صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا زن باید فدیه بدهد؟

نوشته
    78
    مورد تشکر
    154 پست
    حضور
    2 روز 11 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رحیل نمایش پست
    ای کاش می شد از روی خود آیه درباره معنا و مفهومش توضیح بدید، بدون اینکه پای اصطلاحات فقهی رو وسط بکشید. ولی خب اشکال نداره
    برای توضیح بیشتر می توانید به المیزان ج 2، صفحات 234-236 یا ترجمه آن مراجعه بفرمایید.(1) و (2) و (3)

پی نوشت ها:
    1. «و المراد بالطلاق في قوله تعالى: الطَّلاقُ مَرَّتانِ‏، الطلاق الذي يجوز فيه الرجعة و لذا أردفه بقوله بعد: فَإِمْساكٌ‏»،
    علامه طباطبايى، محمدحسين، الميزان في تفسير القرآن، 20جلد، مؤسسة الأعلمي للمطبوعات - لبنان - بيروت، چاپ: 2، 1390 ه.ق. ج 2 ص 233.
    2. «قوله تعالى: إِلَّا أَنْ يَخافا أَلَّا يُقِيما حُدُودَ اللَّهِ‏، الخوف‏ هو الغلبة على ظنهما أن لا يقيما حدود الله، و هي أوامره و نواهيه من الواجبات و المحرمات في الدين، و ذلك إنما يكون بتباعد أخلاقهما و ما يستوجبه حوائجهما و التباغض المتولد بينهما من ذلك»، همان، ص 234.
    3. «فِيمَا افْتَدَتْ بِهِ‏، كنى به عن مال الخلع»،
    همان، ص 236.

نوشته
    3,161
    مورد تشکر
    17,314 پست
    حضور
    271 روز 22 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    50
    آپلود
    7
    گالری
    61

نقل قول نوشته اصلی توسط مستنبط نمایش پست
    برای توضیح بیشتر می توانید به المیزان ج 2، صفحات 234-236 یا ترجمه آن مراجعه بفرمایید.(1) و (2) و (3)

پی نوشت ها:
    1. «و المراد بالطلاق في قوله تعالى: الطَّلاقُ مَرَّتانِ‏، الطلاق الذي يجوز فيه الرجعة و لذا أردفه بقوله بعد: فَإِمْساكٌ‏»،
    علامه طباطبايى، محمدحسين، الميزان في تفسير القرآن، 20جلد، مؤسسة الأعلمي للمطبوعات - لبنان - بيروت، چاپ: 2، 1390 ه.ق. ج 2 ص 233.
    2. «قوله تعالى: إِلَّا أَنْ يَخافا أَلَّا يُقِيما حُدُودَ اللَّهِ‏، الخوف‏ هو الغلبة على ظنهما أن لا يقيما حدود الله، و هي أوامره و نواهيه من الواجبات و المحرمات في الدين، و ذلك إنما يكون بتباعد أخلاقهما و ما يستوجبه حوائجهما و التباغض المتولد بينهما من ذلك»، همان، ص 234.
    3. «فِيمَا افْتَدَتْ بِهِ‏، كنى به عن مال الخلع»،
    همان، ص 236.

سلام
    میشه خواهش کنم تاپیک رو فعلا نبندید؟
    حلال کنید...

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری