جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وسواس فکری...!

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

وسواس فکری...!

نمي دونم چرا اين روزها اينجوري شدم به همه چيز با حالت بدي نگاه مي كنم حالت بدي از بندگان خوب خدا به ذهنم خطور مي كنه واقعا از خدا مي ترسم من در اخرت چه جوابي مي خوام بدم تعجب نكنيد اره منظورم از بندگان خوب خدا معصومين هستند و هر چه علتشو فكر مي كنم مي بينم خود بخود اينجوري شدم نمي دونم علتش چيه از يك نفر پرسيدم گفت نان حرام خوردي نمي دونم شايد خورده باشم لطفا كمكم كني از اين توهمات بيرون بيام
    ممنون

2. تشکر

3.  

نوشته
    1,251
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    10

شاد نقل قول : لطفا كمكم كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط aber نمایش پست
    نمي دونم چرا اين روزها اينجوري شدم به همه چيز با حالت بدي نگاه مي كنم حالت بدي از بندگان خوب خدا به ذهنم خطور مي كنه واقعا از خدا مي ترسم من در اخرت چه جوابي مي خوام بدم تعجب نكنيد اره منظورم از بندگان خوب خدا معصومين هستند و هر چه علتشو فكر مي كنم مي بينم خود بخود اينجوري شدم نمي دونم علتش چيه از يك نفر پرسيدم گفت نان حرام خوردي نمي دونم شايد خورده باشم لطفا كمكم كني از اين توهمات بيرون بيام

ممنون
    دوست عزيز: باسلام
    اولامن فكر نمي كنم برخي شبهه ها كه در ذهن ما مي آيد رانبايد سريع حمل كنيم به لقمه حرام و...بلكه به نظر من اين چيزها طبيعي است ولذا اگر شبهه اعتقادي در ذهنمان ايجادش د بايد حتما در صدد رفع اين شبهه برآييم .البته بايد به اهلش مراجعه كرد وپاسخ صحيح را شنيد.چ.ن شبهه شبهه مي زايد.
    ثانيا مطالعه برسيره وكرامات اهل بيت وصفات ممتاز اخلاقي آنها محبت آنها را در دل ما پرورش مي دهد.ودر نتيجه از افكار بد نسبت به آنها دور مي شويم وآنها به عنوان معشوقين ما مورد توجه ما واقع مي شوند.
    و....

نوشته
    1,188
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست گرامی ظاهرا شما دچار نوعی وسواس فکری شده اید که با عث عذاب وجدان شما میشود.توصیه من به شما این است که عبادت خود را بالا ببریدو در انها دقت کنید و برای رفع مظالم خود به مستحقان واقعی کمک کنید این مطلب هم باعث نزدیکی شما به خداوند میشود و هم با ایجاد ارامش روحی و روانی و رضایت خاطر وسواس فکری شما را هم از بین میبرد
    ویرایش توسط yeganeh : ۱۳۸۷/۰۸/۲۳ در ساعت ۱۳:۳۴

6. تشکرها 3

نوشته
    641
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    84
    آپلود
    9
    گالری
    66

بسم الله الر حمن الر حيم
    سلام عليكم ورحمة الله و انواره
    دوست عزيز جناب عابر:
    اين مطلب چند عامل داره كه بايد به اونها توجه بشه كه همان عواملباعث مي شه تصورات شيطاني نسبت به ائمه در ذهن بعضي ايجاد بشه . اين را هم عرض بكنمكه اين مسائل از شيوه هاي شيطان است.
    ببينيد اگر منظور شما شبهه هاي عقيدتي بوده كه بحثش جداست و همانطور كه جناب شهيدان اشاره كردند بايد با رجوع به علما و مطالعه حل بشه.
    ولي به نظر بنده رسيد كه منظور شما حالتي ديگر است كه حال اگر اونهم باشه بايد براي حلش موارد زير را رعايت كنيد:
    1.مراقبت از اينكه كوچكترين عكس يا فيلم نا مربوطي نبينيد حتي بعضياز اين فيلم هاي خارجي كه تلويزيو خود ما پخش مي كنه و غيره
    2.از چشمتان به شدت مراقبت كنيد و در خيابان و مهماني و ... اصلاديدتان به نامحرم و غيره نيفتد.
    3. شيطان معمولا از كار هايي كه مي كند اين است كه با تك تصوير هاينقش بسته در ذهن از خيابان و فاميل و ... فيلم درست مي كند و بعد به سمت هاي ديگرهم مي كشاند كه اين حالت پيش مي آيد. ولذا اگر ذهنتان به اين امور رفت به سرعت كمتر از آني ذهنتان رو منحرف كنيد
    .
    4. مراقب باشيد وقتي تصوري آمد به ذهنتون و خواستيد دورش كنيد ديگربه اينكه رفته از ذهنتون يا نه فكر نكنيد چون مي خواهيد از ذهنتون اون تصور روببريد بعد فكر مي كنيد ببينيد اون تصور رفته يا نه و خود اين باعث مي شه دوبارهيادتون بياد . كلا بريد مشغول كاري مثل فيلم ديدن و كار يدي كردن اينها شويد.
    5. از امام زمان (عج) حقيقتا كمك بخواهيد بنشينيد مشكل را با ايشاندر ميان بزاريد و از ايشون كمك بخواهيد.
    اگر مشكل شما را درست متوجه شده باشم اين كار ها حل كننده خواهدبود ان شا الله.
    الحمد لله الذي جعلنا من المتمسّكينبولايةاميرالمومنين
    زياده عرضي نيست.
    التماس دعا
    طارق

اي حيوان ناطق بدان:
    برباد فنا تا ندهي گرد خودي را
    هرگز نتوان ديد جمال احدي را
    و بدان فرودگاه شيطان خودبيني و تكبر است براي همين است كه شيطان به عزّت خدا قسم خورد همه را اغوا كند جز مخلَصين را و ويژگي انسان با اخلاص آن است كه آنقدر محو جمال و جلال خداست كه نه در فكر و نه در عمل هيچ توجهي به خويش ندارد.
    رابطه ي عكس ميان توجّه به خدا و تكبر بسيار مهم است در مسير سعادت انسان.

[SIGPIC][/SIGPIC]

8. تشکرها 2

نوشته
    1,758
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

شاید سخنرانی استاد فاطمی نیا بتونه به شما کمک کنه...

http://www.askquran.ir/showthread.php?p=71487#post71487

طیب
    هر معرفتى كـــه بوىِ هستىِ تو داد *** ديوى است به ره، از آن حذر بايد كرد

سبحه بر کف، توبه بر لب،دل پر از شوق گناه/ معصيت را خنده مي آيد ز استغفار ما

أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ

نوشته
    2,087
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست عزيز شايد شما دچار يه نوع وسواس ناشي از يه ناراحتي شده اي يه ناراحتي يا دلخوري از جايي يا كسي يا حتي ائمه انتظار داشتي در موردي كمكت كنند ولي اتفاق نيفتاده به همين دليل اينگونه فكر مي كني دوست خوبم همه اينها را به راحتي و با كمي اراده مي تواني حلش كني مشكل بزرگي نيست و كسي تورا به خاطر افكاري كه مانند ويروس در مغز تو و به طور ناخودآگاه وجود دارد سرزنش نمي كند و مورد عذاب قرار نمي دهد تو خودت قلبا از اين موضوع ناراحتي پس ارادي نيست الان بحثي به عنوان كنترل افكار و يا تكنولوژي فكر مطرح است مي توني به خودت كمك كني با توكل به خدا شروع كن اميدوارم موفق شوي

بهترين كارها سه كار است:
    تواضع به هنگام دولت ، عفو هنگام قدرت و بخشش بدون منت
    پيامبر اكرم (ص)
    http://www.hamdardi.com/my_documents....com_8.com.jpg

11. تشکر

نوشته
    982
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام...
    به نظر بنده شما مدتهای مدیدی است که با افراد بی اعتقاد و یا ضعیف در اعتقادات مذهبی آمد و رفت داشته اید... و زمان نسبتا طولانی با عبادت و واجبات دور بوده بوده اید...من با کلیه نظرات دوستان که پست زدند موافقم...منتها همه این احساسها و یا وسواس -ناشی از ترک عبادات و دعاها و خود را بیش از اندازه مشغول دنیا و بخصوص از نوع ماشینی اش کردن است...سعی کنید کمی از اوقات شبانه روزی خود را صرف رازو نیاز با خداوند و قرائت ترجمه قرآن برای فهم آیات کنید...و از مصاحبت با افرادی که از نظر اعتقاداتی ضعیف هستند بپرهیزید...و هنگام هجوم افکار منفی به خداوند پناه ببرید...دلیل اینکه بزرگان دینی تاکید بر اقامه نماز و قرآئت قرآن و مطالعه کتب اسلامی دارند بخاطر دور نشدن و فراموش نکردن خداوند و دوری از شیاطین و جلوگیری از سقوط و انحطاط می باشد...
    موفق باشید
    007

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری