جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ۩۞۩ تـشـرفی که 4000 سنی را شـیـعـه کـرد ۩۞۩

نوشته
    73
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

راهنما ۩۞۩ تـشـرفی که 4000 سنی را شـیـعـه کـرد ۩۞۩

به نام خدا

تشرفی که 4000 سنی را شیعه کرد

سیدبحرالعلوم یمنی، از علمای بزرگ زیریه در یمن بوده که وجود حضرت ولی عصر علیه الصلوة و السلام را انکار می کرده است. ... تا این که آن جناب نامه ای برای حضرت آیت الله سیدابوالحسن اصفهانی رضوان الله تعالی علیه می نویسد و برای اثبات وجود امام زمان (ع) دلیل قاطعی درخواست می کند.

آیت الله اصفهانی، در جواب می نویسد: «جواب شما را باید به طور حضوری بدهم. شما طی سفر به نجف اشرف مشرف شوید تا جواب را دریافت کنید.»

.... و اینک بشنوید ماجرای شیعه شدن سید یمنی را از زبان فرزند او:

وقتی به مقام مهدی (ع) در وسط وادی السلام نجف وارد شدیم، دیدیم که آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی به سوی چاهی که در آن جا بود، رفت و به دست خود از آن آب کشید و تجدید وضو کرد و این در حالی بود که ما به عمل او می خندیدیم.

آن گاه وارد مسجد مقام شد و چهار رکعت نماز خواند و کلماتی گفت. به ناگاه دیدیم که تمام فضای مقام غرق نور و روشنایی گشت.

در آن هنگام، آیت الله اصفهانی پدرم را داخل مسجد طلبید. پدرم به آن مقام وارد شد، اما طولی نکشید که صدای گریه اش بلند شد و آن گاه، فریادی بلند زد و از هوش رفت.

وقتی داخل شدم دیدم که آیت الله اصفهانی بالای سر پدرم نشسته است و شانه های او را مالش می دهد تا به هوش آید. وقتی از آن جا برگشتیم، پدرم گفت: «حضرت ولی عصر حجت بن الحسن العسگری (عج) را به طور حضوری زیارت کردم و با دیدنش مستبصر و شیعه اثنی عشری شدم.»

سید بحرالعلوم یمنی، پس از بازگشت به یمن 4000 نفر از مریدان سنی خویش را به مذهب تشیع مشرف گرداند.

سایت فطرت
    منبع: شیفتگان حضرت مهدی (عج)، قاضی زاهدی ، ج1، ص124.

2.  

نوشته
    168
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دلتنگ نمایش پست
    به نام خدا

تشرفی که 4000 سنی را شیعه کرد

سیدبحرالعلوم یمنی، از علمای بزرگ زیریه در یمن بوده که وجود حضرت ولی عصر علیه الصلوة و السلام را انکار می کرده است. ... تا این که آن جناب نامه ای برای حضرت آیت الله سیدابوالحسن اصفهانی رضوان الله تعالی علیه می نویسد و برای اثبات وجود امام زمان (ع) دلیل قاطعی درخواست می کند.

آیت الله اصفهانی، در جواب می نویسد: «جواب شما را باید به طور حضوری بدهم. شما طی سفر به نجف اشرف مشرف شوید تا جواب را دریافت کنید.»

.... و اینک بشنوید ماجرای شیعه شدن سید یمنی را از زبان فرزند او:

وقتی به مقام مهدی (ع) در وسط وادی السلام نجف وارد شدیم، دیدیم که آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی به سوی چاهی که در آن جا بود، رفت و به دست خود از آن آب کشید و تجدید وضو کرد و این در حالی بود که ما به عمل او می خندیدیم.

آن گاه وارد مسجد مقام شد و چهار رکعت نماز خواند و کلماتی گفت. به ناگاه دیدیم که تمام فضای مقام غرق نور و روشنایی گشت.

در آن هنگام، آیت الله اصفهانی پدرم را داخل مسجد طلبید. پدرم به آن مقام وارد شد، اما طولی نکشید که صدای گریه اش بلند شد و آن گاه، فریادی بلند زد و از هوش رفت.

وقتی داخل شدم دیدم که آیت الله اصفهانی بالای سر پدرم نشسته است و شانه های او را مالش می دهد تا به هوش آید. وقتی از آن جا برگشتیم، پدرم گفت: «حضرت ولی عصر حجت بن الحسن العسگری (عج) را به طور حضوری زیارت کردم و با دیدنش مستبصر و شیعه اثنی عشری شدم.»

سید بحرالعلوم یمنی، پس از بازگشت به یمن 4000 نفر از مریدان سنی خویش را به مذهب تشیع مشرف گرداند.

سایت فطرت
    منبع: شیفتگان حضرت مهدی (عج)، قاضی زاهدی ، ج1، ص124.

چطور است آيت اله ؛ سيد يمني را كه يك نفر است نتوانسته از طريق قرآن ؛ بحث و مناظره و استدلال به مذهب شيعه هدايت كند و مجبور شده قوه باصره سيد يمني را بكار گيرد آنوقت سيد با چه استدلالي در يمن توانسته 4000 سني را شيعه كند؟ آن هم دقيقا 4000 نه كمتر نه بيشتر!!
    از اين افسانه هادر مذهب شيعه فراوان است ؛ كتابها دارند .........
    ویرایش توسط روشن بيان : ۱۳۸۷/۱۱/۰۶ در ساعت ۲۲:۲۶
    بسم الله الرحمن الرحيم

وَمِنَ النَّاسِ مَن يَتَّخِذُ مِن دُونِ اللّهِ أَندَاداً يُحِبُّونَهُمْ كَحُبِّ اللّهِ وَالَّذِينَ آمَنُواْ أَشَدُّ حُبًّا لِّلّهِ وَلَوْ يَرَى الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِذْ يَرَوْنَ الْعَذَابَ أَنَّ الْقُوَّةَ لِلّهِ جَمِيعاً وَأَنَّ اللّهَ شَدِيدُ الْعَذَابِ

165- بقره

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط روشن بيان نمایش پست
    چطور است آيت اله ؛ سيد يمني را كه يك نفر است نتوانسته از طريق قرآن ؛ بحث و مناظره و استدلال به مذهب شيعه هدايت كند و مجبور شده قوه باصره سيد يمني را بكار گيرد آنوقت سيد با چه استدلالي در يمن توانسته 4000 سني را شيعه كند؟ آن هم دقيقا 4000 نه كمتر نه بيشتر!!
    از اين افسانه هادر مذهب شيعه فراوان است ؛ كتابها دارند .........
    خیلی پیش می آد که یک نفر رو با استدلال و برهان ممکنه نشه به راه آورد تا مطلبی رو بپذیره ولی از راههای دیگه در مقابل حق سر تعظیم فرود می آره مثل قضیه : سحره ، مگه حضرت موسی برای اونها کم استدلال آورد و کم مناظره و مباحثه کرد ؟ ایمان آوردند ؟ نه ، اینها معجزات حضرت موسی را هم دیده بودند اما با دیدن عصایی که مار شد و آنچه آنها به سحر آورده بودند بلعید ، به سجده افتاده و مومن شدند ، گاهی تلنگری بر وجدان خوابیده عقل به خواب رفته را نیز با حق همراه می کند ، در مورد 4000 نفر هم یک قرارداد محاوره ای در بین مردم است مثلا مردم یک شهر 3276591 نفر هستند در محاوره می گویند 3 میلیون نفر معنایش این نیست که جمعیت آن شهر نه یک نفر بیشتر و نه یک نفر کمتر است بلکه بطور تقریبی اینطور حرف می زنند نمی دانستیم در مباحثات اینچنینی کار به جایی می رسد که باید گرد کردن اعداد و ارقام را هم توضیح بدهیم
    مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب

نوشته
    17
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

wooooooooow !!! sara.m
    جالبه شما هم بلدین مردمو به اسلام جذب کنین ؟؟؟!!!! آره دیدم !.
    مردم چه قدر ادعا دارند !!!
    الان برخورد بهتون ؟؟؟!!! میتونین منو اخراج کنین ...اصلا چطوره بدین منو با گیوتین دار بزنن !...
    .
    ..مشکلی دارم ز دانشمند ! مجلس بازپرس توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر میکنند
    منو بگو به دوستام سایتو معرفی کردم ! کاری سر آدم در میارن محبور شه عملیات انتحاری کنه !
    بفرمایید هر چی دلتون میخواد بارم کنین . من کتک خورم هم ملسه مدیر محترم . ....ما تو انجیل یه آیه داریم خدا محبت است ... بنده هاشم دیگه رودست خدا بلند نمیشند ! ....
    عبس و تولی ...
    شما رو به همون امام حسینی که من تازه مسلمون امسال اولین سالی بود که بهش میگفتم آقا جون یابن رسول الله .... واگذار کردم ...
    هرچند ککتون نمیگزه ....
    خدا بخشیده و بنده خدا نیمبخشه ...هه
    الذین یصدون عن سبیل الله .... شاخ و دم ندارن ...تو مردم بگردی پیدا میشن نمونه اش ....
    بدرود تا یوم تبلی السرائر...
    شما منصبتو سفت بچسب...چقدر هم لایقش به نظر میایید
    یابن رسول الله تو شاهد باش...من اومدم شما تشریف نداشتید !!!
    لازم نیست دری وری بارم کنید شرم رو برای همیشه کم کرده و هرگز مزاحم سایت گفتمان ! قرآنی تون نمیشم راحت باشین!...خب دیگه لیاقتشو نداریم ...( به خودم فحش میدم دل شما خنک شه !!!! ما نوجوونام اونقدرا بخیل نیستیم !)

نوشته
    1,758
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کبریت بیخطر نمایش پست
    wooooooooow !!! sara.m
    الان برخورد بهتون ؟؟؟!!! میتونین منو اخراج کنین ...اصلا چطوره بدین منو با گیوتین دار بزنن !...
    .
    منو بگو به دوستام سایتو معرفی کردم ! کاری سر آدم در میارن محبور شه عملیات انتحاری کنه !
    بفرمایید هر چی دلتون میخواد بارم کنین . من کتک خورم هم ملسه مدیر محترم . ....ما تو انجیل یه آیه داریم خدا محبت است ... بنده هاشم دیگه رودست خدا بلند نمیشند ! ....
    عبس و تولی ...
    شما رو به همون امام حسینی که من تازه مسلمون امسال اولین سالی بود که بهش میگفتم آقا جون یابن رسول الله .... واگذار کردم ...
    هرچند ککتون نمیگزه ....
    الذین یصدون عن سبیل الله .... شاخ و دم ندارن ...تو مردم بگردی پیدا میشن نمونه اش ....
    لازم نیست دری وری بارم کنید شرم رو برای همیشه کم کرده و هرگز مزاحم سایت گفتمان ! قرآنی تون نمیشم راحت باشین!...خب دیگه لیاقتشو نداریم ...( به خودم فحش میدم دل شما خنک شه !!!! ما نوجوونام اونقدرا بخیل نیستیم !)
    سلام

چی شده؟ حرف سارا خانم که درسته و حتی کوچکترین توهین هم توش نیست؟ احتمالا شما با عینک آفتابی داری میخونی دوست خوبم.

طیب
    ویرایش توسط طیب : ۱۳۸۷/۱۱/۰۷ در ساعت ۰۶:۱۱
    هر معرفتى كـــه بوىِ هستىِ تو داد *** ديوى است به ره، از آن حذر بايد كرد

سبحه بر کف، توبه بر لب،دل پر از شوق گناه/ معصيت را خنده مي آيد ز استغفار ما

أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ

نوشته
    17
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جناب طیب در جریان نیستید . حرف من در رابطه با این پستشون نبود ! ...مربوط به نوازشی که ایشون و ...جناب ذهن برتر !..... در صفحه اصلی نمودند ! بود .... لطفا اینقدر راحت قضاوت نکنید و ....
    ...
    .... ولی تشکر که احساس مسئولیت کردید !
    این ارسالم هم به خاطر توضیح خیلی کوچیک در این باره بود تا سوء تعبیر شما مرتفع شه ....
    ....
    جالبه که نسبت به کاربران و ذهنیت اونا حساسند ! ولی نسبت به امام حسین و خدا ! ...از کاربران میترسند و از خدا نه !
    ویرایش توسط كلام زنده : ۱۳۸۷/۱۱/۰۷ در ساعت ۱۴:۳۴

8. تشکرها 2

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کبریت بیخطر نمایش پست
    wooooooooow !!! sara.m
    .
    عبس و تولی ...
    هرچند ککتون نمیگزه ....
    کاربر محترم
    چه مشکلی پیش اومده ؟ و چه مساله ای در چت اصلی اتفاق افتاد که شما رنجیده خاطر شدید ؟ من هر چی فکر می کنم هیچی به ذهنم نمی رسه ؟ در صورتی که هم یادمه چی بهتون گفتم و هم تا الان متن گفتگوی ما در آرشیو گفتگو موجوده حتی شما فرمودید من دخترم ، من باهاتون مزاح هم کردم ، نمی دونم شاید سوءتفاهمی براتون پیش اومده ، حتی یکی از دوستان چند بار تذکر دادند که ممکنه تخلف دریافت کنید ، و من گفتم که شما تازه وارد هستید ، خیر مقدم خدمتتون عرض کردم و بعضی از قوانین سایت رو یادآوری کردم ،آخرش هم تا جایی که یادم می آد خوب و خوش خداحافظی کردیم ، نمی دونم چه مساله ای اتفاق افتاد که شما رو گله مند کرده ؟ بهرحال اگر چیزی هم بوده (که من به یاد نمی آرم) غیر عمدی بوده و من رسما همین جا از شما عذرخواهی می کنم و ازتون دعوت می کنم به عنوان یک عضو جدید به فعالیتتون ادامه بدید
    این چند پست اخیر با اجازه مدیر محترم انجمن لطفا (هر چند بی ارتباط با عنوان تاپیک هست اما) بصورت یک پرانتز چند پستی باقی بمونه تا هم این دوست گرامیمون پاسخ صحبتشون رو ببینند و هم سوءتفاهمی که برای ایشون و دیگران ممکنه پیش اومده باشه رفع بشه و و بعد از چند روز این پست پاک خواهد شد

10. تشکرها 2

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جناب روشن بیان می فرمودید ؟

12. تشکر

نوشته
    168
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sara.m نمایش پست
    خیلی پیش می آد که یک نفر رو با استدلال و برهان ممکنه نشه به راه آورد تا مطلبی رو بپذیره ولی از راههای دیگه در مقابل حق سر تعظیم فرود می آره مثل قضیه : سحره ، مگه حضرت موسی برای اونها کم استدلال آورد و کم مناظره و مباحثه کرد ؟ ایمان آوردند ؟ نه ، اینها معجزات حضرت موسی را هم دیده بودند اما با دیدن عصایی که مار شد و آنچه آنها به سحر آورده بودند بلعید ، به سجده افتاده و مومن شدند ، گاهی تلنگری بر وجدان خوابیده عقل به خواب رفته را نیز با حق همراه می کند ، در مورد 4000 نفر هم یک قرارداد محاوره ای در بین مردم است مثلا مردم یک شهر 3276591 نفر هستند در محاوره می گویند 3 میلیون نفر معنایش این نیست که جمعیت آن شهر نه یک نفر بیشتر و نه یک نفر کمتر است بلکه بطور تقریبی اینطور حرف می زنند نمی دانستیم در مباحثات اینچنینی کار به جایی می رسد که باید گرد کردن اعداد و ارقام را هم توضیح بدهیم

يا الله

سارا خانم

اول كه آيات يا معجزاتي كه به پيامبران داده شد براي كفاري كه انديشه ميكردند و تا حدي عالم بودند نبود بلكه براي شقي ترين يا همان نادان ترين بود كه آنها هم دو دسته بودند يك عده قليل به قول قرآن كه با ديدن معجزه ايمان مي آوردند و عده اي ديگر كه با ديدن معجزه از سر ناداني و كبر ايمان نمي آوردند مثل فرعون . بنابراين با توجه به آنكه گفته شده سيد يمني از علماء بزرگ بوده ميرساند مرد مطالعه و تحقيق و تدبر بوده است نه افراطي گري و كبريائي بنابراين يا سيد يمني يك آدم عادي و بدون انديشه بوده يا اگر چنين صحنه اي براي او ترتيب داده اند منجر به تغيير عقيده او نشده است يا اصل داستان ساختگي است . و اما بنا به آيات سوره عنكبوت كه خطاب به كفاري كه معجزه ميخواستند ميفرمايد آيا قرآن كافي نيست نيازي به نزول آيه يا معجزه همراه رسول الله نبوده است ؛ بنابراين وقتي معجزه نميتوانسته مردم 1430 سال قبل را عوض كند و در آنها تغيير عقيده ايجاد نمايد براي انسانهاي اين زمان چگونه ميتواند موثر باشد آن هم بر روي يكي از بقول آن متن علماي بزرگ يمن !
    واما گرد كردن ارقام و اعداد براي گوجه فرنگي و سيب زميني مناسب است اما براي آدم ها نه ؛ در ضمن اينجا يك سايتي است با نام قرآن و هر كه ميايد براي نوشتن يا خواندن تا حدودي كم يا زياد اهل مطالعه و تفكر است بنابراين در چنين سايتي بايد آمار و ارقام صحيح و دقيق داد و اگر آمار دقيق در دست نيست حداقل ميتوان گفت مثلا حدود 4000 نفر در غير اين صورت اينگونه آمارها ميشود كيلوئي حرف زدن و از رو هوا صحبت كردن .
    ویرایش توسط روشن بيان : ۱۳۸۷/۱۱/۰۷ در ساعت ۱۱:۰۵
    بسم الله الرحمن الرحيم

وَمِنَ النَّاسِ مَن يَتَّخِذُ مِن دُونِ اللّهِ أَندَاداً يُحِبُّونَهُمْ كَحُبِّ اللّهِ وَالَّذِينَ آمَنُواْ أَشَدُّ حُبًّا لِّلّهِ وَلَوْ يَرَى الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِذْ يَرَوْنَ الْعَذَابَ أَنَّ الْقُوَّةَ لِلّهِ جَمِيعاً وَأَنَّ اللّهَ شَدِيدُ الْعَذَابِ

165- بقره

14. تشکر

نوشته
    802
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    12 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    9

ای خود بخواب زده بیدار باش

با سلام به همه دوستان اهل یقین و معرفت به اهل بیت علیهم السلام ولعن و نفرین دائم به دشمنان آن انوار قدسی

امابعد
    روشن بیان جون شما دیگه خواهشاً غرغر نفرمائید دیگه شناختیمت همگی بحمدالله

اولاً
    اگه جناب عالی دلیل و استدلال برات مهم بید جواب های مستدل دیگران رو با دلیل پاسخ میدادی

ثانیاً
    دوست ما در مقام محاجه با امثال شما نبود که بخواد استدلال کنه این فقط یک نقل است وبس
    شماهم که در مناقب خلفای خودتون کم ندارید ازاین نقلها
    مثلاً درقضیه هجرت میگید که اذهما فی الغار ابوبکر بود که به پیامبر اکرم گفت ای پیامبر جون لا تحزن ان الله معنا ایمانت به خدا کو ای محمد چرا ناراحتی لا تحزن
    جوکه دیگه؟!!!نه ؟!!کتابها دارید ازاین افسانه ها......

ثالثاً
    وقتی میشود جواب پاسخی را عینی و شهودی داد استدلال کردن چه جایی داره؟
    وقتی چشم روشن بشه ازشهود مدعا نیاز به دلیل و بیان روشن نیست در اثبات مدعا
    واگر کمک گرفتن از قوه باصره عیب هست شما ازاین به بعد از خط بریل استفاده کن که هی مجبور نباشی هی کارای عیب عیب انجام بدی

رابعاً
    روءیت وجود نازنین فرزند رسول الله معجزه نیست و دو صورت دارد
    یا همراه شناخت نیست که فراوان است چون حضرت در جامعه رفت وآمد دارند
    یا همراه شناخت است که به آن تشرف میگن نه معجزه

خامساً
    این که گفتی معجزه فقط برای کفار بوده مدعایی است بدون دلیل
    نیازمند اثبات والبته غیر قابل پذیرش

سادساً
    گرد کردن اعداد مخصوص گوجه وسیب زمینی نیست و کیلویی حرف زدن هم نیست
    اگه از خود شما تعداد وهابیون رو بپرسند دقیق و بدون خطا پاسخ میدی یا حدودی؟
    البته گوینده با توجه به میزان اعتمادش به عقل مخاطب معمولاً ازقید"حدوداً"ونظائر آنهم استفاده نمیکنه
    ولی البته بهانه جو بودن مخاطب مطلب دیگری است

ای خود بخواب زده بیدار باش
    ویرایش توسط ابو محمد : ۱۳۸۷/۱۱/۰۹ در ساعت ۰۳:۲۸

16. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری