صفحه 8 از 8 نخست ... 678
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ارزش‌های دینی به‌عنوان ملاك اصلي ازدواج

نوشته
    1,142
    مورد تشکر
    3,900 پست
    حضور
    42 روز 14 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان فارسی نمایش پست
    انتهای مزرعه رسیده اند ولی هیچ خوشه ای انتخاب نکرده اند
    باسلام
    متوجه فرمایش شما هستم بماند که براش خیلی حرف دارم با اینکه اصلا دوست ندارم وارد این مباحث بشم ولی به چند مورد اشاره میکنم

بعد خدا کریمه اگر بخواهد تا قبل از موعدش برای همه فراهم می کنه!
    این خانم ها که دل به همین کریم بودن خدا بستن که هی این مزرعه رو پیش میره همون طور که آقایون به همین شکل پیش میرن

متاسفانه جوانان ما تو یه جامعه زندگی میکنند که خودشون نقش اصلی در انتخاب خودشون ندارند برای برادرم رفتیم خواستگار با اینکه دختره خودش نظرش مثبت بود ولی چه فایده پدر مادرش انقدر شرط و شروط گذاشتند که برادرم از پسش بر نمیومد و کلا فراموش کرد دختر رو

اینجا دو حالت داشت دختره بیخیال نظر خانواده باشه و با تصمیم خودش پیش بره که اکثر تو سن پایین نمی تونند به راحتی در این موارد تصمیم بگیرن یعنی اصلا به این شکل بار نیومدن

البته که تو همین مشاوره های سایت های مختلف دیدم که میگه دختر و پسر با هم دیگه ازدوج نمیکنند بلکه ازدواج پیوند دو خانواه هست پس بهتره خانواده ها هم موافق باشند که اینجا مجبوره که با نظر خانواده پیش بره
    نتیجه این میشه همه آقایون عقده ای میشن که چرا جواب رد شنیدن پس حق دختر هست که بمونه و کسی باهاش ازدواج نکنه تا به غلط کردن بیفتن حالا چه خانواده چه دختر

چرا با رفتارهای توهین آمیزت که نشات گرفته از تکبرت است خواستگارات را رد می کنی؟
    این موضوع در مورد آقایون هم هست اگه از دید خانمها به موضوع نگاه کنید خیلی از آقایون هم هستند که به خیلی از مسائل گیر میدن که کلا دست دختره نیست مثلا از نظر ظاهری یا شرایط خانوادگی و ... تو این جور موقع هم آقایون به خیال یه خوشه بهتر انقدر پیش میرن که سنشون بالا میره و دیگه به مجرد موندن عادت میکنند البته با توضیحات کارشناسان محترم به این نتیجه رسیدم که یک آقا به همین راحتی نمی تونه سنش بالا بره و بی تفاوت به این موضوع پیش رفته باشه مگه اینکه از یه جایی تامین شده که حالا حالا فکر ازدواج به سرش نزده و به فکر پیدا کردن گزینه های بهتر داره پیش میره البته با توکل به خدا که همین خدا گفته دختر از نظر اخلاقی و شخصیتی و مذهبی بهت خورد و نیاز به ازدواج داشتی الکی بهانه تراشی نکن

چه دخترهای دینداری که به خاطر اینکه ظاهر خوبی ندارند یا اینکه خانواده آنچنانی و... ندارند کلا خواستگار ندارند و آخر سر هم مجبور هستند تن به ازدواج با افرادی بدن که ملاک و معیارهاشون رو ندارند یا اینکه بهشون به چشم یکی که حقشه و باید بمونه رفتار بشه وقتی بدون آگاهی به شرایطی که بوده باهاش برخورد میکنند

اصلا به من نمی خورند!!!!!!!!!!!!!!!
    به هیچ وجه این موضوع برای من قابل قبول نیست وقتی به یک خانم به خاطر نداشتن چیزهایی که دست خودش نبوده تحمیل میشه که با یک آقا که جای پدرش هست ازدواج کنه چطور یک آقا به همین راحتی میتونه بگه که به من نمی خوره اصلا برام معنی نداره این حرف

مگه اینکه این همون تحمیلی هست که خانواده ها و عرف داره میکنه و اجازه انتخاب نمیده که بیشتر اینجا خانومها شرایط براشون سخت میشه چون به نوعی حق انتخاب ندارند باید بشنیند که انتخاب بشن و اگه اونی که اومده خواستگار بهش بله نگن حالا هرکی که هست باید تاوان سختی رو بپرازند ولی اون آقا می تونه به خوشه بهتر فکر کنه و حتی پیداش کنه و حتی باهاش ازدواج کنه :d

باتشکر
    یاحق
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۷ در ساعت ۱۳:۲۶
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.

امام حسین (ع)

نوشته
    567
    مورد تشکر
    2,429 پست
    حضور
    23 روز 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    206
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    اگر سخن چون نقره است ، خاموشی چون زر پر بها است.

صفحه 8 از 8 نخست ... 678

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری