صفحه 3 از 3 نخست 123
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا قبول چند خواستگار به صورت همزمان ،درست است؟

نوشته
    10
    مورد تشکر
    36 پست
    حضور
    7 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان فارسی نمایش پست
    توصیه شما به خانم ها در این اوضاع بد اقتصادی چیست؟
    خانم هایی به خاطر مسائل اقتصادی جواب رد می دهند.خانم هایی که می خواهند خواستگارشون حقوق پنج میلیونی داشسته باشه در صورتی که حقوق کارگرها در بهترین شغل از سه میلیون هم تجاوز نمی کنه!
    یا خانم هایی می گویند تا پسره خانه و ماشین نداشته باشه جواب مثبت نمی دهم!
    توصیتون چیه؟
    سپاسگزارم
    دوست گرامی
    به عنوان یک روانشناس و مشاورخانواده به خانم هایی که به من مراجعه می کنند، توصیه می کنم که در زندگی انتظار نداشته باشند یک شبه راه چند ده ساله را طیّ کنند. به آنها می گویم: مادر و پدرتان چند سال طول کشید تا صاحب خانه شوند؟ چند سال والدین تان مستأجر بودند؟ اگر دختران جامعه انتظار داشته باشند که خواستگارشان در همان ابتدا خانه و ماشین داشته باشد، سنّ ازدواج آنها بالا و بالاتر می رود. همین اوضاعی که اکنون در جامعه شاهد آن هستیم، معلول این گونه انتظاراتِ اشتباه است. وقتی سنّ دخترخانم بالا رفت و موفق به ازدواج نشد، تعداد خواستگارها کاهش چشمگیری پیدا می کند. آن وقت دخترخانم انتظارات خود را تا حدّ بسیاری کاهش می دهد و چه بسا حاضر شود با هر مردی _ متأهل، معتاد، سنّ بالا و ... _ ازدواج کند. این مسائل باعث افزایش زیاد در مشکلات خانوادگی همچون طلاق، سردی روابط همسران و ... می شود.
    البته باید بگویم: خود پسرهای جوان هم گاهی دست کمی از بعضی دخترخانم ها ندارند؛ برخی از آنها هم انتظارات بالایی دارند. یعنی می خواهند خیلی زود به خانه و ماشین مدل بالا برسد.

ویرایش توسط امید : ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ در ساعت ۱۵:۲۴

نوشته
    6,322
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    24,848 پست
    حضور
    67 روز 15 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط امید نمایش پست
    دوست گرامی
    به عنوان یک روانشناس و مشاورخانواده به خانم هایی که به من مراجعه می کنند، توصیه می کنم که در زندگی انتظار نداشته باشند یک شبه راه چند ده ساله را طیّ کنند. به آنها می گویم: مادر و پدرتان چند سال طول کشید تا صاحب خانه شوند؟ چند سال والدین تان مستأجر بودند؟ اگر دختران جامعه انتظار داشته باشند که خواستگارشان در همان ابتدا خانه و ماشین داشته باشد، سنّ ازدواج آنها بالا و بالاتر می رود. همین اوضاعی که اکنون در جامعه شاهد آن هستیم، معلول این گونه انتظاراتِ اشتباه است. وقتی سنّ دخترخانم بالا رفت و موفق به ازدواج نشد، تعداد خواستگارها کاهش چشمگیری پیدا می کند. آن وقت دخترخانم انتظارات خود را تا حدّ بسیاری کاهش می دهد و چه بسا حاضر شود با هر مردی _ متأهل، معتاد، سنّ بالا و ... _ ازدواج کند. این مسائل باعث افزایش زیاد در مشکلات خانوادگی همچون طلاق، سردی روابط همسران و ... می شود.
    البته باید بگویم: خود پسرهای جوان هم گاهی دست کمی از بعضی دخترخانم ها ندارند؛ برخی از آنها هم انتظارات بالایی دارند. یعنی می خواهند خیلی زود به خانه و ماشین مدل بالا برسد.
    سلام!بسیار متشکرم از پاسخگوئی شما به سوالم
    شاید هیچکس در داخل سایت به اندازه من در خصوص ازدواج مطلب نخونده باشه و نظر نداده باشه و شاید برخی ها هم یادشان بیاید که چقدر دعوا و بی احترامی هم شد در این زمینه.دلیلش هم این وبد که عده ای از بزرگواران داخل سایت یا حرف ما را متوجه نمی شدند و توهین می کردند ویا متوجه می شدند ولی چون توقعشان بالا بود و دوست داشتند توقع ان ها تائید یا مورد قبول واقع شود چنین درگیری هایی را درست می کردند.القصه بگذریم
    کلام شما متینه ولی همین الانش علیرغم اینکه همه ما چه پسران و چه دختران می دانیم در جامعه چه می گذرد برخی از دخترخانمها حاضر نیستند از توقعات رویایی خود پایین بیایند!الان سن برخی از دختران دیگه داره از سی سال عبور می کنه!من دختر مجرد سراغ دارم که متولد 50 است!پیر دختر شده! متولد 57-58-60-61-62- و.....خوب وقتی باهاشون صحبت می کنی اصلا طرز فکر خوبی ندارند.من نمی گویم همه پسرها هم آش دهن سوزی هستند.من می گویم هر دو طرف در برخی توقعات کوتاه بیایند و برخی را اصلاح کنند تا همه چیز درست شود!
    من براتون چند تا مطلب می فرستم خودتون قضاوت کنید!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    10
    مورد تشکر
    36 پست
    حضور
    7 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من می گویم هر دو طرف در برخی توقعات کوتاه بیایند و برخی را اصلاح کنند تا همه چیز درست شود!
    خیلی خوب است اگر دخترخانم ها و پسرهای جوان توقعات خود را تعدیل کنند. پسرهای جوان انتظار نداشته باشند که دخترخانم زیباییِ زلیخا و جهیزیه ی دختر فرعون را داشته باشد و در مقابل دخترخانم ها هم انتظار نداشته باشند آقاپسر ثروت قارون و زیباییِ یوسفِ نبی (علیه السلام) داشته باشد. اگر این مسأله به وجود می آمد، خیلی خیلی خوب می شد. ولی تا رسیدن به آن نقطه در فرهنگِ کشورمان راهی طولانی در پیش داریم؛ به قول حافظ شیرازی:
    « پای ما لنگ است و منزل بس دراز - دست ما کوتاه و خرما بر نخیل ».

نوشته
    6,322
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    24,848 پست
    حضور
    67 روز 15 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط امید نمایش پست
    خیلی خوب است اگر دخترخانم ها و پسرهای جوان توقعات خود را تعدیل کنند. پسرهای جوان انتظار نداشته باشند که دخترخانم زیباییِ زلیخا و جهیزیه ی دختر فرعون را داشته باشد و در مقابل دخترخانم ها هم انتظار نداشته باشند آقاپسر ثروت قارون و زیباییِ یوسفِ نبی (علیه السلام) داشته باشد. اگر این مسأله به وجود می آمد، خیلی خیلی خوب می شد. ولی تا رسیدن به آن نقطه در فرهنگِ کشورمان راهی طولانی در پیش داریم؛ به قول حافظ شیرازی:
    « پای ما لنگ است و منزل بس دراز - دست ما کوتاه و خرما بر نخیل ».
    سلام!
    جناب امید نظرات ما خیلی به هم شبیه است.ان شاءالله بتونیم از تجربیات هم استفاده کنیم!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

5. تشکرها 2

نوشته
    10
    مورد تشکر
    36 پست
    حضور
    7 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ان شاءالله
    ان شاءالله

صفحه 3 از 3 نخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری