صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تبریک سالروزآغازامامت حضرت مهدی(عج)

نوشته
    29,923
    مورد تشکر
    41,118 پست
    حضور
    124 روز 20 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

آقای من سلام
    منم،همان که در به در دنبال شما میگردد و تنها نشان از بی نشانیه شما می یابد.من اهل زمینم ;خاکی، بی کس و بی ریا شاید هم با ریا نمی دانم که چه هستم ولی می دانم که دلی دارم که سرچشمه و نشآت گرفته از دلی پاک است و سبب شده تا پاکی همواره همراه من باشد حتی در اوج گناه و شاید هم همین دل باعث می شده که گاه گاه دست از گناه بردارم .

عزیز دلنمی دانم که چه می خواهم ولی می دانم که هنوز دلم به دنبال شما می گردد در هر کجا که فکرش را بکنید شاید به خاطر همین دل پاک است که پی شماهستم .البته این را هم بگویم آن دل پاک حالا با خال های سیاه به دلی خاکستری و غبار آلود بیشتر شباهت دارد .مولای منخطا کارم شرم دارم که نامی از گناهانم ببرم اما می دانم که میدانی گناهانم را،خوب البته حجتی دیگر شاهدی دیگر چه می توان گفت از صفاتت که هر چه بگویم باز کم است .آقای من
    پروردگار بزرگ گناهانم را با پرده ای پوشانده تا کسی آگاهی از آنان پیدا نکند تا من سرتا پا تقصیر خجل از گناهان در برابر مخلوقش نشوم اما همین ستار العیوبی ربم خجلم کرده .کاش روزی بیاید که که در برابر ستارالعیوبی خالقم من هم به پاس از بزرگی او دست به گناه نبرم به امیدش .کاش روزی بیاید که شما تکیه بر خانه کعبه بزنید و فریاد انا المنتقم، انا المهدی، انا بقیة الله سر دهید و ما آن روز بی گناه در پشت شما در کاروان و لشگر شما باشیم .به امید روزی که در تقویم ها روزی با این نام باشد که مهدی آمد … .
    ما تا ظهور ایستاده ایم
    اللهم عجل لولیک الفرج

تبریک سالروزآغازامامت حضرت مهدی(عج)

نوشته
    29,923
    مورد تشکر
    41,118 پست
    حضور
    124 روز 20 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

گفتند درباره ی تو عاشقانه ننویسیم حیف است، کم است،

برای تو آری ، اما برای من؟

عاشقانه هایم تنها برای توست،

برای تو کم است از تو سرودن، برای من اما همه چیز است.

ای تنها بهانه ی ماندن! ای تنها رابط میان ما و آسمان! نیامدی این جمعه هم پدر،

نیامدی صاحبم، امامم، آقای من، مولا …

نیامدی…

نوشته
    29,923
    مورد تشکر
    41,118 پست
    حضور
    124 روز 20 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نوشته
    29,923
    مورد تشکر
    41,118 پست
    حضور
    124 روز 20 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

راحت همگی به راحتی تن دادیم
    یک مشت شعار نامعین دادیم
    هر هفته غروب جمعه ها ما تنها
    آموزش منتظر نشستن دادیم

نوشته
    29,923
    مورد تشکر
    41,118 پست
    حضور
    124 روز 20 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

هیچکس “همراه” نیست. ” تنهای اول “ دارنده بیشترین مشترک مدعی انتظار!!!

نوشته
    29,923
    مورد تشکر
    41,118 پست
    حضور
    124 روز 20 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

کارنامه‌ام
    پر از تقلب و گناه
    خط خطی سیاه
    هیچ وقت درسخوان نبوده‌ام ولی
    در شب تولدت
    مثل کاج
    توی طاق نصرت محله کار کرده‌ام
    شاخه‌های خشک داربست را
    بهار کرده‌ام
    *
    راستی دو روز قبل
    سرزده به خانه‌ی دل امید - همکلاسی‌ام - سر زدی
    ولی چرا
    به خانه‌ی حقیر قلب من نیامدی؟
    رد شدم، قبول
    ولی به من بگو
    کی به من اجازه‌ی عبور می‌دهی؟
    راستی اگر ببینمت
    به من هر چه خواستم می‌دهی؟
    کارنامه‌ی مرا
    دست راستم می‌دهی؟
    نا امید نیستم ولی به خاطر خدا
    از کنار نمره‌های زیر ده عبور کن!
    ای عصاره گل محمدی!
    فصل امتحان سخت ما ظهور کن !

نوشته
    29,923
    مورد تشکر
    41,118 پست
    حضور
    124 روز 20 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

کوتاه گفته هاي آيت الله بهجت در باره امام زمان

*ما در درياي زندگي در معرض غرق شدن هستيم؛ دستگيري وليّ خدا لازم است تا سالم به مقصد برسيم. بايد به وليّ عصر (عج) استغاثه کنيم که مسير را روشن سازد و ما را تا مقصد، همراه خود ببرد.
    * دعاي تعجيل فَرج، دواي دردهاي ما است.
    * با وجود اعتقاد داشتن به رئيسي که عينُ الله الناظره است، آيا مي توانيم از نظر الهي فرار کنيم و يا خود را پنهان کنيم؛ و هر کاري را که خواستيم، انجام دهيم؟! چه پاسخي خواهيم داد؟!
    * علايمي حتميّه و غير حتميّه براي ظهور آن حضرت ذکر کرده اند. ولي اگر خبر دهند فردا ظهور مي کند، هيچ استبعاد ندارد! لازمه اين مطلب آن است که در بعضي علايم، بَداء صورت مي گيرد و بعضي ديگر از علايم حتمي هم، مقارن با ظهور آن حضرت اتفاق مي افتد.
    * انتظار ظهور و فرج امام زمان (عج)، با اذيّت دوستان آن حضرت، سازگار نيست!
    * مهمتر از دعا براي تعجيل فرج حضرت مهدي (عج)، دعا براي بقاي ايمان و ثبات قدم در عقيده و عدم انکار حضرت تا ظهور او مي باشد.
    * افسوس که همه براي برآورده شدن حاجت شخصي خود به مسجد جمکران مي روند، و نمي دانند که خود آن حضرت چه التماس دعايي از آنها دارد که براي تعجيل فَرَج او دعا کنند!
    * قلبها از ايمان و نور معرفت خشکيده است. قلب آباد به ايمان و ياد خدا پيدا کنيد، تا براي شما امضا کنيم که امام زمان (عج) آن جا هست!
    * اشخاصي را مي خواهند که تنها براي آن حضرت باشند. کساني منتظر فرج هستند که براي خدا و در راه خدا منتظر آن حضرت باشند، نه براي برآوردن حاجات شخصي خود!
    * چه قدر بگوييم که حضرت صاحب (عج) در دل هر شيعه اي يک مسجد دارد!
    * هر کس که براي حاجتي به مکان مقدّسي مانند مسجد جمکران مي رود، بايد که اعظم حاجت نزد آن واسطه فيض، يعني فرجِ خود آن حضرت را از خدا بخواهد.
    *حضرت غائب (عج) داراي بالاترين علوم است؛ و اسم اعظم بيش از همه در نزد خود آن حضرت است. با اين همه، به هر کس که در خواب يا بيداري به حضورش مشرّف شده، فرموده است: براي من دعا کنيد!
    * راه خلاص از گرفتاري ها، منحصر است به دعا کردن در خلوات براي فرج وليّ عصر (عج)؛ نه دعاي هميشگي و لقلقه زبان... بلکه دعاي با خلوص و صدق نيّت و همراه با توبه

نوشته
    29,923
    مورد تشکر
    41,118 پست
    حضور
    124 روز 20 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نوشته
    29,923
    مورد تشکر
    41,118 پست
    حضور
    124 روز 20 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

انتظار فرج

به انتظار زیستن و منتظرانه دین داشتن، وظیفه‌ای است که شریعت اسلام، از مؤمنان خواسته است. چشم داشتن به ظهور منجی و حاکمیت دوازدهمین امام از سلسله امامان معصوم(علیهم‌السلام) باور به تداوم امامت و عینیت رهبری دینی، در نهایت تاریخ زندگی است، نهایتی دور، ولی در پیش، بسا امروز فردا یا فردای دیگر، عالمان دین، بر پایه احادیث معصومین(علیهم‌السلام) انتظار فرج را شاخص بزرگ دینداری در عصر غیبت دانسته‌اند و همواره دینداران را به داشتن و دانستن این امر مهم فراخوانده‌اند. رسول خدا(صلی الله علیه و آله) می‌فرمایند: انتظار فرج داشتن، برترین اعمال امت من است.[۱]

و نیز امام صادق(علیه‌السلام) در فرمایش به اصحاب خود فرمودند: خبر دهم شما را به چیزی که خداوند عمل بندگان را جز با آن نمی‌پذیرد؟ اصحاف گفتند: آری. امام فرمودند: باور به خدای یکتا و اینکه محمد بنده و پیامبر خداست و چشم داشتن به ظهور قائم(علیه ‌السلام). [۲]
    معنای لغوی
    انتظار در لغت، به معنای درنگ در امور، چشم به راه بودن و نوعی امید داشتن به آینده است.[۳] با مطالعه فرهنگ‌های لغت در می‌یابیم که انتظار یک حالت روانی به همراه درنگ و تأمل است؛ اما از این معنا دو برداشت می‌توان کرد:
    ۱ـ این چشم به راهی، انسان را به اعتزال و انزوا بکشاند و منتظر، دست روی دست بگذارد، وضعیت موجود را تحمل ند و به امید آینده مطلوب، بدون هیچ گونه تلاشی فقط انتظار بکشد.
    ۲ـ این چشم به راهی و انتظار سبب حرکت، پویایی و عمل و آمادگی وسیع‌تر گردد.
    حال این سوال مطرح می‌شود که کدامیک از این دو معنا، مراد و مقصود بزرگان و رهبران دینی است؟ با مراجعه به متون روایی، مشاهده می‌کنیم که معصومان(علیهم‌السلام) خیلی روشن و صریح با ارائه تصویر مناسب از انتظار، روی برداشت نخست، خط بطلان کشیده‌اند و برای این‌که هرگز آن معنا به ذهن مخاطب خطور نکند، انتظار را عمل نامید‌ه‌اند، آن هم برترین اعمال[۴] و یا آن را عبادت خوانده‌اند، آن هم محبوب‌ترین عبادت[۵] است. اساسا این یک قاعده عقلی و منطقی است، آن کس که وضعیت موجود را نمی‌پذیرد و تحمل نمی‌کند، در انتظار گشایش است و برایش آماده می‌شود: من انتظر امرا تهیأ له.
    نقش انتظار در سازندگی انسان
    اعتقاد به ظهور حضرت مهدی و این که سرانجام نزاع‌ها و جنگ‌ها و زحمت‌ها، صلح و صفا و امنیت و آسایش، سبب می‌شود که انسان خود را بسازد و شرایط لازم برای قرار گرفتن در صف منتظران واقعی را پیدا کند و این افتخار نصیبش شود که یکی از زمینه‌سازان حکومت حضرت مهدی(علیه‌السلام) باشد. انتظار فرج باعث می‌شود که فرد مسلمان آنچه در توان دارد، به کار گیرد تا سطح اندیشه و آگاهی و آمادگی روحی و جسمی و مادی و معنوی خود را بالا ببرد تا بتواند در پیاده کردن آن اصلاحات عمیق و همه جانبه و گسترش قسط و عدل و یکتاپرستی در سراسر گیتی سهیم باشد. کسی که خود فاسد و ناصالح است نمی‌تواند در انتظار حکومتی باشد که با افراد فاسد به شدت مبارزه می‌کند. آری! اعتقاد به این که سرانجام، کره زمین از شر مستکبران و ظالمان نجات یافته و اصلاح خواهد شد و به تمام تبعیض‌ها و نابسامانی‌ها خاتمه داده می‌شود، انسان را وادار می‌کند که خود ظلم نکند و دنبال فساد و بی بند و باری نرود و در حد امکان با آنها مبارزه کند. انتظار فرج و ظهور مصلح کل حضرت صاحب الزمان(علیه‌السلام) در حقیقت به معنای آماده باش کامل فکری، مادی و معنوی است و این جز سازندگی ا نسان چیز دیگری نمی‌باشد.

انتظار نوعی عبادت
    همان طور که ایمان به مفهوم واقعی خود عبارت از علم و عمل، عقیده و تلاش، اعتراف و کوشش است، انتظار نیز مفهومی است پر اصالت و سازنده و تحرک بخش، در جهت ارزش دادن به رفتار یک انسان پیرو و ارج نهادن به حرکت‌های جامعه تشیع، در راه رسیدن به حکومت عدالت و ایمان اسلامی به همین منظور، در سنت پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) و ائمه اطهار(علیهم‌السلام) انتظار نوعی عمل و گونه‌ای پرستش و عبادت خدای جهان تلقی شده؛ چرا که یکی از خصیصه‌های ممتاز انسان گرائیده به اسلام، این است که به آنچه اذعان و ایمان دارد و در قلب آن را پذیرفته و به عبادت دیگران، گرایش ذهنی به آن دارد عینیت بدهد و در خارج از ذهن خود، بدان تجلی بخشد. در روایتی از امام حسین(علیه السلام)، فلسفه بودن انسان در جهان در عقیده و تلاش، ایمان و جهاد خلاصه شده است.[۹]

آری! منتظر، چه فرد باشد و چه جامعه و یا امت، در حال عبادت و پرستش به سر می‌برد که برترین عبادت‌هاست و به بیان امیرالمؤمنین علی(علیه‌السلام) همانند مجاهد و تلاشگری است که در راه خدا و احیای سنت‌های اسلامی در خون خود می‌غلتد.[۱۰]

انتظار عامل بقای تشیع

آنچه از بررسی‌های دقیق و عمیق علمی در ابعاد گوناگون انتظار در تاریخ، فسلفه ادیان، آیات کریمه قرآن و اخبار و احادیث اسلامی استفاده می‌شود این است که انتظار در طرح کلی و عمومی و در سطحی جهانی، عامل بقای نسل بشر و رمز موجودیت تمام ادیان و مذاهب الهی و امروز نیز یکی از بزرگ‌ترین عوامل بقای جامعه اسلامی و تشیع راستین دراین راه است

نوشته
    29,923
    مورد تشکر
    41,118 پست
    حضور
    124 روز 20 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

((وظایف منتظران (خاص) در عصر غیبت))

از زبان ائمه اطهار علیهم السلام
    ۱- اهمیت پایداری در دین :امام موسی کاظم (ع) : هنگامی که پنجمین امام از فرزندان امام هفتم(ع) غایب شد، از خدا بتر سید، ، از خدا بتر سید در مورد دین هایتان! مبادا کسی شمارا از آن خارج کند. (بحار الانوار)
    ۲-تهذیب نفس :امام صادق (ع) : هر کس دوست دارد از یاران حضرت مهدی (عج) باشدباید منتظر او باشد ودر همان حال انتظار عمل خود را با پرهیز کاری و نیکوئیهای اخلاقی همراه سازد. پس اگر از دنیا رفت و حضرت مهدی (عج) پس از مرگ او ظهور کرد، به او همانند کسی که در رکاب حضرت است ، پاداش می دهند. پس تلاش کنید و منتظر باشید. گوارا باد برشما ! ای گروهی که در سایه رحمت الهی قرار گرفته اید. (بحار الانوار)

۳-اجتناب از حرام : امام صادق (ع) : زاهد ترین مردم کسی است که حرام را ترک کند. نخوردن یک لقمه حرام نزد خداوند محبوب تر است از دو هزار رکعت نماز مستحبی .(خصال ـ بحار الانوار)
    ۴-اجتناب از شنیدن موسیقی : هما نا گوش و چشم و دل همگی مورد سوال واقع می شوند( اسراء ۳۶)امام صادق (ع) در تفسیر این آیه فرمودند : از گوش از آنچه شنیده می پرسند از قلب از آنچه باور داشته می پرسند و از چشم از آنچه دیده است می پرسند. (اصول کافی)
    ۵- اهمیت برخورد با نا محرم : از پیامبر گرامی اسلام نقل شده است که فرمود: هرکس بازن نامحرمی شوخی کند (همان طور که با همسر خود شوخی میکند) ، خداوند در مقابل هر کلمه که در دنیا گفته است ، (در آخرت ) او را هزار سال زندانی می کند. (وسائل الشیعه)
    ۶- طلب روزی حلال : رسول خدا (ص) : کمترین چیزی رکه در آخر الزمان پیدا میشود، برادری مورد اطمینان و یک درهم مال حلال است. (بحار الانوار)
    ۷- شناخت امام زمان(عج) : امام صادق (ع) : همانا برتری و ضروری ترین واجبات برای انسان ، شناخت پروردگار است.... وپس از آن شناخت فرستاده او (ص) .... وسپس شناخت امام و راهنمایی است که باید در سختی ها و راحتی ها از او پیروی نمایدو او را به وصف و نام و ویژگی هایش بشناسد ... (بحار الانوار)

۸- مراقبه با امام زمان (عج) : در تمام افعال و اعمال و اقوال خود، امام خود را ناظر و مراقب خود بداند. امام زمان (عج) : ما به آنچه بر شما میگذرد، کاملا آگاهیم و چیزی مربوط به خبر های شما از ما دور نمی ماند. (احتجاج طبرسی)

۹- حضور در مجالس حدیث و ذکر فضائل اهل بیت ( علیهم السلام ) : هیچ چیز برای شیطان و لشکریان او درد آور تر و سرکوب کننده تر از دیدار برادران دینی به خاطر خدا نیست. همانا چون دو مومن یکدیگر را می بینند و ابتدا خدا را یاد می کنند و سپس فضائل ما اهل بیت(ع) را برای هم یاد آوری می نمایند، هیچ پاره گوشتی بر صورت شیطان باقی نمی ماند مگر آنکه فرو می ریزد تا اینکه روح او از شدت ناراحتی و رنج به ناله و فریاد می افتد ...... (اصول کافی)

۱۰- منتظر فرج : حضرت علی (ع) : در انتظار فرج باشید و از رحمت خدا نا امید نشوید . به راستی که محبوب ترین کار ها در نزد خدای متعال انتظار فرج است . (بحار الانوار)
    امام صادق (ع) : هر شب و روز منتظر امام خود باش. (بحار الانوار)

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری