جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خدا و شیطان در هالیوود

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۶
  نوشته
  2
  مورد تشکر
  5 پست
  حضور
  2 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  خدا و شیطان در هالیوود
  باسلام
  اگر دقت کرده باشیم در تمامی برنامه ها و فیلمهای کارتونی و اقلب فیلمهای سینمایی یک فرد دانشمندی هست که به واسطه علم دیوانه شده نیت شومی دارد و .... چرا باید از بچه گی به انسان یاد بدهند که اخر اعتماد به علم دیوانگی و جنون است. یکی از اعتقادات ما شیعیان برای ظهور پیشرفت علم در حد اعلای ان است و هم چنین در احادیث و قران به علم اموزی بسیار تاکید شده. اینبار که فیلم یا کاتونی دیدید دقت کنید که چه چییزی مقابل ان دانشمند یا نماد علم که مجنون گشته ایستاده!؟ اگر دقت کرده باشیم فرد یا افرادی که بطور ناخاسته به قدرت فرابشری رسیده اند یا افراد بسیار بسیار خوش شانس. که همگی میگویند قدرتهای شیطانی دارند یا از ان گرفته اند. به همین راحتی سالهاست شیطان و قدرتهای او را مقابل علم وقدرتهای الهی میگذارند. این کوچکترین و کوتاه ترین متنی است که میتوان درباره این مقوله صحبت کرد چرا و واقعا چرا این گونه بحص ها در این سایت قرانی نیست یا بسیار اندک است. خواهش مندم در اینباره بیشتر حمت کنید و اینجانب هم حاظر به دریافت سوالات و نظرات سازنده شما هستم با تشکر

 2. تشکرها 3


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  5,259
  مورد تشکر
  10,770 پست
  حضور
  172 روز 12 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  1
  گالری
  18
  با نام و یاد دوست

  خدا و شیطان در هالیوود

  کارشناس بحث: استاد مشکور


  سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

  عشق محمد بس است و آل محمد  خدا و شیطان در هالیوود

 4. تشکرها 2


 5. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  نوشته
  252
  مورد تشکر
  672 پست
  حضور
  7 روز 15 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  راهنما جمع بندی
  پرسش:
  چرا در غالب فیلمهای سینمایی و کارتونی غرب و هالیوود، علم و دانش و قدرتهای معنوی که تأییدی الهی دارند را در برابر قدرت های شیطانی و ماورایی سحر و جادو، ضعیف و ناتوان جلوه می دهند؟

  پاسخ:
  در پاسخ به سؤال شما، نکاتی چند را بیان می کنیم:

  یکی از سیاست های اصلی که توسط نظام سلطه و استکبار جهانی و ارکان وابسته به آن، در سطح جهان پیگیری می شود، تلاش برای معرفی آمریکا بعنوان منجی جهان و ضعیف و وابسته جلوه دادن جهانیان، بویژه جهان سومی ها که بیشترین مخاطبان هالیوود را تشکیل می دهند بوده و هست، در این مسیر هالیوود تلاش می کند، هجمه عظیم رسانه ای و فرهنگی را به جامعه هدف که افکار و اندیشه عموم جهانیان و حتی خواص از خودبیگانه می باشند برای بستر سازی نفوذ و سلطه بر جهان تعقیب کند. از این رو، از هیچ تلاش و کوششی و پیگیری هر شیوه و روشی برای رسیدن به این هدف نامبارک مضایقه نمی کند. بر همین اساس مسیر فیلم و رسانه که در عصر حاضر، ضمن دارا بودن بیشترین مخاطب، سهل الوصول ترین و مؤثرترین شیوه نیز محسوب می شود را در دستور کار خود قرار داده و سالیانه برای این مهم میلیاردها دلار هزینه می کند و البته از این طریق سود کلان و بیشماری نیز تحصیل می کند.

  بعنوان نمونه به چند مورد اهدافی که نظام سلطه، از طریق فیلم و رسانه تعقیب می کند اشاره می کنیم:

  یک. وابسته نشان دادن جهان و منجی نشان دادن آمریکا: اگر دقت کرده باشید در غالب فیلمها شرایط کشورهای جهان را بگونه ای به تصویر می کشد که گویا تنها کشوری که به فناوری های بزرگ و پیشرفته مورد نیاز بشر دست یافته آمریکاست و سایر کشورهای جهان (حتی پیشرفته ترین آنها) در اوضاع و شرایط بحرانی برای برون رفت از بحران و مشکلات گوناگون، به استمداد و یاری منجی جهان یعنی آمریکا نیازمندند و اگر آمریکا بخواهد به چشم به هم زدنی دولت و مردم آن کشور را از مخمصه ها و بحران ها رهایی و خلاصی می بخشد!! بعلاوه، آمریکا بعنوان کشوری پیشرفته در همه علوم و فنون، به نمایش گزارده می شود که می تواند بستر پیشرفت و ترقی هر کشوری که همگام و همیار آمریکا باشد را فراهم کند! بعبارتی آمریکا خود را فاتح دروازه های علم و دانش بشری نشان می دهد که دیگر کشورها می توانند با معیت آمریکا وارد دروازه های علم و دانش شده و از سرچشمه ها برخوردار باشند و کشورهایی که در نقطه مقابل آمریکا باشند هرچند پیشرفت های قابل توجهی هم از لحاظ علمی دارند اما در برابر عظمت علم و دانش و توانایی آمریکا مجبور به شکست هستند!

  دو. وجود قدرت هایی فوق بشری فراتر از علم و دانش: هالیوود با ساختن فیلمهای بیشمار سینمایی و مستند علمی تخیلی و تبیین و تبلیغ قدرت های فرازمینی و فوق بشری بدنبال القاء چند مطلب است: اول اینکه؛ تلاش می کند با تخفیف و بی ارزش جلوه دادن جایگاه علم و دانش در برابر قدرت ها و علوم و اسرار فرازمینی و غیربشری (شیطانی) از تلاش دیگر کشورها در جهت توسعه علم و دانش پیشگیری کرده و این جایگاه را منحصراً برای خودش محفوظ بدارد تا ضمن اینکه فاصله عقب ماندگی علمی کشورهای جهان سوم با نظام غرب و سلطه را حفظ کند، داستان جهل و نادانی بشر و وابستگی کشورهای جهان، خصوصاً جهان سومی ها همانند قبل، بلکه با شدت بیشتری باقی بماند. تا از این طریق امریکا اهداف و اغراض شیطانی خود را با سهولت بیشتری دنبال کند. ثانیاً با تکرار مکرر داستانهای تخیلی و دروغین قدرتهای فرازمینی و اسرار و علوم فوق بشری که حتی علم و دانش بشری و اسرار و قدرت های طبیعی در برابر آنها عاجز و ناتوانند از این طریق، قصد دارد تا بمرور جهانیان این وهمیات و تخیلات، را باور کنند و در گمانشان آمریکا را بعنوان تنها کشوری که به اسرار و علوم فرازمینی و فوق بشری دست یافته بشناسند. ثالثاً با ترویج این قبیل تفکرات و اندیشه های غیرتوحیدی و شیطانی، که مولد انواع و اقسام شبهات و تردیدهاست، تلاش می کنند اذهان موحدان و عموم بشریت را نسبت به بسیاری از معارف توحیدی مانند علم و قدرت و اراده و مشیت الهی و خیرخواهی مطلقه خداوند دچار تردید و تشکیک کنند؟! و ...

  سه. تروریست جلوه دادن جهان اسلام و جهان سوم و آمریکای ضد تروریسم: امروزه بر کسی پوشیده نیست که فیلم و رسانه یکی از تأثیرگذارترین ابزار تبلیغات و اطلاع رسانی در جهان است و از طریق هالیوود، عظیم ترین شبکه های رسانه ای در اختیار آمریکاست! نظام سلطه برای تأثیرگذاری و مسخ افکار عمومی جهان، تلاش می کند که خود را مدافع حقیقی حقوق بشر و قطب اصلی مبارزه با تبعیض و ظلم و فساد و تروریسم در جهان نشان دهد! در این میان! حمله و هجمه به اسلام و آزادی خواهان جهان که جزو اهداف و برنامه های اساسی آمریکا و نظام استکباری نیز است بهترین موضوع برای این پروسه است! فلذا با شیوه ها و روشهای مختلف رسانه ای تلاش می کند در غالب فیلمها چهره اسلام و مسلمانان و دول و ملتهای آزادی خواه را بعنوان تروریسم و جریانات افراطی و بحران زا جلوه سازی کند و چنان وانمود می کند در شرایطی که مردم جهان یا منطقه ای خاص به حسب ظاهر توسط یک گروه افراط گرای اسلامی یا جریانات آزادیخواه مورد ظلم و ستم قرار گرفته اند، به یکباره آمریکای منجی با همه توان و ظرفیتش از راه رسیده و مشکل و بحران منطقه را رفع و روح آزادی و رهایی را در کالبد مردمان مظلوم و زخم خورده می دمد!! و حال آنکه همه آزادی خواهان و حق طلبان مظلوم جهان می دانند که نظام سلطه و خوی استکباری آمریکا و رژیم صهیونیستی بزرگترین عامل ظلم و ستم و فساد و رواج انواع و اقسام تروریسم ها در جهان است.

  چهار. جهان اسلام و جهان سوم عامل نکبت و فساد، آمریکا نماد پیشرفت و عدالت: در اقدامی دیگر، هالیوود در غالب فیلمها بگونه ای تصویرسازی می کند که گویا ریشه همه نکبت ها، بدبختی ها، عقب ماندگی ها، ظلم و فسادها و عامل غل و زنجیرها وجود دین اسلام و گرفتاری بشر در سنت ها و فرهنگهای جهان سومی است و همه زیبایی ها، موفقیت ها، پیشرفت ها، عدالت و کامیابی ها و آزادی حقیقی در جهان غرب و آمریکای پیشرفته نهفته است. و بشر برای خلاصی از همه نکبت ها و عقب ماندگی ها و نجات از ظلم و فسادها چاره ای جز دست زدن به دامان آمریکا و غرب ندارد! آمریکا برای رسیدن به رؤیای تحقق دهکده جهانی و یکه تازی در جهان، بعنوان یگانه ارباب بلامنازع، چاره ای جز تزریق تفکر ازخودبیگانگی و فرهنگ لیبرالی خود و زائل کردن دیگر فرهنگ های بشری و القاء ضعف و تحقیر ملت ها و دولت ها نمی بیند، داستان تلخی که همچون رنسانسی دیگر در سطحی وسیع تر و گسترده تر از طریق هالیوود در حال پیگیری است، بنظر میرسد آمریکا در مدیریت میدان جنگ نرم و رسانه ای تا حدود زیادی نیز در جهان موفق بوده و اگر ملتهای مسلمان و مظلوم جهان با اتحاد و وفاق و بصیرت و هوشیاری، چاره ای برای دفع فتنه های این دجال زمانه نکنند، روز به روز باید شاهد نفوذ و سلطه بیشتر دجال زمانه و تفکر شیطان بزرگ، بر اندیشه ها و افکار بشریت باشیم.


  ویرایش توسط مشکور : ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ در ساعت ۱۳:۲۲
  بنام حضرت دوست

  هیچ چیز مثل اخلاق، نمی تواند در قلبها نفوذ کرده، دنیایی را گلستان و قلبهایی را با اندیشه و مرام شما همراه سازد.


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود