جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نجات از عوارض خودارضائی

نوشته
    5
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    7 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نجات از عوارض خودارضائی

سلام من پسرم 22 سالمه چجوری خود ارضایی رو ترک کنم از 12 سالگی بچه ها بهم یاد دادن الان 22 سالمه هنوز نتونستم ترک کنم حتی هفته 4 یا 5 بار انجام میدم، راه هایی هم که اینترنت نوشته که فلان کارو نکن فیلمو حذف کن و غیره همه رو انجام دادم
    اخرش به یه هفته نرسیده دوباره انجامش میدم
    حتی از نظر بدنی خیلی ضعیف شدم همه عضله هام شل شدن
    با کوچکترین ضربه دستم درد میگیره
    استخونام صدا میخورن
    اعصابم خراب شده
    دلم میخواد دفتر پاره کنم
    پیراهنمو جر بدم
    موهامو بکشم
    اصلا زود رنج شدم
    میخوام برم بدنسازی نمیتونم چون ضعف تمرین دارم
    خسته شدم
    اینقدر ضربه خوردم که روی فامیل های دور خودم هم این کارو انجام میدم یعنی اون ها رو مثل اشخاص پورن تصور میکنم
    دارم دیوونه میشم چکار کنم

نوشته
    4,785
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    10,276 پست
    حضور
    153 روز 10 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    18

با نام و یاد دوست

نجات از عوارض خودارضائی

کارشناس بحث: استاد همدل

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نجات از عوارض خودارضائی

نوشته
    20
    مورد تشکر
    68 پست
    حضور
    4 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست عزیز!
    متأسفانه پدیدۀ خودارضایی در بین اغلب نوجوانان وجوانان شایع است و کم و بیش افراد به خاطر فشار غریزة جنسی، عطش جنسی، ناکامی‌هایجنسی که تا قبل از ازدواج داشته اند و نیز به خاطر جهل و نادانی، غفلت از پیامدهایآن به این پدیده نامبارک آلوده اند؛ مطمئناً اگر همه توان و ظرفیت خویش را برایرهایی از این پدیده شوم استفاده کنید و راهکارهای مختلفی که برای این منظور وجوددارد بهره بجویید، به تدریج می‌توانید آن را ترک کنید، بر مدت ترک خویش بیفزایید وآن را به طور کامل و برای همیشه کنار بگذارید و از عوارض نامطلوب و پیامدهای منفیخودارضایی رهایی پیدا کنید.

اگرچه شما برخی راهکارهای خودارضایی را به کار بردهاید و به مدت یک هفته موفق به ترک آن شده اید، اما هرگز نباید موفقیت یک هفتگیخودتان را نادیده و کم بپندارید.
    همینکه فرد مبتلا به خودارضایی بتواند با به کارگیری راهکارهای مختلفی که برای ترکخودارضایی و رهایی از آن وجود دارد، به تدریج از شدت ابتلا به آن بکاهد و به دفعاتکمتر و با فواصل زمانی بیشتری این کار را انجام دهد، مسیر خود را برای نائل شدن بهترک خودارضایی هموار نموده و از عوارض، آسیب های ناخوشایند و پیامدهای منفی آنرهایی یافته است.
    مشکلاینجاست که غالب مبتلایان به خودارضایی مثل معتادان به مواد مخدر از اراده وپشتکار آن چنان قویی برخوردار نیستند، از این روی نمی توانند یک شبه و یکباره از اینپدیده شوم فاصله بگیرند و آن را به طور کامل کنار بگذارند. گاهی در برخی ازمبتلایان به خودارضایی که توانایی ترک یکباره آن را ندارند، توصیه می شود به صورتتدریجی این کار را کنار بگذارند و موفقیت های هرچند اندک خودتان را در ترک اینپدیده کوچک نپندارید.
    بهتر است براي هر مدتي كه موفق به ترك خودارضايي مي‌شويد،به تشويق ذهني ـ عملي موفقيت‌هاي خود در ترك خودارضايي بپردازيد. اگر حتى يك روز ویا یکبار هم در ترك اين رفتار زشت موفق بوديد، با كمال سخاوت به تشويق خودبپردازيد؛ خود تشويقي علاوه بر ارتقاي سطح اعتماد به نفس و عزت نفس در كاهشخودارضايي‌تان مؤثر است و مي‌تواند در كاهش آلودگي به گناه نقش داشته باشد.

اعتقاد و باور ما اين است كه اگر راهكارهايي كهبراي ترك خودارضايي وجود دارد به كار ببريد مي توانيد به تدريج از اين كار زشتفاصله بگيريد و آن را براي هميشه كنار بگذاريد و جاي هيچ گونه نگراني نيست و آسيبهاي آن را در خود كاهش دهيد.

بهترين درمانِ خودارضايي
    تصور كنيد كه شما تحت تأثير تمايلات شديد غريزةجنسي در آستانة انجام عمل ناشايست خودارضايي براي اطفاي غريزة جنسي خود هستيد درآن لحظه بسيار حساس كه ارادة شما به شدت تضعيف شده است، ناگهان خبر غير منتظره‌ايبه شما مي‌رسد و يا حادثه ناگواري براي‌تان اتفاق مي‌افتد، زلزله‌اي رخ مي‌دهد،مهمان تازه وارد و بسيار ارجمندي وارد منزل‌تان مي‌شود. در آن لحظه چه احساسي بهشما دست مي‌دهد؟ آيا همچنان با خيال راحت به عمل خودارضايي خود ادامه مي‌دهد؟ و يااين كه كلاً فضاي ذهن‌تان تغيير مي‌كند و اصلاً تمايل به خودارضايي در شما از بينمي‌رود؟. علت امر اين است كه موضوع جديد چنان در نظرتان با اهميت و مهم تلقي مي‌شودكه ديگر يادتان مي‌رود كه قصد انجام چه كاري را داشته‌ايد. اين نكته بيانگر ايناست كه در آن شرايط بي برو برگردد و در مواقعي كه آستانه تحمل‌تان به شدت پايينآمده و تحت تأثير فشار شديد غريزة جنسي قرار داريد و به زودي ممكن است دست به عملخودارضايي بزنيد باز عواملي وجود دارد كه مي‌تواند شما را از كاري كه مي‌خواستيدانجام دهيد منصرف كند. حالا گاهي اين گونه عوامل، به صورت ناگهاني و ناخواسته بدوناين كه شما نقشي در آن داشته باشيد ايجاد مي‌شود و گاهي ممكن است شما با عملاختياري خود اين گونه عوامل را ايجاد كنيد و خود را از آلودگي به گناه و تكرار عملخودارضايي برهانيد.
    معمولاً جا به جايي مكاني، تغيير سريع موقعيت، فراراز تنهايي و حضور در جمع خانواده و ساير افراد، ايجاد مشغوليت‌هاي ذهني و كاري،بلند شدن از رختخواب و قدم زدن مي‌تواند فضاي ذهني شما را تغيير دهد و تحريك بيشترو يا از انجام عمل خودارضايي منصرف‌تان كند بنابراين، توصيه مي‌شود در مواقعي كهدچار تحريكات جنسي مي‌شويد و يا تمايل شديد به انجام خودارضايي داريد اين گونهكارها را به كار ببريد.

نوشته
    20
    مورد تشکر
    68 پست
    حضور
    4 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسیار ممنون و سپاس
    ای کاش زیرنویس ترجمه شده نیز موجود بود؛ چون همه کاربران که ربان دان نیستند

نوشته
    13,793
    صلوات
    1006
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    30,859 پست
    حضور
    155 روز 7 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

سلام

با اجازه کارشناس محترم چند مدت قبل کلیپی در یکی از کانالهای برنامه سروش در این مورد دیدم قرار میدم

شاید مفید باشه برای کاربر گرامی

فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

بدی کردیم، خوبی یادمان رفت

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    13,793
    صلوات
    1006
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    30,859 پست
    حضور
    155 روز 7 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط همدل نمایش پست
    بسیار ممنون و سپاس
    ای کاش زیرنویس ترجمه شده نیز موجود بود؛ چون همه کاربران که ربان دان نیستند

سلام شرمندهفایل رو اشتباه ارسال کرده بودم .فایل انگلیسی برای آموزش زبانم بود که اشتباه

بارگذاری کرده بودم اینجا .فایل درست رو الان قرار دادم

بدی کردیم، خوبی یادمان رفت

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    20
    مورد تشکر
    68 پست
    حضور
    4 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

از لطف بیکران شما سپاسگذارم، امیدوارم برای مخاطبان مفید باشه

نوشته
    20
    مورد تشکر
    68 پست
    حضور
    4 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جمع بندی

موضوع:
    «رهایی از عوارض خودارضایی»

پرسش:
    پسری 22 ساله هستم که از 12 سالگی مبتلا به خودارضایی شده ام، هنوز نتوانستم ترک کنم، عوارض بسیاری در من ایجاد شده باید چکار کنم؟

پاسخ:

گرداب خودارضایی
    متأسفانه پدیدۀ خودارضایی در بین اغلب نوجوانان و جوانان شایع است و کم و بیش افراد به خاطر فشار غریزة جنسی، عطش جنسی، ناکامی‌های جنسی که تا قبل از ازدواج داشته اند و نیز به خاطر جهل و نادانی، غفلت از پیامدهای آن به این پدیده نامبارک آلوده اند؛ مطمئناً اگر همه توان و ظرفیت خویش را برای رهایی از این پدیده شوم استفاده کنید و راهکارهای مختلفی که برای این منظور وجود دارد بهره بجویید، به تدریج می‌توانید آن را ترک کنید، بر مدت ترک خویش بیفزایید و آن را به طور کامل و برای همیشه کنار بگذارید و از عوارض نامطلوب و پیامدهای منفی خودارضایی رهایی پیدا کنید.
    اگرچه شما برخی راهکارهای خودارضایی را به کار برده اید و به مدت یک هفته موفق به ترک آن شده اید، اما هرگز نباید موفقیت یک هفتگی خودتان را نادیده و کم بپندارید.
    همین که فرد مبتلا به خودارضایی بتواند با به کارگیری راهکارهای مختلفی که برای ترک خودارضایی و رهایی از آن وجود دارد، به تدریج از شدت ابتلا به آن بکاهد و به دفعات کمتر و با فواصل زمانی بیشتری این کار را انجام دهد، مسیر خود را برای نائل شدن به ترک خودارضایی هموار نموده و از عوارض، آسیب های ناخوشایند و پیامدهای منفی آن رهایی یافته است.
    مشکل اینجاست که غالب مبتلایان به خودارضایی مثل معتادان به مواد مخدر از اراده و پشتکار آن چنان قویی برخوردار نیستند، از این روی نمی توانند یک شبه و یکباره از این پدیده شوم فاصله بگیرند و آن را به طور کامل کنار بگذارند. گاهی در برخی از مبتلایان به خودارضایی که توانایی ترک یکباره آن را ندارند، توصیه می شود به صورت تدریجی این کار را کنار بگذارند و موفقیت های هرچند اندک خودتان را در ترک این پدیده کوچک نپندارید.
    بهتر است براي هر مدتي كه موفق به ترك خودارضايي مي‌شويد، به تشويق ذهني ـ عملي موفقيت‌هاي خود در ترك خودارضايي بپردازيد. اگر حتى يك روز و یا یکبار هم در ترك اين رفتار زشت موفق بوديد، با كمال سخاوت به تشويق خود بپردازيد؛ خود تشويقي علاوه بر ارتقاي سطح اعتماد به نفس و عزت نفس در كاهش خودارضايي‌تان مؤثر است و مي‌تواند در كاهش آلودگي به گناه نقش داشته باشد.
    اعتقاد و باور ما اين است كه اگر راهكارهايي كه براي ترك خودارضايي وجود دارد به كار ببريد مي توانيد به تدريج از اين كار زشت فاصله بگيريد و آن را براي هميشه كنار بگذاريد و جاي هيچ گونه نگراني نيست و آسيب هاي آن را در خود كاهش دهيد.

بهترين درمانِ خودارضايي
    تصور كنيد كه شما تحت تأثير تمايلات شديد غريزة جنسي در آستانة انجام عمل ناشايست خودارضايي براي اطفاي غريزة جنسي خود هستيد در آن لحظه بسيار حساس كه ارادة شما به شدت تضعيف شده است، ناگهان خبر غير منتظره‌اي به شما مي‌رسد و يا حادثه ناگواري براي‌تان اتفاق مي‌افتد، زلزله‌اي رخ مي‌دهد، مهمان تازه وارد و بسيار ارجمندي وارد منزل‌تان مي‌شود. در آن لحظه چه احساسي به شما دست مي‌دهد؟ آيا همچنان با خيال راحت به عمل خودارضايي خود ادامه مي‌دهد؟ و يا اين كه كلاً فضاي ذهن‌تان تغيير مي‌كند و اصلاً تمايل به خودارضايي در شما از بين مي‌رود؟. علت امر اين است كه موضوع جديد چنان در نظرتان با اهميت و مهم تلقي مي‌شود كه ديگر يادتان مي‌رود كه قصد انجام چه كاري را داشته‌ايد. اين نكته بيانگر اين است كه در آن شرايط بي برو برگردد و در مواقعي كه آستانه تحمل‌تان به شدت پايين آمده و تحت تأثير فشار شديد غريزة جنسي قرار داريد و به زودي ممكن است دست به عمل خودارضايي بزنيد باز عواملي وجود دارد كه مي‌تواند شما را از كاري كه مي‌خواستيد انجام دهيد منصرف كند. حالا گاهي اين گونه عوامل، به صورت ناگهاني و ناخواسته بدون اين كه شما نقشي در آن داشته باشيد ايجاد مي‌شود و گاهي ممكن است شما با عمل اختياري خود اين گونه عوامل را ايجاد كنيد و خود را از آلودگي به گناه و تكرار عمل خودارضايي برهانيد.
    معمولاً جا به جايي مكاني، تغيير سريع موقعيت، فرار از تنهايي و حضور در جمع خانواده و ساير افراد، ايجاد مشغوليت‌هاي ذهني و كاري، بلند شدن از رختخواب و قدم زدن مي‌تواند فضاي ذهني شما را تغيير دهد و تحريك بيشتر و يا از انجام عمل خودارضايي منصرف‌تان كند بنابراين، توصيه مي‌شود در مواقعي كه دچار تحريكات جنسي مي‌شويد و يا تمايل شديد به انجام خودارضايي داريد اين گونه كارها را به كار ببريد.

درمان عوارض خودارضایی
    بر فرض اینکه شما با افراط در خودارضایی به عوارض جبران ناپذیری مبتلا گشته اید و عوارض آن در شما پدیدار شود، مطمئناً با ترک خودارضایی عوارض بیشتری شما را احاطه نخواهد کرد و بیشتر از این آسیب نخواهید دید. ضمن اینکه باور ما این است که خیلی از عوارض خودارضایی با ترک خودارضایی از بین می رود و برخی دیگر با تقویت بدن و کمک گرفتن از مشاوران و پزشکان قابل درمان است؛ بنابراین جای نگرانی نیست و شما نباید در فضای ناامیدی قرار بگیرید و به خودتان آسیب بزنید.
    امیدواریم از منفی بافی و ناامیدی دست بردارید و به جای آن بر تلاش های هوشمندانه خویش برای ترک خودارضایی و درمان آسیب های آن بیفزایید تا آینده ای درخشان و روشن در انتظارتان خواهد بود.
    نومید مشو ز چاره جستن *** کز دانه شگفت نیست رستن
    کاری که نه زو امیدداری *** باشد سبب امیدواری
    در نومیدی بسی امید است *** پایان شب سیه سپید است

معرفی منابع برای مطالعۀ بیشتر:

1. حسین‌خانی نائینی، هادی،7 روش مهار غریزه جنسی، یزد: شهد علم، 1393.
    2. صدری، نوروز، فتنه نفس: غریزه جنسی و خطر خودارضایی، قم: سبط النبی، 1390.
    3. دیانت مقدم، سید مصطفی، آرامش طوفانی، قم: موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره)، 1388.

ویرایش توسط همدل : ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ در ساعت ۲۱:۲۲

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری