نقل قول نوشته اصلی توسط کربلائی نمایش پست
سلام
خدا اموات را بیامرزد.
پدربزرگم همه را نه اما حداقل استفاده از تقویم جهت امور شرعی را میدانست و ما فرا نگرفتیم.

لطفا آموزش تصویری دهید و نحوه چگونگی پیدایش و ... را مختصر بفرمایید تا از حوصله خارج نشود.

شاید زمان آن رسیده که از زمین فاصله گرفته و فرموده امام موسی کاظم ع را جامه عمل بپوشانیم.
حضرت فرمود : پس از فراگبری واجبات و محرمات همت به یادگیری علوم آسمانها کنید که برای حردمندان نشانه هائی است.

راهنمایی بفرمائید

متشکریم
سلام علیکم
تقویم نجومی که از قدیم الایام بوده و هست که با استناد از اون یه سری کارهای انجام می دن اساس اون هم بر اساس تقویم اعتدالی یا استوایی هست که البته خیلی مواقع دچار اشتباهاتی هم هست که ما کار نداریم این مبحثو
ولی در کل بر اساس حرکات سیارات و منازل سیارات مثل قمر و خورشید و عطارد زحل و.... مواقع و زمان های رو وضع می کردن که به دو قسمت سعد و نحس تقسیم می شد می خواین مثال بزنم مثل قمر در عقرب که خیلی از ماها اشنایی داریم البته این قمر در عقرب یکی از هزاران موردی هست که تو تقویم نجومی بهش اشاره شده و می گن که در این زمان مثلا چه کارهای کنیم یا نکنیم که من با این مساله هم کاری ندارم چون خودش یه بحث بسیار مفصله
یه قسمت دیگه از اون هم ربط داده می شد به دعانویسی که فکر کنم اونم اینجا جاش نباشه که باز بشه
یه قسمت دیگه هم ازش برای پیش بینی و طالع بینی و بستن بخت و... این موارد هستش
حالا من سوال شما رو نمی دونم چون هر کدوم از این موارد خودش روزها و و ساعت ها وقت می بره برای اموزش و گفتن که البته می تونید توی اینترنت برای اشنایی هم سرچی داشته باشید
موفق باشید