صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مسقف بودن آسمان

نوشته
    262
    مورد تشکر
    1,208 پست
    حضور
    4 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12

مسقف بودن آسمان

سلام علیکم و رحمه الله
    در مورد آیه شریفه قرآن که می فرماید: وَ جَعَلْنَا السَّماءَ سَقْفاً مَحْفُوظاً؛ می خواستم بدونم اینکه میفرماید آسمان سقف دارد یعنی چه؟
    متشکرم

2. تشکرها 2

نوشته
    5,116
    مورد تشکر
    10,655 پست
    حضور
    169 روز 23 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    1
    گالری
    18

با نام و یاد دوست

مسقف بودن آسمان

کارشناس بحث: استاد هدی
    سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

مسقف بودن آسمان

4. تشکرها 2

نوشته
    3,252
    مورد تشکر
    8,471 پست
    حضور
    47 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    131
    آپلود
    0
    گالری
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط یوسف . نمایش پست
    سلام علیکم و رحمه الله
    در مورد آیه شریفه قرآن که می فرماید: وَ جَعَلْنَا السَّماءَ سَقْفاً مَحْفُوظاً؛ می خواستم بدونم اینکه میفرماید آسمان سقف دارد یعنی چه؟
    متشکرم
    با سلام و عرض ادب
    در تفسیر آیه فوق سه نظر تفسیری بیشتر مطرح است :

1. منظور از سقف محفوظ ،حفظ آسمان از شیاطین است
    2. منظوراین است که از ریزش و فرو ریختن مصون است
    3. این سقف، جو زمین است که زمین را از شهاب باران و اشعه های مضر خورشیدی حفط می کند

مرحوم علامه در المیزان و مرحوم طبرسی در مجمع البیان نظر اول ، علامه آیت الله جوادی آملی نظر دوم و مفسران نمونه برنظرسومند . البته مرحوم طبرسی مصون بودن از ریزشرا هم بعنوان نظر بعدی ، مطرح کرده اند:
    اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

6. تشکرها 3

نوشته
    3,252
    مورد تشکر
    8,471 پست
    حضور
    47 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    131
    آپلود
    0
    گالری
    13

استاد جوادی آملی ذیل آیه 32 سوره مبارکه انبیاء چنین آورده اند:

"دربارهٴ سقفِ محفوظ كه فرمود: ﴿وَجَعَلْنَا السَّماءَ سَقْفاً مَّحْفُوظاً﴾ هم احتمال آن است كه از ريزش و فرود آمدن محفوظ است كه در سورهٴ مباركهٴ «فاطر» اين معنا تأييد مي‌شود؛ در آنجا دارد كه خداوند نمي‌گذارد كه فرو بريزد…در سورهٴ مباركهٴ «فاطر» آيهٴ 41 به اين صورت است: ﴿إِنَّ اللَّهَ يُمْسِكُ السَّماوَاتِ وَالْأَرْضَ أَن تَزُولَا﴾؛ نمي‌گذارد اينها از بين بروند و متلاشي بشوند
    ."(1)

(1)- بنیاد اسراء تفسیر آیه 32 سوره انبیاء ، جلسه 24

اليس الله بكاف عبده

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

8. تشکرها 3

نوشته
    3,252
    مورد تشکر
    8,471 پست
    حضور
    47 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    131
    آپلود
    0
    گالری
    13

و مرحوم علامه در المیزان می فرمایند:

"گويا مراد از اين كه فرمود آسمان را سقفي محفوظ كرديم اين باشد كه آن را از شيطانها حفظ كرديم همچنانكه در جاي ديگر فرموده :" و حفظناها من كل شيطان رجيم" (2)

امین الاسلام طبرسی در مجمع البیان آورده اند:
    "و ما آسمان را نيز بر فراز سر شما انسان‏ها برافراشتيم و آن را سقفى محفوظ قرار داديم كه به وسيله شهاب‏ها از ورود و نفوذ شيطان‏ها به آن، و يا از سقوط بر زمين مصون و محفوظ است."(3)

(2)- ترجمة الميزان، ج 14،ص 394
    (3)- مجمع البیان، ذیل آیه 32 سوره انبیاء

اليس الله بكاف عبده

حضرت زهرا (س) :

10. تشکرها 3

نوشته
    3,252
    مورد تشکر
    8,471 پست
    حضور
    47 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    131
    آپلود
    0
    گالری
    13

در تفسیر نمونه هم آورده اند:

"منظور از آسمان در اينجا ...جوى است كه گرداگرد زمين را گرفته ، و ضخامت آن صدها كيلومتر طبق تحقيقات دانشمندان مى‏باشد ، اين قشر ظاهرا لطيف كه از هوا وگازها تشكيل شده به قدرى محكم و پرمقاومت است كه هر موجود مزاحمى از بيرون به سوى زمين بيايد نابود مى‏شود ، و كره زمين را در برابر بمباران شبانه ‏روزى سنگهاى شهاب كه از هر گلوله ‏اى خطرناكترند حفظ مى‏كند.

بعلاوه اشعه آفتاب كه داراى قسمتهاى مرگبارى است به وسيله آن تصفيه مى‏شود ، و از نفوذ اشعه كشنده كيهانى كه از بيرون جو ، به سوى زمين سرازير است جلوگيرى مى‏كند.
    آرى اين آسمان سقف بسيار محكم و پايدارى است كه خدا آن را از انهدام حفظ كرده است."(4)

(4)- تفسير نمونه، ج 13،ص 399

اليس الله بكاف عبده

حضرت زهرا (س) :

12. تشکرها 3

نوشته
    206
    مورد تشکر
    388 پست
    حضور
    7 روز 13 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط هدی نمایش پست
    گويا مراد از اين كه فرمود آسمان را سقفي محفوظ كرديم اين باشد كه آن را از شيطانها حفظ كرديم همچنانكه در جاي ديگر فرموده :" و حفظناها من كل شيطان رجيم"
    سلام
    این آسمانی که از گزند شیطانها حفظ شده همان اسمان دنیا هست؟ مگر ملائکه ساکن اسمان دنیا هستند؟

14. تشکر

نوشته
    94
    مورد تشکر
    142 پست
    حضور
    7 روز 14 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یوسف . نمایش پست
    سلام علیکم و رحمه الله
    متشکرم
    با سلام و احترام به شما یوسفِ عزیز و کارشناسانِ عزیز، امیدوارم دوباره چیزی نگویم که باعثِ حذف این پیغام شود و امیدوارم حرف هایم ، هیچ یک از شما عزیزان را ناراحت نکند ولی یوسف جان ، من از قبل به شما نگفتم که اگر این تاپیک را ایجاد کنید آنگاه کارشناسانِ محترم، بر اساسِ آنچه در مدارس ، خوانده اند به شما پاسخ خواهند داد؟ آیا به شما نگفتم که این عزیزانِ دل، خواهند گفت که منظور از سقفِ زمین ، جو یا اتمسفر است و یا چیزی شبیه به اینها است؟ آیا یوسفِ عزیز نگفتم که آنهایی که در زمین ، قدرت را به دست گرفته اند این چیزها را در کتابها برای ما نوشته اند ؟ مسئله اینجاست که ما به راحتی به این مطالب اطمینان می کنیم بنده در پیغامی به مسلمِ عزیز، گفتم که سازمانِ ناسا و سازمان های مشابه بر روی فکر ما تاثیر می گذارند اما به نظرم ، مسلمِ عزیز از من دلخور شدند من فقط حرفم این است که اون بالا ، یک سقف از جنسِ سنگ وجود دارد یعنی سقفی سنگی با رنگِ نیمه شفاف و روی آن ، شش سقفِ دیگر نیز وجود دارند و الله هم به همین هفت تا سقف اشاره کرده است منظورم این است که اطلاعاتی که ناسا، منتشر می کند و اطلاعاتی که از قبل از احداثِ ناسا، منتشر کرده اند چیزی به غیر از دروغ نیست و فقط می خواهند که شما ندانید در صورتی که خودشان می دانند تنها راهِ دیدنِ این سقفِ سنگیِ نیمه شفاف، این است که یک موجودِ پرنده از پشتِ این سقف به زمین نزدیک شود و ما از روی زمین با دوربین بر روی آن زوم کنیم . فقط در این صورت، ما انسان های عادی می توانیم به سقفِ زمین ، نگاه کنیم ظاهرا ویدیویی در یوتیوب منتشر شده است که نشان می دهد که یک موجودِ دو بال، از پشتِ سقفِ زمین به زمین نزدیک می شود و یک نفر توانسته از آن فیلمبرداری کند بنده خیلی تلاش کردم تا با راه هایی که بلد هستم، تقلبی بودنِ این ویدیو را ثابت کنم اما به این نتیجه رسیدم که این ویدیو، اصل است و تقلبی نیست اگر شما راه های بهتری می شناسید پس شما هم این ویدیو را بررسی کنید برای دیدنِ این ویدیو می توانید عبارتِ زیر را در کادرِ جستجوی سایتِ یوتیوب وارد کنید و ویدیو را مشاهده کنید .

عبارتِ موردِ نظر: STRANGE LIGHT/NOISES IN SKY 2017!! HAARP TECHNOLOGY? PLANET X? PROJECT BLUE BEAM? CERN?

من یک فریم از این ویدیو را جدا کردم و در فتوشاپ باز کردم و تهِ رنگ را از رویش برداشتم تا شما، سقفِ زمین را مشاهده کنید در واقع آنچیزی که در جلوی آن موجودِ دو بال، قرار گرفته است، همان سقفِ زمین است که باعث شده ما آن موجود را به صورتِ ناواضح مشاهده کنیم انگار آن موجود را از پشتِ شیشه نگاه می کنیم و من تصور می کنم که جنسِ سقفِ زمین از سنگ است یک سنگِ نیمه شفاف و فکر می کنم که منظورِ الله از هفت تا سقف، قطعا یکیش همینی است که در تصویرِ زیر مشاهده می کند اما شما تصور می کنید که منظورِ الله از سقف، جو یا اتمسفر است زیرا ناسا به دروغ به شما گفته که به آسمان ها می رود دروغ می گویند هیشکی نمی تونه از این سیستمِ زمین و آسمانِ بالای سرش ، خارج بشه همه اینجا با هم در حالِ خوردنِ فریبی بزرگ هستیم هیشکی نمی تونه از اینجا خارج بشه. فاصله اولین سقف از زمین ، خیلی زیاد است به همین دلیل ، ناسا با موشک به راحتی نمی تواند به آن برسد.

مسقف بودن آسمان

بازم انقدر سنگدل نیستند چون یک نفرشون هم به این موضوع اعتراف کرده، که در ویدیو زیر می تونید ببینید ولی حیفِ این همه سال که این همه انسان فریب خوردن و هنوزم نمی خوان حرف های الله را باور کنند ، منظورم به شخصِ خاصی نیست کلی گفتم.

لینکِ ویدیویی که می گوید ما نمی توانیم از زمین خارج شویم:

http://www.aparat.com/v/IAX87/%D8%A7...D8%B4%D8%AF%29

البته الله هم از قبل فرموده:

يَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالْإِنْسِ إِنِ اسْتَطَعْتُمْ أَنْ تَنْفُذُوا مِنْ أَقْطَارِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ فَانْفُذُوا ۚ لَا تَنْفُذُونَ إِلَّا بِسُلْطَانٍ
    ای گروه جنّ و انس! اگر می‌توانید از مرزهای آسمانها و زمین بگذرید، پس بگذرید، ولی هرگز نمی‌توانید، مگر با نیرویی (فوق العاده)![55:33]

که من تصور می کنم منظور از آن سلطان، یک نوع اجازه خروج از طرفِ الله است نه آن موشک هایی که ناسا می سازد.

ای کاش فرصتی داشتم تا در موردِ دروغ هایی که درباره کوه های زمین به شما گفته اند، چیزی می گفتم، ولی افسوس که من دیوانه به نظر می رسم و ناسای کلاشِ دروغگوی حیله گرِ فریبکار، یک سازمانِ موردِ اعتماد است. مردم به اون آمریکا و اون ناسا اعتماد می کنند و در همین حال می گویند ، ما حرف های الله را قبول داریم در صورتی که الله چیزی دیگری دارد می گوید اما چون حرف های این سازمان ها در سرِ شما عزیزان وجود دارد، به همین دلیل شما حرف های الله را جورِ دیگری متوجه می شوید.

الله می فرماید ، سقفِ زمین دارای درهایی است که باز می شوند و بسته می شوند اما شما دوستانِ گرامی فکر می کنید که نه سقفی آن بالا است و نه درهایی آن بالا هستند هر چه هم من بگویم این طرزِ فکرِ اشتباهِ شما به خاطر این است که اطلاعاتِ اشتباهی از بچگی به مرورِ زمان به صورتِ خیلی نامحسوس به ذهنِ شما عزیزان ، خورانده شده است بازم حرفم را باور نمی کنید.

فَفَتَحْنَا أَبْوَابَ السَّمَاءِ بِمَاءٍ مُنْهَمِرٍ
    در این هنگام درهای آسمان را با آبی فراوان و پی‌درپی گشودیم؛[54:11]

یا مثلا الله می گوید در آن بالا یعنی در آسمان، کوه هایی وجود دارند آنوقت شما با اطلاعاتی که این قدرت مندانِ دروغگو به خوردِ ذهنِ شما دادند می خواهید این آیه را در ذهنتون حلاجی کنید و اینطوری نتیجه می گیرید که کوه ها نمی توانند در آسمان وجود داشته باشند خب از من می شنوید یک بار هم که شده تمامِ این افکاری که امثالِ ناسا به صورتِ نا محسوس به ذهنِ شما ها وارد کرده اند را دور بریزید آنگاه متوجه خواهید شد که آن بالا ، کوه وجود دارد و منظورِ الله از کوه هایی در آسمان، ابرهای غول پیکر نیستند وقتی زمین سقف داشته باشد خب شاید این کوه ها به آن سقفِ زمین چسبیده باشند حداقل این احتمال را که می شه داد.ولی افسوس........ نمی گذارند شما عزیزان معنای واقعیِ این کتاب را درک کنید نمی گذارند نمی گذارند

أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ يُزْجِي سَحَابًا ثُمَّ يُؤَلِّفُ بَيْنَهُ ثُمَّ يَجْعَلُهُ رُكَامًا فَتَرَى الْوَدْقَ يَخْرُجُ مِنْ خِلَالِهِ وَيُنَزِّلُ مِنَ السَّمَاءِ مِنْ جِبَالٍ فِيهَا مِنْ بَرَدٍ فَيُصِيبُ بِهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَصْرِفُهُ عَنْ مَنْ يَشَاءُ ۖ يَكَادُ سَنَا بَرْقِهِ يَذْهَبُ بِالْأَبْصَارِ
    آیا ندیدی که خداوند ابرهایی را به آرامی می‌راند، سپس میان آنها پیوند می‌دهد، و بعد آن را متراکم می‌سازد؟! در این حال، دانه‌های باران را می‌بینی که از لابه‌لای آن خارج می‌شود؛ و از آسمان -از کوه‌هایی که در آن است [=ابرهایی که همچون کوه‌ها انباشته شده‌اند]- دانه‌های تگرگ نازل می‌کند، و هر کس را بخواهد بوسیله آن زیان می‌رساند، و از هر کس بخواهد این زیان را برطرف می‌کند؛ نزدیک است درخشندگی برق آن (ابرها) چشمها را ببرد![24:43]

ویرایش توسط amir reza abdi : ۱۳۹۶/۰۷/۲۷ در ساعت ۱۳:۵۶

16. تشکر

نوشته
    94
    مورد تشکر
    142 پست
    حضور
    7 روز 14 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

خیلی دوست داشتم که یک تاپیک ایجاد کنم تا به مردم بگویم که روشناییِ روز، فقط به خاطرِ نورِ خورشید نیست، بلکه نورِ خورشید، سهمِ اندکی در روشن کردنِ زمین دارد و بخشِ اعظمی از این نور از بیرونِ زمین یعنی از پشتِ سقفِ نیمه شفافِ زمین به داخلِ زمین می تاید و شب ها، صفحاتی مثلِ گلبرگ های گلِ رز بر روی سقفِ زمین ، قرار می گیرند داخلِ همدیگر می شوند یا روی هم قرار می گیرند و به این ترتیب از ورودِ آن نورِ عظیم به داخلِ زمین ، جلوگیری می کنند و فکر می کنم که اگر این سقفِ نزدیک به ما، باز شود یا برداشته شود آنگاه شما آن صفحاتِ بالایش را به صورتِ یک گلِ رز مشاهده خواهید کرد البته فکر می کنم که الله در کتابش به این موضوع هم اشاره کرده اما چه کنم که شما فکر می کنید که خورشید در 150 میلیون کیلومتری زمین است و نمی دانید که خورشید در داخلِ سقفِ زمین است و حتی نمی دانید که ماه از خودش نور دارد و نورِ ماه به خاطرِ انعکاس دادنِ نورِ خورشید نیست. من اگر بخواهم این چیزها را بگویم اول باید شیر فلکه اطلاعاتی که ناسا باز کرده و اطلاعاتِ اشتباه به ذهنِ انسان ها وارد می کند را ببندم آنگاه تازه می توانم بگویم که الله در کتابش ، به چه چیزهایی اشاره می کند ولی مگر امثالِ ناسا می گذارند از هر دری وارد می شوم تا به مردم بگویم حقیقت چیست آنگاه قدرتمندانِ زمین، از یه درِ دیگر ، یک دروغِ دیگر به مردم می گویند تا انسان ها نتوانند حقیقت را متوجه شوند. و من فکر می کنم که آن نورِ الله است که آسمان ها و زمین را روشن می کند اما به خاطرِ صفحاتِ بالای زمین، که شب بر روی سقفِ زمین قرار می گیرند و حرکت نیز می کنند و به خاطرِ هماهنگ بودنشان با حرکتِ خورشید، مردم تصور می کنند که این تنها خورشید است که نورِ روز را تامین می کند. ای کاش می توانستم بگویم که نفت، از له شدنِ دایناسورها در زیر زمین ایجاد نمی شود بلکه نفت بیشتر شبیه به روغنی است که از یک درختِ غول پیکر بدست می آید. واقعا الان دارم فکر می کنم تا هزاران سالِ دیگر هم نمی توان کاری کرد تا مردم، حقایق را متوجه شوند. چی کار کردند این قدرتمندانِ ظالم.
    ویرایش توسط amir reza abdi : ۱۳۹۶/۰۷/۲۷ در ساعت ۱۳:۵۹

18. تشکر

نوشته
    94
    مورد تشکر
    142 پست
    حضور
    7 روز 14 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

تصورِ من این است که تمامِ موضوعاتی مانندِ زمینِ کُروی ، زمینِ تخت ( flat earth ) ، زمینِ حفره ای ( سوراخ ) ، فقط و فقط به این خاطر طراحی و ایجاد شده اند تا حقیقت را از انسان ها، پنهان نگه دارند تا نگذارند که انسانها حقیقت را متوجه شوند یعنی در هر زمان، دروغی مخصوص به آن زمان می گویند مثلا زمانی می گفتند که احرامِ ثلاثه مصر، قبرِ فرعون ها بودند، سپس بعد از مدتی گفتند که احرامِ ثلاثه مصر، کارخانه تولیدِ امواجِ ماکروویو بودند، سپس بعد از مدتی گفتند که احرامِ ثلاثه مصر، در واقع یک نوع سفینه فضایی هستند برای هر چیزی در هر زمانی یک دروغ طراحی می کنند و اصلا هم به رویِ خودشان نمی آورند که برای هر موضوعی در گذشته چه دروغهایی گفته بودند درباره زمین و آسمان هم همین طور، در یک زمان گفتند، کروی است، در یک زمان گفتند، تخت است در یک زمان گفتند سوراخ است و من زمین را به این شکل که در ادامه می گویم، می توانم تصور کنم، زمین ، شاید مثلِ گهواره ای بیضی شکل با دو سرِ تقریبا نوک تیز باشد، چیزی شبیه به چشم ، که سقفی بر روی آن قرار دارد اگر از بالا به این سقف نگاه کنیم ، آنگاه آن سقف هم شبیه به یک چشم است ولی دو انحنا دارد و فکر می کنم منظور از قابِ قوسین، همین سقفی است که شبیه به یک چشم است که مثلِ بیضی و یا مثلِ گهواره به نظر می رسد و دو انحنا به سمتِ پایین دارد همچنین تصور می کنم که صفحاتِ متحرکی بر روی سقفِ زمین حرکت می کنند و فکر می کنم که یک منبعِ بزرگِ آبِ پاک ، بیرونِ سقفِ زمین وجود دارد شبیه به رودهای پر آب هستند و تصور می کنم که این زمینی که ما بر روی آن قرار داریم ، تنها بخشِ کوچکی از زمینِ خیلی بزرگتری است و تصور می کنم که موجوداتِ غول پیکرِ وحشی در بیرونِ زمین زندگی می کنند و روزی که صفحات ، باز شوند و سقفِ زمین برداشته شود آنگاه تمامِ این وحشی ها به داخلِ زمین هجوم می آورند.

ویرایش توسط amir reza abdi : ۱۳۹۶/۰۷/۲۷ در ساعت ۱۳:۵۹

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری