جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: استفاده از ساخته های شخص غیرمسلمان

Threaded View

نوشته
    4
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    3 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش استفاده از ساخته های شخص غیرمسلمان

سلام
    من چندوقتیه که برای دستگاه های اندرویدی بازی میسازم ولی یه مدته که ذهن من رو چیزی مشغول کرده به حدی که تمام بازی هایی که ساختم رو منتشر کردم رو غیرفعال کردم
    میخواستم دوستان اهل فن و وارد به مسائل شرعی و منطقی بیان و کمک کنن به من

همونطور که گفتم من بازیسازم و بازی هم نیاز به گرافیک داره ( منظورم از گرافیک بازی اون چیز هایی هست که توی بازی نمایش داده میشه مثلا درخت و زمین و آدم و . . .)
    بعضی سایت ها هستن که گرافیک ها رو بصورت رایگان میزارن برای استفاده(یعنی سازنده اونها , کسی که اون ها رو کشیده , رایگان گذاشته برای استفاده)
    ولی بعضی از گرافیک ها رایگان نیستن و سازنده ی اونها اومده و اونها رو توی یه سایتی گذاشته برای فروش و مثلا من به هرصورت اون گرافیک رو بصورت رایگان پیدا میکنم و استفاده میکنم
    حالا سوال اول اینکه آیا چون اون آدم مسلمان نیست من مجاز به استفاده از گرافیک های اون هستم؟
    چیزی که من رو به شک انداخت این بود که این کاره من دقیقا عین اینه که من برم توی خونه ی یه آدم و یه وسیله اش رو بردارم و ازش استفاده کنم بدون اجازه(مسلما چه خارجی باشه چه ایرانی باشه مسلمون باشه چه نباشه این کاره من دزدیه و استفاده از مال غیر هست)
    دقت کنید که این بحث مثل بحث استفاده از نرم افزار های کرک شده نیست که اکثر مراجع ما میگن که اشکالی نداره از نرم افزار های خارجی مثلا همین ویندوز بصورت کرک شده استفاده کنیم به دلایل گوناگونی که همه میدونیم
    ولی این گرافیک که مثلا من میام استفاده میکنم , مال یه شخصه و نه یه شرکت بزرگ خاجی مثل مایکروسافت و نظر خودم اینه که مثل دزدی بوده این کاره من و همونطور که گفتم مسلمون و غیر مسلمون نداره
    چون اگه بخواییم بگیم که نه اشکالی نداره از مال غیرمسلمان استفاده کنیم پس یعنی هر خارجی رو دیدیم میتونیم بریم و هرچی داره رو برداریم و با خیال راحت ازش استفاده کنیم(مسلما این کار بجز دزدی چیزی دیگه ای نمیتونه باشه)

حالا شما دوستان اگر منظورم رو درست رسونده باشم , ممنون میشم منو راهنمایی کنید که کار من دزدیه؟اگر دزدی نیست دلیلش رو هم بگید که چرا استفاده از مال یه انسان خارجی(غیرمسلمان) مشکلی نداره)
    و بازم هم تاکید کنم این گرافیک ها مال یک شرکت بزرگ نیست که بخواییم مثل نرم افزار های کرک شده بهش نگاه کنیم
    یه آدم(پیر یا جوون یا حتی به بچه 10_12 ساله) یه گرافیک از مثلا یه آدم میکشه و اون رو میزاره توی سایت ها برای فروش
    حالا من به یه نحوی اون گرافیک رو بدست بیارم و ازش استفاده کنم کار من دزدی هست یا نه؟

ببخشید اگه زیاد توضیح دادم , فقط میخواستم منظورم رو درست و واضح برسونم
    گمون نکنم برای این سوال دونستن مرجع تقلید مهم باشه چون یه سوال کلی هست ولی مرجع تقلید من آقای خامنه ای هستن.

با سپاس

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری