جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شوهرم بسیار بددل است

نوشته
    6
    مورد تشکر
    21 پست
    حضور
    10 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اشاره شوهرم بسیار بددل است

با سلام
    شوهرم بسیار بددل است. در طول پانزده سال زندگی مشترک، زندگی را برایم مثل جهنم کرده است. به همه کس و همه چیز بدبین است و تمام تلاشهایم برای بهتر کردنش به بن بست رسیده. در حقیقت هرچه بیشتر تلاش کردم تا اعتمادش را جلب کنم بدتر شده است. فقط بخاطر دو فرزندم باهاش زندگی می کنم. متاسفانه تنها راه کنترلش این است که با او به سردی رفتار کنم و جواب داد را با داد بدهم و جواب توهین را با توهین. وگرنه هر وقت مظلوم بودم بیشتر اذیتم کرده است
    من خیلی رعایت می کنم. چادری هستم و اهل عبادت . رفتارم را هر کس دید گفت تو چقدر متین برخورد می کنی. اما او خیلی مرا اذیت میکند.
    آیا این رفتارهای مقابله با مثل که برای دفاع از خودم است گناه محسوب می شود. اینقدر عرصه زندگی را بر من تنگ کرده که گاهی آرزوی مرگ می کنم.
    چرا خداوند جواب این آدم ها را نمی دهد ؟

نوشته
    4,857
    مورد تشکر
    10,406 پست
    حضور
    158 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    1
    گالری
    18

با نام و یاد دوست

شوهرم بسیار بددل است

کارشناس بحث: استاد راهنما

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

شوهرم بسیار بددل است

نوشته
    157
    مورد تشکر
    765 پست
    حضور
    14 روز 7 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alizadeh نمایش پست
    با سلام
    با عرض سلام و ادب خدمت شماخواهرگرامی و همه اسک قر آنی های عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط alizadeh نمایش پست
    شوهرم بسیار بددل است. در طول پانزده سال زندگی مشترک، زندگی را برایم مثل جهنم کرده است. به همه کس و همه چیز بدبین است و تمام تلاشهایم برای بهتر کردنش به بن بست رسیده. در حقیقت هرچه بیشتر تلاش کردم تا اعتمادش را جلب کنم بدتر شده است. فقط بخاطر دو فرزندم باهاش زندگی می کنم. متاسفانه تنها راه کنترلش این است که با او به سردی رفتار کنم و جواب داد را با داد بدهم و جواب توهین را با توهین. وگرنه هر وقت مظلوم بودم بیشتر اذیتم کرده است
    من خیلی رعایت می کنم. چادری هستم و اهل عبادت . رفتارم را هر کس دید گفت تو چقدر متین برخورد می کنی. اما او خیلی مرا اذیت میکند.
    آیا این رفتارهای مقابله با مثل که برای دفاع از خودم است گناه محسوب می شود. اینقدر عرصه زندگی را بر من تنگ کرده که گاهی آرزوی مرگ می کنم.
    چرا خداوند جواب این آدم ها را نمی دهد ؟
    از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و از مسئله ایکه با آن مواجه هستید بسیار متاسفم
    شرایط شما شرایط سختی است و از این جهت شما را درک می کنم ولی قطعا بدون راه حل نیست و با برنامه ریزی و استفاده از راهکارهای مناسب برطرف می شود.

1. مکانها و زمانهایی که بدبینی ایشان را تشدید می کند را شناسایی نمایید و پیشگیری نمایید.(مهمانیها و خنده های در آن و...)
    2. در گذشته شما اتفاقی افتاده که همسرتان از تکرار شدنش مي‌ترسد یا اینکه شریک زندگی‌تان گذشته سختی داشته و به خاطر اینکه زندگی مشترکش به سرنوشت زن و شوهرهای شکست خورده دچار نشود به دنبال راهی برای اطمینان مي‌گردد؟ برای آنکه حساسیت‌های همسر شکاک‌تان را مهار کنید، باید پاسخی برای این سؤال‌ها پیدا کنید. شاید هم اشتباهات خود شما یا حتی واکنش‌های اشتباه به اولین رفتارهای آلوده به شک همسرتان مشکل را بیشتر کرده باشد. حالا که مي‌توانید همه آنها را به خاطر بیاورید، اشتباهات‌تان را شناسایی كرده و از تکرار دوباره آنها پرهیز کنید
    3. اگر از همسرتان رنجیده‌اید، ‌برای تلافی کردن موقعیتی را به وجود نیاورید که احساس شک بیشتری کند
    4. در زمانی که هر دوی شما در آرامش قرار دارید و هیچ اتفاق بیرونی‌اي ذهن‌تان را درگیر خود نکرده، پای میز مذاکره بنشینید.
    5. با همسرتان صحبت کنید و بگویید که این کنترل شدن‌ها آزارتان مي‌دهد. بعد از آنکه مصداق رفتارهای آزار دهنده را برایش روشن کردید، سعی کنید برای ادامه راه به توافق برسید.
    6. یکی از بارزترین علل بدبینی اضطراب می باشد لذا سعی نمایید درصدد درمان آن باشید
    7. با شدتی که از بدبینی همسرتون اشاره نمودید در صورت نتیجه نگرفتن از راهکارهای فوق حتما زمینه را برای بردن همسرتون نزد مشاور فراهم آورید که به نظر بنده ضروری می باشد.

ادامه دارد...

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۶/۱۰/۰۳ در ساعت ۲۰:۵۵
    گفت و گو های خودمانی

شوهرم بسیار بددل است
    فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

نوشته
    371
    مورد تشکر
    1,572 پست
    حضور
    4 روز 21 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آخی چه بد و غم انگیز
    خیلی ناراحت شدم
    من خیلی تو نت سرچ کردم در مورد مشکل شما
    بهترین دستورالعملی که پیدا کردم این بود اگه تونستی عمل کن ان شاالله که شوهرت سر عقل بیاد :/
    واسه منم دعا کن عاقبت ب خیر شم

دعا برای بدبینی و سربراه کردن شوهر

اگر شوهر از زوجه خود ناراضی وروگردان بود وبه دیگران خیال فاسد می کرد این دعا را

برآب خوانده و داخل طعام کند و به شوهر بخوراند.به قدرت کامله حق تعالی به کمال

محبت یوسف و زلیخا می رسد. و اگر کسی را بسته باشند بر گلاب و نبات بخواند

وآن شخص رابخورانند به فرمان خدای عز وجل گشاده گردد:

لَقَدْ جَاءَکُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِکُمْ عَزِیزٌ عَلَیْهِ مَاعَنِتُّمْ حَرِیصٌ عَلَیْکُم بِالْمُؤْمِنِینَ رَؤُوفٌ

رَحِیمٌ ط(توبه۱۲۸)

فَقُلْنَا لَهُمْ کُونُوا قِرَدَةً خَاسِئِینَ ط(بقره ۱۵۶)

إِنَّا لِلّهِ وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ ط (بقره ۶۵)

وَمِنَ النَّاسِ مَن یَتَّخِدُ مِنْ دُونِ اللّهِ أَنْدَاداً یُحِبُّونَهُمْ کَحُبِّ اللّهِ وَالَّذِینَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبَّاً لِلَّهِ

وَلَوْ یَرَى الَّذِینَ ظَلَمُوا إِذْ یَرَوْنَ الْعَذَابَ أَنَّ الْقُوَّةَ لِلّهِ جَمِیعاً وَأَنَّ اللّهَ شَدِیدُ الْعَذَابِ ط (۱۶۵)

رَبَّنَا مَا خَلَقْتَ هذَا بَاطِلاً سُبْحَانَکَ ط (نساء۱۹۱)

قُل سِیرُوا فِی الْأَرْضِ ثُمَّ انظُرُوا کَیْفَ کَانَ عَاقِبَةُ الْمُکَذِّبِینَ ط (انعام۱۱)

وَتِلْکَ حُجَّتُنَا آتَیْنَاهَا إِبْرَاهِیمَ عَلَى‏ قَوْمِهِ نَرْفَعُ دَرَجَاتٍ مَن نَشَاءُ ط(انعام۸۳)

وَأُلْقِیَ الْسَّحَرَةُ سَاجِدِینَ ط(اعراف۱۲۰)

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ إِذَا ذُکِرَ اللّهُ وَجِلَتْ قُلُوبُهُمْ وَإِذَا تُلِیَتْ عَلَیْهِمْ آیَاتُهُ زَادَتْهُمْ إِیمَاناً وَعَلى

‏ رَبِّهِمْ یَتَوَکَّلُونَ لا الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلاَةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنْفِقُونَ ط أُوْلئِکَ هُمُ الْمُؤْمِنُونَ

حَقّاً لَهُمْ دَرَجَاتٌ عِندَ رَبِّهِمْ وَمَغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ کَرِیمٌ ط(انفال۴)

إِنَّ رَبَّکَ عَلِیمٌ حَکِیمٌ ط(یوسف۶)

وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقاً ط وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ

وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ وَلاَ یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إِلَّا خَسَاراً ط(اسراء۸۲)

قُلْ کَفَى بِاللَّهِ شَهِیداً بَیْنِی وَبَیْنَکُمْ ط(رعد۴۳)

قُلْ هَلْ نُنَبِّئُکُم بِالْأَخْسَرِینَ أَعْمَالاً ط الَّذِینَ ضَلَّ سَعْیُهُمْ ط(مریم۱۰۳)

قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُکُمْ یُوحَى‏ إِلَی أَنَّمَا إِلهُکُمْ إِلهٌ وَاحِدٌ ط (کهف۱۱۰)

مَن یَکْلَؤُکُم بِالَّلیْلِ وَالنَّهَار ط(انبیاء۴۲)

قُلْنَا یَانَارُ کُونِی بَرْداً وَسَلاَماً عَلَى‏ إِبْرَاهِیمَ ج وَأَرَادُوا بِهِ کَیْداً فَجَعَلْنَاهُمُ الْأَخْسَرِینَ ط(انبیاء۷۰)

وَأَیُّوبَ إِذْ نَادَى‏ رَبَّهُ أَنِّی مَسَّنِیَ الضُّرُّ وَأَنتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ ج (انبیاء۸۳)

فَنَادَى‏ فِی الظُّلُمَاتِ أَن لاَّ إِلهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنتُ مِنَ الظَّالِمِینَ ط(انبیاء۸۷)

قُلْ یَجْمَعُ بَیْنَنَا رَبُّنَا ثُمَّ یَفْتَحُ بَیْنَنَا بِالْحَقِّ وَهُوَ الْفَتَّاحُ الْعَلِیمُ ط (سباء۲۶)

یس ج وَالْقُرْآنِ الْحَکِیمِ لا (یس۲)

سُبْحَانَ (رَبِّکَ) رَبِّ الْعِزَّةِ عَمَّا یَصِفُونَ ج وَسَلاَمٌ عَلَى الْمُرْسَلِینَ ج وَالْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ

الْعَالَمِینَ ط…(صافات۱۸۰)

سَلاَمٌ عَلَیْکُمْ طِبْتُمْ فَادْخُلُوهَا خَالِدِینَ ط(زمر۷۳)

أُفَوِّضُ أَمْرِی إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِیرٌ بِالْعِبَادِ ط(غافر۴۴)

لَیْسَ کَمِثْلِهِ شَیْ‏ءٌ وَهُوَ السَّمِیعُ الْبَصِیرُ ط (شوری۱۱)

إِنَّا فَتَحْنَا لَکَ فَتْحاً مُبِیناً لا (فَتح۱)

وَلاَ تُمْسِکُوا بِعِصَمِ الْکَوَافِرِ ج(ممتحنه۱۰)

نَصْرٌ مِنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِیبٌ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ ط (صف ۱۳)

قُلْ أَرَأَیْتُمْ إِنْ أَهْلَکَنِیَ اللَّهُ وَمَن مَعِیَ أَوْ رَحِمَنَا فَمَن یُجِیرُ الْکَافِرِینَ مِنْ عَذَابٍ أَلِیمٍ ط

قُلْ أَرَأَیْتُمْ إِنْ أَصْبَحَ مَاؤُکُمْ غَوْراً فَمَن یَأْتِیکُم بِمَاءٍ مَعِینٍ ط(ملک ۳۰)

5. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری