جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا این معامله منع شرعی ندارد؟

نوشته
    2
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آیا این معامله منع شرعی ندارد؟

به نام خداوند تبارک و تعالی

ضمن سلام و عرض ادب و تشکر خدمت تمام عوامل و دستندرکاران این سایت که موقعیتی را برای مطرح کردن سوالات مردم از لحاظ احکامات و شرعیات فراهم کردید

یکی از دوستانم می خواهد گرافیک کامپیوتر بنده را بخرد و در اذای توافقی که با آن داشتم بنده قیمت 6 میلیونو 500 را ارائه دادم و به ایشان گفتم برود و قیمتی هم خود از بازار یا سایت به دست آورد و بعد از چندی گفتند یک گرافیک و 4 میلیون سر می دهند و من نیز هنوز جواب به ایشان ندادم ولی مسئله ای که الان چند روز هست ذهن بنده را مشغول کرده این هست که احساس می کنم قیمت بالایی نسبت به خرید قبل این گرافیک طبق نرخ آن زمان به این دوست ارائه دادم که نوسانات قیمت ارز روی آن تاثیر داشته و نرخ نو الان این گرافیک چیزی حدود 11 الی 12 میلیون باید باشد و گرافیک بنده بسیار تمیز و کم کارکرد و بسیار نو هست ولی من اگر بخواهم مشابه دسته دوم همین گرافیک را برای خود مجددا تهیه کنم امکان دارد حتی با قیمت 5 الی 4 میلیونو 800 برای بنده فراهم باشد ولی معلوم نیست چقدر استفاده شده اند یا (ماین شده اند : ماین برای تولید پول الکترونیکی یا همون بیت کوین هست و گرافیک در تولید آن نقش بسزایی دارد و به صورت 24 ساعته به مدت چند سال با فشار حداکثری از آن استفاده شده و در عمر کارکرد آن بسیار تاثیر دارد) شاید هم ماین نشده باشند این هم هست اما گرافیک بنده نه ماین شده و نه زیاد از آن استفاده شده و بسیار نو هست و دلیل من برای ارائه این قیمت به دوستم فقط بخاطر این گزینه است و باعث سردرگمی بنده شده؟

نکته 01 : شغل بنده خرید و فروش نیست و کسب درآمد بنده از راه دیگری هست.
    نکته 02 : مرجع تقلید بنده مقام معظم رهبری هستند.

ممنون میشم اگر بنده را راهنمایی کنید با تشکر فراوان

نوشته
    5,295
    مورد تشکر
    10,847 پست
    حضور
    173 روز 2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    1
    گالری
    18

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

سجاد آنلاین نیست. مدیر علمی انجمن فقه و احکام شرعی

نوشته
    569
    مورد تشکر
    2,980 پست
    حضور
    20 روز 23 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط God is Good نمایش پست
    به نام خداوند تبارک و تعالی
    ضمن سلام و عرض ادب و تشکر خدمت تمام عوامل و دستندرکاران این سایت که موقعیتی را برای مطرح کردن سوالات مردم از لحاظ احکامات و شرعیات فراهم کردید
    یکی از دوستانم می خواهد گرافیک کامپیوتر بنده را بخرد و در اذای توافقی که با آن داشتم بنده قیمت 6 میلیونو 500 را ارائه دادم و به ایشان گفتم برود و قیمتی هم خود از بازار یا سایت به دست آورد و بعد از چندی گفتند یک گرافیک و 4 میلیون سر می دهند و من نیز هنوز جواب به ایشان ندادم ولی مسئله ای که الان چند روز هست ذهن بنده را مشغول کرده این هست که احساس می کنم قیمت بالایی نسبت به خرید قبل این گرافیک طبق نرخ آن زمان به این دوست ارائه دادم که نوسانات قیمت ارز روی آن تاثیر داشته و نرخ نو الان این گرافیک چیزی حدود 11 الی 12 میلیون باید باشد و گرافیک بنده بسیار تمیز و کم کارکرد و بسیار نو هست ولی من اگر بخواهم مشابه دسته دوم همین گرافیک را برای خود مجددا تهیه کنم امکان دارد حتی با قیمت 5 الی 4 میلیونو 800 برای بنده فراهم باشد ولی معلوم نیست چقدر استفاده شده اند یا (ماین شده اند : ماین برای تولید پول الکترونیکی یا همون بیت کوین هست و گرافیک در تولید آن نقش بسزایی دارد و به صورت 24 ساعته به مدت چند سال با فشار حداکثری از آن استفاده شده و در عمر کارکرد آن بسیار تاثیر دارد) شاید هم ماین نشده باشند این هم هست اما گرافیک بنده نه ماین شده و نه زیاد از آن استفاده شده و بسیار نو هست و دلیل من برای ارائه این قیمت به دوستم فقط بخاطر این گزینه است و باعث سردرگمی بنده شده؟
    نکته 01 : شغل بنده خرید و فروش نیست و کسب درآمد بنده از راه دیگری هست.
    نکته 02 : مرجع تقلید بنده مقام معظم رهبری هستند.
    ممنون میشم اگر بنده را راهنمایی کنید با تشکر فراوان
    با سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال معامله یاد شده با قیمت توافقی یا بالاتر از آن مانعی ندارد.

موفق باشید

پی نوشت:
    استفتاء از دفتر حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی)

نوشته
    2
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام و آرزوی توفیقات الهی برای جنابعالی و دیگر عزیزان همکارتون
    خیلی ممنون که شبهه را از ذهن من در این معامله بیرون کردین و الان میتونم با خیال راحت این معامله را انجام دهم
    سایتتون خیلی عالی هست حتما به دوستان و آشنایان معرفی و تبلیغ خواهم کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری