صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یک سوره مانند آنچه الله گفته است، آوردم.

نوشته
    59
    مورد تشکر
    84 پست
    حضور
    5 روز 8 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط یوسف . نمایش پست
    اون یک نفر مطمئنا شیطان هست
    خدا لعنت کنه این شیطان رو که چطوری در انسان حلول می کنه آدم نمیتونه حق رو از باطل تشخیص بده
    حرفهای شما هیچ ارتباطی با آیات سوره فصلت نداره آقای عبدی عزیز
    "وَلَوْ جَعَلْنَاهُ قُرْآنًا أَعْجَمِيًّا لَّقَالُوا لَوْلَا فُصِّلَتْ آيَاتُهُ أَأَعْجَمِيٌّ وَعَرَبِيٌّ قُلْ هُوَ لِلَّذِينَ آمَنُوا هُدًى وَشِفَاء وَالَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ فِي آذَانِهِمْ وَقْرٌ وَهُوَ عَلَيْهِمْ عَمًى أُوْلَئِكَ يُنَادَوْنَ مِن مَّكَانٍ بَعِيدٍ"
    اصلا موضوع بحث این آیه با ادعای شما کاملا متفاوت هست دوست عزیز
    برای حقانیت قرآن و ایمان بیشتر حضرتعالی به قرآن پیشنهاد میکنم حتما کلیپ زیر رو که پیوست کردم ببینید
    بیایید کار را راحت تر انجام دهیم.

شما هم یک سوره مانندِ آن سوره ای که من آوردم بیاورید تا دوستان ، آن را نیز بررسی کنند و هر کدام از اعضا و مهمانانِ این سایت هم ، با هم همکاری کنند و یک سوره مانندِ آن سوره ای که من آوردم، بیاورند اگر آن سوره ای که شما می آورید ، مانندِ آن سوره ای بود که من آوردم آنگاه من حرفم را پس می گیرم.

نوشته
    59
    مورد تشکر
    84 پست
    حضور
    5 روز 8 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3

جنابِ یوسفِ عزیز، آیا شما بر اساسِ گفته های ناسا، تصور می کنید که زمین یک توپِ گرد است که در آسمان ، شناور و در حالِ چرخش است؟ و فکر می کنید که زمین، سقف دارد یا اینکه سقف ندارد ؟ و اگر زمین سقف دارد آنگاه این سقفِ زمین ، چگونه است؟

نوشته
    243
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    4 روز 1 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط amir reza abdi نمایش پست
    بیایید کار را راحت تر انجام دهیم.

شما هم یک سوره مانندِ آن سوره ای که من آوردم بیاورید تا دوستان ، آن را نیز بررسی کنند و هر کدام از اعضا و مهمانانِ این سایت هم ، با هم همکاری کنند و یک سوره مانندِ آن سوره ای که من آوردم، بیاورند اگر آن سوره ای که شما می آورید ، مانندِ آن سوره ای بود که من آوردم آنگاه من حرفم را پس می گیرم.
    به شما توصیه میکنم بدون هیچ حرفی تمام حرفای خودتون رو پس بگیرید
    چون همین الانش هم باندازه کافی در ضلالت و گمراهی قرار دارید
    شما از همین الانشم از این کارتون توبه کنید باز هم دیر هست
    عزیز برادرم کسی تا الان نتوانسته آیه ایی مثل قرآن بیاورد تا چه برسه بالاترش
    این به اصطلاح سوره شما هم تنها یک متن معمولی برگرفته از افکار شیطانی هست که جز انحراف و گمراهی براتون هیچی توش نیست
    شما همین الانشم اگه حرفتون رو بی چون و چرا پس بگیرید خیلی دیر هست
    والسلام

نوشته
    243
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    4 روز 1 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12

جنابِ یوسفِ عزیز، آیا شما بر اساسِ گفته های ناسا، تصور می کنید که زمین یک توپِ گرد است که در آسمان ، شناور و در حالِ چرخش است؟ و فکر می کنید که زمین، سقف دارد یا اینکه سقف ندارد ؟ و اگر زمین سقف دارد آنگاه این سقفِ زمین ، چگونه است؟
    ای باریکلا به شما برادر خوبم
    حالا شد یک بحث خوب و عاقلانه
    ولی برادر جان موضوع این تاپیک یه چیز دیگه هست
    همین سوالتون رو در یک تاپیک جداگانه مطرح کنید بذارید اول کارشناس جوابتون رو بدهند انشاالله که قانع میشید اگه حرفی مونده که زده نشد بنده با شما دوست عزیزم مباحثه می کنم
    پس منتظر شما در تاپیک جداگانه جدید هستم
    التماس دعا

نوشته
    3,661
    مورد تشکر
    39 پست
    حضور
    38 روز 13 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

کنترلی بر روی ذهنم ندارم و نمی دانم چه بر سرِ من داره میاد
    خودم هم معنای واقعیِ این دوازده آیه را نمی دونم
    حقیقت این است که من نمی توانم آنچیزی را که با چشم های خودم دیدم و آن چیزهایی که بعد از دیدنِ اون برایم اتفاق افتاده است را انکار کنم

با سلام و درود

دیدن نور و ماجرای شما را با اعتماد به شما قبول می کنیم؛ ولی آن چه قابل قبول نیست، ارتباط دادن بین آن و بین ادعای نبوت و نزول آیه و... است.

هیچ ملازمه ای بین این دو وجود ندارد که شما با دیدن نور، به این نتیجه برسید که قرآن معلوم نیست از کجا و بر چه کسی نازل شده و...؛ از طرفی بر شما چیزی نازل شده و مبعوث شده اید. این نتیجه گیری و ادعا، اصلا مورد قبول نیست.

لذا باید گفت این که می فرمایید این افکار و یا این مطالبی که می نویسم دست خودم نیست، می تواند ادله مختلفی داشته باشد که باید در جای خود، پیگیر آن ها بود و هیچ ارتباطی با ادعای شما ندارد.

به فرض که این دیدن، کرامت و عنایت باشد، باز هم چنین ادعایی نادرست و باطل است. عالمان و عابدان بسیاری، با داشتن کرامات مختلف و عجیب، و با این که می دانند چه می گویند و چه می کنند و...، باز هم هیچ کدام چنین ادعایی ندارند، چرا؟ زیرا این علم و آگاهی را دارند و می دانند رسالت و نبوت و نزول قرآن و ... معنایی بسیار فراتر از این ها دارد.

این که کسی نتواند از ادعایش دفاع کند و بگوید دست خودم نیست و خودم هم نمی دانم این جملات چه پیامی دارند و...؛ امتیازی را که اثبات نمی کند هیچ، امتیاز منفی هم دارد.
    کسی که نداند چه می کند و چه می گوید و از کجا می گوید و...، چه اصراری دارد که چیزی را ادعا کند؟! آن هم ادعایی که هزار در هزار، باطل و بیراهه است.

مثل این که کسی بگوید ای مردم! من پزشک هستم، البته مهر پزشکی ندارم، اطلاعات پزشکی هم ندارم، کسی را هم نمی توانم درمان کنم و...، ولی فامیلم طبیبیان یا پزشکیان است!!! کدام عقل سلیمی این ادعا را قبول می کند؟!! حتی کودکان نیز قبول نمی کنند چه رسد به بزرگترها و یا اهل علم و... .

لذا وقتی یک چیزی با مسلمات و ادله عقلی و نقلی و... ناسازگار است، اصلا قابل قبول واقع نمی شود. توصیه می شود ادله اثبات رسالت و نبوت و نزول قرآن و... را حتما مطالعه فرمایید.

نکته:
    شما قرآن را قبول دارید یا نه؟
    اگر قبول دارید، ادعای شما در باب نبوت و... طبق آیات قرآن و ختم نبوت(احزاب/ 40)، ادعای باطلی است.
    اگر قبول ندارید، پس استناد شما به قرآن برای اثبات این ادعاها، استنادی بی اساس و بی مورد است.

نهایت:
    این متنی که شما گذاشته اید را اگر فقط از جهت متن بودن و فارق از آن ادعاهای شما بخواهیم بررسی کنیم، با صرف نظر از عیوب و جهات منفی ادبی و...، هیچ ویژگی خاصی ندارد که دیگران نتوانند مانند آن را بیاورند، کما این که متون فارسی بسیاری وجود دارد که از نظر ادبی و محتوایی، بسیار برتر است و متن شما اصلا قابل مقایسه با آن ها نیست.
    این از نظر متنی، بقیه ادعاها بماند.

ویرایش توسط میقات : ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ در ساعت ۱۹:۰۴

أَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ أَبیها، وَ بَعلِها وَ بَنیها، وَ السِّرِ المُستَودَعِ فیها، بِعَدَدِ ما أَحاطَ بِهِ عِلمُک

خدایا! صلوات و درود تو بر فاطمه، و بر پدر فاطمه، و بر همسر فاطمه، و بر دو پسر فاطمه، و بر آن سرّی که در فاطمه به ودیعه نهاده ای؛ به آن تعداد که علم تو آن را در بر می گیرد.

6. تشکر

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری