صفحه 3 از 5 نخست 12345 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تفسیر آیه 12 سوره نجم

نوشته
    262
    مورد تشکر
    1,208 پست
    حضور
    4 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط amir reza abdi نمایش پست
    لطفا تصویرِ یکی از این منظره هایی را که می فرمایید، در همین جا به من نشان دهید ، شما حتی نمیدونید دارید چی رو انکار می کنید شما می گویید شیطان این اطلاعات را به من وحی کرده اما من می گویم نوری که در آن تصویر می بینید همان موجودی است که این اطلاعات را به ذهنِ من منتقل کرده است و الله به این انتقالِ اطلاعات در آیه 10 از سوره النَّجم اشاره کرده است.
    برادر من شما با این حرفاتون پیغمبر نمی شید و خلاص
    اصلا از این ذهنیت که بتونید خودتون رو بجای پیغمبر جا بزنید کلا بیرون بیائید

شروع کننده موضوع

نوشته
    94
    مورد تشکر
    142 پست
    حضور
    7 روز 14 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یوسف . نمایش پست
    برادر من شما با این حرفاتون پیغمبر نمی شید و خلاص
    اصلا از این ذهنیت که بتونید خودتون رو بجای پیغمبر جا بزنید کلا بیرون بیائید
    جنابِ یوسف، به نظر می رسد که بسیار زیاد به دانشِ خودتون درباره کتابِ الله، اعتماد کرده اید، پس من یک سوال از شما درباره یکی از آیاتِ همین کتاب می پرسم و آنگاه متوجه می شوم که دانشِ شما در چه حد و اندازه است لطفا برای پاسخ به سوالِ من ، آیاتِ دیگر را مثال نزنید و فقط به سوالم پاسخ دهید:

سوالِ من از جنابِ یوسف: فعلِ (( یَرَی ))، یک فعلِ مضارع است و به معنای ((( می بیند ))) می باشد ، جنابِ یوسف ، لطفا به من بفرمایید ، چرا الله در آیه 12 از سوره النَّجم از فعلِ مضارعِ یَرَی استفاده کرده است. چرا در این آیه از فعلِ ماضی برای دیدن استفاده نکرده است؟

نوشته
    262
    مورد تشکر
    1,208 پست
    حضور
    4 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12

جنابِ یوسف، به نظر می رسد که بسیار زیاد به دانشِ خودتون درباره کتابِ الله، اعتماد کرده اید، پس من یک سوال از شما درباره یکی از آیاتِ همین کتاب می پرسم و آنگاه متوجه می شوم که دانشِ شما در چه حد و اندازه است لطفا برای پاسخ به سوالِ من ، آیاتِ دیگر را مثال نزنید و فقط به سوالم پاسخ دهید:

سوالِ من از جنابِ یوسف: فعلِ (( یَرَی ))، یک فعلِ مضارع است و به معنای ((( می بیند ))) می باشد ، جنابِ یوسف ، لطفا به من بفرمایید ، چرا الله در آیه 12 از سوره النَّجم از فعلِ مضارعِ یَرَی استفاده کرده است. چرا در این آیه از فعلِ ماضی برای دیدن استفاده نکرده است؟
    خداوند متعال یک جریان همیشه جاری و ساری در تمام موجودات عالم هستی هست الله نور السموات و الارض
    اگر در اینجا فعل ماضی می آورد علاوه بر اینکه ذات قدسی خودش رو محدود به زمان گذشته میکرد بلکه مغایر با اصل الوهیت بود
    فلذا با فعل مضارع که استمرار و همیشگی بودن رو می رساند بیان کرد که این دیدن هم جزء ذات خداوند متعال هست هم اینکه در طول قرون و اعصار و تمام عوالم حتی عالم قیامت این مسئله ادامه دارد

شروع کننده موضوع

نوشته
    94
    مورد تشکر
    142 پست
    حضور
    7 روز 14 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

خداوند متعال یک جریان همیشه جاری و ساری در تمام موجودات عالم هستی هست الله نور السموات و الارض
    اگر در اینجا فعل ماضی می آورد علاوه بر اینکه ذات قدسی خودش رو محدود به زمان گذشته میکرد بلکه مغایر با اصل الوهیت بود
    فلذا با فعل مضارع که استمرار و همیشگی بودن رو می رساند بیان کرد که این دیدن هم جزء ذات خداوند متعال هست هم اینکه در طول قرون و اعصار و تمام عوالم حتی عالم قیامت این مسئله ادامه دارد

لطفا آیه 12 از سوره النّجم و همچنین معنای آن را در همین صفحه برای من بنویسید.

نوشته
    262
    مورد تشکر
    1,208 پست
    حضور
    4 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12

لطفا آیه 12 از سوره النّجم و همچنین معنای آن را در همین صفحه برای من بنویسید.
    أَ فَتُمارُونَهُ عَلي‏ ما يَري‏
    آیا با او درباره آنچه ( به چشم و دل ) می بیند مجادله می کنید؟!

شروع کننده موضوع

نوشته
    94
    مورد تشکر
    142 پست
    حضور
    7 روز 14 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

أَ فَتُمارُونَهُ عَلي‏ ما يَري‏
    آیا با او درباره آنچه ( به چشم و دل ) می بیند مجادله می کنید؟!
    به چشم و دل در معنای شما زیادی است و در آیه ، آورده نشده است .

و من دارم بهش در تصویرِ زیر نگاه می کنم

.

تفسیر آیه 12 سوره نجم

نوشته
    262
    مورد تشکر
    1,208 پست
    حضور
    4 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12

به چشم و دل در معنای شما زیادی است و در آیه ، آورده نشده است .

و من دارم بهش در تصویرِ زیر نگاه می کنم
    .

تفسیر آیه 12 سوره نجم
    عزیز برادر
    کلمه "به چشم و دل" رو مفسر توی تعبیر خودش آورد
    و در آیه هم نیست
    شما چه چشم دلی از شما باز شد؟
    همین که یک تصویر رو در یک زاویه خاص دیدید شده چشم و دل ؟؟
    اینهمه به شما می گم برادر با این مسائل و حرفا چیزی ثابت نمی شود
    باز گوش نمیدید
    باز شدن چشم و دل بر اثر عبادات و ریاضیت های سخت هست
    شما چه ریاضت و یا چه عبادتی انجام دادید که مدعی هستید خداوند متعال چنین چیزی در اختیارتون قرار داد؟
    یا باید از نظر عرفانی به مقامات بالا رسیده باشید یا از نظر علمی
    از نظر علمی که این هست استدلالتون که هر کسی بخواند پی می برد که چند مرده حلاجید
    از نظر عبادت و راز و نیاز که شما وجود خدا و فرستادگانش رو قبول ندارید که عبادت کردنی در مورد شما تصور بشه
    شما با چه نردبانی اینقدر بالا رفتید که ادعای باز شدن چشم و دل می کنید؟؟
    اونهایی که با مقامات بالای سیر و سلوک رسیدند دست وبالشون می لرزه شما چطور با این صراحت مدعی هستید بنده در عجب هستم

شروع کننده موضوع

نوشته
    94
    مورد تشکر
    142 پست
    حضور
    7 روز 14 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

عزیز برادر
    کلمه "به چشم و دل" رو مفسر توی تعبیر خودش آورد
    و در آیه هم نیست
    شما چه چشم دلی از شما باز شد؟
    همین که یک تصویر رو در یک زاویه خاص دیدید شده چشم و دل ؟؟
    اینهمه به شما می گم برادر با این مسائل و حرفا چیزی ثابت نمی شود
    باز گوش نمیدید
    باز شدن چشم و دل بر اثر عبادات و ریاضیت های سخت هست
    شما چه ریاضت و یا چه عبادتی انجام دادید که مدعی هستید خداوند متعال چنین چیزی در اختیارتون قرار داد؟
    یا باید از نظر عرفانی به مقامات بالا رسیده باشید یا از نظر علمی
    از نظر علمی که این هست استدلالتون که هر کسی بخواند پی می برد که چند مرده حلاجید
    از نظر عبادت و راز و نیاز که شما وجود خدا و فرستادگانش رو قبول ندارید که عبادت کردنی در مورد شما تصور بشه
    شما با چه نردبانی اینقدر بالا رفتید که ادعای باز شدن چشم و دل می کنید؟؟
    اونهایی که با مقامات بالای سیر و سلوک رسیدند دست وبالشون می لرزه شما چطور با این صراحت مدعی هستید بنده در عجب هستم
    شما از همه ی ماجرا خبر ندارید به همین دلیل نمی دانید که من درباره چی صحبت می کنم؟

نوشته
    262
    مورد تشکر
    1,208 پست
    حضور
    4 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12

شما از همه ی ماجرا خبر ندارید به همین دلیل نمی دانید که من درباره چی صحبت می کنم؟
    خواهش ما از شما این هست که برای خودتون تابو درست نکنید
    مباحث علمی پایه اش بر استدلال استوار هست نه مشاهدات شخصی
    هر ماجرایی که برای شما اتفاق افتاده باشد هیچ چیزی را برای دیگران ثابت نمی کند، و فقط برای خودتون هست
    حتی خود پیامبر هم بعضی مسائلی که براشون پیش می آمد رو اجازه نداشتند استفاده ابزاری بکنند، شما و ما که پیش پیامبر خدا هیچ هم نیستیم

شروع کننده موضوع

نوشته
    94
    مورد تشکر
    142 پست
    حضور
    7 روز 14 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل کیا نمایش پست
    اینجا چی خبره؟ تا من میام همه بی زبون میشن؟ واقعا که ، شاید من رو میشناسند و از اسم من میترسند که این مقام به خاطر خداست ولی به هر حال آقای امیر رضا من کاری به این ندارم که تو برای سرگرمی اومدی یا نه هر چی که میخواد باشه ولی میتونی به این سوال جواب کامل و منطقی بدی ، اول از تو میپرسم چونکه سوال مهمه ۵ دقیقه بهت وقت میدم بعد به صورت خودکار جواب رو بدون اینکه سوال بپرسم از آقا یوسف میخوام ، سوال اینه : آیا خدایی وجود دارد ، اگر وجود ندارد پس این جهان را چه کسی آفریده است؟
    متأسفانه چند پیغام از شما را ندیده بودم و از شما عذرخواهی می کنم. فکر کرده بودم که همه پیغام های شما را خوانده ام.

حاکمانِ زمین، در گذشته، نام هایی را از داخلِ کتابِ الله انتخاب کردند و بر روی تعدادی از مناطقِ زمین گذاشته اند مثلا نامِ مسجدالاقصی و مسجدالحرام را از توی کتابِ الله، انتخاب کردند و سپس این دو نام را بر روی دو مسجد که توسطِ خودشون ساخته شده است، گذاشتند تمامِ اینها به این دلیل است که می خواهند این فکر را به انسان ها در آینده القا کنند که حاکمانِ زمین ، این کتاب را نوشتند و مردم در نهایت از الله دست بکشند و اما پاسخِ من به سوالِ شما این است که من تصوّرم این است که الله وجود داره و بارزترین چیزی که از الله فهمیدم این است که الله از آینده باخبر است و در کتابش ، به اتفاقهایی که قرار است در آینده رخ دهد اشاره کرده است اما انسان ها تصور کردند که این آیات در گذشته اتفاق افتاده اند. هیچ بشری قادر به ساختنِ این آسمان ها و زمین نیست ، ساختنِ این چیزها از موجودی بر می آید که قدرتش بسیار بیشتر از انسان است و آیاتِ کتابِ الله به ما می گوید که این الله است که این چیزها را ساخته است اما من اصلا به الله اعتقاد نداشتم تا اینکه ماجرایی برای من اتفاق افتاد که بسیار شبیه به آیاتِ 1 تا 18 از سوره النَّجم است و من آن روزها به خودم می گفتم مگر رسولِ اسلام در گذتشه مبعوث نشده است پس چرا اینقدر شباهت بینِ ماجرای من و آیاتِ 1 تا 18 از سوره النَّجم وجود دارد در اینجا بود که متوجه شدم الله از قبل یعنی از صدها سالِ قبل به ماجرایی که چند وقتِ پیش برای من اتفاق افتاد ، اشاره کرده بود و در اینجا متوجه شدم که الله ، علمِ غیب دارد و از آینده با خبر است و هر چه بیشتر تحقیق کردم ، آنگاه بیشتر متوجه شدم که رسولِ اسلام هنوز مبعوث نشده و احادیث، چیزی جز حرف های کودکانه نمی باشد.

این نکته را نیز اضافه می کنم: شباهتِ بینِ ماجرای من و گفته های الله در آیاتِ 1 تا 18 از سوره النَّجم ، بسیار زیاد است ، اگر این نوشته ، کارِ الله نیست ، پس چه شخصی از قبل ، این کتاب را نوشته است و دقیقا به این ماجرایی که برای من اتفاق افتاد، اشاره کرده است؟ قطعا این کار فقط از موجودی بر می آید که علمِ غیب دارد و از آینده باخبر است. به همین دلیل، من معتقد شدم که این کتاب ، توسطِ الله نوشته شده اما هنوز نمی دانم که این کتاب، چطوری به دستانِ ما رسیده است.

ویرایش توسط amir reza abdi : ۱۳۹۶/۰۸/۰۱ در ساعت ۲۳:۰۳

صفحه 3 از 5 نخست 12345 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری