جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: **تولد دلت مبارك؛ شیرینی ما یادت نره!**

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  2,954
  مورد تشکر
  6,040 پست
  حضور
  16 روز 10 ساعت 17 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  611

  عصبانی **تولد دلت مبارك؛ شیرینی ما یادت نره!**
  **تولد دلت مبارك؛ شیرینی ما یادت نره!**

  به بهانه‌ی عید فطر

  وقتی کودکی به دنیا می‌آید پدر سراز پا نشناخته، سبد سبد گل می‌خرد، نُقل و شیرینی پخش می‌كند و برای سلامتی او قربانی می‌کند.

  باور کنید همگی ما در این روز کودک جانمان را از شر شیطان باز رهانیدیم و به میمنت تولد دوباره فطرت پاک و الهی خویش باید یک شیرینی مخصوص بدهیم.

  بله زكات فطره، شیرینی این تولد و احیای دوباره‌ی جان ماست.


  راستی این شیرینی کیلویی حدود 1500 تومان است، بله فطریه نفری 1500تومان است.

  می‌دانی خداوند علامت مومن را پرداخت زکات می‌داند. پایان ماه رمضان یعنی اینکه به خدای مهربان نشان دهیم ما به خاطر تو نماز عید بر پا کرده و دست به جیب می‌شویم و به خاطر تو و آنگونه که تو می‌خواهی و به اندازه‌ای که تو می‌گویی زكات می‌پردازیم، خدایا یاری کن تا هر چه سرمایه در جسم و جان داریم برای تو بپردازیم و یکپارچه خدایی شویم.
  آمین


  یارب

  يا رب منم جويان تو يا خود تويى جويان من

  اى ننگ من تا من منم من ديگرم تو ديگرى

 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  641
  مورد تشکر
  3,861 پست
  حضور
  14 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  84
  آپلود
  9
  گالری
  66

  مطلب
  بسم الله الر حمن الر حيم
  سلام عليكم و رحمة الله و انواره

  در تكميل فرمايش جناب اما بايد عرض كنم كه حقيقتا بار ها و بار ها خداي منّان اين فطرت ما را به بهانه هاي مختلف شست و شو مي دهد تا رستگار شويم از جمله اعياد مثل عيد فطر و عيد قربان و عيد غدير و خود ماه ها از جمله رجب و شعبان و رمضان و محرم و حتي خود نماز هاي يوميه مان ولي متاسفانه هر بار بعد از شست و شوي جانمان توسط الطاف رحمانيه و رحيميه ي الهي باز مي رويم در بشكه ي نجاسات گناه فرو مي رويم و فطرت زلالمان را همچون ديوار سياه قير آلود سياه و كدر مي كنيم تا شست و شوي بعد و دو باره گناه بعد و اين دور و تسلسل برايمان شده يك عادت. و آنان كه اين دور و تسلسل را بشكنند و يك بار كه شست و شو داده شدند آن پاكي را حفظ كنند همين مي شود يك نقطه ي شروع آنوقت در شست و شوي بعدي مثل هميشه كثافات از او شسته نمي شود چون كثافاتي نيست بلكه اينجاست كه از اين به بعد هر شست و شو نور علي نور علي نور .... است و فرد هر بار تميز تر مي شود. يعني قبلا هر بار تميز مي شد دوباره چون خود را كثيف مي كرد در شست و شو دوباره تميز مي شد و همينطور. ولي اينجا ديگر به تميزي يك پسوند تفضيل هم اضافه مي شود يعني هر بار تميز تر مي شود و اين گونه اوج مي گيرد.
  حالا به قول جناب اما اين بار هم شست و شو داده شديم ؛ ولي حالا يك پيشنهاد ، براي آنكه مانند هميشه نباشد كه صرفا حرف بزنيم و عملي هم كرده باشيم بياييد همين جا با هم قرار بگذاريم كه از روزي كه اين مطلب را ديديم نيت كنيم كه از حالا به بعد سعي كنيم كه بدي نكنيم نه به خودمان با گناه و نه به ديگران و ضمن اين توجه كلي موارد دروغ غيبت و تهمت و قضا شدن نماز را هم بيش تر از بقيه مراقبه كنيم.
  و اينگونه ضمن پرداخت فطريه ي مالي يك فطريه ي عرفاني و نوراني هم داده ايم به معبودمان ذات اقدس اله.

  خودم اولين نفر اينجا شروع مي كنم هر كس قصد همراهي اين قافله دارد ، بسم الله در حين خواندن اين صفحه نيت كند .
  اين هم از من :
  خدايا نيت مي كنم از امروز براي تو بدي نكنم نه به خودم با گناه و نه به ديگران و هم از گناهان به خصوص دروغ و غيبت و تهمت و قضا شدن نماز به شدت و با جديت دوري كنم. قربة الي الله الله اكبر

  (نگوييد نيت زباني مهم نيست و نيت يعني همين قصد انجام كار حرف شما درست است ولي نيت زباني يك جور القا به ذهن و قلب است مانند ذكر زباني )
  الحمد لله الذي جعلنا من المتمسكين بولاية اميرالمومنين
  زياده عرضي نيست.
  التماس دعا
  طارق

  ویرایش توسط طارق : ۱۳۸۷/۰۷/۱۱ در ساعت ۱۹:۲۶ دلیل: اصلاح
  اي حيوان ناطق بدان:
  برباد فنا تا ندهي گرد خودي را
  هرگز نتوان ديد جمال احدي را
  و بدان فرودگاه شيطان خودبيني و تكبر است براي همين است كه شيطان به عزّت خدا قسم خورد همه را اغوا كند جز مخلَصين را و ويژگي انسان با اخلاص آن است كه آنقدر محو جمال و جلال خداست كه نه در فكر و نه در عمل هيچ توجهي به خويش ندارد.
  رابطه ي عكس ميان توجّه به خدا و تكبر بسيار مهم است در مسير سعادت انسان.

  [SIGPIC][/SIGPIC]


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۶
  نوشته
  909
  مورد تشکر
  1,317 پست
  حضور
  1 روز 53 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  2  نوروز پاکان

  طبيعت با بهار طراوت مى‏يابد و معنويت با بهار رمضان اوج مى‏گيرد. بهار طبيعت با نوروز آغاز مى‏شود و بهار معنويت با ماه رمضان. سردى طبيعت با شكوفه‏هاى بهارى و سرود بلبلان رخت بر مى‏بندد و يخهاى عصيان و نافرمانى، با زمزمه‏هاى نيمه شب رمضان و ترنم دعاى رمضانيان آب مى‏شود.
  در رمضان است كه مى‏توان هفت شهر عشق را پيمود و ديو نفس را بر زمين افكند و در عيد فطر پيروزى فطرت بر شهوت را، جشن گرفت.


  اگر گردش زمين دور خورشيد، آغازگر سال شمسى است واگر تكاپوى ماه بر گرد زمين، نويد بخش سال قمرى؛ حركت سالك عاشق در رمضان المبارك در مدار توحيد، طلايه دار سال معنوى است و پيروزى قلب سليم بر شهوت بدخيم، نوروز آن.


  رضاى آل محمد عليهم‏السلام را سخنى شنيدنى است:
  «اِنَّما جُعِلَ يَوْمُ الْفِطْرِ الْعيدَ لِيَكُونَ لِلْمُسْلِمينَ مُجْتَمَعا يَجْتَمِعُونَ فيهِ وَ يُبْرِزُونَ لِلّهِ عَزَّ وَجَلَّ فَيُمَجِّدُونَهُ عَلى ما مَنَّ عَلَيْهِمْ فَيَكُونُ يَوْمَ عيدٍ وَ يَوْمَ اِجْتِماعٍ وَ يَوْمَ فِطْرٍ وَ يَوْمَ زَكاةٍ وَ يَوْمَ رَغْبَةٍ وَ يَوْمَ تَضَرُّعٍ. وَ لأَِنَّهُ اَوَّلُ يَوْمٍ مِنَ السَّنَةِ يَحِلُّ فيهِ الاَْكْلُ وَالشُّرْبُ لاَِنَّ اَوَّلَ شُهُورِ السَّنَةِ عِنْدَ اَهْلِ الْحَقِّ شَهْرُ رَمَضانَ فَأَحَبَّ اللّه‏ُ عَزَّوَجَلَّ اَنْ يَكْونَ لَهُمْ فى ذلِكَ مَجْمَعٌ يَحْمِدُونَهُ فيهِ وَ يُقَدِّسُونَهُ؛(1)

  همانا روز فطر، عيد قرار داده شده تا براى مسلمانان روز اجتماعى باشد كه در آن روز گرد هم آيند و [عشق و محبت خود] به خداوند را ابراز كنند و به خاطر منّتى كه بر آنان نهاده است، او را ستايش كنند، پس روز عيد و روز گردهم‏آيى و روز افطار، روز زكات، روز گرايش به يكديگر و روز تضرّع [به پيشگاه حق تعالى] است، [و نيز روز فطر، روز عيد قرار داده شده] به دليل آنكه روز فطر اولين روز سال است كه خوردن و آشاميدن در آن جايز شمرده شده است، چرا كه نزد اهل حق اولين ماه سال، ماه رمضان است و خداوند دوست دارد در روز عيد فطر، مسلمانان اجتماع كنند و با يكديگر به ستايش و تقديس او بپردازند.»


  در صبحدم اين عيد آسمانى است كه هاتفى ملكوتى، پيروزمندان ميدان جهاد اكبر را به دريافت پاداششان فرا مى‏خواند، پاداشى فراتر از پاداشهاى خاكى و غيرقابل مقايسه با هداياى پادشاهان زمينى.


  امام باقر عليه‏السلام ازپيامبر اكرم صلى‏الله‏عليه‏و‏آله روايت كردند: «اِذا كانَ أَوَّلُ يَوْمٍ مِنْ شَوّال نادى مُنادٍ: اَيُّهَا الْمُؤْمِنُونَ أَغْدُوا اِلى جَوائِزِكُمْ. ثُمَّ يا جابِرُ جَوائِزُ اللّهِ لَيْسَتْ كَجَوائِزِ هؤُلاءِ الْمُلُوكِ. ثُمَّ قالَ: هُوَ يَوْمُ الْجَوائِزِ؛(2)

  هنگاهى كه روز اول ماه شوال فرا مى‏رسد، منادى ندا مى‏دهد: هان اى مؤمنان! براى دريافت جوايزتان صبح زود بشتابيد. اى جابر، جوايز خداوند همانند جوايز پادشاهان نيست. سپس فرمود: روز اول شوال، روز جوايز است.»


  فاتحان و مدال‏آوران جهاد اكبر را شايسته نيست كه از پس اين پيروزى بزرگ، در گرداب معصيت و نافرمانى در غلطند و ديگر بار اسير نفس فرومايه شوند و عزت خدايى را با ذلّت شيطانى معاوضه كنند.  اميرمؤمنان على عليه‏السلام در خطبه‏هاى عيد فطر، مردم را به دورى از معصيت در ابعاد مختلف فردى، اجتماعى، اقتصادى، و... دعوت مى‏فرمايد.
  امام على عليه‏السلام در عيد فطر خطبه خواند تا آنجا كه فرمود:

  «اَطيعُوا اللّه‏َ فيما نَهاكُمْ عَنْهُ مِنْ قَذْفِ الْمُحْصَنَةِ وَ اِتْيانِ الْفاحِشَةِ وَ شُرْبِ الْخَمْرِ وَ بَخْسِ الْمِكْيالِ وَ شَهادَةِ الزُّوْرِ وَ الْفِرارِ مِنَ الزَّحْفِ؛(3)

  فرمان خداوند را در خوددارى از كارهايى كه شما را از آن برحذر داشته است، عمل كنيد [كه از آن جمله است:] نسبت ناروا به زنان عفيف، شهوترانى حرام، شراب خوارى، كم‏فروشى، شهادت ناحق و فرار از جهاد.»
  از همين رو است كه پاكان و سالكان را در تعظيم اين عيد عظيم آدابى است و در تحكيم شعائر آن احكامى

  1. شيخ صدوق، من لا يحضره الفقيه، ج1، ص522.2. يعقوب كلينى، كافى، ج4، ص168.
  3. حر عاملى، وسائل الشيعه (آل البيت)، ج15، ص344.

  مهدي عزيزان

  hawzeh.net
  يارب نظر تو برنگردد!

  گفتم يارب مرا براتي بفرست ... توفان زده ام فلك نجاتي بفرست .. .گفتند كه با زمزمه ي يا مهدي .. .نذر گل نرگس صلواتي بفرست

  تکيه برتقوا ودانش درطريقت كافريست
  راهرو گرصد هنر دارد،توكل بايدش

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود