صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشکل مهم پیدا کردن دختر چادری واقعی و مناسب برای ازدواج

نوشته
    6,353
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    24,928 پست
    حضور
    68 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط امید نمایش پست
    وصیه اول من این است که به فردی از آشنایان و فامیلِ خود که می تواند واسطه در امرِ ازدواج شود مراجعه نمایید.
    سلام!
    منم می خواستم در بحثتان شرکت کنم چون این یک بحثی است که یک جوری ادم را وادار به بیان نظر می کند!
    اینکه می گوئید کسی را واسطه کنید در امر ازدواج چند نکته را داراست!
    1-اون واسطه باید فرد را تا حدودی بشناسد و بداند که مثلا یک آقا پسر و یا دخترخانم چه ملاک و معیارها و ویژگی هایی دارد و از همه مهمتر چه شرایطی دارد و چه درخواست ها و چه توقعاتی دارد که متاسفانه قریب به 90 درصد واسطه ها حتی زحمت این را به خود نمی دهند که از طرف مقابل بپرسند و این یکی از ده ها دلیل طلاق در مملکت ماست و چون آموزش هم ندیده اند به راحتی باعث فاجعه در زندگی دختر و پسر می شوند.شاید این حرفها را کسی قبول نکند ولی من براساس واقعیت روز جامعه سخن می گویم.اگر فکر می کنید اشتباه است این را از آن دختران و پسران بپرسید که سیاه بخن شدند و زندگیشان نابود شده و الان منتظر این هستند که کسی را پیدا کنند و یا افراد خبره کسی را به انها برای ازدواج معرفی کند.در این بین دخترخانم ها صدمه خیلی بیشتری می بنند.
    متاسفانه به خاطر عدم داشتن اطلاعات درست واسطه خانواده هایی را به هم معرفی می کنند که هیچکدام از طرفین اطلاعاتی از هم ندارند.شاید بگوئید خوب قبلش می پرسد و یا خود واسطه با این سنش حتما مکی داند که باید بپرسد!
    حاج آقا ما خودمان چهار تا واسطه را برای ازدواج می شناسیم!چهار تا واسطه که هر کدام در یک جایی سکونت دارند و برای ازدواج جوانها تلاش می کنند.وقتی من با یکی از آنها صریح و رک صحبت کردم دیدم چه اشتباهاتی در معرفی افراد به هم مرتکب شده!!! برای مثال یک شخصی را به من معرفی کرد.من از ایشان خواستم که مشخصاتی از دختر مقابل و خانواده ایشان بدهد.باور نمی کنید فقط یک اسم و محل سکونت داد و اینکه گفت چادری و مومنه,همین! دیگه هیچ اطلاعاتی نداشت.حتی نمی دانست اصالتا کجایی است.چند ساله می شناسدش.چطور آدمی است.فقط می گفت شما به بقیه اش کار نداشته باش می روی در زندگی همه چیز روشن می شود!!!! این نمونه واسطه ای بود که ادعا می کرد 10 ساله در کار واسطه گری است!(من خیلی از مطالب را نگفتم و حذف کردم و گرنه خیلی مطلب بود که بگو که خودتون بیشتر در جریانید)جالب تر اینکه فردی را که به ما معرفی کرد را زور می کرد که ما حتما باید بگیریمش!!! یعنی اگر من با یک پیرزن 80 ساله صحبت می کردم خیلی بهتر از نظراتش استفاده می کردم تا یک دختر 30 ساله که هیچ حرفی برای گفتن نداشت!نمی دونم چرا خانم ها در صحبت ها برای آشنایی هیچ حرفی برای صحبت کردن ندارند ولی در فضای مجازی ماشاء الله خیلی حرفها دارند که به پسرها بگویند!(الان یک عده می گویند خوب شاید پسره را نپسندیده و حرف نزده ولی نمی دونم چرا بعد از اتمام جلسه به واسطه می گویند دختر ما پسره را پسندیده و مایله جلسه دوم هم صحبت کنند!
    واسطه ها تقریبا هیچ شناختی از دو طرف ندارند.فقط می بینند که دو تا جوان مجرد هستند و می خواهند برای ثواب این دو را به هم برسونند!جالب تر اینکه خانواده دخترخانم ها می گویند یک دونه! ققط یک دونه پسر خوب برای دختر ما پیدا کن.انگاری پسر یک کالا است یا یک اشیاء است! نگاهی که قبلا به دخترخانم ها نیز اطلاق می شد و خیلی از خواهران اعتراض داشتند و که به حق هم بود!
    کسی که می خواهد برای ازدواج دو نفر واسطه شود باید دارای یک سری شرایط باشد که به برخی از آنها اشاره کردم!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    9 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان فارسی نمایش پست
    سلام!
    منم می خواستم در بحثتان شرکت کنم چون این یک بحثی است که یک جوری ادم را وادار به بیان نظر می کند!
    اینکه می گوئید کسی را واسطه کنید در امر ازدواج چند نکته را داراست!
    1-اون واسطه باید فرد را تا حدودی بشناسد و بداند که مثلا یک آقا پسر و یا دخترخانم چه ملاک و معیارها و ویژگی هایی دارد و از همه مهمتر چه شرایطی دارد و چه درخواست ها و چه توقعاتی دارد که متاسفانه قریب به 90 درصد واسطه ها حتی زحمت این را به خود نمی دهند که از طرف مقابل بپرسند و این یکی از ده ها دلیل طلاق در مملکت ماست و چون آموزش هم ندیده اند به راحتی باعث فاجعه در زندگی دختر و پسر می شوند.شاید این حرفها را کسی قبول نکند ولی من براساس واقعیت روز جامعه سخن می گویم.اگر فکر می کنید اشتباه است این را از آن دختران و پسران بپرسید که سیاه بخن شدند و زندگیشان نابود شده و الان منتظر این هستند که کسی را پیدا کنند و یا افراد خبره کسی را به انها برای ازدواج معرفی کند.در این بین دخترخانم ها صدمه خیلی بیشتری می بنند.
    متاسفانه به خاطر عدم داشتن اطلاعات درست واسطه خانواده هایی را به هم معرفی می کنند که هیچکدام از طرفین اطلاعاتی از هم ندارند.شاید بگوئید خوب قبلش می پرسد و یا خود واسطه با این سنش حتما مکی داند که باید بپرسد!
    حاج آقا ما خودمان چهار تا واسطه را برای ازدواج می شناسیم!چهار تا واسطه که هر کدام در یک جایی سکونت دارند و برای ازدواج جوانها تلاش می کنند.وقتی من با یکی از آنها صریح و رک صحبت کردم دیدم چه اشتباهاتی در معرفی افراد به هم مرتکب شده!!! برای مثال یک شخصی را به من معرفی کرد.من از ایشان خواستم که مشخصاتی از دختر مقابل و خانواده ایشان بدهد.باور نمی کنید فقط یک اسم و محل سکونت داد و اینکه گفت چادری و مومنه,همین! دیگه هیچ اطلاعاتی نداشت.حتی نمی دانست اصالتا کجایی است.چند ساله می شناسدش.چطور آدمی است.فقط می گفت شما به بقیه اش کار نداشته باش می روی در زندگی همه چیز روشن می شود!!!! این نمونه واسطه ای بود که ادعا می کرد 10 ساله در کار واسطه گری است!(من خیلی از مطالب را نگفتم و حذف کردم و گرنه خیلی مطلب بود که بگو که خودتون بیشتر در جریانید)جالب تر اینکه فردی را که به ما معرفی کرد را زور می کرد که ما حتما باید بگیریمش!!! یعنی اگر من با یک پیرزن 80 ساله صحبت می کردم خیلی بهتر از نظراتش استفاده می کردم تا یک دختر 30 ساله که هیچ حرفی برای گفتن نداشت!نمی دونم چرا خانم ها در صحبت ها برای آشنایی هیچ حرفی برای صحبت کردن ندارند ولی در فضای مجازی ماشاء الله خیلی حرفها دارند که به پسرها بگویند!(الان یک عده می گویند خوب شاید پسره را نپسندیده و حرف نزده ولی نمی دونم چرا بعد از اتمام جلسه به واسطه می گویند دختر ما پسره را پسندیده و مایله جلسه دوم هم صحبت کنند!
    واسطه ها تقریبا هیچ شناختی از دو طرف ندارند.فقط می بینند که دو تا جوان مجرد هستند و می خواهند برای ثواب این دو را به هم برسونند!جالب تر اینکه خانواده دخترخانم ها می گویند یک دونه! ققط یک دونه پسر خوب برای دختر ما پیدا کن.انگاری پسر یک کالا است یا یک اشیاء است! نگاهی که قبلا به دخترخانم ها نیز اطلاق می شد و خیلی از خواهران اعتراض داشتند و که به حق هم بود!
    کسی که می خواهد برای ازدواج دو نفر واسطه شود باید دارای یک سری شرایط باشد که به برخی از آنها اشاره کردم!
    از تذکر و پاسخ دلسوزانه شما متشکرم. اما قرار نیست صرف معرفی یک واسطه ما اعتماد کنیم و تمام. واسطه فقط یک معرف هست و بس. هرچند که ما واسطه خوب و بد داریم و واسطه هایی داریم که واقعا شرایط را در نظر میگیرن نه اینکه فقط معرفی کنند. به هر جهت وظیفه تحقیقات و شناخت کافی در مراحل بعدی و ادامه کار بر عهده خود پسر خواهد بود و تصور نمیکنم که بتونند با اجبار پسر رو بر روی سره عقد بکشانند. متشکرم از پاسخ شما.

3. تشکرها 2

نوشته
    6,353
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    24,928 پست
    حضور
    68 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام

سایت تبیان سامانه ای برای معرّفیِ آقایان و خانم های
    مجرد دارد که می توانید با مراجعه به آدرس زیر و ثبت نام، از خدماتِ این سایت در معرفیِ خانمی مناسب استفاده کنید:

https://article.tebyan.net/271615/%D...8C%D9%86%DB%8C

سلام!
    حاج آقا من چند نفر را سراغ دارم که در این سامانه ثبت نام کرده اند.بعد از گذشت سه سال از ثبت نام هنوز یک بار هم با این بنده خداها تماس نگرفته اند.جایی شنیدم که کلا راکد شده!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

5. تشکرها 2

نوشته
    6,353
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    24,928 پست
    حضور
    68 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan97 نمایش پست
    از تذکر و پاسخ دلسوزانه شما متشکرم. اما قرار نیست صرف معرفی یک واسطه ما اعتماد کنیم و تمام. واسطه فقط یک معرف هست و بس. هرچند که ما واسطه خوب و بد داریم و واسطه هایی داریم که واقعا شرایط را در نظر میگیرن نه اینکه فقط معرفی کنند. به هر جهت وظیفه تحقیقات و شناخت کافی در مراحل بعدی و ادامه کار بر عهده خود پسر خواهد بود و تصور نمیکنم که بتونند با اجبار پسر رو بر روی سره عقد بکشانند. متشکرم از پاسخ شما.
    سلام!
    آقا سبحان مواردی را که گفتی من هم می دونم.تجربه من در این زمینه تا حدودی از شما بیشتره من مسائلی را دیدم که شما هنوز به فکرتم خطور نکرده ولی من مثل برادر دلسوزانه بهت گفتم.
    امیدوارم در این راه موفق باشی!یاعلی(ع)

نوشته
    16
    مورد تشکر
    56 پست
    حضور
    14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

واسطه
    سلام

خوشحالم که در بحث ما شرکت می کنید. واقعیت این است که اصلا نباید به صرفِ حرف یک نفر واسطه، آقا یا خانمِ جوان تن به ازدواج دهد. همان طور که گفتید، واسطه ها باید یک سری صلاحیّت ها داشته باشند، اما متأسفانه در ایران بیشتر واسطه ها فاقد صلاحیّتِ های لازم هستند. بنابراین تنها برای آشناییِِ اوّلیّهْ دختر و پسر باید به حرف های واسطه توجّه داشت و بقیه مراحلِ آشنایی را خودِ دختر و پسر با توجّه به ویژگی های یکدیگر طیّ نمایند. من به همه دختر و پسرهای آماده ازدواج توصیه می کنم پس از بررسی و تحقیق در موردِ ویژگی های یکدیگر، «حتماً» با هم به یک روانشناس و مشاور خانواده یِ خبره در شهرِ خود مراجعه نمایند و از او بخواهند تناسب میانِ آنها را به دقّت بررسی نماید و بگوید آیا این ازدواج صلاح است یا نیست.

8. تشکرها 2

نوشته
    16
    مورد تشکر
    56 پست
    حضور
    14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام!
    حاج آقا من چند نفر را سراغ دارم که در این سامانه ثبت نام کرده اند.بعد از گذشت سه سال از ثبت نام هنوز یک بار هم با این بنده خداها تماس نگرفته اند.جایی شنیدم که کلا راکد شده!
    درست می گویید. تقاضاهای این سایت خیلی زیاد و پرسنلِ آن بسیار کم است. طبیعی است که در چنین شرایطی به تعداد افرادِ کمی می توان خدماتِ مناسب ارائه داد.

نوشته
    6,353
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    24,928 پست
    حضور
    68 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

واقعیت این است که اصلا نباید به صرفِ حرف یک نفر واسطه، آقا یا خانمِ جوان تن به ازدواج دهد.
    سلام! حاج آقا امید عزیز شما تاج سر مایی بحث این نیست که صرفا گوش به حرف یک یا چند واسطه داد که با یکی ازدواج کنیم یا نکنیم.بحث این است که واسطه یک مفر را به شما معرفی می کند شما مختارید با توجه به شرایطی که دارید و شرایطی که از طرف مقابل می شنوید طرف مقابل را به همسری انتخاب کنید یا نه!مختارید انتخاب کنید ولی برخی از واسطه ها متاسفانه زور می کنند.همه ما عاقل هستیم می دونیم خوب چیه بد چیه.برای خودمان کسی هستیم دیگه سن و سالی ازمون گذشته ولی بنده خداها فکر می کنند باید به هر طریقی که شده دختر مردم را به زور مزدوج کنند.این توهین به شعور دختر مردمه!!! من درک دارم می دونم جریان چیه اگر کسی دیگر بفهمد می گوید ببین دختره چطور روی دست خانواده اش مونده که دارند به زور شوهرش می دهند این یک دافعخ بزرگ برای دختره.یکی از دلایلی که خانواده پسر می رود و بدون خبر خانواده دختر را می گذارد همین کارهای واسطه ها......خیلی از این موارد و موارد دیگه هست.بنده خداها دخترهای مردم نمی دونند قضیه از کجا آب می خوره و شروع می کنند در خلوت خودشون به پسر مردم و خانواده پسر فحش می دهند ولی دیگه نمی دونند اصل ماجراء چیه....من به اون واسطه هم کامل توضیح دادم که این کارتون اصلا صحیح نیست دارید شان دختر مردم را می آورید پایین! یعنی چی داری دختر مردم را زوری به هر طریقی به ازدواج کس دیگری در می آوری؟؟؟؟ من خیلی از این موارد را اینگونه رد می کنم.یکی را معرفی می کند و می گوید یک دختره هست توی کوچه فلان جا هستند اونم دختر خوبیه!خواهرم از واسطه می پرسه,اسمش چیه؟آدرسشون کجاست؟اصالتا کجایی هستند؟چند سالشونه؟واسطه می گه من نمی دونم خودتون بروید سوال کنید!!!یکبار این قدر از این موضوع عصبانی شدم که حد ندارد!کظم غیظ کردم!!! گفتم خدا لعنتت کنه زن که داری با آبروی دخترهای مردم بازی می کنی.طفلکی ها خبر ندارند چطوری دارند معرفیشون می کنند.
    حاج آقا ببخشید الان حال خوبی ندارم به شدت از دست این واسطه های از خدا بی خبر و منحرف عصبانی هستم حلال کن اگر مطلبم تند بود!

همان طور که گفتید، واسطه ها باید یک سری صلاحیّت ها داشته باشند، اما متأسفانه در ایران بیشتر واسطه ها فاقد صلاحیّتِ های لازم هستند.
    خدا پدر و مادرتون را بیامرزه.خدا امواتت را بیامرزه.به خدا منم منظورم همینه.خیلی هاشون اصلا صلاحیت ندارد.اگر یک دختر پاک و معصوم را که بی نهایت عالی هم باشد به کسی بد معرفی کنند یک بخت خوب را از دست می دهد!!! دختره هم خودش خبر نداره.اینجا خانم ها باید جلوی این حرکت برخی از واسطه ها را بگیرند که دارند لگد به بخت دخترها می زنند!!! خدا از واسطه های بد نگذرد خدا لعنتشان کند خدا از روی زمین نیست و نابودشان کند خدا به حق مرتضی علی به زمین گرم بزندشون! حاج آقا خیلی ناراحت و عصبانی هستم.....یک شیر پاک خورده ای هم نیست بیاید برای این ها کلاس آموزشی بگذارد و به اینها بفهماند!!!!! که باید چطوری عمل کنند

بنابراین تنها برای آشناییِِ اوّلیّهْ دختر و پسر باید به حرف های واسطه توجّه داشت
    به نظر من اونم نباید توجه کرد وقتی که طرف را درست معرفی نمی کند!

من به همه دختر و پسرهای آماده ازدواج توصیه می کنم پس از بررسی و تحقیق در موردِ ویژگی های یکدیگر، «حتماً» با هم به یک روانشناس و مشاور خانواده یِ خبره در شهرِ خود مراجعه نمایند و از او بخواهند تناسب میانِ آنها را به دقّت بررسی نماید و بگوید آیا این ازدواج صلاح است یا نیست.
    حاج آقا یک مطلبی هست که نمی خواهم اینجا بگویم ممکنه برای برخی خانم ها سوءتفاهم و سوء برداشت بشه ولی یکسری مسائل هست که نمی شود در عموم گفت! ولی در همین حد که خدا واقعا برخی ها را هدایت کند که عجب در ضلالت و گمراهی هستند!

11. تشکرها 2

نوشته
    6,353
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    24,928 پست
    حضور
    68 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!در اولین فرصت یکسری مطالب از واسطه ها می گویم تا خواهرانم بدانند که دخترخانم ها چه ضربه ای از واسطه ها می خورند .مطالبی که واسطه ها پشت سر دختر مردم می گویند! دلال بازی واسطه ها!

13. تشکرها 2

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری