صفحه 2 از 7 نخست 1234 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شهر مشهد در فضای مجازی ؛ از شایعه تا واقعیت

نوشته
    30,648
    مورد تشکر
    41,945 پست
    حضور
    129 روز 12 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط شهید گمنام نمایش پست
    به هرحال خانم شقایق الان دعوامون نکنید شیرازی ها که ماشالله دارن در واقعه سیل هم فرهنگ و

مهربانی خودشون رو نشون دادن

سلام

سپاس از استاد بزرگوار

سلام بر شهید گمنام خادم قرآنی انجمن کانون گفتگوی قرآنی

ما دعوا بلد نیستیم کاکوجونی

دوستم که عروسی کرد دعوت دوست شمالی رفت شمال!! ما هم کلی حسرت خوردیم!!

مشهد شهر بزرگی هست این که یک شهر بزرگ باشه یه معضل هست

دوست گلم تازگی رفته تهران ساکن شده انجمن ادبی می اومد الان اونجا هم هست خیلی از بحث ها توی گروه واتساپ می فرسته تا فرهنگ لباس پوشیدنشون خصوصا که دوستم چادری هم هست و فرهنگ سخن گفتن که نیازی به شرح وبیان نیست

کافیه بنویسی مشهد قتل کافیه بنویسی مشهد ناامنی تیتر هم برات می آد بغل گوش زایرین امام رضا(ع)

این که من می گم خوب و بد داره چون چندین مرتبه که رفتم مشهدشاید از شیراز تا مشهد سه روزه هم رفتم و برگشتم مرتب مسافر بودم هم آزمون زبان انگلیسی هم سطح شهر

راننده تاکسی مشهدی راحت می گفت: یه خونه دادم به یه بنده خدایی نصف پولم نداده!! الان می گن: صاحب ملکت مرد!! لقب خیلی بدی بهش داد

اونم فردی که مرده بود و دستش از دنیا کوتاه بود تا برسم ترمینال خیلی دلش پر بود به نظرمی اومد از این که ضرر مالی کرده دلخوره تا براش فاتحه بخونه...

گذشت معنایی براش نداشت این برای من سخت نبود من جای اون مشهدی نبودم شاید من هم حلال نمی کردم ولی به خدا واگذار می کردم برای یه مسافر که داره می ره نمی گفتم که فرهنگ مردم مشهد این جور تصور کنم که مال مردم خورند!!

همه جا خوب و بد هست

ولی این که وارد یه دیزی فروشی بشی که بیشتر ردیف ها مرد هستند و جای دیگه ای هم بلد نباشی و مرد دیزی فروش جلوی چشم همه دستش به آسمون بلند کنه که: خدایا آبروی منو حفظ کن

و برای من یه جای خلوت و مناسب درنظربگیره که با مادرم بشینم اینم فرهنگ هست

می بینید خوب و بد هست

یه بار هم خواستم برم برای یه مکان گردشگری قدمگاه که دور هست قبلش رفتم خرید راننده متوجه شدم به مغازه دار اشاره می کرد که معطلش کن!!

انگار ساعتی حساب کرده بود!!!

من هم زیاد نموندم از رفتن به قدمگاه هم پشیمون شدم نمی دونستم این راننده چقدردیگه بدهی داره که من باید بدم؟!!

نتیجه:

سطح فرهنگ در کلان شهرها اگه باعث بشه مردم زده بشند همون بهتره که سرهرچارراهی یه پلیس بایسته!!

مسافرت خوبه به شرطی که یاد خدا و ذکر و صلوات باهات باشه که امنیت و سلامت داشته باشی

والله اعلم

شهر مشهد در فضای مجازی ؛ از شایعه تا واقعیت

نوشته
    30,648
    مورد تشکر
    41,945 پست
    حضور
    129 روز 12 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط *Sonia* نمایش پست
    چرا با سازندگان اون فیلم ها برخورد نمیشه؟
    سلام گلم

چرا باید برخورد بشه وقتی نصف کاربران اینترنت و واتساپ و ... نوجوانان و جوانان تشنه ی شنیدن هستند!!

کسی که این برنامه ها رو وارد فضای مجازی می کنه خودش هم آدرس محل و مکان و کوچه و خیابان می نویسه یه منظوری داره که من و تو بهش پول ندادیم!!

یکی مریض هست!!

یکی دلش اون قدر بیماری داره که خدا هم درقرآن بهش گفته: فی قلوبهم مرض

یعنی خدا این درد بی درمون بهش داده ثروت و دارایی هم براش می رسه که روزقیامت دست خالی باشه

این یعنی کسی که بی خدا هست یه شیطانی قرینش هست که انگار خدا براش ساخته!!

دعا کنیم این افراد نباشیم

دعا کنیم این فیلم های بی سروته اگه دانلود هم کردیم پخش نکنیم

راست هم هست برای خودما ساخته نشده برای هدف دیگه ای هست

دروغ هم باشه برای خود ما ساخته نشده یکی پولش داده!!

یه سرچ کن ببین فرار مغزها تازگی ها برای ایران چند درصد زدند؟!

مگه الان اینترنت راحت نیست؟!

مگه عید قربان راحت نبود؟!

همچین فیلم می سازن انگار گوسفند کشتیم که هنوز باید زنده باشه!!

یه فیلم می زارن که بچه برای جوجه مرغ و برای بره و ببعی!! داره گریه می کنه!!

چرا الان این فیلم ها هست؟!

که فلسفه عید قربان بره زیر سوال

که اگه کسی خواست خرج کنه دلش برای اون حیوون بسوزه که خدا گفته در راه خدا قربانی کنید

نماز جمعه حرف جالبی شنیدم می گن: گوشت قربونی باید وارد خونه بشه یعنی گوسفند خریداری بشه بیاد تو خونه بعد سرش ببری این قربانی هست ولی اگه رفتی قصابی گفتی گوسفند گوشتش فقط بده این خیرات هست و صدقه!!

یعنی قربانی هم آداب خاص خودش داره

یعنی بنده باید اون حیوون رو بیاره با دست خودش قربانی کنه که ثواب براش داشته باشه

یعنی برای این کار باید دست و دل و پولش یاری کنه!!

حالا فیلم های بد که می گی رو مقایسه کن ببین کی و چه زمان اون فیلم ها پخش شده حتما زمانش رسیده بوده!!

یا ولادت امام رضا(ع) بوده که زیاد مسافر رفته !! یا یکی زیادی پولش دزدیدند!! یا یکی مریض داشته و اون همه خرج و تشریفات بهونه کرده که بله همه دارند و ما نه!!

فکرمی کنی این فیلم ها دست من و تو چه جوری می رسه!!

حساب بانکی داره پرمی شه ما هم ساده لوح که فیلم بود فرستادیم!!

مثل همون ماجرای دیدن صورت یکی درماه!! سرچ کنی برات می آد!!

والله اعلم

شهر مشهد در فضای مجازی ؛ از شایعه تا واقعیت

نوشته
    3,341
    مورد تشکر
    17,820 پست
    حضور
    292 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    57
    آپلود
    7
    گالری
    69

سلام
    خوبین؟

اومدم بگم ما ایجا الان یه تاپیک داریم که می تونید خیلی جدی به این قضیه بپردازید. حرف بزنید، نقد کنید، با ربط بگید، بی ربط بگید... شاید تهش قانع شدید شاید هم روی نظر خودتون مصمم تر
    ولی عوضش عقلانی بحث کردید.
    صحبت به زبان کنایه و لطیفه و... فقط از نظر احساساتتونو بیشتر برمی انگیزه، و روی نظری که معلوم نیست واقعا جقدر حق باشه مصرترتون می کنه
    پس لطفا این بحثا رو همین جا یا تو هر تاپیک جدی که میتونه ایجاد بشه نگه دارید.
    لطفا!
    حلال کنید...

نوشته
    2,448
    مورد تشکر
    3,435 پست
    حضور
    92 روز 1 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

هر شهری درونش خوب هست، بد هم هست.
    ما که همیشه شهر مشهد را با خوباش میشناسیم و خدا هم با همون نیت رفتار میکنه.
    در ضمن، بفرموده معصوم، شاید شب گذشته توبه کرده و‌خدا بخشیده ....
    مسئولین اون شهر هم قطعا اطلاع دارند و مردم اون شهر و قطعا بخاطر حفظ حرمت اقداماتی لازم انجام دادند و ما مسئولیتی نداریم جز سکوت تا پایان بپذیره.

شهر مقدس مشهد، افتخار ماست بخاطر وجود امامی که سنت را برپا و زنده نگه داشته.
    شهر مقدس مشهد
    شهر مقدس مشهد
    شهر مقدس مشهد
    بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

یا الله و یا رحمن یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی الی دینک

الهی العفو و لک الحمد

نوشته
    641
    مورد تشکر
    1,573 پست
    حضور
    15 روز 11 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    ببخشید من زیاد در جریان نیستم ایا فعل خلاف شرعی اتفاق افتاده یا حلالی حرام شده یا حرامی حلال شده؟ موضوع چیه؟

6. تشکرها 2

نوشته
    324
    مورد تشکر
    570 پست
    حضور
    16 روز 14 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sistani نمایش پست
    سلام
    ببخشید من زیاد در جریان نیستم ایا فعل خلاف شرعی اتفاق افتاده یا حلالی حرام شده یا حرامی حلال شده؟ موضوع چیه؟
    با سلام خدمت شما

بحث درباره ازدواج موقت مردان عراقی با زنان ایرانی است. طبیعتا چنین چیزی حرام نیست و ملیت تاثیری در جواز ازدواج دو نفر شیعه با یکدیگر ندارد. اما در این رابطه یک سری دغدغه های منطقی و غیر منطقی وجود دارد.

دغدغه منطقی عبارت است از ترس از رواج بی بند و باری و اختلاط و انحطاط فرهنگی با پوشش عقد موقت. مخصوصا اینکه ثبت رسمی و عقد موقت قانونی اتباع سایر کشورها با زنان ایرانی دارای مراحل و الزامات قانونی خاصی مانند "صدور پروانه زناشویی" است که کار را برای افرادی که بخواهند از طریق محضر ازدواج اقدام به خواندن خطبه کنند سخت میکند.

نکته دیگر هم سوء استفاده رسانه های معاند و بدنام کردن شهرهای مذهبی و احکام دینی است. اگرچه زمینه برای فساد در ویلاهای اجاره ای شمال به مراتب بیشتر از هتل ها و مسافرخانه های شهرهای مذهبی است اما به جای اینکه معضل در فرهنگ منحط غربی و تهاجم فرهنگی آنها نشان داده شود، در احکام اسلامی عقد موقت و زیارت گاه های مذهبی نشان داده میشود.

دغدغه های غیر منطقی هم عبارت از تعصب و غیرت بیجا نشان دادن در ازدواج شرعی دو نفر با یکدیگر است. این آفت و بلیه جدا از بحثی که داریم در خیلی از موارد جامعه ما را از ازدواج و برکات آن محروم کرده است. ازدواج نکردن و تنها ماندن برخی از خانم هایی که همسرشان به خاطر فوت و یا شهادت از دنیا رفته اند گاهی به خاطر همین غیرت بیجا است. این در حالی است که در ازدواج تنها رضایت و مصلحت زوجین ملاک است. حتی اجازه ولی در عقد دختر باکره نیز به خاطر رعایت مصلحت او لازم قرار داده شده است.

ویرایش توسط بدیع : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ در ساعت ۱۱:۰۱

8. تشکر

نوشته
    641
    مورد تشکر
    1,573 پست
    حضور
    15 روز 11 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

عقد موقت به عنوان بهترین راهکار برای جلوگیری از رواج بی بند و باری است و ترس و دغدعه از اختلاط و انحطاط فرهنگی را نه بواسطه عقد موقت بلکه در اثر قبیح شمردن ان در جامعه باید داشت

و اما سوء استفاده رسانه های معاند و به تمسخر گرفتن موضوع عقد موقت و بدنام کردن شهرهای مذهبی و احکام الهی چیزی جز تهاجم فرهنگی نیست و هدف انها به فحشا کشاندن جامعه است و چه زیبا فرمود امیرمومنان حضرت على (ع): « اگر عمر، ازدواج موقت را نهى نکرده بود، جز انسان هاى بدبخت کسى به زنا دست نمى زد.» (وسائل ج 14 ص ٤٤٠ )

از شرایط ازدواج موقت:
    زن در زمان اجرای عقد موقت، در حباله نکاح کس دیگری درنیامده باشد (همسر شخص دیگری نباشد)
    همچنین زن هنگامی که می خواهد به عقد مردی در آید، اگر قبلا در عقد دیگری بوده و طلاق گرفته یا مدت عقد موقتش به سر آمده، مدت عده خود را نیز گذرانده باشد.
    شرط دیگر آن است که زن زمانی که در عقد دیگری بوده، با مردی که قصد دارد در آینده با او ازدواج کند، زنا نکرده باشد؛ زیرا اگر مردی با زن شوهرداری زنا کند برای همیشه آن زن بر او حرام می شود

ایا این شرایط باعث ترویج فساد است؟ واقعا تعریف ما از فساد چیست؟

در ماده‌ی ۱۰۷۵ قانون مدنی٬ ازدواج موقت در قوانین ایران به رسمیت شناخته‌ شده‌ است. شرایط و ارکان اساسی نکاح منقطع (ازدواج موقت) عبارت‌اند از شرایط صحت نکاح دائم به اضافه‌ی تعیین مدت مشخص و تعیین مهر معین برای زن. موانع ازدواج موقت نیز همان موانع نکاح دائم هستند.

ماده ۲۱ قانون حمایت خانواده مقرر می‌دارد:
    نکاح موقت نیز تابع موازین شرعی و مقررات قانون مدنی است و ثبت آن در موارد زیر الزامی است :
    باردارشدن زوجه
    توافق طرفین
    شرط ضمن عقد
    بنابراین ثبت نکاح موقت (صیغه) برای زن و مرد الزامی نیست و فقط در صورتی‌که یکی از شرایط بالا به وجود بیاید، ثبت ازدواج موقت الزامی و اجباری می‌گردد.

فرزندان حاصل از ازدواج موقت، حقوقی درست همانند فرزندان حاصل از ازدواج دائم دارند، یعنی فرزندان مشروع پدر شناخته می‌شوند، پدر موظف به دادن نفقه و نگهداری آنان است و از پدر ارث می‌برند.

البته قانون این موضوع را مشروط بر ثبت شدن قانونی و محضری ازدواج می داند
    و مساله این‌جا است که با توجه به عدم ثبت ازدواج موقت در محضر در اکثر موارد، جاری شدن صیغه‌ی آن توسط زوجین یا عاقدان گمنام و فاقد دفتر، اثبات نسب برای فرزند حاصل از ازدواج موقت بسیار مشکل و اکثرا غیرممکن خواهد بود و در حال حاضر به وفور شاهد بی‌شناسنامه ماندن این فرزندان یا تضییع حقوق آنان مانند ارث هستیم.
    که تمام این مشکلات نه مربوط به احکام الهی بلکه مربوط به قوانین جاری ماست

اگر ما دست از خود سانسوری برداریم و مزایا و منافع عقد موقت را در جامعه تبیین کنیم دیگر از رسانه های معاند نیز کاری ساخته نیست چرا که اسلام با تشریع قانون ازدواج موقت، که قانونی بس سهل و دارای مسئولیت های کم می باشد مشکل جوانان را حلّ کرده است و آن ها را از گرایش به سوی فحشاء و زنا و خیانت و بی بند و باری باز داشته است

امام صادق (ع) می فرمایند: « هر کس ازدواج موقت را حلال نشمرد از ما نیست.» (وسائل ج 14 ص ٤٣٨
    ویرایش توسط sistani : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ در ساعت ۱۳:۳۸

10. تشکر

نوشته
    324
    مورد تشکر
    570 پست
    حضور
    16 روز 14 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sistani نمایش پست
    عقد موقت به عنوان بهترین راهکار برای جلوگیری از رواج بی بند و باری است و ترس و دغدعه از اختلاط و انحطاط فرهنگی را نه بواسطه عقد موقت بلکه در اثر قبیح شمردن ان در جامعه باید داشت

و اما سوء استفاده رسانه های معاند و به تمسخر گرفتن موضوع عقد موقت و بدنام کردن شهرهای مذهبی و احکام الهی چیزی جز تهاجم فرهنگی نیست و هدف انها به فحشا کشاندن جامعه است و چه زیبا فرمود امیرمومنان حضرت على (ع): « اگر عمر، ازدواج موقت را نهى نکرده بود، جز انسان هاى بدبخت کسى به زنا دست نمى زد.» (وسائل ج 14 ص ٤٤٠ )
    با سلام
    بله همین طور است. عقد موقت مانند عقد دائم حلال است و هیچ دغدغه ای نسبت به آن وجود ندارد. بحث در مورد سوء استفاده از آن به عنوان یک پوشش و نادیده گرفتن شرایط شرعی و اخلاقی آن است.

12. تشکر

نوشته
    74
    مورد تشکر
    61 پست
    حضور
    1 روز 18 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بدیع نمایش پست
    عقد موقت مانند عقد دائم حلال است و هیچ دغدغه ای نسبت به آن وجود ندارد. بحث در مورد سوء استفاده از آن به عنوان یک پوشش و نادیده گرفتن شرایط شرعی و اخلاقی آن است.
    درود
    دربارۀ عقد موقت زیاد شنیده‌ایم اما هیچ کس از بخش آغازینش چیزی نمیگوید: چگونه قرار است یک مرد نیازمند یک زن را برای عقد موقت انتخاب کند؟
    با توجه به اینکه زنان از دیدن بدن عریان جنس مخالف، 12% و مردان 54% تحریک میگردند، در بیشتر زمانها این مردان هستند که نیازمند رابطه‌ میشوند.
    این یعنی مردان ناچارند با کلی زحمت زنان را راضی کنند. البته همیشه اینگونه نیست اما بصورت کلی چنین است. بنابراین مرد نیازمند چاره‌ای ندارد جز
    اینکه با پول، زن را راضی کند.

نکته دقیقا همین است! یک دین می‌آید ازدواج موقت را پیشنهاد میدهد جای دیگر مانند تایلند حتی مسئولانشان از زنان بدن‌فروش تقدیر میکنند که برای
    جذب توریست از خودشان مایه گذاشته‌اند! اما در نهایت فرق میان این دو را بنده نمیفهمم. بالاخره یک جایی باید باشد که چنین زنانی را نگهدارد وگرنه
    در همه جای شهر چشم مردان نیازمند ممکن است هرکسی را مستعد عقد موقت ببیند.

نوشته
    324
    مورد تشکر
    570 پست
    حضور
    16 روز 14 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بَستور نمایش پست
    درود
    دربارۀ عقد موقت زیاد شنیده‌ایم اما هیچ کس از بخش آغازینش چیزی نمیگوید: چگونه قرار است یک مرد نیازمند یک زن را برای عقد موقت انتخاب کند؟
    با توجه به اینکه زنان از دیدن بدن عریان جنس مخالف، 12% و مردان 54% تحریک میگردند، در بیشتر زمانها این مردان هستند که نیازمند رابطه‌ میشوند.
    این یعنی مردان ناچارند با کلی زحمت زنان را راضی کنند. البته همیشه اینگونه نیست اما بصورت کلی چنین است. بنابراین مرد نیازمند چاره‌ای ندارد جز
    اینکه با پول، زن را راضی کند.

نکته دقیقا همین است! یک دین می‌آید ازدواج موقت را پیشنهاد میدهد جای دیگر مانند تایلند حتی مسئولانشان از زنان بدن‌فروش تقدیر میکنند که برای
    جذب توریست از خودشان مایه گذاشته‌اند! اما در نهایت فرق میان این دو را بنده نمیفهمم. بالاخره یک جایی باید باشد که چنین زنانی را نگهدارد وگرنه
    در همه جای شهر چشم مردان نیازمند ممکن است هرکسی را مستعد عقد موقت ببیند.
    با سلام
    وقتی ربا توسط پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) تحریم شد برخی از مردم که به آن آلوده بودند گفتند ربا همان معامله و نوعی خرید و فروش است! چرا داد و ستد اشکالی ندارد اما ربا حرام شده است. قرآن در این باره میفرماید:

«الَّذينَ يَأْكُلُونَ الرِّبا لا يَقُومُونَ إِلاَّ كَما يَقُومُ الَّذي يَتَخَبَّطُهُ الشَّيْطانُ مِنَ الْمَسِّ ذلِكَ بِأَنَّهُمْ قالُوا إِنَّمَا الْبَيْعُ مِثْلُ الرِّبا وَ أَحَلَّ اللَّهُ الْبَيْعَ وَ حَرَّمَ الرِّبا؛ كسانى كه ربا مى‏خورند، (در قيامت) برنمى‏خيزند مگر مانند كسى كه بر اثر تماسّ شيطان، ديوانه شده (و نمى‏تواند تعادل خود را حفظ كند گاهى زمين مى‏خورد، گاهى بپا مى‏خيزد). اين، به خاطر آن است كه گفتند: «داد و ستد هم مانند ربا است (و تفاوتى ميان آن دو نيست.)» در حالى كه خدا بيع را حلال كرده، و ربا را حرام! (زيرا فرق ميان اين دو، بسيار است)».(1)

همان طوری که تفاوت های ربا و بیع باعث شده است دو حکم مختلف پیدا کنند، عقد موقت نیز به خاطر شرایط و احکامی که در آن لحاظ شده است با بی بند و باری و ولنگاری جنسی متفاوت است. عقد موقت در اینکه یک زن همزمان با بیش از یک مرد نمی تواند رابطه داشته باشد مانند عقد دائم است. همچنین لزوم نگاه داشتن عده برای تعیین نسب فرزند حاصل از ازدواج قبلی در هر دو نوع ازدواج وجود دارد. این برخی از شرایطی است که محرمیت و ازدواج بر اساس حکم خداوند و سنت پیامبر را از روابط آزاد جنسی جدا میکند.

به بیان دیگر عقد موقت آسیبهای روابط آزاد جنسی را ندارد اما مزایای آن مانند ارضای نیاز جنسی مرد و نیاز مالی زن را به دنبال دارد.

پی نوشت:
    1. بقره، 275.

صفحه 2 از 7 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری