صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خاطرات خواستگاری ها - چند تا سکه بهترین حالت هست ؟

نوشته
    325
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

خاطرات خواستگاری ها - چند تا سکه بهترین حالت هست ؟

سلام . بنا بر فرمایش یکی از بزرگواران با اجازتون خواستم یه موضوعی باز کنم در مورد تجارب متاهلین و خواستگاری رفته ها و خواستگاری دیده ها !!!
    احتمالا مثل من هم باز هستند تو سایت : یا میخوان به زودی بگردن دنبال موردی مناسب برای خواستگاری رفتن یا تصمیم دارن به انتظار اومدن خواستگار باشند ...
    خواستم از شما کمک بگیرم . البته مراجع و منابع زیاد هست برای مشورت و کسب تجربه و ... مثل بزرگترها و کتابها و مشاور و تجارب شخصی و ... قبول ولی اینجا یه نمونه از جامعه هست و نظرات افراد متنوع و کارگشا میتونه باشه .
    پس بهم کمک کنیم ...
    چیزهایی که تو ذهنم هست برای این موضوع :
    شرایط پسر برای رفتن به خواستگاری ( اخلاقی - درونی - اعتقادی - مالی - شغلی - تحصیلی و ... )
    شرایط دختر برای پذیرفتن خواستگار برای صحبتهای اولیه ( اخلاقی - درونی - اعتقادی - مالی - شغلی - تحصیلی و ... )
    سوالاتی که باید در جلسه خواستگاری پرسیده بشه ( پسر از دختر - دختر از پسر - سوالات مشترک که هر دو باید پاسخ بدن )
    زمان خواستگاری - نوع لباس - افراد همراه برای اولین بار - ...
    نکات ریز ... !!! به نظرم خیلی میتونه مهم باشه ... مثلا خیلی ها حتی به تابلوهای روی دیوار خونه دختر هم توجه دارن و یا امثال اینها و اعتقاد دارن که حتی با ریزبینی هم میشه تا حدی فهمید که ارزشهای خانواده طرف چه چیزهایی هستند !
    خاطرات خواستگاری ها که دیدید یا شنیدید و میخواهید که بگید ...
    و هر موضوع دیگه ای که باعث بشه تجربه من بیشتر بشه و دید من وسیعتر و بتونم استفاده بکنم
    اینم اضافی میکنم : میزان مهریه به نظر شما چقدر باید باشه ؟ بستگی به خود طرف داره یا خانوادش یا شرایط و یا اینکه عدد خاصی ( در مورد سکه ) تو ذهنتون هست ؟ لطفا بفرمایید ...
    التماس دعا ... یا علی

2. تشکرها 3

3.  

نوشته
    1,758
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

سوال زیاد نپرس! ببین چه جور سوالاتی ازت میپرسه.

حتی یک کلمه دروغ نگو بازی و شوخی نیست زندگی و اگه فهمیدی که اون شخص همکفو شما نیست زود قضیه را تمامش کن وگرنه میوفتید هر دو نفرتون در دام شهوت و هر دو فکر میکنید که با هیچ کس غیر از طرف مقابل نمی تونید زندگی کنید در حالیکه که بعد از اینکه آتش شهوت خاموش شد هر دو میفهمید که اشتباه میکردید.

تویه عنوان این مطلب نوشته بودی چند تا سکه بهترین حالت هست. که بنظر شخصی من یکم فکر ببین الان وقت ازدواجت شده یا نه؟ امیدوارم که برای شوخی نوشته باشیش. شما نمی خوای که کالا بخری!!! یعنی به نظرت این مهمترین چیز بود که در عنوان گذاشتی؟!!!!

در مورد مهریه هم به نظر من باید یک مرد در حد معقول معقول معقول مهریه برای همسرش قرار بده که صداقتش را در عشق ثابت کنه ولی از اون طرف مهریه وحشتناکی را که حتی پدر دختر خانم هم تا اخر عمر کار کنه نتونه بده یک نهههههههههههههههه بزرگ بش بگو اگر هم یک خانواده حاظر نشد یک مهریه معقول را قبول کنه من به شخصه خودم جوابم منفی میشه چون عروس خانم عاشق پول نه داماد و میخواد با پول ازدواج کنه.

بعدش هم درسته که ازدواج برای یک سری مسائل جسمی هست اما در عین حال به فکر یک هم زبان برای تنهاگیای زندگیت باش نه فقط جوانیات.

حتما حتما حتما به خدا توکل کن حتما حتما حتما خوش بخت میشی. توکل با استخاره فرق میکنه. توکل و اعتماد به خدا مهمه در ازدواج.

ان شاء الله که خوشبخت بشی

علی بهمراهت
    ویرایش توسط طیب : ۱۳۸۷/۰۷/۱۹ در ساعت ۱۳:۴۵

5. تشکرها 3

نوشته
    325
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

یا ثارالله

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    ممنونم بسیار خوب بود . فقط در زمینه اینکه چرا سوالم رو اینطوری پرسیدم که مهریه چند تا سکه باشه بهتره از نظر شما ؟!!! عرض کنم با هدف خاصی نوشتم . منم میخوام بدونم در ذهن همین دوستانم مثلا شما چی میگذره در مورد این سوال . و اصلا با نگاه کالا و ... نگاه نمیکنم . به توصیه هایی که فرمودید آگاهی دارم در زمینه مهریه . و همچنین به داشتن قدرت ( نه ) گفتن خیلی اعتقاد دارم وقتی که ناهمخونی هایی در زمینه های مختلف مخصوصا مهریه ایجاد بشه .
    البته برای شوخی ننوشتم این رو ! ولی مهمترین مسئله هم نیست . توی قسمت اول صحبتهام مسائلی که مدنظرم بود رو نوشتم که البته قرار نیست مهمترین ها باشند فقط خواستم در این تاپیک در مورد اینها صحبت بشه .
    خیلی ممنونم فکر کنم آرشیو خوبی بشه از این نظرات درست کرد که هر کدوم راه گشا هستند .
    التماس دعا . یا علی

7. تشکرها 2

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    ویرایش توسط Divine Love : ۱۳۸۷/۰۷/۲۰ در ساعت ۰۰:۳۷

عرفان شرقی در غرب
    با پروفسور ویلیام چیتیک، استاد عرفان اسلامی در دانشگاه استونی بروک نیویورک آشنا شوید.
    http://williamchittick.mihanblog.com

وبلاگ صورتکهای خدا

نوشته
    23
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من هم تایپیک جالبیه ولی باید به شکل جدی پیگیری بشه .چون واقعا مراسم خاستگاری خیلی مهمه وخیلی چیزها رو تحت الشعاع قرار میده واگه دو طرف اگاهی کافی رو سوالاتی که باید بپرسن ونباید بپرسن نداشته باشن ممکنه بعدا پشیمون بشن که چنین موقعیتی از دست رفت یا یا اینکه میتونستند موقعیتهای بهتری داشته باشند وهیچ چیز هم تلخ تر از این نیست که کسی روزی به این نتیجه برسه که در انتخابش اشتباه کرده چه دختر وچه پسر پس بیایید چشم هایمان را باز کنیم البته سخت گیر هم نباشیم.
    زیر بارند درختان که تعلق دارند

ای خوشا سرو که از بار غم ازاد امد

دلا بسوز که سوز تو کارها بکند
    دعای نیمه شبی دفع صد بلا بکند
    عتاب یار پریچهره عاشقانه بکش
    که یک کرشمه تلافی صد جفا بکند

---------------------------------------------------------------------------
    زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست, امتحان ریشه هاست ,ریشه هم هرگز اسیر خاک نیست زندگی چون پیچکیست
    انتهایش میرود سوی خدا...........

نوشته
    402
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4

اگه بهترین رو انتخاب کردی چهارده سکه و اگر نمیدونی چه کسی رو انتخاب کردی هرچی مهرت باشه ارزشی نداره ......
    *** مولا دلم هواییه ***
    میخوام بیام بین الحرمین
    اونجا که عشاق میمونن
    بگن" عباس" یا "حسین"

نوشته
    141
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

حضرت امام صادق (ع) : هر مردی که از اول ازدواج قصد پرداخت مهریه را نداشته باشد ، زنا کرده است.

نوشته
    1,245
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خاطرات خواستگاری ها - چند تا سکه بهترین حالت هست ؟

جهاز و مَهر زن مِهر است اي دوست
    محبت مغز باشد مابقي پوست

علم و عمل اي دوست به مايي و مني نيست

هر كس به بَرَش خرقه، اويس قرني نيست

هر شيشه ي گلرنگ عقيق يمني نيست

خوبي به خوش اندامي و سيمين زَقَني نيست

حُسن آيت روح است، به نازك بدني نيست

نوشته
    74
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

شما فكر ميكنيد هدف از اينكه دو نفر كنار هم زندگي كنند چيه؟ يعني ازدواج براي چي بايد باشه؟

نوشته
    5,435
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط maf نمایش پست
    شما فكر ميكنيد هدف از اينكه دو نفر كنار هم زندگي كنند چيه؟ يعني ازدواج براي چي بايد باشه؟

هدف از زندگی؟!
    من می گم آرامش!
    آرامش و دیگر هیچ!
    ازدواج برای چی؟!
    رشد!
    پیشرفت!
    انسان کامل شدن...
    .......آرامش!

دست به دست من بده
    پا به پای من بیا
    نگو امروز مال ما
    بگو فردا رو میخوام

به لطف الهی فردا از آن ماست....

15. تشکرها 2

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری