صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شلوارهای پاره ???!!!!

نوشته
    24,774
    صلوات
    8900
    تعداد دلنوشته
    56
    مورد تشکر
    35,560 پست
    حضور
    109 روز 12 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط صندلی نمایش پست
    این دنیا دیگه جای زندگی نیست.
    سلام نه باباجان کی گفته تازه اول زندگیه!! این لباسها همون ربنا آتنا فی الدنیا حسنه هست ولی متاسفانه دودش کردند رفته تو چشمشون!!

شلوار لی خودش واقعا یه جور حجاب هست یادمه تازه مربی پرورشی شده بودم برای بازدید اومده بودن مدرسه خب بیشتر آشنا بودیم از بس ذوق زده شده بودم و گرم خوش و بش کردن که یادم رفت حتی نگاشون کنم فقط می شناختم خوشحال بودم اومدن بازدید و خلاصه یه تشویقی دیگه جور می شه

بعد که رفتن مدیرمدرسه یه نگاهی به من کرد و با خنده گفت خب خداروشکر تموم شد بازدید من هم سرکیف که گزارش کلاسی هم خوب بوده و بچه ها گل کاشتند!!ناگفته نمونه که شب قبل تو واتساپ به کوروکچلای مدرسه خوب پیام داده بودم که بازدید دارید زرنگا بجنبید بقیه بخونید نمره می دم!!عزیزای من!!

خلاصه سرتون دردنیارم مدیر نگاهی به همکار کناری کرد و باخنده گفت بعد می گن شلوار لی جزء قوانین اداری هست که نپوشید خب این که مسئول اداره اومده دیدوبازدید شلوار لی هم پوشیده!!

تازه حواسم جمع شده بود چی به چیه؟!

بعدشم جاتون خالی دبیرانگلیسی برگشت گفت من اگه اخراج بشم هم شلوار لی می پوشم!!خب برای این که پوشش بهتری داره عادت کردم دوست دارم از نظرمن یه نوع حجاب کامل هم هست

من موندم بین این هیر و ویر تشویقی چی می شه که شلوار لی اومد وسط!!

شلوار لی اگر به درستی استفاده بشه یه جور حجاب کامل هم هست خداییش ولی حیف که ما وسایل و امکانات که داریم اول خوب دل و جگرو روده اش می ریزیم بیرون ببینیم از چی درست شده بعد استفاده می کنیم همیشه قوه ی تخیل و اکتشافمون جلوتر از پیشرفتمون کارکرده

یعنی اصن یه وضی!!

شلوارهای پاره  ???!!!!

نوشته
    1,253
    صلوات
    14920
    تعداد دلنوشته
    16
    مورد تشکر
    7,184 پست
    حضور
    38 روز 34 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

::
    سلام
    دیگه از شلوار گذشته
    ورژنای جدید اومده
    شایدم من جدید دیدم چون خیلی اهل بازار رفتن نیستم؛
    پریروز تو یه پاساژ پشت یه ویترین خیلی شیک،یه تک پوش دیدم جلوش پر از سوراخ،
    لباسه کلا کهنه میزد،
    به دوستم گفتم،پاشن یه تک پوش کهنشون رو بپوشن برن یه جوشکاری ،کلی جرقه بندازن روش،همینجوری میشه
    والا!چه کاریه این همه پول بدن برای یه لباس پاره پوره
    یا غِيَاثَ الْمُسْتَغِيثِينَ‏
    أَنَا عَبْدُكَ الضَّعِيفُ الذَّلِيلُ الْحَقِيرُ الْمِسْكِينُ الْمُسْتَكِينُ‏
    الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو
    به فاطِمَةَ وَ اَبیهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنیهَا

نوشته
    46
    مورد تشکر
    107 پست
    حضور
    1 روز 15 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جمع بندی

پرسش: وقتی در خیابان قدم میزنید هر روز با تیپ ها و لباس های جدیدی روبرو میشوید. تیپ های متعدد در لباس از چه عواملی نشأت گرفته است؟ فلسفه پوشیدن شلوارهای پاره چیست؟

پاسخ: سازوکار ایجاد و پیدایش مد گاهی این قدر بدون مقدمه و بی مبنا است که میتواند با یک اتفاق شروع شود. تا آنجا که حتی شلواری که به صورت طببیعی پاره شده است میتواند منشا مد شدن شلوارهای پاره باشد. اما با نگاهی عمیق تر به تاریخچه جینهای پاره و زخمی به فرایند و منشا پیچیده تری دست پیدا میکنیم. مخصوصا اینکه شلوارهای پاره همسو با فرهنگ برهنگی و اشاعه فحشا است.

انگیزه برای ایجاد یک مد در شروع متفاوت بودن و خاص نشان دادن است. همان چیزی که در منابع دینی تحت عنوان لباس شهرت از آن نهی و مذمت شده است. پارگی در لباس که بر خلاف فلسفه اصلی آن یعنی پوشش است میتواند این متفاوت بودن را به خوبی مورد جلب توجه قرار دهد.

استفاده شخصیت های محبوب و شاخص از یک لباس و یا تیپ خاص میتواند آن را تبدیل به مد کند. همانطوری که گفته شده لباس های جین زخمی برای اولین بار توسط یک گروه موسیقی پر طرفدار استفاده شده است.(1)

تولید و ترویج یک نماد و یا لباس خاص میتواند قدم اول برای یک تهاجم فرهنگی و اضمحلال مذهبی باشد. در ابتدا یک نماد و یا مد فاقد هرگونه پیام و بار معنایی است. این باعث میشود اقشار زیادی از جامعه در برابر آن مقاومتی نشان ندهند و از آن استفاده کنند. اما پس از فراگیر شدن آن نماد و یا مد گروه و یا تفکر خاصی آن نماد و استفاده کنندگان از آن را منتسب به خود و تفکر خود میکند. این کار پیروان آن مد را هر چه بیشتر در معرض افکار و پیام های آن جریان قرار میدهد. درباره شلوارهای جین پاره هم عنوان شد که استفاده از این نوع پوشش توسط زنان نماد و نشانه عدم مقاومت آنها در برابر آزار جنسی و تمایل آنها به برقراری رابطه است.

پی نوشت:
    1. www.payamsalam.ir/تاریخچه-خواندنی-مد-شدن-شلوارهای-جین-پا/.

ویرایش توسط بدیع : ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ در ساعت ۱۱:۲۰

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری