جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عوارض عدم آراستگی در ظاهر و قیافه

نوشته
    9
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

عوارض عدم آراستگی در ظاهر و قیافه

یاهو سلام و عرض ادب; من دختر محجبه ای هستم. مشکل من این هست که: حس میکنم زیبا نیستم. و این بهم فشار روانی وارد میکنه. و در روابط اجتماعیم اثر بسیار سو ای میگذاره. حس میکنم دیگران انتظار دارند از من کارهای اشتباه و بدی سر بزنه. با من درست رفتار نمیکنن. تحقیر میکنند. جدی نمیگیرند. بی اعتنایی میکنند. تعادل روانیم بهم میخوره و وسواس فکری میگیرم. .................................... ولی زمانیکه یکم ارایش میکنم هم دید خودم نسبت به خودم مثبت میشه. و هم احساس میکنم دیگران بهم ارزش قایل میشن. هم حس میکنم که دیگران مطمعن هستند که بعیده از من کار ناشایستی صورت بگیره. هم اعتماد به نفسم بالا میره. هم به خودم علاقه مند میشم. هم دیگران منو جدی میگیرن و اعتنا میکنند و محترمانه برخورد میکنن. هم دست از گدایی محبت کردن برمیدارم. هم خوش اخلاق میشم. به تعادل روانی میرسم. .................................... .................................... حالا با توجه به موارد مذکور: ایا گناه هست که من یکم ارایش کنم؟ چرا من باید زجر بکشم؟ چرا من باید در جامعه طرد بشم؟ خب من دلم میخواد با مردمی که ظواهر و مادیات براشون مهم تر از امر خداست هیچ وقت معاشرت نکنم ولی خب من مجبورم به خاطر امور زندگی و حیات و تحصیل !!!! از یک طرف انسان موجودی زیبایی خواه افریده شده .... خب این اتفاقات کاملا طبیعیه .... طبیعی نیست؟؟؟

نوشته
    1,755
    مورد تشکر
    2,261 پست
    حضور
    30 روز 4 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    4

با نام و یاد دوست

عوارض عدم آراستگی در ظاهر و قیافه

کارشناس بحث: استاد شفیق

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ در ساعت ۱۹:۴۸

3. تشکر

نوشته
    9
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    6 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

هوالمحبوب
    با سلام و احترام به شما دوست گرامی
    مسأله ای که از افکار و احساس و رفتارهای خود مطرح کرده اید؛ دقیقا مثل حلقه ای معیوب به هم مرتبط هستند که باعث شده نسبت به ارزش های واقعی زندگی تردید کرده و معیار برتری واقعی انسانها را از نگاه دیگران درنظر بگیرید و به ارزشهای واقعی یک انسان توجه ننمایید.
    اگرچه اعتقاد بنده این است که این افکاری را که به دیگران نسبت می دهید که نسبت به شما دارند؛ همه زاییده ذهن خود شماست و خطای ذهن خوانی برای دیگران دارید و از طرفی معیارها و ارزشهای واقعی انسان را دریافت نکرده اید و این افکار؛ احساس های منفی نسبت به خود در شما ایجاد می کند درنتیجه رفتارهایی دارید که با برخی ارزشهایی که تا کنون در زندگی آنها را تا حدودی پذیرفته بودید دچار تعارض گردد.
    اگر معیارارزشگذاری انسانها ظاهرشان باشد؛ همان خانمی که با آرایش زیبا شده و حجاب ندارد؛ اگر با یک تصادف زیبایی خود را از دست دهد؛ از دیدگاه شما بی ارزش خواهد بود.
    معیارارزشگذاری انسانها باید چیزی باشد که به راحتی از بین نرود و ماندگار باشد.
    ممکن است ظاهر زیبا در لحظه اول؛ جذابیت ایجاد کند ولی آنچه که باعث تداوم یک رابطه می باشد؛ ویژگی های شخصیتی است که ارتباطی با ظاهر فرد ندارد. برای تایید این موضوع می توان گفت که چه بسیار زوج های زیبایی که در سالن های دادگاه منتظر حکم طلاقشان هستند. بنابراین اگر زیبایی معیار برای ارتباط و تداوم آن باشد؛ حلقه مفقوده در این طلاقها کجاست؟
    خوب است کمی به مبانی ذهنی خود رجوع کنید و البته لازم است اعتماد به نفستان هم مورد بررسی قرار بگیرد؛ ممکن است زیاده از حد هم به دنبال پذیرش و تایید باشید. همه اینها در زندگی مانعی بزرگ برای احساس رضایت و خوش بختی است.
    در ادامه اگر سوالی داشته باشید؛ پاسخگو خواهم بود.

5. تشکر

نوشته
    9
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شفیق نمایش پست
    هوالمحبوب
    با سلام و احترام به شما دوست گرامی
    مسأله ای که از افکار و احساس و رفتارهای خود مطرح کرده اید؛ دقیقا مثل حلقه ای معیوب به هم مرتبط هستند که باعث شده نسبت به ارزش های واقعی زندگی تردید کرده و معیار برتری واقعی انسانها را از نگاه دیگران درنظر بگیرید و به ارزشهای واقعی یک انسان توجه ننمایید.
    اگرچه اعتقاد بنده این است که این افکاری را که به دیگران نسبت می دهید که نسبت به شما دارند؛ همه زاییده ذهن خود شماست و خطای ذهن خوانی برای دیگران دارید و از طرفی معیارها و ارزشهای واقعی انسان را دریافت نکرده اید و این افکار؛ احساس های منفی نسبت به خود در شما ایجاد می کند درنتیجه رفتارهایی دارید که با برخی ارزشهایی که تا کنون در زندگی آنها را تا حدودی پذیرفته بودید دچار تعارض گردد.
    اگر معیارارزشگذاری انسانها ظاهرشان باشد؛ همان خانمی که با آرایش زیبا شده و حجاب ندارد؛ اگر با یک تصادف زیبایی خود را از دست دهد؛ از دیدگاه شما بی ارزش خواهد بود.
    معیارارزشگذاری انسانها باید چیزی باشد که به راحتی از بین نرود و ماندگار باشد.
    ممکن است ظاهر زیبا در لحظه اول؛ جذابیت ایجاد کند ولی آنچه که باعث تداوم یک رابطه می باشد؛ ویژگی های شخصیتی است که ارتباطی با ظاهر فرد ندارد. برای تایید این موضوع می توان گفت که چه بسیار زوج های زیبایی که در سالن های دادگاه منتظر حکم طلاقشان هستند. بنابراین اگر زیبایی معیار برای ارتباط و تداوم آن باشد؛ حلقه مفقوده در این طلاقها کجاست؟
    خوب است کمی به مبانی ذهنی خود رجوع کنید و البته لازم است اعتماد به نفستان هم مورد بررسی قرار بگیرد؛ ممکن است زیاده از حد هم به دنبال پذیرش و تایید باشید. همه اینها در زندگی مانعی بزرگ برای احساس رضایت و خوش بختی است.
    در ادامه اگر سوالی داشته باشید؛ پاسخگو خواهم بود.
    ممنونم از کمکتون

خودم به این نتیجه رسیدم که ارایش کردن باعث پیری زودرس میشه

و فهمیدم که اگه سرم رو بالاتر بگیرم اعتماد به نفسم هم میره بالا بصورت ناخداگاه و حالم بهتر میشه

و یاد اون ایه افتادم در سوره ملک :
    أَفَمَنْ يَمْشِي مُكِبًّا عَلَى وَجْهِهِ أَهْدَى أَمَّنْ يَمْشِي سَوِيًّا عَلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ ﴿۲۲﴾

پس آيا آن كس كه نگونسار راه مى ‏پيمايد هدايت‏ يافته تر است‏ يا آن كس كه ايستاده بر راه راست مى ‏رود (۲۲)

فهمیدم اشتباهم این بود که نگونسار راه میرفتم.( به خاطر اضطرابی که داشتم اعتماد به نفسم اومده بود پایین).

متشکرم.

7. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری