صفحه 3 از 6 نخست 12345 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: داشتن فرزند صالح خواست خداوند است یا شانس پدر و مادر؟

نوشته
    636
    مورد تشکر
    1,564 پست
    حضور
    15 روز 10 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Shiny Star نمایش پست
    شما پست ماقبل منو با دقت کافی نخوندین وگرنه چنین مدعیاتی مطرح نمیفرمودین

قرار نیست علم به منتها درجه خودش برسه تا چنین امر واضحی رو اشکار کنه!

مثالهایی که در پست ماقبل زدم رو لطفا با دقت مرور بفرمایین

اگر ما بگوییم انسانهای چشم سبز وجود دارند خب شاهد این مدعا وجود این انسانهاست و لزومی نداره که علم به منتها درجه برسه تا بتونه بدیهیات رو اثبات کنه!

بله مسلمان و غیرمسلمان در تعاریف سعادت و شقاوت ،اختلافات عمیقی دارند
    اما حتی با رویکرد خود اسلام هم این جمله محمد بن عبدالله رد میشود

من مثال از سارق مسلح اوردم که چه ما و چه شما بر شقاوت این قبیل افراد اتفاق نظر داریم

بازهم تاکید میکنم لطف کنین اولین پست من درین تاپیک رو مجددا مطالعه بفرمایین
    لطفا در جملاتی که می نویسید بیشتر دقت فرمایید به عنوان مثال:

خیلی از مواقع کسانی دست به شقاوتمندانه ترین اعمال زدن که اصلا زمینه ژنتیکی نداشتن مثالهای فراوانی هست که این واقع رو اثبات میکنه

این جمله که اصلا زمینه ژنتیکی نداشتن هیچگاه از دهان یک فرد محقق و مدبر خارج نمی شود لازمه گفتن چنین سخنی یعنی من اشراف تام و کامل به تمام حقایق و علوم را در این زمینه دارم و هیچ نکته ای نیست که از چشم من در این زمینه دورمانده باشد.
    هیچ کس در جهان هستی چنین ادعایی ندارد که شما داری فرد اگر بخواهد با دید منطقی به موضوع نگاه کند حتی یک مورد را هم با یقین نمی تواند مثال بزند در حالیکه شما به راحتی می گویید مثالهای فراوانی هست که این واقع رو اثبات میکنه
    مانند این سخن را چند بار تکرار فرمودید:
    چه بسیار مواقعی که هیچگونه زمینه ژنتیکی وجود نداشته و ضمنا مادر در طول بارداری کاملا مراقب تغذیه و بهداشت و سایر مسایل بوده دوران بارداری به طرز مناسبی سپری شده کودک نرمال بدون هیچ زمینه وراثتی مخربی تولد شده عکس این مساله هم صادقه.
    یا در جای دیگر می گویید:
    اما بهرحال در دنیای واقع چنین چیزی صحت نداره و شواهد بسیاری هستند که خلافش رو اثبات کنند

این گونه سخن گفتن در یک بحث علمی هیچگاه زیبنده صاحب سخن نیست لطفا روی کلمات خود بیشتر بیندیشید

ضمنا بنا شد شما تعریف استانداردتان را از شقاوتمند و سعادتمند بیان فرمایید با ذکر منبع استاندارد

نوشته
    358
    مورد تشکر
    375 پست
    حضور
    9 روز 2 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sistani نمایش پست
    لطفا در جملاتی که می نویسید بیشتر دقت فرمایید به عنوان مثال:

خیلی از مواقع کسانی دست به شقاوتمندانه ترین اعمال زدن که اصلا زمینه ژنتیکی نداشتن مثالهای فراوانی هست که این واقع رو اثبات میکنه

این جمله که اصلا زمینه ژنتیکی نداشتن هیچگاه از دهان یک فرد محقق و مدبر خارج نمی شود لازمه گفتن چنین سخنی یعنی من اشراف تام و کامل به تمام حقایق و علوم را در این زمینه دارم و هیچ نکته ای نیست که از چشم من در این زمینه دورمانده باشد.
    هیچ کس در جهان هستی چنین ادعایی ندارد که شما داری فرد اگر بخواهد با دید منطقی به موضوع نگاه کند حتی یک مورد را هم با یقین نمی تواند مثال بزند در حالیکه شما به راحتی می گویید مثالهای فراوانی هست که این واقع رو اثبات میکنه
    مانند این سخن را چند بار تکرار فرمودید:
    چه بسیار مواقعی که هیچگونه زمینه ژنتیکی وجود نداشته و ضمنا مادر در طول بارداری کاملا مراقب تغذیه و بهداشت و سایر مسایل بوده دوران بارداری به طرز مناسبی سپری شده کودک نرمال بدون هیچ زمینه وراثتی مخربی تولد شده عکس این مساله هم صادقه.
    یا در جای دیگر می گویید:
    اما بهرحال در دنیای واقع چنین چیزی صحت نداره و شواهد بسیاری هستند که خلافش رو اثبات کنند

این گونه سخن گفتن در یک بحث علمی هیچگاه زیبنده صاحب سخن نیست لطفا روی کلمات خود بیشتر بیندیشید

ضمنا بنا شد شما تعریف استانداردتان را از شقاوتمند و سعادتمند بیان فرمایید با ذکر منبع استاندارد

از طرز برداشتهای شما و حتی سوالهایی که مطرح میکنین معلومه که اصل مطلب رو‌ هنوز به درستی درنیافتین

متاسفم که تمایلی به بحث با غیرکارشناس ندارم و اصلا خاطرات خوشی از اینجور بحثها ندارم(خاطراتم مربوط به این انجمن نیستند)

با اینحال پیشنهاد میدم حدیث مورد بحث و پستهای قبلی منو یکبار دیگه مطالعه کنین

با نقل چند جمله از من کار شما راه نمیوفته بلکه لازمه جمیع مطالب رو مطالعه بفرمایین که به اصل مطلب برسین

بهرحال بحث پیچیده ای نیست و همگان واقف هستند صفات ژنتیکی از پدر و مادر به ارث میرسن
    اگرچه ممکنه کودک صفاتی از اجداد خودشو بروز بده اما همونها هم بر حسب انتقال ژنها از پدربزرگ و مادربزرگها به پدر و مادر و سپس به فرزند حاصل شده و هرچه بالاتر بریم(به ژنهای اجداد بالاتر رجوع کنیم) شانس و احتمال انتقال ژنتیکی بر حسب درصد کاهش پیدا میکنه(نکته مهم همینجاست)

اینها مطالبی هستند که در زیست شناسی دبیرستان هم عنوان شده اند
    لزومی به اشراف تام و کامل به تمام حقایق و علوم نیست که چنین امور پیش پا افتاده ای بخوان درک بشن!!

البته معما چو حل گشت اسان شود

همین مطالب زیست دبیرستان هم حاصل علم امروز هستند و زمان محمد بن عبدالله اصلا الفبای این چیزها رو هم نمیدونستند و اغلب حرفهایشان حاصل استنباط ها و یا بدیهیاتی بود که جلوی چشمشان قرار داشت
    اگرچه بعضا از کاوشهای علمی اون زمان هم بهره میجستند اما علم اون زمان کجا و علم این زمان کجا؟

برای فهم از واژه شقی و سعادتمند اگر تابحال به معنای استاندارد اونها دست نیافتین میتونین به فرهنگ لغت رجوع کنین هیچوقت برای دانستن دیر نیست
    موفق باشین

نوشته
    636
    مورد تشکر
    1,564 پست
    حضور
    15 روز 10 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

از طرز برداشتهای شما و حتی سوالهایی که مطرح میکنین معلومه که اصل مطلب رو‌ هنوز به درستی درنیافتین

متاسفم که تمایلی به بحث با غیرکارشناس ندارم و اصلا خاطرات خوشی از اینجور بحثها ندارم(خاطراتم مربوط به این انجمن نیستند)

با اینحال پیشنهاد میدم حدیث مورد بحث و پستهای قبلی منو یکبار دیگه مطالعه کنین

با نقل چند جمله از من کار شما راه نمیوفته بلکه لازمه جمیع مطالب رو مطالعه بفرمایین که به اصل مطلب برسین

بهرحال بحث پیچیده ای نیست و همگان واقف هستند صفات ژنتیکی از پدر و مادر به ارث میرسن
    اگرچه ممکنه کودک صفاتی از اجداد خودشو بروز بده اما همونها هم بر حسب انتقال ژنها از پدربزرگ و مادربزرگها به پدر و مادر و سپس به فرزند حاصل شده و هرچه بالاتر بریم(به ژنهای اجداد بالاتر رجوع کنیم) شانس و احتمال انتقال ژنتیکی بر حسب درصد کاهش پیدا میکنه(نکته مهم همینجاست)

اینها مطالبی هستند که در زیست شناسی دبیرستان هم عنوان شده اند
    لزومی به اشراف تام و کامل به تمام حقایق و علوم نیست که چنین امور پیش پا افتاده ای بخوان درک بشن!!

البته معما چو حل گشت اسان شود

همین مطالب زیست دبیرستان هم حاصل علم امروز هستند و زمان محمد بن عبدالله اصلا الفبای این چیزها رو هم نمیدونستند و اغلب حرفهایشان حاصل استنباط ها و یا بدیهیاتی بود که جلوی چشمشان قرار داشت
    اگرچه بعضا از کاوشهای علمی اون زمان هم بهره میجستند اما علم اون زمان کجا و علم این زمان کجا؟

برای فهم از واژه شقی و سعادتمند اگر تابحال به معنای استاندارد اونها دست نیافتین میتونین به فرهنگ لغت رجوع کنین هیچوقت برای دانستن دیر نیست
    موفق باشین
    ببینید به غیر از مسائل ژنتیکی مسائل دیگه ای هم هست که روی جنین تاثیر میگذاره حتی عوامل محیطی هم مانند صدا و موسیقی هم روی جنین تاثیر گذارند به غیر از این ها ما معتقدیم که لقمه حلال و حرام هم نقش داره حتی نگاه مادر به تصاویر رو بعضی معتقدند در زیبایی بچه نقش داره همه عوامل در ژنتیک خلاصه نمیشه احساسات و عواطف مادر بدون نقش نیست یعنی اگر مادر شاد باشه با غمگین روی بچه بی اثر نیست حتی اگر مادر مرتکب گناهی بشه و همان حس گناه در وجود او روی بچه اثر داره و در مجموع می توان گفت تمام حالات روحی و روانی مادر در دوران بارداری و حتی شیر دهی می تونه به بچه منتقل بشه لذا عرض می کنم خدمتتون مطلب خیلی پیچیده است و تعجبم از شما اینه که چطور اینگونه قاطعانه حکم صادر می فرمایید.
    حالا ما از بحث اصلی تاپیک خیلی فاصله گرفتیم و عنقریب بزرگان اخطارهای لازم رو صادر می کنند برای اینکه برگردیم به موضوع اصلی خواهش میکنم اون تعریف استانداردتون رو از شقاوتمند و سعادتمند بیان بفرمایید با ذکر منبع
    متشکرم

نوشته
    358
    مورد تشکر
    375 پست
    حضور
    9 روز 2 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sistani نمایش پست
    ببینید به غیر از مسائل ژنتیکی مسائل دیگه ای هم هست که روی جنین تاثیر میگذاره حتی عوامل محیطی هم مانند صدا و موسیقی هم روی جنین تاثیر گذارند به غیر از این ها ما معتقدیم که لقمه حلال و حرام هم نقش داره حتی نگاه مادر به تصاویر رو بعضی معتقدند در زیبایی بچه نقش داره همه عوامل در ژنتیک خلاصه نمیشه احساسات و عواطف مادر بدون نقش نیست یعنی اگر مادر شاد باشه با غمگین روی بچه بی اثر نیست حتی اگر مادر مرتکب گناهی بشه و همان حس گناه در وجود او روی بچه اثر داره و در مجموع می توان گفت تمام حالات روحی و روانی مادر در دوران بارداری و حتی شیر دهی می تونه به بچه منتقل بشه لذا عرض می کنم خدمتتون مطلب خیلی پیچیده است و تعجبم از شما اینه که چطور اینگونه قاطعانه حکم صادر می فرمایید.
    حالا ما از بحث اصلی تاپیک خیلی فاصله گرفتیم و عنقریب بزرگان اخطارهای لازم رو صادر می کنند برای اینکه برگردیم به موضوع اصلی خواهش میکنم اون تعریف استانداردتون رو از شقاوتمند و سعادتمند بیان بفرمایید با ذکر منبع
    متشکرم

اگه پستهای قبلی رو درست و با دقت خونده بودین اینها رو نمینوشتین

بله! حالات روانی مادر ،تغذیه مادر در طول بارداری ،داروهایی که مصرف میکنه و خیلی عوامل دیگه میتونن بر جنین اثرگذار باشن
    و شکی درین مسائل نیست

اما موضوعی که من عنوان کردم در پاسخ به حدیثی بود که اقای شعیب مطرح کردن

اینکه ایا اگر یک شخص به سعادتمندی یا شقاوتمندی رسیده باشد لزوما در رحم مادر این اتفاق افتاده و این سعادت یا شقاوت در وی نقش بسته یا خیر؟
    جواب اینست:
    خیر!
    بسیاری از افراد هستند که اولا زمینه های ژنتیکی مخرب ندارند و دوما مادر در دوران بارداری وضعیت مناسبی از هر لحاظ دارد اما فرزند در اینده تحت تاثیر عوامل مختلفی تبدیل به فرد شقی میشود

عکس قضیه هم صادقه یعنی بسیار افرادی هستند که هم زمینه های ژنتیکی مخرب داشتند هم دوران بارداری مادر به نحو نامناسبی سپری شد
    اما فرزند در اینده تحت عواملی مثل تربیت خوب و تاثیرپذیری مثبت از جامعه و انتخاب خودش تبدیل به فرد سعادتمندی میشود

شما بازهم اصل مطلب رو درنیافتین و چنانچه در پست قبلی هم خاطرنشان کردم تمایلی به بحث با غیرکارشناس ندارم

اگر اقای شعیب سخنی با من دارند در خدمتم و اگه لازم باشه جواب فرمایش ایشان رو خواهم داد
    اما با شما.. متاسفم
    خوش باشین

نوشته
    636
    مورد تشکر
    1,564 پست
    حضور
    15 روز 10 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگه پستهای قبلی رو درست و با دقت خونده بودین اینها رو نمینوشتین

بله! حالات روانی مادر ،تغذیه مادر در طول بارداری ،داروهایی که مصرف میکنه و خیلی عوامل دیگه میتونن بر جنین اثرگذار باشن
    و شکی درین مسائل نیست

اما موضوعی که من عنوان کردم در پاسخ به حدیثی بود که اقای شعیب مطرح کردن

اینکه ایا اگر یک شخص به سعادتمندی یا شقاوتمندی رسیده باشد لزوما در رحم مادر این اتفاق افتاده و این سعادت یا شقاوت در وی نقش بسته یا خیر؟
    جواب اینست:
    خیر!
    بسیاری از افراد هستند که اولا زمینه های ژنتیکی مخرب ندارند و دوما مادر در دوران بارداری وضعیت مناسبی از هر لحاظ دارد اما فرزند در اینده تحت تاثیر عوامل مختلفی تبدیل به فرد شقی میشود

عکس قضیه هم صادقه یعنی بسیار افرادی هستند که هم زمینه های ژنتیکی مخرب داشتند هم دوران بارداری مادر به نحو نامناسبی سپری شد
    اما فرزند در اینده تحت عواملی مثل تربیت خوب و تاثیرپذیری مثبت از جامعه و انتخاب خودش تبدیل به فرد سعادتمندی میشود

شما بازهم اصل مطلب رو درنیافتین و چنانچه در پست قبلی هم خاطرنشان کردم تمایلی به بحث با غیرکارشناس ندارم

اگر اقای شعیب سخنی با من دارند در خدمتم و اگه لازم باشه جواب فرمایش ایشان رو خواهم داد
    اما با شما.. متاسفم
    خوش باشین
    اگر خاطرتون باشه در صحبتهای قبل فرمودین:

حالا من هم می خوام همین جمله رو بشما بگم شما هم بهتره جملات کارشناس محترم رو کامل مطالعه بفرمایی و به نتیجه برسی نه اینکه انگشت روی یک حدیث بزاری حضرت پیامبر ص احادیث بسیاری در این باب دارند که بعضا مکمل و مفسر یکدیگرند و بهتره قبل از اظهار نظر مطالعه بیشتری بفرمایید.
    مشکل ما اینجاست که شما هنوز تعریف استاندارد شقی و سعید رو ارائه ندادی ولی دائما میگی بسیاری از افراد هستند که شقی شدند یا سعید شدند
    باور کنید خانم من از هم صحبتی با شما اصلا لذت نمی برم ولی وقتی میبینم با گنده گویی و بدون منطق درست و عقلانی وارد بحث میشی لازم میبینم که گاهی نکاتی رو خدمتتون عرض کنم
    ضمنا هم من و هم شما این اجازه رو داریم که در موضوع تاپیک اظهار نظر کنیم. شما میتونی پاسخ ندی

نوشته
    629
    مورد تشکر
    1,121 پست
    حضور
    12 روز 1 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جالبه درین انجمن هرکدام از اعضا محترم اعم از کارشناس و غیر کارشناس هر سوالی از من پرسیدند با صراحت و دقیق جواب دادم اما چه بسیار از سوالاتم که توسط خود کارشناسان بی جواب موندند و حتی علیرغم تکرار سوالاتم باز جوابی از سمت ایشان داده نشد

و الان هم جنابعالی برای صدق سخنم از من امتحان میگیرین!
    این دیگه واقعا جالبه..
    بایستی بگم مطالعات زیاد داشتم هم در احادیث این شخص و هم خود قران رو چندبار کامل خوندم
    اما حضور ذهن ندارم که براتون دونه به دونه مثال بیارم
    کسی که سوال دارد سوالش را مطرح می کند و جواب می گیرد اما کسی که ادعا می کند(آن هم ادعای گزافه) باید بر ادعایش دلیل بیاورد.
    همین که از بین ده ها روایت نبوی در بحث تربیت کودک دو روایت را بیشتر به ذهن ندارید بر بطلان این ادعای شما کافی است.

بسیار دیدم و خوندم و بر اساس دیده ها و مطالعاتم از گفته های این شخص ،اظهار نظر کردم

الهي كفي بي عزا ان اكون لك عبدا و كفي بي فخرا ان تكون لي ربا انت كما احب فاجعلني كما تحب
    معبودا بس است مرا اين عزت كه بنده توام و بس است مرا اين افتخار كه تو پروردگار مني.
    تو چناني كه دوست ميدارم مرا چنان كن كه دوست ميداري.
    امام علی (علیه السلام)

نوشته
    629
    مورد تشکر
    1,121 پست
    حضور
    12 روز 1 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوتا مورد خدمت شما مینویسم اگرچه طی سالها خیلی بیشتر از این دوتا مورد دیدم
    صرفا برای نمونه:
    چقدر کم است دانسته های شما و چقدر زود بر ندانسته هایتان قضاوت کردید.
    اما با همه این احوال به یک حدیث نقل شده از سوی شما می پردازیم:

"فرزند هفت سال سرور و هفت سال خدمتکار و هفت سال وزیر است پس اگر در سال بیست و یکم روحیات او مورد رضایت تو بود شکر خدای نما وگرنه به حال خودش واگذار که در پیشگاه خدا معذوری"
    شما از بین همه کارشناسان بحث کودک و متخصصین و روان شناسان مورد نظرتان؛ تقسیم بندی زیبا تر و کارآمد تر از این تقسیم بندی برای مراحل تربیت فرزند پیدا می کنید؟
    1400 سال پیش، که نه سخن از روانشناسی بود و نه تبار شناسی تربیتی، فردی این سخنان را گفته آیاقابل تقدیر و تامل نیست؟
    همیشه یادتان باشد بزرگان قرار نیست درباره رشته های مختلف کتابی با صفحات متعددو فصول مختلف بنگارند بلکه جملات کلیدی و اساسی در باره آن علوم بیان می کنند که این جملات پایه ای باشد برای آن علم و معرفتی بنیادین ارائه می کنند که مسیر آن علم را شکل دهد.

الهي كفي بي عزا ان اكون لك عبدا و كفي بي فخرا ان تكون لي ربا انت كما احب فاجعلني كما تحب
    معبودا بس است مرا اين عزت كه بنده توام و بس است مرا اين افتخار كه تو پروردگار مني.
    امام علی (علیه السلام)

نوشته
    629
    مورد تشکر
    1,121 پست
    حضور
    12 روز 1 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حدیث گفته که:

"شقاوتمند کسی است که در شکم مادر شقاوت در او نقش بسته است و سعادتمند کسی است که در شکم مادر به سعادت رسیده است."

این یعنی که اگر کسی شقاوتمند شد در رحم مادر به شقاوت رسیده و یا اگر سعادتمند شد بازهم در رحم مادر این اتفاق افتاده است

اما شواهد اثبات میکنند بسیاری از افراد در رحم مادر هیچ زمینه شقاوت نداشتند و بعد از تولد و بر اثر عوامل مختلف همچون تربیت غلط و غیره به این وضعیت رسیدند و شقی شدند

موضوع واضحیه جناب شعیب!
    من نمیفهمم چرا به اصل مطلب توجه نمیکنین
    باز هم می گویم متاسفانه شما اصلا به مطالب دقت نمی کنید و به وضوح مطلب نزد ذهنتان اکتفا می کنید!! و آنر ا واضح می دانید!! اگر یک بار درست دقت کنید این همه اطاله نمی شود.
    معنای حدیث این نیست که علت منحصره شقاوت و سعادت رحم مادر است بلکه می خواهد به اهمیت موضوع وراثت تاکید کند.
    عوامل محیطی و از همه مهم تر اراده و اختیار فرد می تواند علت مافوق علت وراثت باشد و جریان هدایت و یا شقاوت فرد را تغییر دهد . روشن است؟

امام علی (علیه السلام)

نوشته
    358
    مورد تشکر
    375 پست
    حضور
    9 روز 2 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شعیب نمایش پست

باز هم می گویم متاسفانه شما اصلا به مطالب دقت نمی کنید و به وضوح مطلب نزد ذهنتان اکتفا می کنید!! و آنر ا واضح می دانید!! اگر یک بار درست دقت کنید این همه اطاله نمی شود.
    معنای حدیث این نیست که علت منحصره شقاوت و سعادت رحم مادر است بلکه می خواهد به اهمیت موضوع وراثت تاکید کند.
    عوامل محیطی و از همه مهم تر اراده و اختیار فرد می تواند علت مافوق علت وراثت باشد و جریان هدایت و یا شقاوت فرد را تغییر دهد . روشن است؟

احادیثی که نقل کردم به خصوص موردی که جنابعالی به نظرتون روانشناسانه رسید ابدا جنبه روانشناسی ندارد و اتفاقا این شیوه تقسیم بندی(سه تا دوره هفت ساله) از هر لحاظ اشتباه است

ضمنا من احتیاج نمیبینم که شما دانسته های منو محک بزنین و لزومی هم نمیبینم با این بحثهای فرعی از اصل مطلب دور شویم

شما احتمالا چون حس کردین حدیث مربوطه(شقاوتمند و سعادتمند) جای دفاعی نداره از من خواستین احادیث دیگه ای ازین شخص مثال بیارم که بر سر همون مثالها بحث کنین
    وگرنه که محکم و قاطع از حدیثی که خودتون نقل کرده بودین دفاع میکردین و بحث رو به حاشیه نمیبردین
    که اگر موضوعی قابل دفاع باشه لزومی به ذکر حواشی نیست

دقت بفرمایین حدیث داره میگه:

"شقاوتمند کسی است که در شکم مادر شقاوت در او نقش بسته است و سعادتمند کسی است که در شکم مادر به سعادت رسیده است."

یعنی لزوما وضعیت شقاوت یا سعادت فرد رو به رحم مادرش منحصر کرده
    توجیه شما با متن صریح خود حدیث همخوانی نداره

چرا صورت مساله رو میپیچونین جناب شعیب؟
    این شخص به وضوح گفته شقاوتمند کسی هستش که در شکم مادر شقاوت در او نقش بسته

درحالیکه خیلی ها بدون هیچ زمینه ژنتیکی مخرب و بدون هیچ مشکلی در دوران جنینی ،تولد میشوند و بعدا تحت تاثیر عوامل مختلف و انتخاب خودشان شقی و پلید میشوند
    این یک واقعیته که خارج از قاعده انحصاری حدیث موردنظر شماست

ایا مایل هستین بازهم یک حدیث دیگه بنویسم یا شما بنویسین که سر همونها بحث بشه؟
    چون ظاهرا حدیث مربوطه جای دفاع نداره

نوشته
    629
    مورد تشکر
    1,121 پست
    حضور
    12 روز 1 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

احادیثی که نقل کردم به خصوص موردی که جنابعالی به نظرتون روانشناسانه رسید ابدا جنبه روانشناسی ندارد و اتفاقا این شیوه تقسیم بندی(سه تا دوره هفت ساله) از هر لحاظ اشتباه است
    بر همین اساس اشتباه است که همه دنیا سیستم آموزششان را از 7 سالگی شروع می کنند!!
    بهتر است در زمینه ای که اطلاعات ندارید اظهار نظر نفرمایید.

شما احتمالا چون حس کردین حدیث مربوطه(شقاوتمند و سعادتمند) جای دفاعی نداره از من خواستین احادیث دیگه ای ازین شخص مثال بیارم که بر سر همون مثالها بحث کنین
    وگرنه که محکم و قاطع از حدیثی که خودتون نقل کرده بودین دفاع میکردین و بحث رو به حاشیه نمیبردین
    که اگر موضوعی قابل دفاع باشه لزومی به ذکر حواشی نیست
    بحث های حدیثی به یک حواس سالم و بی غرض نیاز دارد که متاسفانه...
    چند بار حدیث را توضیح دادم ولی انگار نمی خواهید آن را بفهمبد تقصیر ما نیست دیگر!!

یعنی لزوما وضعیت شقاوت یا سعادت فرد رو به رحم مادرش منحصر کرده
    توجیه شما با متن صریح خود حدیث همخوانی نداره

چرا صورت مساله رو میپیچونین جناب شعیب؟
    این شخص به وضوح گفته شقاوتمند کسی هستش که در شکم مادر شقاوت در او نقش بسته

درحالیکه خیلی ها بدون هیچ زمینه ژنتیکی مخرب و بدون هیچ مشکلی در دوران جنینی ،تولد میشوند و بعدا تحت تاثیر عوامل مختلف و انتخاب خودشان شقی و پلید میشوند
    این یک واقعیته که خارج از قاعده انحصاری حدیث موردنظر شماست
    یک حرف را ده بار تکرار می کنید!! چون حرف دیگری ندارید .
    بنده هم ده بار توضیح دادم که لسان روایت انحصار نیست لسان تاکید است در بحث های هرمونتیک و منطق فهم متن، می گویند برای فهم نظریه یک فرد باید همه حرف های او را دید و مطلق و مقید عام و خاص و ... آن را ملاحظه کرد و الا تفسیر به رای در نظر آن شخص رخ خواهد داد.
    امیدوارم که این مطلب هم مانند مطالب قبل حیف نشود.

ایا مایل هستین بازهم یک حدیث دیگه بنویسم یا شما بنویسین که سر همونها بحث بشه؟
    چون ظاهرا حدیث مربوطه جای دفاع نداره
    شما معنای همین یک حدیث را درست درک کنید حدیث دوم بماند برای بعد!

امام علی (علیه السلام)

صفحه 3 از 6 نخست 12345 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری