صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شهر مشهد در فضای مجازی ؛ از شایعه تا واقعیت

نوشته
    75
    مورد تشکر
    191 پست
    حضور
    1 روز 4 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4

شهر مشهد در فضای مجازی ؛ از شایعه تا واقعیت

با سلام و عرض ادب

سلام بروی ماه همگی

توی این تاپیک یک بحثی صورت گرفته بوددر مورد بازنشر خبری از سوی یک هنرمند و وقوع قتل و ....

من زیاد درست و درمون در جریان نوع خبر و بازنشر اون نبودم. و از هرکس پرسیدم، چواب درستی نگرفته بودم.

فقط مصاحبه یک آقایی رو دیدم که خیلی بچه گانه مدعی بود که یک پیج و توییت قلابی به نامش زده بودن!

ممنون از استاد خوبمون جناب بدیع که بالاخره منو روشن کردن

از اون جایی که تاپیک بسته شده و نیازی هم نیست که دوباره باز بشه، یه سوال جدید برام پیش اومده که چون مدتی از سایت دور بودم، نمیدونم بحثی در اون مورد در کانون انچام گرفته یا نه؟

و تاپیکی داره یانه؟

پس اینجا مطرح میکنم:

میدونین که مو بِچّه مِشِدُم

مدتیه که حرفهایی در مورد شهرمون(مشهد مقدس) زده میشه

از تشابه این شهر به پاتایا و تایلند و ... حتی فیلم هایی از سخنرانی هایی دیدم که ....

و شنیدم فیلم هایی از عراقی های قاتل جوانان وطن منتشر شده که تو مشهد چه و چه ها میکنن

ما که خدایی تو مشهد چیز خاصی ندیدیم. ولی قطعا دلیل نمیشه که نباشه

یادمه یه زمانی یه موجود پلپدی که باهاش زندگی میکردم، میگفت که مثلا از روی کنجکاوی!( ارواح عمه اش!)

رفته پیگیر شده و دفتر رسیدگی به این امور رو پیدا کرده ... که اون زمان زیاد باورم نشد و فکر کدرم داره بلوف میزنه!

به تازگی هم فیلمی از یک آقایی به نام طالب زاده (میگن فیلمساز مورد تایید است) دیدم که به شدت عصبانی بود و در تلاش برای غیرتی کردن مشهدی ها!

یعنی شایعه است؟

یعنی منظور اون آقایان که رابطه داشتن با زائرین عرب را مساوی با اعمال حسنه و بهشت و ... میدونن ، سخنرانی تحریف شده است؟

یعنی اون فیلم های مستهجن و اهانت به ایرانیان از سوی یک عده عرب، مونتاژه؟

دوست دارم نظر دوستان و کارشناسان رو در این خصوص بدونم

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ در ساعت ۱۴:۵۱

نوشته
    14,169
    مورد تشکر
    31,470 پست
    حضور
    160 روز 13 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط *Sonia* نمایش پست
    سلام بروی ماه همگی

توی این تاپیک یک بحثی صورت گرفته بوددر مورد بازنشر خبری از سوی یک هنرمند و وقوع قتل و ....

من زیاد درست و درمون در جریان نوع خبر و بازنشر اون نبودم. و از هرکس پرسیدم، چواب درستی نگرفته بودم.

فقط مصاحبه یک آقایی رو دیدم که خیلی بچه گانه مدعی بود که یک پیج و توییت قلابی به نامش زده بودن!

ممنون از استاد خوبمون جناب بدیع که بالاخره منو روشن کردن

از اون جایی که تاپیک بسته شده و نیازی هم نیست که دوباره باز بشه، یه سوال جدید برام پیش اومده که چون مدتی از سایت دور بودم، نمیدونم بحثی در اون مورد در کانون انچام گرفته یا نه؟

و تاپیکی داره یانه؟

پس اینجا مطرح میکنم:

میدونین که مو بِچّه مِشِدُم

مدتیه که حرفهایی در مورد شهرمون زده میشه
    از تشابه این شهر به پاتایا و تایلند و ... حتی فیلم هایی از سخنرانی هایی دیدم که ....
    و شنیدم فیلم هایی از عراقی های قاتل جوانان وطن منتشر شده که تو مشهد چه و چه ها میکنن

ما که خدایی تو مشهد چیز خاصی ندیدیم. ولی قطعا دلیل نمیشه که نباشه

یادمه یه زمانی یه موجود پلپدی که باهاش زندگی میکردم، میگفت که از سر کنجکاوی( ارواح عمه اش!) رفته پیگیر شده و دفتر رسیدگی به این امور رو پیدا کرده ... که اون زمان زیاد باورم نشد و فکر کدرم داره بلوف میزنه!

به تازگی هم فیلمی از یک آقایی به نام طالب زاده (میگن فیلمساز مورد تایید است) دیدم که به شدت عصبانی بود و در تلاش برای غیرتی کردن مشهدی ها!

حالا دوست دارم نظر دوستان و کارشناسان رو در این خصوص بدونم

ینی باید تاپیک بزنم براش؟

سلام به طور کلی بیان می کنم که بازیهای رسانه ایی هست و با برداشتن قسمتی از صحیتهای اشخاص

صورت میگیرد که یک نوع شیوه رسانه ای برای جنگ نرم و بازی با افکار عمومی هست که به تازگی چند نفر از

افراد مربوط به این مسایل توسط نهاد های امنیتی و سربازان گمنام امام زمان دستگیر شده اند. شایعات زیاد

هست و مدام با اینگونه مسایل درگیریم اما رد کردن شایع تا پخش کردن شایعه زمان بر هاست وتا بخواهیم یکی رو

پاسخ بدیم شایعه جدید بوجود می اید بهطور مثال زمانی که خود بنده در مشهد ساکن بودم میدیدم که مردم

مشهد انسانها مهربان و فهیم هستن و کلیپها وحرفهایی بیرون می اومد از مشهد و مردم بافرهنگشان که واقعی

نبودم اما به محضی که وارد استان خودم میشدم شاهد بودم که شایعات پخش شده درصورتی که اصلا واقعیت

نداشت و مجبور میشدیم که جعلی بودن خبر را برای نزدیکان خودمان اثبات کنیم .بهرحال شما می تونید تاپیک

را ایجاد و سوالات خودتونو مطرح کنید و اگر به علت مشغله زیاد مدیران سوال ارجاع نشد اعلام کنید تا اطلاع

رسانی کنم خدمت مدیران.موفق باشید .یاعلی

3. تشکرها 4

نوشته
    1,019
    مورد تشکر
    1,799 پست
    حضور
    21 روز 13 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    4

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بدیع

5. تشکرها 3

نوشته
    227
    مورد تشکر
    456 پست
    حضور
    10 روز 12 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و احترام

آمدن نام مشهد همه ما را یاد مهربانی و رأفت امام رضا(علیه السلام) می اندازه. ان شا الله به زودی زیارت با معرفتش نصیب هممون بشه.

هیچ کدام از شهرهای ایران مخصوصا مشهد قابل مقایسه با شهرهایی که نام بردید نیستند و هیچ گاه به وضعیت آنها دچار نمی شوند. ساخت فرهنگی یک شهر و کشور جدا از نوع نظام حکومتی و قوانین آن کشور چیزی نیست که یک شبه ساخته شود و یک شبه از بین برود. سرمربی جدید تیم ملی بعد از آمدن به ایران و بازدید از تهران مصاحبه ای کرد و امنیت و پاکیزگی ایران را ستود و گفت اینجا از الکل خبری نیست. تفاوت بنیادی ایران با کشورهای دیگر در نگاه خارجی ها بیشتر به چشم می آید.

کشور ما با عراق مناسبت های مذهبی و تاریخی بی نظیری دارد و حوادث جنگ تحمیلی که از حاکمیت یک حزب فاسد و حمایت قدرت های استعمار گر به وجود آمد نباید به پای ملت عراق نوشته شود. بنابراین تعابیر تحریک کننده ای که در مورد عراق و عراقی ها به کار برده میشود و یادآورد مصاب جنگ تحمیلی است، ساخته و پرداخته آنهایی است که اتحاد ایران و عراق و وحدت شیعی به مذاقشان خوش نمی آید.

شهر مشهد مقصد زیارتی مردم عراق است. اگر هدف (عمده) آنها از آمدن به ایران مقاصد غیر زیارتی بود چرا به جای مشهد شهرهایی همچون تهران و یا شهرهای شمالی را انتخاب نمی کردند. البته منکر حضور آنها در این شهرها نیستم. اما تمرکز جمعیتی آنها در مشهد و قم نشان از انگیزه آنها دارد. همانطوری که ایرانی ها در عراق معمولا در میان شهرهای نجف و کربلا و کاظمین و سامرا در تردد هستند.

البته همه اینها به معنای انکار آسیب های فرهنگی حضور اتباع خارجی در ایران نیست. آسیب هایی که بستر و زمینه آن در خود کشور وجود دارد. فردی که همه مرزهای شرعی و قانونی و عرفی را به بهای پول نادیده گرفته است طبیعی است که دلار عراقی بیشتر از ریال ایرانی میتواند او را به سمت خود بکشاند.

این بحث دامنه داری است و قابلیت این را دارد که از جنبه های مختلف بررسی بیشتری شود ......

ویرایش توسط بدیع : ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ در ساعت ۰۸:۳۸

7. تشکرها 3

نوشته
    29,736
    مورد تشکر
    40,948 پست
    حضور
    124 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط شهید گمنام نمایش پست
    مردم

مشهد انسانها مهربان و فهیم هستن
    سلام

همه جا خوب و بد داره این که زندگی کردن در مشهد هست ملاک نیست که بررسی بشه

من بارها به مشهد رفتم این شایعه که در فضای مجازی هست بستگی داره که چه فردی منعکس کرده باشه

من یادمه برای چندمین باری که به مشهد رفته بودم اتفاقا دنبال یه جایی بودم که مادرم هم اونجا راحت باشه

متاسفانه بدترین نوع اتاق که سوسک از درودیوار یخچال هم بالا می رفت که اتاق مال مهمان قبلی بود و تمیز هم نکرده بودند این مساله ای نبود که ازش بگذریم

همه جا خوب و بد هست این شایعه هم باید با متن و سند بگیم که بررسی بشه

متاسفانه برخورد بعضی از کارکنان ترمینال هم درست نبود حرف زدنشون به گونه ای نبود که وارد شهر شدیم من خودم فکرمی کردم این اول شهر هست و بعدش درست می شه ولی اگه انسان یه جایی هست باید از نظر امکانات و برخورد هم امنیت و احساس راحتی خیال داشته باشه

البته خود مشهد خیلی خوش می گذره

ولی بدترین نوع مسافرتی هست که فکرکنند تازه وارد شهرشدی و ازخیلی موارد تا کرایه تاکسی تا مکان های تفریحی تا حتی یه دیزی خوردن ساده هم مجبوری مرتب گذشت داشته باشی...

الانم که با این وضعیت کرایه و گرونی فکرنکنم بشه مسافرت رفت

والله اعلم

9. تشکرها 2

نوشته
    29,736
    مورد تشکر
    40,948 پست
    حضور
    124 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط بدیع نمایش پست
    کشور ما با عراق مناسبت های مذهبی و تاریخی بی نظیری دارد
    سلام

استاد گرامی کاملا درست می فرمایید

من یادمه سوار مینی بوس شده بودم خیلی وقت هم نبود رسیده بودم مشهد

یه عراقی داشت رد می شد که راننده برای تکمیل مسافر صداش زد اونم با چه لفظی:صیغه صیغه تعال تعال!!!

فکرکنید این مکانهای زیارتی مقدس مشهد و قم برای این موارد ساخته شدند

یک روز بارانی درمشهد یه خاطره قشنگ هست

متاسفانه با این فرهنگ سطح پایین اصلا آدم دلش نمی خواد بره

جنگ و جدال و بدوبیراههای تاکسی ها سرمسافر هم بماند!!باید دهخدا رو زنده کرد یه چرند و پرند براش بنویسه!!

والله اعلم

11. تشکرها 2

نوشته
    29,736
    مورد تشکر
    40,948 پست
    حضور
    124 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط *Sonia* نمایش پست
    مدتیه که حرفهایی در مورد شهرمون(مشهد مقدس) زده میشه

سلام گلم

قبل از این که تلگرام از دست بره تمام این عکس ها وفیلم ها با مکان و اسم اشخاص دیده می شد

یعنی کافی بود یه مشهدی فیلم ببینه

خیلی لهجه ها در فیلم مشخص بود از اونجا که یکی از علاقمندی های من همین زبان بومی رایج در شرق و جنوب ایران هست مشخص بود مال کجاست

خداکنه یه کم سروسامون بگیره و این اوضاع بد درست بشه

خصوصا برای ما نسوان که اگه بخواییم بریم مسافرت راحت تر باشیم

مساله مردم مشهد نیست فرهنگ سازی هست که نشده

مساله اینه که همه جا خوب و بد داره ولی اگه خود ما جلوش نگیریم بدتر می شه

خصوصا مهمان هایی که ازراه دور و نزدیک می آن مشهد

والله اعلم

13. تشکرها 2

نوشته
    75
    مورد تشکر
    191 پست
    حضور
    1 روز 4 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق نمایش پست
    همه جا خوب و بد هست
    اینکه واقعا صد درصد موافقم. و نباید همه رو با یه چوب زد!

این شایعه هم باید با متن و سند بگیم که بررسی بشه
    دقیقا
    مطمئنم اون دفاتر با آلبوم هاشون وجود دارن
    اما متاسفانه خیلی محتاطن و تند تند مکانشون عوض میشه
    و گویا پاسخگوی مشهدی جماعت نیستن
    و مثل خیلی از کلاه شرعی های دیگه که برای ربا و نزول و غیره و ذالک ساخته شده، اینم عنوان صیغه ساعتی براش گذاشتن

15. تشکرها 2

نوشته
    75
    مورد تشکر
    191 پست
    حضور
    1 روز 4 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط بدیع نمایش پست
    با سلام و احترام

آمدن نام مشهد همه ما را یاد مهربانی و رأفت امام رضا(علیه السلام) می اندازه. ان شا الله به زودی زیارت با معرفتش نصیب هممون بشه.

هیچ کدام از شهرهای ایران مخصوصا مشهد قابل مقایسه با شهرهایی که نام بردید نیستند و هیچ گاه به وضعیت آنها دچار نمی شوند. ساخت فرهنگی یک شهر و کشور جدا از نوع نظام حکومتی و قوانین آن کشور چیزی نیست که یک شبه ساخته شود و یک شبه از بین برود. سرمربی جدید تیم ملی بعد از آمدن به ایران و بازدید از تهران مصاحبه ای کرد و امنیت و پاکیزگی ایران را ستود و گفت اینجا از الکل خبری نیست. تفاوت بنیادی ایران با کشورهای دیگر در نگاه خارجی ها بیشتر به چشم می آید.

کشور ما با عراق مناسبت های مذهبی و تاریخی بی نظیری دارد و حوادث جنگ تحمیلی که از حاکمیت یک حزب فاسد و حمایت قدرت های استعمار گر به وجود آمد نباید به پای ملت عراق نوشته شود. بنابراین تعابیر تحریک کننده ای که در مورد عراق و عراقی ها به کار برده میشود و یادآورد مصاب جنگ تحمیلی است، ساخته و پرداخته آنهایی است که اتحاد ایران و عراق و وحدت شیعی به مذاقشان خوش نمی آید.

شهر مشهد مقصد زیارتی مردم عراق است. اگر هدف (عمده) آنها از آمدن به ایران مقاصد غیر زیارتی بود چرا به جای مشهد شهرهایی همچون تهران و یا شهرهای شمالی را انتخاب نمی کردند. البته منکر حضور آنها در این شهرها نیستم. اما تمرکز جمعیتی آنها در مشهد و قم نشان از انگیزه آنها دارد. همانطوری که ایرانی ها در عراق معمولا در میان شهرهای نجف و کربلا و کاظمین و سامرا در تردد هستند.

البته همه اینها به معنای انکار آسیب های فرهنگی حضور اتباع خارجی در ایران نیست. آسیب هایی که بستر و زمینه آن در خود کشور وجود دارد. فردی که همه مرزهای شرعی و قانونی و عرفی را به بهای پول نادیده گرفته است طبیعی است که دلار عراقی بیشتر از ریال ایرانی میتواند او را به سمت خود بکشاند.

این بحث دامنه داری است و قابلیت این را دارد که از جنبه های مختلف بررسی بیشتری شود ......

با سلام و تشکر از شما

امیدوارم موضوع بیشتر باز بشه و بفهمیم چرا با سازندگان اون فیلم ها برخورد نمیشه؟

17. تشکرها 2

نوشته
    14,169
    مورد تشکر
    31,470 پست
    حضور
    160 روز 13 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

سلام

همه جا خوب و بد داره این که زندگی کردن در مشهد هست ملاک نیست که بررسی بشه

من بارها به مشهد رفتم این شایعه که در فضای مجازی هست بستگی داره که چه فردی منعکس کرده باشه

من یادمه برای چندمین باری که به مشهد رفته بودم اتفاقا دنبال یه جایی بودم که مادرم هم اونجا راحت باشه

متاسفانه بدترین نوع اتاق که سوسک از درودیوار یخچال هم بالا می رفت که اتاق مال مهمان قبلی بود و تمیز هم نکرده بودند این مساله ای نبود که ازش بگذریم

همه جا خوب و بد هست این شایعه هم باید با متن و سند بگیم که بررسی بشه

متاسفانه برخورد بعضی از کارکنان ترمینال هم درست نبود حرف زدنشون به گونه ای نبود که وارد شهر شدیم من خودم فکرمی کردم این اول شهر هست و بعدش درست می شه ولی اگه انسان یه جایی هست باید از نظر امکانات و برخورد هم امنیت و احساس راحتی خیال داشته باشه

البته خود مشهد خیلی خوش می گذره

ولی بدترین نوع مسافرتی هست که فکرکنند تازه وارد شهرشدی و ازخیلی موارد تا کرایه تاکسی تا مکان های تفریحی تا حتی یه دیزی خوردن ساده هم مجبوری مرتب گذشت داشته باشی...

الانم که با این وضعیت کرایه و گرونی فکرنکنم بشه مسافرت رفت

والله اعلم

سلام اینکه معلومه همه جا خوب و بد وجود داره معلومه همه یه جور نیستن اما نمیشه چند نفر رو به کل

شهر یا استان بسط داد . من از نگاه خودم چند سال زندگی کردم و اونجا فعالیتهای فرهنگی و... داشتم

مطالب رو بیان کردم. بعد این مدت بیشتر بخاطر اشخاص خاصی هست که در اون شهر زندگی میکنن و

میکردن مانند آیت الله علم الهدی و آیت الله رئیسی و بیشتر بخاطر تخریب افراد شایعات رو بیان می کنن .

همونطور که چند روز قبل شبکه بی بی سی فارسی در یک اقدام احمقانه هنگام نشان دادن محکومان

اعلام شده در پرونده پدیده در کلیپ خود ساخته خودشان ابتدا حرم امام رضا و سپس آهنگ ای حرمت رو

قرار دادن و بعد در مورد پرونده پدیده صحبت کردن یعنی ابتدا بیننده رو به سمت دیگه بردن و بعد از آماده

کردن ذهن ها اومدن در مورد فساد پدیده صحبت کردن حالا بیننده با این جنگ روانی فکر میکنه مشهد

فلان طور است و خیلی اقدامات دیگه وجود دارد که میشه بیان کرد مانند دستگیری عناصر ضد انقلاب

وابسته به خارج نشینان توسط ماموران امنیتی در مشهد که برای فعالیت خرابکاری اومده بودن که بعد

دستگیری و بازجویی دلیل انتخاب مشهد برای انجام کارشون رو گفتند که اسم مشهد وقتی بیاد

تاثیرگذاری بیشتری داره وبه همین دلیل انتخاب شده است.خیلی مسایل دیگه وجود دارد که هم

نمیشه بیان کرد و هم طولانی میشه.

به هرحال خانم شقایق الان دعوامون نکنید شیرازی ها که ماشالله دارن در واقعه سیل هم فرهنگ و

مهربانی خودشون رو نشون دادن البته همه استانهای کشورم مردمانی فهیم و مهربان و با فرهنگ دارن

و هیچ تفاوتی بین اونها وجود ندارد وهمه درنظر همه مردمان استانها گرامی هستن

خبر گروهک در مشهد که خدمتتون بیان کردم

فارس نوشت: امروز تعدادی از عناصر ضد نظام در محفلی در مشهد که در حال طراحی برای اغتشاش

و ایجاد ناامنی بودند، دستگیر شدند.

دستگیرشدگان از مرتبطین گروه‌های ضد انقلاب خارج از کشور هستند، این افراد با گروه‌های برانداز

ارتباط داشتند و قصد طراحی و ساماندهی و ایجاد اغتشاش‌های متناوب در شهر را داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، انتخاب شهر مشهد برای برپایی اغتشاش و آشوب به علت برد تبلیغی آن در

رسانه‌های خارج از کشور بوده است.

دستگیرشدگان از شهرها و نقاط مختلف کشور برای طراحی و ایجاد اغتشاش و ناامنی به‌ مشهد

سفر کرده و در محفلی حضور داشتند که دستگیر شدند.
    همشهری‌آنلاین
    ویرایش توسط شهید گمنام : ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ در ساعت ۱۲:۲۹

بدی کردیم، خوبی یادمان رفت

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

19. تشکرها 3

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری