جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: طهارت و نجاست

نوشته
    1
    حضور
    56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

طهارت و نجاست

سلام روزتون بخیر ببخشید مزاحم شدم والا دیروز من یک جفت کفش که به ترشحات ادرار برخورد داشت همراه با لباسها توی لباسشویی اتومات انداخته جنس کفش هم ورنی هست بعدش که شستو شو تمام شد زیر کفش توی شیارهاش یه چیزایی مثل چسبی که سرش باز شده سفت بشه و مقداری فک کنم گل اونارو با ناخن پاک کردم و دوباره انداختم توی لباسشویی ؟ ایا شستن دوباره لازم بود ؟ همون موقع لباسها وکفش پاک شده بودن ؟
    بعدش رفتم حمام بعد که اومدم بیرون متوجه شدم اون چیزایی که کف کفش با ناخن پاک کردم زیر ناخنم هست یعنی اونا نجس بودن و من اومدم بیرون همه جا نجس شده ؟
    بیزحمت برام توضیح بدین از دیروز اعصابم کلی خورد شده

2. تشکر

3.  

نوشته
    1,497
    مورد تشکر
    158 پست
    حضور
    115 روز 2 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    159
    آپلود
    0
    گالری
    1

با نام و یاد دوست

طهارت و نجاست

کارشناس بحث: استاد شفا

5. تشکر

نوشته
    131
    مورد تشکر
    183 پست
    حضور
    1 روز 14 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بلک رز نمایش پست
    سلام روزتون بخیر ببخشید مزاحم شدم والا دیروز من یک جفت کفش که به ترشحات ادرار برخورد داشت همراه با لباسها توی لباسشویی اتومات انداخته جنس کفش هم ورنی هست بعدش که شستو شو تمام شد زیر کفش توی شیارهاش یه چیزایی مثل چسبی که سرش باز شده سفت بشه و مقداری فک کنم گل اونارو با ناخن پاک کردم و دوباره انداختم توی لباسشویی ؟ ایا شستن دوباره لازم بود ؟ همون موقع لباسها وکفش پاک شده بودن ؟
    بعدش رفتم حمام بعد که اومدم بیرون متوجه شدم اون چیزایی که کف کفش با ناخن پاک کردم زیر ناخنم هست یعنی اونا نجس بودن و من اومدم بیرون همه جا نجس شده ؟
    بیزحمت برام توضیح بدین از دیروز اعصابم کلی خورد شده
    سلام علیکم

طبق نظرمقام معظم رهبری:

۱- اگر ماشین لباسشوئی بعد از شسته شو، یک مرتبه آب گیری می کند که به همه جای لباسها و ماشین لباسشوئی می رسد لباس ها پاک می باشد.
    فلذا کفش و لباسها پاک شده و نیاز به شستن مجدد نبوده و با فرض اینکه، گلی هم به آن چسبیده باشد،دو فرض دارد: الف یا نمی دانید اصلا آن گل نجس شده است که پاک می باشد. ب: گل نجس شده باشد که باشسته شدن ظاهر آن پاک می شود اگر چه ممکن است باطنش همچنان نجس باشد.
    ۲- قسکمتهای دیگر منزل نیز نجس نیست با فرض اینکه آن چیزی را که شما از داخل کفش بیرون آورده اید، نجس هم باشد، در عین حال چون زیر ناخن بوده و ناخنها از سر انگشت جلو نزده بوده، جزء باطن بدن محسوب می شود، و نجس کننده نمی باشد، و اگر دستتان با جاییبرخورد داشته آنجا را نجس نمی کند.

7. تشکرها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری