جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رنگ قسمت های مختلف قرآن

نوشته
    4
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    12 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش رنگ قسمت های مختلف قرآن

سلام، یه نرم افزار قرآن برا ویندوز دارم مینویسم، به قسمت "رنگ متن و اعراب و قسمت های مختلف قرآن" رسیدم، حالا 1 سوال کلی داشتم :

رنگ متن و قسمت های مختلف قرآن باید چطوری باشه؟ یعنی چه قسمت هایی از قرآن مثلا قرمز باشه یه قسمت هایی رنگ پیشفرض ( سیاه ) و... چون دیدم که بعضی قرآنا برخی حروف رو رنگی نشون میدن.

الان مثلا برا بحث آموزش قرآن، مربی نیاز داره قوعد روخوانی و تجوید و ... رو تو قرآن نشون بشه که خب نیازمنده که برخی کلمات/حروف/اعراب ها رنگی باشن ( الزمانی توش نی ولی خب تو بحث یادگیری قطعا میتونه کمک کنه )

و موارد دیگه که من اطلاعاتی ندارم، البته فعلا هر چی آموش روخوانی رو تجوید تو نت بود رو دانلود کردم ( و حتی یکی از مجموعه های آموزش روخوانی قرآن رو هم کامل خوندم و الان رو مجموعه دومیشم )، تا خودم بتونم بفهمم که چه قسمت هایی ( مثلا حروف ناخوانا ) برای چه مواردی ( آموزش روخوانی مثلا ) رنگی بشن بهتره و کمک میکنه؛ ولی خب گفتم اینجا هم مطرح کنم...

2. تشکر

نوشته
    4
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    12 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سوالم سخت بود، یا نیاز به توضیح بیشتر داره، یا انجمن فعال نی یا دوستان قابل نمیدونن مارو تا راهنمایی کنن؟

خودم این موارد به ذهنم رسید ( خواستم پست اول رو ویرایش کنم تا اسپم نشه ولی امکان ویرایش پست نبود )

1) فقط نام های خدا در متن رنگی بشن. ( حالا چرا و چه کاربردی داره رو نمیدونم، نام های خدا رنگی بشن که چی؟ )
    2) رنگی کردن اسم‌ها، فعل ها، حروف اضافه و... ( مخصوص یادگیری قواعد عربی، نمیدونم اصلا ایده خوبیه یا نه، بکار میاد یا نه )
    3) رنگی کردن اسم های خاص : رنگ ها، حیوانات، شهرها، پیامبران و... !!!
    4) رنگی کردن اعراب ها
    1. رنگی کردن حرکت های کوتاه
    2. رنگی کردن حرکت های بلند
    3. رنگی کردن علامت تشدید
    4. رنگی کردن علامت سکون

5) رنگی کردن شماره آیات
    6) رنگی کردن "حروف قلقله"
    7) رنگی کردن "اخفاء میم ساکن"
    8) رنگی کردن "اخفاء"
    9) رنگی کردن "ادغام"
    10) رنگی کردن "ادغام میم ساکن"
    11) رنگی کردن " حروف غنه"
    12) رنگی کردن " قلب به میم یا اِقلاب"

نمیدونم این قابلیت ها با هم تداخل ایجاد میکنن یا نه، اصلا بکار میاد یا نه، و چیز مفیدی هستش یا نه؛ این که قرآن متنش اینقدر رنگی رنگی بشه داستان نشه بعدا که بگن به قرآن بی احترامی کردی!@#$%

4. تشکر

نوشته
    94
    مورد تشکر
    199 پست
    حضور
    5 روز 6 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام و عرض ادب به علت تألمات روحی و به دلیل مشغله و مشکلات پاسخگویی به تاخیر افتاد از این بابت قلبا پوزش می طلبیم لذا این نوید را می دهیم که ان شاءالله در اسرع وقت شاهد راهنمایی موثر دوستان بزرگوار خواهید بود. http://www.askquran.ir/showthread.ph...351#post923351

ویرایش توسط J-AVAD : ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ در ساعت ۲۱:۴۳

نوشته
    94
    مورد تشکر
    199 پست
    حضور
    5 روز 6 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بی تفاوتی و عدم همدلی نسبت به فعالیت های خیرخواهانه و دگر خواهانه، نشانگر جامعه ای است که از حیث شعور و شخصیت، تکامل و توسعه لازم را نیافته است.

نوشته
    80
    مورد تشکر
    114 پست
    حضور
    6 روز 46 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام...
    من از هیچکدوم از حرفات سر در نمیارم نه برنامه نویسی نه قواعد و علائم در قران

می خواستم ازت یه سوال بپرسم
    میشه توی نرم افزارت همه چیزی سیاه باشه ولی به انتخاب خود کاربر هر چیرو خواست رنگی کنه؟
    مثلا همین نام خدا که میگی(( الله)) خیلی خوبه که رنگی باشه بعضی وقتا ما می خوایم تعداد نام الله رو توی یه ایه یا سوره بدونیم شمارشش برامون اسون میشه..
    اگه بشه انتخاب بشه فکنم خوب باشه بعدش می تونی هر رنگی رو انتخاب کنی
    البته باید ببخشید من دقیقا نمیدونم می خوای چیکار کنی این سوال رو پرسیدم ...

نوشته
    4
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    12 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط guest نمایش پست
    سلام...
    من از هیچکدوم از حرفات سر در نمیارم نه برنامه نویسی نه قواعد و علائم در قران

می خواستم ازت یه سوال بپرسم
    میشه توی نرم افزارت همه چیزی سیاه باشه ولی به انتخاب خود کاربر هر چیرو خواست رنگی کنه؟
    مثلا همین نام خدا که میگی(( الله)) خیلی خوبه که رنگی باشه بعضی وقتا ما می خوایم تعداد نام الله رو توی یه ایه یا سوره بدونیم شمارشش برامون اسون میشه..
    اگه بشه انتخاب بشه فکنم خوب باشه بعدش می تونی هر رنگی رو انتخاب کنی
    البته باید ببخشید من دقیقا نمیدونم می خوای چیکار کنی این سوال رو پرسیدم ...
    بلاخره یکی یه پیغامی گزاشت

به انتخاب خود کاربر هر چیرو خواست رنگی کنه؟ : خب این هر چیزی اصل داستانه دیگه، این هرچیزی چه چیز هایی باید باشه، مثلا کسی میخواد روخوانی یاد بگیری میگه فتحه / کسره و ... رو رنگی بشن خیلی بهتر میشه قرآن رو یاد گرفت، یکی بخواد تجوید یاد بگیره میگه مثلا الف های ناخانا رنگی بشن خیلی میتونه کمکم کنه و...

این رنگی کردن نام های خدا هم مثال بود، یه جا دیده بود ( عکس زیر فک کنم ) سر همین مطرحش کردم، وگرنه رنگی بودن یا نبودنش نمیدونم برای چیه و دلیلی براش نمیبینم.

رنگ قسمت های مختلف قرآن

9. تشکر

نوشته
    80
    مورد تشکر
    114 پست
    حضور
    6 روز 46 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    خوبی
    اگه خیلی عجله داری
    می تونی تو سامانه سوالتو مطرح کنی هم پرسش و پاسخ هم آنلاین...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 1 مهمان ها)

1. md3848

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری