نام مرجع تقلیدتان ضروری است اما به نظر مقام معظم رهبری درصورتی که فایل را خریداری نمایید و ممنوعیت در خرید و فروش نداشته باشد می توانید آن را به دیگری با قیمت ارزان تر بفروشید اما در مورد تغییر آن درصورتی که از تولیدات داخلی است، به احتیاط واجب بدون اجازه مالک نمی توانید تغییر دهید.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،احکام کپی رایت

7. تشکر

نوشته
    2
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سللم خسته نباشید.
    ممنونم از پاسختون.
    مرجع تقلید : آیت الله سید علی خامنه‌ای
    هیچ کسی حاضر نیست حق فروش رو به دیگران بده, اما یکم که با خودم فکر می کنم بعد خرید اثر من صاحب اونم و هرکاری میتونم بکنم باهاش. چون بابتش پول پرداخت کردم.
    اگر یه محصولی برای فروش گذاشته بشه و تعداد زیادی اون رو خریداری کنن, بعد صاحب اثر هم صحبتی از فروشش در سایت خودش نگفته. اونوقت اون پولی که بدست اومد موردی نداره ؟
    و یا اینکه من یه محصولی تو کامپیوتر دارم و اونو میخوام به فروش بذارم, و اطلاعی ندارم صاحب اثر این اجازه رو میده بهم یا نه, در این صورت درآمدی بدست امده اشکالی داره؟
    ویرایش توسط mohammadspider : ۱۳۹۶/۰۷/۲۴ در ساعت ۱۶:۳۳

9. تشکر

نوشته
    2,594
    صلوات
    1749
    دلنوشته
    22
    دلنوشته
    رب انزلنی منزلا مبارکا و انت خیر المنزلین
    مورد تشکر
    218 پست
    حضور
    205 روز 19 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    6
    گالری
    53

هیچ کسی حاضر نیست حق فروش رو به دیگران بده, اما یکم که با خودم فکر می کنم بعد خرید اثر من صاحب اونم و هرکاری میتونم بکنم باهاش. چون بابتش پول پرداخت کردم.
    سلام
    شما صاحب نسخه خودتون میشید، نه حق نشر
    بالاخره صاحب اصلی اثر، بر اساس تخمینی که از تعداد خریدارا داشته این قیمت رو روی محصولش گذاشته. با این کار شما بخشی از هزینه های تولید اون اثر که قرار بوده با فروشش به فلان تعداد مشتری جبران بشه، میره تو جیب شما. اونم درحالی که خودتون کاری روی محصول انجام ندادید و زحمتش رو کس دیگه ای کشیده
    اگر فکر می کنید مشتری هایی که شما پیدا می کنید، در حالت عادی به اون اثر دست پیدا نمی کردن و اون اثر خریداری نمیشد (در حقیقت پولی که به دست میارید رو حق بازاریابی خودتون می دونید)، به نظر من منصفانه است که با صاحب اثر وارد مذاکره بشید و در ازای فروش محصولش بخشی از سود رو بردارید.
    حلال کنید...

11. تشکر

نوشته
    453
    مورد تشکر
    42 پست
    حضور
    16 روز 4 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سللم خسته نباشید.
    ممنونم از پاسختون.
    مرجع تقلید : آیت الله سید علی خامنه‌ای
    اگر یه محصولی برای فروش گذاشته بشه و تعداد زیادی اون رو خریداری کنن, بعد صاحب اثر هم صحبتی از فروشش در سایت خودش نگفته. اونوقت اون پولی که بدست اومد موردی نداره ؟
    و یا اینکه من یه محصولی تو کامپیوتر دارم و اونو میخوام به فروش بذارم, و اطلاعی ندارم صاحب اثر این اجازه رو میده بهم یا نه, در این صورت درآمدی بدست امده اشکالی داره؟
    با سلام و احترام

سوال را جهت استفتا به دفتر مقام معظم رهبری ارسال کرده به محض دریافت پاسخ، در این تاپیک بیان میشود.

از همراهی شما سپاسگزاریم

13. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری