صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: """ رهیافتگان """

نوشته
    13,863
    مورد تشکر
    31,090 پست
    حضور
    157 روز 6 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

شما در مهد وسایل خانگی خوب بدنیا آمدید. ساخت ژاپن بودن برای ما ایرانی ها حکمی بر کیفیت خوب کالا

است و اگر کالای داخلی در کنار آن ببینیم سراغ همان کالای ژاپنی می رویم. اما در کلیپ های منتشر شده

از خانه تان، وسایل برقی و ... همه ایرانی است؟

من افتخار می کنم . سعی می کنم برای کمک به اقتصاد کشور کار بیشتری کنم چون تنها مملکت شیعه، ایران

است. من وقتی به ایران آمدم باور نمی کردم که بیش از 30 سال در تحریم اقتصادی است ولی همه چیز را هم

دارند. من فکر می کردم مردم خیلی فقیرانه زندگی می کنند. اما هر کالایی در ایران موجود است. اگر ژاپن جای

ایران این سالها تحت تحریم اقتصادی بود این اوضاع را حتما نداشت.من تعجب کردم که حضرت آقا روی خرید جنس

ایرانی و اقتصادی مقاومتی تاکید دارند چون برای من این چیز جدیدی نبود. در ژاپن اتفاقات طبیعی مثل زلزله ،

سونامی و سیل زیاد اتفاق می افتد. در شهر خودمان یک بار زلزله بزرگی اتفاق افتاد همه ساختمان ها خیلی

خراب شد. خیلی از مردم خانه هایشان را از دست دادند و اقتصاد شهر ضرر کرد. مادر من که فرد سیاسی و

اقتصادی نیست و بیشتر علاقه اش ادبیات ژاپن و شعر است، در آن زمان تنها از مغازه هایی که صاحبان آن

همشهری های ما بودند خرید می کرد. نه فقط مادرم بلکه همه سعی می کردند از مغازه هایی خرید کنند که

صاحب آن اهل همان شهر ما باشد. وقتی همان شهر یا کشور ضربه می خورند باید به یکدیگر کمک کنند.این

به عقاید دینی هم نیاز ندارد وقتی جامعه ای مشکل اقتصادی دارد باید ببینیم برای کمک به یکدیگر چه کار باید

بکنیم.

خرید کالای ایرانی هم مسلما یکی از بزرگترین شیوه های کمکی به خودمان است. هر چقد پول در داخل کشور

باشد اقتصاد رشد می کند. این قضیه برای من کاملا روشن بود.

ما در دین هم داریم که به همدیگر کمک کنیم. به فقیران غذا دادن و کمک کردن کار خوبی است ولی اگر غذا

تمام بشود دیگر تمام شده اما ایجاد شغل بیشتر کمک بیشتری می کند، مردم بیشتری استخدام می شوند.

ایجاد شغل بیشتر پایدار است و تا موقعی که شرکت کار می کند قطع نمی شود و این بهترین نوع صدقه است.

من این را یک نوع زرنگی در اقتصاد هم می دانم خرید کردن یک کار اقتصادی و مادی است اما اگر نیت معنوی

هم داشته باشیم تبدیل به عبادت هم می شود.

اما برای برخی از ایرانی ها استفاده از کالای دخالی یک نوع بی کلاسی و شاید دربرخی مواقع هم گفته می شود

کسانی سراغ کالاهای داخلی می روند که توانایی پرداخت پول کالای خارجی را ندارند.

باید باعث افتاخار مردم باشد که از کالایی استفاده می کنند که توسط هم وطنانشان تولید می شود و این گونه

به رشد کشور خودشان کمک می کنند. حضرت اقا هم گفتند که باید خرید جنس خارجی را بی کلاسی بدانند.

واقعیت این است ، مردم باید واقعیت را نگاه کنند. به چه علتی به کشورهای دیگر پول می دهیم که با این کشور

دشمنی می کنند و همین پولی را که بواسطه خری کالاهای آنها می پردازیم با آن علیه ما تبلیغ می کنن. چرا باید

برای کارهای علیه خودمان پول بدهیم.کالای خارجی مانند اسلحه دشمن است. در جنگ دفاع مقدس فقط یک

عده یعنی مردان و پسران می توانستند شرکت کنند اما در این دفاع مقدس اقتصادی همه از زن و مرد تا کوچک

و بزرگ می توانند حضور داشته باشند و این فرصت را دارند.

بدی کردیم، خوبی یادمان رفت

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    13,863
    مورد تشکر
    31,090 پست
    حضور
    157 روز 6 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

درست است چیزهایی که در ایران تولید نمی شود را باید خارجی بخریم اما همان کالاهای مشابه را که ایران

تولید می کند باید ایرانی بخریم، ارزانتر هم هست. خیلی از مردم علیه و ضد کالای داخلی تبلیغ منفی میکنند.

از وسایل ایرانی خانه تان راضی هستید؟

همه فکر می کنند همان روز که کالای ایرانی می خرند خراب می شود من به دوستانمان که خانه ما می آیند

نشان می دهم که این وسیله را که خریدم هنوز کار می کند و به اندازه کافی خوب است. من نمی گویم جنس

ایرانی بهترین کالای دنیا است ولی لازم هم نداریم بهترین جنس دنیا را داشته باشیم. اگر به اندازه کافی کار و

نیاز ما را برآورده کند کفایت می کند.

شما چند سال در ایران زندگی کرده اید و با بخشی از مراسم های ازدواج ایرانی آشنا شده اید. در ژاپن هم

همچون ایران مراسم های ازدواج متنوع وجود دارد؟

در ژاپن ازدواج خیلی شخصی است. یعنی قانونی نیست که زن باید جهیزیه تهیه کند یا شوهر باید خانه داشته

باشد. اما قوانین عرفی و غیر کتبی این است که مرد باید درآمد داشته باشد چون اگر زن بچه دار شود نمی تواند

کار کند به همین خاطر داشتن درآمد برای مرد لازم است .بایدی در ژاپن وجود ندارد. اگر مثلا قدرت اقتصادی زن

و مرد یکی باشد همه هزینه ها را نصف می کنند. آنها دوست دارند که خودشان این پول راب دهند نه اینکه از

پدر و مادرشان بگیرند. خودشان قبل از ازدواج پس اندازه می کنند چون اگر بیکار باشند به فکر ازدواج نیستند.

احساس خوشبختی با یک ایرانی می کنید؟

_ایرانی بودن مهم نیست برای من کشور مسلمان بودن مهم است. هویت مسلمانی مهمتر است. ایرانی و ژاپنی

مهم نیست. من میخواستم بایک مسلمان خوب ازدواج کنم که در کنار هم رشد کنیم . هدف اصلی و خلقت

خداوند از آفرینش انسان این است که ما با اراده در انتخاباتمان به کمال برسیم. ازدواج یک مرحله برای رسیدن

به کمالات است اگر این هدف را گم نکنیم؛ مشکلات زندگی مثل بیماری گرچه ما نمی خواهیم بالاخره اتفاق

می افتاد و درون آن هم نعمت است و به وسیله این آزمایش ها ما رشد می کنیم و زندگی پر رنگ تر و شیرین تر

می شود.

منبع: تبیان

سایت شیعه نیوز

بدی کردیم، خوبی یادمان رفت

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری