صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سيّد حسن نصر الله (حفظه الله)

نوشته
    348
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    8 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    9

زندگی نامه و خاطرات سيد حسن نصرالله

زندگينامه سيدحسن نصرالله
    سيد حسن نصرالله متولد 31 اگوست 1960 روستاي «البزوريه» در جنوب لبنان است. پدرش «عبدالكريم»، سبزي و ميوه‌فروشي مي‌كرد و حسن براي كمك به پدر به دكان وي رفت‌ و آمد داشت. در دكان و بر سينه ديوار آن، عكس امام موسي‌صدر آويزان بود؛ عكسي كه نخستين جرقه‌هاي محبت موسي صدر و جنبش امل را كه آن زمان به جنبش محرومان معروف بود، در دل سيد حسن روشن كرد. با اين كه با هيچ‌يك از علماي ديني آن‌وقت در ارتباط نبود و خانواده‌اش هم، يك خانواده ديني شاخص نبود، ولي سيدحسن نوجوان، علاقه‌مند به دين بود و اين علاقه در حيطه انجام فرايض معمول مانند نماز و روزه محدود نبود، او فراتر از اين‌ها هم مي‌رفت. اين علاقه وي را واداشت كه با سن اندكش در سال 1976 به نجف برود و تحصيلات حوزوي خود را در آنجا آغاز كند.
    در سال 1978 به لبنان بازگشت و در مدرسه الامام المنتظر(عج)، كه شهيد سيد عباس موسوي آن را تأسيس كرده بود، تحصيلات حوزوي خود را پي گرفت و در همان حال، به فعاليت‌هاي سياسي در جنبش امل مشغول و مسئول سياسي جنبش امل در منطقه بقاع شد.

تأسيس حزب‌الله

پس از آن كه امام موسي صدر در ليبي به صورت مرموزي ربوده شد، اختلافات بسياري در سطح رهبري جنبش امل به وجود آمد كه در اثر آن و خروج عده‌اي از رهبران از اين جنبش، حزب‌الله لبنان تأسيس شد. سيد حسن در حزب‌الله نيز مسئوليت‌هاي مختلفي را عهده‌دار شد؛ از جمله عضويت در شوراي رهبري حزب‌الله، اما از فضاي درس و بحث فاصله نگرفت و به تحصيلات علمي خود ادامه داد تا جايي كه در سال 1989 براي تكميل تحصيلات خود به قم مسافرت كرد، اما حملات گسترده اسراييل به لبنان و مبارزات حزب‌الله به او اجازه نداد، بيش از يك سال در قم بماند و بار ديگر به لبنان بازگشت، تا در كنار برادرانش به مبارزه با رژيم صهيونيستي بپردازد.

شهادت سيد عباس موسوي

در سال 1992 و پس از شهادت سيد عباس موسوي، دبيركل وقت حزب‌الله لبنان، با اجماع شوراي رهبري حزب‌الله سيد حسن نصرالله، دبيركل جديد اين جنبش شناخته شد. شهادت سيد عباس موسوي به همراه خانواده‌اش، تأثير بسزايي در روحيه مردم لبنان و به وي‍ژه رزمندگان حزب‌الله گذاشت و پس از آن بود كه مبارزات و حملات حزب‌الله شكل جديدي به خود گرفت و حمايت عمومي در ميان مردم لبنان از حزب‌الله رو به فزوني نهاد. در اين ميان، اسراييل نيز در سال‌هاي 1993 و 1996 عمليات‌هاي خوشه‌هاي خشم و تسويه حساب را به اجرا گذاشت كه با مقاومت سرسختانه حزب‌الله، كه از كم‌ترين امكانات نظامي برخوردار بود، روبه‌رو شد.

شهادت فرزند ارشد

سپتامبر 1997 دو تن از رزمندگان حزب‌الله در حمله به يكي از مواضع ارتش اسرائيل در منطقه جبل‌الرفيع در جنوب لبنان به شهادت رسيده و پيكر آنان به دست نيروهاي اسرائيلي افتاد. تلويزيون اسرائيل بدون اطلاع از هويت اين دو نفر، تصوير خون‌آلود آنان را به نمايش گذاشت، به سرعت مشخص شد كه يكي از اين دو تن، سيد هادي، فرزند سيد حسن نصر‌الله، دبير كل حزب‌الله است. انتشار اين خبر همانند بمبي در جامعه لبنان صدا كرد و تحول بسيار مهمي در پي داشت. در تاريخ لبنان، چه در زمان جنگ داخلي و چه در مقابله با تجاوز نظامي اسرائيل، هيچ‌گاه ديده نشد كه فرزند يكي از رهبران گروهاي سياسي و يا شبه نظاميان در راه مبارزه كشته شده باشد.
    اين واقعه، موجي از احساسات جوشان همدردي، احترام و شيفتگي را نسبت به دبير كل حزب‌الله در ميان همه طوايف مذهبي لبنان در پي داشت، به گونه‌اي كه همه آحاد ملت لبنان از هر دين و مذهبي، تحت تأثير شديد اين واقعه قرار گرفتند. رهبران سياسي لبنان نيز يكي پس از ديگري به ديدار سيد حسن نصر‌الله رفته و ضمن گفتن تبريك و تسليت به مناسبت شهادت سيد هادي نسبت به شخصيت مبارز و صادق دبير كل حزب‌الله، مراتب قدرداني و احترام خود را ابراز داشتند. اين ابراز همدردي و احترام منحصر به لبنان نبود و افرادي چون امير عبد‌الله، وليعهد عربستان نيز براي نخستين بار در تاريخ حزب‌الله، با ارسال پيام تسليت براي دبير كل حزب‌الله، حمايت خود را از مقاومت اسلامي اعلام نمود.

سال2000 طعم شيرين پيروزي

در سال 2000 و در زماني كه مذاكرات عرفات و مسئولان آمريكايي و اسراييلي براي حل كشمكش خاورميانه، راه به جايي نبرده بود، ارتش اسراييل در حركتي يك‌جانبه و بدون گرفتن كمترين امتيازي از حزب‌الله، از اراضي اشغالي جنوب لبنان عقب نشيني كرد و به جز مناطق محدود مزارع شبعا، نيروهاي خود را از همه مناطق تحت اشغال عقب كشيد. اين شكست مفتضحانه، علاوه بر استحكام بخشيدن به مواضع حزب‌الله، مبتني بر مقاومت، باعث شد تا سيد حسن نصرالله به موفقيتي بي‌سابقه در ميان اعراب دست يابد، تا اين كه به عنوان مهم‌ترين شخصيت جهان عرب شناخته شود.
    از سوي ديگر، حزب‌الله لبنان با تكيه بر اين موفقيت، توانست حضور خود را در عرصه سياسي لبنان تقويت كند تا جايي كه علاوه بر حضور پرتعداد در پارلمان لبنان، سكان تعدادي از وزارتخانه‌ها را نيز به دست گيرد.

انتفاضه، درسي از حزب‌الله

پيروزي‌هاي پي در پي حزب‌الله در عرصه‌هاي مختلف سياسي و نظامي در ميان فلسطينيان نيز تأثير خود را بر جاي گذاشت. مردم آواره فلسطين به ويژه جوانان، كه سال‌ها دل به روند مذاكرات صلح خاورميانه بسته بودند، دريافتند كه مشكل فلسطينيان، با مذاكره و رژيم اشغالگر، حل نمي شود و با اين پيش‌زمينه، انتفاضه دوم مسجدالاقصي شكل گرفت؛ انتفاضه‌اي كه به حماس قدرتي ديگر بخشيد و با پيروزي حماس در انتخابات فلسطين وارد مرحله‌اي جديد شد؛ مرحله‌اي كه ديگر با جنگ شش روزه اعراب و اسراييل پايان نمي‌يابد، چه آن كه نصرالله در پيام خود چنين گفت:
    از حالا به بعد، شما جنگي تمام‌عيار خواستيد، پس اين هم جنگ تمام عيار شما. اين را خواستيد. حكومت شما خواست قواعد بازي تغيير كند، پس قواعد بازي تغيير مي‌كند. شما نمي‌دانيد امروز با چه كسي مي‌جنگيد. شما با فرزندان محمد (ص)، علي، حسن و حسين (ع) و با اهل بيت رسول خدا (ص) و اصحاب او وارد جنگ شده‌ايد. شما با قومي مي‌جنگيد كه ايماني فراتر و برتر از همه انسان‌هاي اين كره خاكي دارد. شما خواستار جنگي تمام‌عيار با قومي شديد كه به تاريخ، و فرهنگ خود افتخار مي‌كند و قدرت مادي، امكانات، مهارت، خرد، آرامش، رويا، عزم، ثبات و شجاعت دارد و به اميد و ياري خدا روزهاي آينده را ميان ما و شما خواهيم ديد.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  1.jpg
مشاهده: 2733
حجم:  20.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  2.jpg
مشاهده: 924
حجم:  45.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  3.jpg
مشاهده: 322
حجم:  10.9 کیلو بایت  
    ویرایش توسط seyed133 : ۱۳۹۰/۱۱/۰۹ در ساعت ۰۶:۱۴
    حدیث قدسی
    عبدی اطعنی اجعلک مثلی
    بنده من تو مرا عبادت کن من تو را مثل خودم قرار می دهم.
    عبد وافعی شدی قدرت خدایی پیدا می کنی

آي دي من در ياهو مسنجر unas120@yahoo.com

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    348
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    8 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    9

واين هم سخنراني تصويري دبير كل حزب الله با عنوان ( لبيك يا حسين )

فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    حدیث قدسی
    عبدی اطعنی اجعلک مثلی

5. تشکرها 3

نوشته
    348
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    8 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    9

متن كامل سخنان سيد حسن نصر‌الله موقع تبادل اسرا

سيد حسن نصر‌الله در سخناني تلويزيوني كه از شبكه تلويزيوني المنار پخش شد، با ستايش مبارزان جان بر كف حزب‌الله و شرح چگونگي ادامه نبرد و پيروزي‌هاي به دست آمده براي مردم لبنان و دادن وعده پيروزي به آنان، از حماقت رهبران صهيونيست‌ها سخن راند و در پايان خطاب به حاكمان عرب به ويژه مسوولان عربستان سعودي كه با وصف ماجراجو بودن مبارزان حزب‌الله از ياري آنان شانه خالي كرده‌اند، گفت: «شما از ما در سال 1982 به افرادي ديوانه ياد كرديد اما ما ثابت كرديم عاقليم و نشان داديم چه كسي ديوانه است. آري ما ماجراجو هستيم اما اين ماجراجويي همچنانكه در سال 2000 ديديد براي ملت لبنان پيروزي، عزت، شرافت و سربلندي داشت.»

متن كامل سخنان سيد حسن نصر‌الله بدين شرح است:

«در آغاز و در اولين سخنانم به شما پس از اجراي عمليات "وعده صادقانه" و حوادث پس از آن، دوست دارم مراتب تبريك و تسليت خود را به خانواده‌هاي شهيدان كه عزيزترين دوستان و اعضاي خانواده خود را در اين روزهاي سخت و دشوار از دست داده‌اند عرض كنم و بگويم آنچه تقديم كردند در شرافتمندانه‌ترين رويارويي و كارزار عصر جديد و تاريخ بوده است. مي‌خواهم به زخمي‌هاي حوادث و حملات اخير درود بفرستم و از خداوند عاجزانه بخواهم به آنان منت گذارد و شفا و عافيت عطايشان كند. همچنين به مردم پايدار لبنان در همه شهرها و روستاها كه محكم و استوار بر خاك و ايمان خويش ايستاده‌اند و نيز به برادران مجاهد، مبارز، صبور و پايدار در همه خطوط كه هميشه براي فداكاري در راه آنچه بدان ايمان دارند و كساني كه همواره جان بر كف با سرهايي بلند ايستاده‌اند، درود مي‌فرستم.

در اولين سخنان خود در اين روزها و پس از عمليات "وعده‌ صادق" دوست دارم تنها چند كلمه سخن بگويم. سخني با مردم لبنان، سخني با مقاومان و مبارزان، سخني با صهيونيست‌ها و سخني با حاكمان عرب. اما براي جامعه جهاني سخني ندارم زيرا من نيز مانند امت خويش حتي يك روز هم به چيزي به نام جامعه جهاني ايمان نداشتم.

اول به ملت لبنان مي‌گويم اي ملت عزيز كه همواره مقاومت را در آغوش خويش پذيرا بود و مقاومت با او پيروز شد و او 25 مي سال 2000 با مقاومت پيروز گرديد. اي ملتي كه بدون همراهي ديگر نيروها و با وجود شانه خالي كردن بسياري از عرب‌ها و برادران مسلمان و سكوت همه جهان، اولين پيروزي تاريخي عربي را در مبارزه با دشمن صهيونيست به دست آورد. اي ملت لبنان كه معجزه پيروزي‌اش جهان را مات و مبهوت و صهيونيست‌ها را خوار و ذليل كرد؛ صهيونيست‌هايي كه به اين ملت نگاهي خاص و متمايز دارند زيرا اين ملت در تاريخ مبارزه با آنان به موفقيتي خاص و متمايز دست يافته است. ملت لبنان، كارزار امروز ديگر كارزار اسرا و تبادل آنان نيست. شايد گفته شود دشمن صهيونيست به هر عمليات اسيرگيري كه ممكن است در هر نقطه‌‌اي از جهان يا از سوي هر ارتشي يا هر دولت داراي مرزها و ضوابط و قوانين صورت گيرد، واكنش نشان مي‌دهد، اما آنچه امروز جريان دارد واكنش به عمليات اسير‌گيري نيست بلكه تسويه حساب با ملت لبنان، مقاومت، دولت، ارتش، نيروهاي سياسي، مناطق مختلف لبنان، روستاهاي اين كشور و خانواده‌هايي است كه به اين رژيم متجاوز ناآشنا با شكست، شكستي تاريخي وارد كردند. بنابراين آنچه امروز جريان دارد جنگي است فراگير كه صهيونيست‌ها براي تسويه حساب كامل با لبنان، ملت، دولت، ارتش و مقاومت آن و انتقام از موفقيت 25 مي سال 2000 آن به راه انداخته‌اند.

ملت عزيز، پايدار، مبارز و شريف و ملتي كه مي‌دانم اغلب آن در خرد، دل، اراده، فرهنگ، انديشه، دوست داشتن، عشق و فداكاري ملت ارجمند، عزت، شرافت و مناعت طبع است و ملتي نيست كه به مزدوري، تسليم، خواري، سستي و فرومايگي و زانو زدن تن بدهد.

با شما مي‌گويم ما _ البته نه فقط حزب‌الله و نه فقط مقاومت و مقاومت لبنان بلكه _ دولت، ملت، ارتش، مقاومت و نيروهاي سياسي و همه لبنان در اين رويارويي دو راه بيشتر نداريم. يا اينكه همگي امروز با فشار، تاييد و حمايت آمريكا و بين المللي و متاسفانه عربي در برابر شروطي كه رژيم صهيونيستي مي‌خواهد به ما ديكته كند تسليم شويم و با اين كار به شروطي كه به معناي وارد كردن لبنان در دوره و عصر سيطره اسرائيل است تن دهيم كه با همه صراحت بايد بگويم كه موضوع همين است، يا نه اينكه راه ديگر را برگزينيم و ايستادگي كنيم و صبر داشته باشيم و صبر، و رويارويي كنيم و من با توكل و اعتماد به خداوند سبحان و با اعتماد به مبارزان و به شما و با شناختي كه از اين ملت و اين دشمن دارم، همچنانكه بارها وعده داده‌ام باز هم به شما وعده پيروزي مي‌دهم.

در سال 1996 كه اسرائيل عمليات "خوشه‌هاي خشم" را اجرا مي‌كرد يا در سال 1993 به عمليات "تسويه حساب‌ها" دست مي‌زد، در آغاز اسرائيل داراي دستي قوي‌تر بود و ما در شرايطي سخت‌تر بوديم اما امروز اوضاع متفاوت است. به من كاملا اعتماد كنيد كه اوضاع تفاوت دارد. نياز امروز اين است كه صبر و پايداري داشته باشيم و با اتحاد به مقابله با دشمن بپردازيم و من مي‌دانم و حاضرم بر اين گفته حساب باز كنم كه غالب ملت ما استوار، مبارز و فداكار است و نيازي به تحريك ندارد و آنچه من مي‌گويم از باب تكميل انديشه، تثبيت انتخاب و تاكيد اين معنا است.

اما سخن من با مقاومان و مبارزان؛ با برادران، دوستان و عزيزان و كساني كه امروز هر لبناني، فلسطيني، عرب، مسلمان و هر انسان آزاده، شريف، مظلوم، مستضعف و شكنجه‌شده و نيز عاشقان پايداري و شجاعت و دوستداران شهامت، ارزش‌ها و شرافت در اين جهان روي آنها حساب كرده‌اند و همه اين‌ها در وجود اين مقاومان و مبارزان به خاطر حضورشان در ميدان‌هاي مبارزه و رويارويي شجاعانه و قهرمانانه با دشمن صهيونيست نمود يافته است. به آنان مي‌گويم شما امروز پس از خداوند سبحان تكيه‌‌گاه ما و امت هستيد. شما نام شرافت ما هستيد و ما اگر ارجمندي و بزرگواري داريم به خاطر وجود شما است. اين شرافت و كرامت با وجود شما باقي مي‌ماند.

در پيروزي سال 2000 پس از خداوند سبحان و تعالي شما اصل و اساس بوديد. امروز شما پيش از ديگران مسوول حفظ تحقق پيروزي، آزادسازي، پايداري و كرامت هستيد و از شما انتظار مي‌رود. همچنانكه واقعا اين طوريد و همچنانكه تاكنون و در اين روزها ثابت كرديد كاملا روي شما حساب مي‌شود و تكيه‌گاه و مايه اطمينانيد و هر كه پس از خدا بر شما تكيه كند همتش بلند، سرانجامش نكو، پيروزي‌اش ارجمند و نزديك و فتحش آشكار است.

اما روي سخن من با صهيونيست‌ها و ملت رژيم صهيونيستي در اين لحظه اين است كه مي‌گويم اي ملت صهيونيست به زودي براي شما روشن خواهد شد كه دولت جديد و رهبري جديد شما چقدر احمق و كودن است و تدبير امور نمي‌داند و در اين زمينه تجربه‌اي ندارد. شما اي صهيونيست‌ها در نظرسنجي‌ها مي‌گوييد مرا بيش از مسوولان خود باور داريد و تصديق مي‌كنيد. اين بار از شما به خوبي مي‌خواهم به من گوش كنيد و باورم داريد. امروز ما با همه تجاوزاتي كه شب‌هنگام بر نواحي جنوبي [بيروت] شد و با وجود حجم بالاي تجاوزاتي كه به همه روستاها، محله‌ها، خيابان‌ها و خانه‌هاي لبنان در نواحي جنوبي و شهر بيروت و هر خانه‌اي در جنوب لبنان يا دشت بقاع، شمال، جبل لبنان يا هر گوشه‌اي از اين سرزمين شد، صبر پيشه كرديم.

اين معادله پايان يافت. امروز نخواهم گفت اگر بيروت را بزنيد حيفا را مي‌زنيم. نخواهم گفت اگر به نواحي بيروت حمله كنيد به حيفا حمله مي‌كنيم. شما خواستيد اين معادله به هم بريزد. شما جنگي تمام‌عيار خواستيد ما هم وارد جنگي تمام‌عيار مي‌شويم و آماده آن هستيم؛ جنگي در هر زمينه، به سوي حيفا. سخن مرا باور كنيد كه اين جنگ فراتر از حيفا و پس از آن خواهد بود. ما تنها بهاي اين جنگ را نمي‌پردازيم، تنها خانه‌هاي ما ويران نمي‌شود، تنها كودكان ما كشته نمي‌شوند و تنها ملت ما آوارگي را تجربه نمي‌كنند. زمان تنهايي ما ديگر پايان يافته است. آن، سال‌هاي پيش از 1982 و پيش از 2000 بود كه اينك پايان يافته است. من به شما وعده مي‌دهم آن زمان سپري شده و شما بايد مسووليت اقدامات حكومت خود و آنچه به بار آورده تحمل كنيد. از حالا به بعد شما جنگي تمام‌عيار خواستيد پس اين هم جنگ تمام عيار.

شما اين را خواستيد. حكومت شما خواست قواعد بازي تغيير كند پس بنابراين، قواعد بازي تغيير مي‌كند. شما نمي‌دانيد امروز با چه كسي مي‌جنگيد. شما با فرزندان محمد (ص)، علي، حسن و حسين (ع) و با اهل بيت رسول خدا و اصحاب او وارد جنگ شده‌ايد. شما با قومي مي‌جنگيد كه ايماني فراتر و برتر از همه انسان‌هاي اين كره خاكي دارد. شما خواستار جنگي تمام‌عيار با قومي شديد كه به تاريخ، فرهنگ و فرهنگ خود افتخار مي‌كند و قدرت مادي، امكانات، مهارت، خرد، آرامش، رويا، عزم، ثبات و شجاعت دارد و به اميد و ياري خدا روزهاي آينده را ميان ما و شما خواهيم ديد.

اما اي حاكمان عرب، نمي‌خواهم از شما درباره تاريختان سوال كنم. فقط سخني كوتاه دارم. ما ماجراجو هستيم. آري ما در حزب‌الله ماجراجو هستيم. اما اين ماجراجويي ما از سال 1982 بوده است و با آن براي كشورمان جز پيروزي، آزادي، آزادسازي، شرافت، كرامت و سري بلند چيزي نداشتيم. اين تاريخ ما است. اين ماجراجويي ما است. در سال 1982 شما و همه جهان به ما گفتيد ما ديوانه‌ايم اما ثابت كرديم ما عاقليم و نشان داديم چه كساني ديوانه‌اند. البته اين مساله ديگري است و نمي‌خواهم با كسي نزاع كنم. به شما مي‌گويم بر عقل و خرد خود تكيه كنيد ما نيز بر ماجراجويي خود حساب خواهيم كرد و خداوند يار و ياريگر ما است. ما يك روز هم به شما تكيه نكرديم و تكيه‌گاهمان هميشه پروردگار، ملت و دل و بازو و فرزندان خويش بوده است.

ما امروز نيز همين تكيه‌گاه‌ها را داريم و به ياري خدا پيروزي محقق است. همه آن وعده‌هاي غافلگيركننده من به شما از اينك مشهود خواهد بود. اينك در سطح آب در برابر بيروت كشتي جنگي اسرائيل را كه به تاسيسات زيرساختي ما، خانه‌هاي مردم و غيرنظاميان تجاوز مي‌كرد، ببينيد و دريابيد كه چگونه به همراه ده‌ها سرباز صهيونيست مي‌سوزد و غرق خواهد شد. اين آْغاز كار است و تا پايان سخن و وعده بسيار است.

والسلام عليكم و رحمة‌الله»

ویرایش توسط unas120 : ۱۳۸۷/۰۵/۲۲ در ساعت ۱۵:۱۷
    حدیث قدسی
    عبدی اطعنی اجعلک مثلی

7. تشکرها 2

نوشته
    982
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام و درود بر سید حسن نصرالله رهبر شیعیان لبنان !
    007

نوشته
    2,483
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    51

مجاهدت کم نظیر و استقامت ستودنی رزمندگان مقاومت حزب الله لبنان در مقابل ارتش تا بن دندان مسلح اسرائیل، امری است که یقیناً بعنوان فرازی افتخار آمیز در تاریخ به ثبت خواهد رسید. استقامت مردانی که نه به مثابه ارتشی بزرگ و تنها با اتکا به ایمان آهنین جوانان شیعه لبنانی در مقابل چهارمین ارتش بزرگ دنیا ایستاده و آنها را به ذلت و سر افکندکی کشانده اندً مصداق بارز آیه مبارکه و وعده الهی است که: کم من قلیله غلبت فئه کثیره باذن الله

توجه شما را به یک خاطره و گوشه هائی از زندگی پر افتخار رهبر جنبش حزب الله، که بی ارتباط با موضوع تاپیک نیست جلب می نمایم:

هنگامی که اولین جلسه کنفرانس حمایت از انتفاضه، در اردیبهشت ماه 1380 با بیانات مهم مقام معظم رهبری در تهران افتتاح شد و زمانی که معظم له در حال عبور از سالن کنفرانس بودند، حجه الاسلام سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان از جا برخاست و خود را به رهبر انقلاب رساند و دست ایشان را بوسید.

بدنبال او دکتر رمضان عبدالله دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین نیز چنین کرد و سپس خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس و افراد دیگری از حضار به آنها پیوستند، و هر یک به نحوی به رهبر انقلاب ابراز ارادت کرده و از ایشان قدردانی نمودند، سیدحسن نصرالله پس از این واقعه و در مقابل این پرسش که:چه چیز باعث شد در آن اجلاس رسمی در برابر رهبر انقلاب خم شوید ودست ایشان را ببوسید، گفت: من این کار را عمداً و البته با کمال اخلاص انجام دادم.

علت این بود که امسال (1427 ه.ق) رسانه های جهانی مرا (مرد سال) نامیده و در کشورهای عربی نیز عنوان ( موفق ترین رهبر جهان عرب) را به من اختصاص داده اند. من از این القاب و عناوین خشنوند نشدم، ولی در این جلسه مهم که سران نهضت های اسلامی و شخصیتهای سیاسی کشورهای اسلامی حضور داشتند و صحنه ها مستقیماً توسط تلویزیون در جهان پخش می شد، این کار را انجام دادم تا به همه کسانی که مرا می شناسند بگویم: من سرباز رهبر انقلاب هستم...

10. تشکرها 2

نوشته
    641
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    84
    آپلود
    9
    گالری
    66

شاد سيّد حسن نصر الله (حفظه الله)

بسم الله الر حمن الر حيم
    سلام عليكم و رحمة الله و انواره
    سيّد حسن نصر الله (حفظه الله)
    امام موسي صدر نخستين جرقه مبارزه
    سيد حسن نصرالله متولد 31 اگوست 1960 روستاي «البزوريه» در جنوب لبنان است. پدرش «عبدالکريم»، سبزي و ميوه‌فروشي مي‌کرد و حسن براي کمک به پدر به دکان وي رفت‌ و آمد داشت. در دکان و بر سينه ديوار آن، عکس امام موسي‌صدر آويزان بود؛ عکسي که نخستين جرقه‌هاي محبت موسي صدر و جنبش امل را که آن زمان به جنبش محرومان معروف بود، در دل سيد حسن روشن کرد. با اين که با هيچ‌يک از علماي ديني آن‌وقت در ارتباط نبود و خانواده‌اش هم، يک خانواده ديني شاخص نبود، ولي سيدحسن نوجوان، علاقه‌مند به دين بود و اين علاقه در حيطه انجام فرايض معمول مانند نماز و روزه محدود نبود، او فراتر از اين‌ها هم مي‌رفت. اين علاقه وي را واداشت که با سن اندکش در سال 1976 به نجف برود و تحصيلات حوزوي خود را در آنجا آغاز کند.
    در سال 1978 به لبنان بازگشت و در مدرسه الامام المنتظر(عج)، که شهيد سيد عباس موسوي آن را تأسيس کرده بود، تحصيلات حوزوي خود را پي گرفت و در همان حال، به فعاليت‌هاي سياسي در جنبش امل مشغول و مسئول سياسي جنبش امل در منطقه بقاع شد.
    تأسيس حزب‌الله
    پس از آن که امام موسي صدر در ليبي به صورت مرموزي ربوده شد، اختلافات بسياري در سطح رهبري جنبش امل به وجود آمد که در اثر آن و خروج عده‌اي از رهبران از اين جنبش، حزب‌الله لبنان تأسيس شد. سيد حسن در حزب‌الله نيز مسئوليت‌هاي مختلفي را عهده‌دار شد؛ از جمله عضويت در شوراي رهبري حزب‌الله، اما از فضاي درس و بحث فاصله نگرفت و به تحصيلات علمي خود ادامه داد تا جايي که در سال 1989 براي تکميل تحصيلات خود به قم مسافرت کرد، اما حملات گسترده اسراييل به لبنان و مبارزات حزب‌الله به او اجازه نداد، بيش از يک سال در قم بماند و بار ديگر به لبنان بازگشت، تا در کنار برادرانش به مبارزه با رژيم صهيونيستي بپردازد.
    شهادت سيد عباس موسوي
    در سال 1992 و پس از شهادت سيد عباس موسوي، دبيرکل وقت حزب‌الله لبنان، با اجماع شوراي رهبري حزب‌الله سيد حسن نصرالله، دبيرکل جديد اين جنبش شناخته شد. شهادت سيد عباس موسوي به همراه خانواده‌اش، تأثير بسزايي در روحيه مردم لبنان و به وي‍ژه رزمندگان حزب‌الله گذاشت و پس از آن بود که مبارزات و حملات حزب‌الله شکل جديدي به خود گرفت و حمايت عمومي در ميان مردم لبنان از حزب‌الله رو به فزوني نهاد. در اين ميان، اسراييل نيز در سال‌هاي 1993 و 1996 عمليات‌هاي خوشه‌هاي خشم و تسويه حساب را به اجرا گذاشت که با مقاومت سرسختانه حزب‌الله، که از کم‌ترين امکانات نظامي برخوردار بود، روبه‌رو شد.
    شهادت فرزند ارشد
    سپتامبر 1997 دو تن از رزمندگان حزب‌الله در حمله به يکي از مواضع ارتش اسرائيل در منطقه جبل‌الرفيع در جنوب لبنان به شهادت رسيده و پيکر آنان به دست نيروهاي اسرائيلي افتاد. تلويزيون اسرائيل بدون اطلاع از هويت اين دو نفر، تصوير خون‌آلود آنان را به نمايش گذاشت، به سرعت مشخص شد که يکي از اين دو تن، سيد هادي، فرزند سيد حسن نصر‌الله، دبير کل حزب‌الله است. انتشار اين خبر همانند بمبي در جامعه لبنان صدا کرد و تحول بسيار مهمي در پي داشت. در تاريخ لبنان، چه در زمان جنگ داخلي و چه در مقابله با تجاوز نظامي اسرائيل، هيچ‌گاه ديده نشد که فرزند يکي از رهبران گروهاي سياسي و يا شبه نظاميان در راه مبارزه کشته شده باشد.
    اين واقعه، موجي از احساسات جوشان همدردي، احترام و شيفتگي را نسبت به دبير کل حزب‌الله در ميان همه طوايف مذهبي لبنان در پي داشت، به گونه‌اي که همه آحاد ملت لبنان از هر دين و مذهبي، تحت تأثير شديد اين واقعه قرار گرفتند. رهبران سياسي لبنان نيز يکي پس از ديگري به ديدار سيد حسن نصر‌الله رفته و ضمن گفتن تبريک و تسليت به مناسبت شهادت سيد هادي نسبت به شخصيت مبارز و صادق دبير کل حزب‌الله، مراتب قدرداني و احترام خود را ابراز داشتند. اين ابراز همدردي و احترام منحصر به لبنان نبود و افرادي چون امير عبد‌الله، وليعهد عربستان نيز براي نخستين بار در تاريخ حزب‌الله، با ارسال پيام تسليت براي دبير کل حزب‌الله، حمايت خود را از مقاومت اسلامي اعلام نمود.
    سال2000 طعم شيرين پيروزي
    در سال 2000 و در زماني که مذاکرات عرفات و مسئولان آمريکايي و اسراييلي براي حل کشمکش خاورميانه، راه به جايي نبرده بود، ارتش اسراييل در حرکتي يک‌جانبه و بدون گرفتن کمترين امتيازي از حزب‌الله، از اراضي اشغالي جنوب لبنان عقب نشيني کرد و به جز مناطق محدود مزارع شبعا، نيروهاي خود را از همه مناطق تحت اشغال عقب کشيد. اين شکست مفتضحانه، علاوه بر استحکام بخشيدن به مواضع حزب‌الله، مبتني بر مقاومت، باعث شد تا سيد حسن نصرالله به موفقيتي بي‌سابقه در ميان اعراب دست يابد، تا اين که به عنوان مهم‌ترين شخصيت جهان عرب شناخته شود.
    از سوي ديگر، حزب‌الله لبنان با تکيه بر اين موفقيت، توانست حضور خود را در عرصه سياسي لبنان تقويت کند تا جايي که علاوه بر حضور پرتعداد در پارلمان لبنان، سکان تعدادي از وزارتخانه‌ها را نيز به دست گيرد.
    انتفاضه، درسي از حزب‌الله
    پيروزي‌هاي پي در پي حزب‌الله در عرصه‌هاي مختلف سياسي و نظامي در ميان فلسطينيان نيز تأثير خود را بر جاي گذاشت. مردم آواره فلسطين به ويژه جوانان، که سال‌ها دل به روند مذاکرات صلح خاورميانه بسته بودند، دريافتند که مشکل فلسطينيان، با مذاکره و رژيم اشغالگر، حل نمي شود و با اين پيش‌زمينه، انتفاضه دوم مسجدالاقصي شکل گرفت؛ انتفاضه‌اي که به حماس قدرتي ديگر بخشيد و با پيروزي حماس در انتخابات فلسطين وارد مرحله‌اي جديد شد؛ مرحله‌اي که ديگر با جنگ شش روزه اعراب و اسراييل پايان نمي‌يابد، چه آن که نصرالله در پيام خود چنين گفت:
    از حالا به بعد، شما جنگي تمام‌عيار خواستيد، پس اين هم جنگ تمام عيار شما. اين را خواستيد. حکومت شما خواست قواعد بازي تغيير کند، پس قواعد بازي تغيير مي‌کند. شما نمي‌دانيد امروز با چه کسي مي‌جنگيد. شما با فرزندان محمد (ص)، علي، حسن و حسين (ع) و با اهل بيت رسول خدا (ص) و اصحاب او وارد جنگ شده‌ايد. شما با قومي مي‌جنگيد که ايماني فراتر و برتر از همه انسان‌هاي اين کره خاکي دارد. شما خواستار جنگي تمام‌عيار با قومي شديد که به تاريخ، و فرهنگ خود افتخار مي‌کند و قدرت مادي، امکانات، مهارت، خرد، آرامش، رويا، عزم، ثبات و شجاعت دارد و به اميد و ياري خدا روزهاي آينده را ميان ما و شما خواهيم ديد.
    نويسنده: محمد‌جواد گلزا(از پايگاه سادات نيوز)
    حرف و حديث از حزب الله و جنگ هاي آنها و فرماندهانشان بسيار دارم كه مجالي ديگر مي طلبد تا بنويسم . مخصوصا در ماجراهاي جالب و عجيب جنگ 33 روزه . فقط از علل نصرت الهي در پيروز ي حزب الله در اين جنگ همين را بگويم كه سيد حسن در مصاحبه اي در پاسخ اينكه چه گفته بوديد و چه كرديد كه پيروز شديد گفته بود كه من چه كاره ام؟ ما فقط از امر آقايمان ، آقاي خامنه اي اطاعت كرديم . اوايل جنگ بود كه در حين مشورت با ايشان ، ايشان فرمودند كه به نيروهايتان بگوييد كه بر خواندن دعاي جوشن صغير مداومت نمايند.
    ما هم گفتيم و عمل نموديم و نتيجه گرفتيم.(نقل به مضمون)
    الحمد لله الذي جعلنا من المتمسكين بولاية اميرالمومنين
    زياده عرضي نيست.
    التماس دعا
    طارق

اي حيوان ناطق بدان:
    برباد فنا تا ندهي گرد خودي را
    هرگز نتوان ديد جمال احدي را
    و بدان فرودگاه شيطان خودبيني و تكبر است براي همين است كه شيطان به عزّت خدا قسم خورد همه را اغوا كند جز مخلَصين را و ويژگي انسان با اخلاص آن است كه آنقدر محو جمال و جلال خداست كه نه در فكر و نه در عمل هيچ توجهي به خويش ندارد.
    رابطه ي عكس ميان توجّه به خدا و تكبر بسيار مهم است در مسير سعادت انسان.

[SIGPIC][/SIGPIC]

12. تشکرها 2

نوشته
    193
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

سلام دوست عزيز.
    مطلب خوب و عالي بود.
    راستش من ايشون رو خلي دوست دارم و چون عموي من توي روايت فتح كار ميكنه جند بار كه آخرين بارش 10 روز پيش بود رفته ديدنش . ازش پوستر دارم همه جا زدم . مرداي خدا هميشه توي دلا ميمونن. توي قلبا جا دارن و از بين نميرن. نمونهش آقاي خامنه اي و سيد حسن عزيز.
    كليپ هاي زياد و آهنگ هاي زيادي درباره ايشون دارم كه در آينده ميذارم و اينكه يه فايل صوتي كه حتما بعدا ميذارم اينه كه دعاي آل ياسين رو خودش خونده.
    بنده تا مدتي ديگر وبسايتي در مورد ايشون و حزب الله ميزنم و خبرش رو به همه عزيزان ميدم.

اميدوارم خدا ايشون رو يعني سيد حسن عزيز رو حفظ كنه.

شهوت فرماندهان روم و ري
    ميبرد سرهاي ما را روي ني
    بشنو از ني چون حكايت ميكند
    شيعه را در خون روايت ميكند

شیعه یعنی هفت‌خطی درجنون
    شيعه طوفان می‌کند در کاف و نون

این سخن کوتاه کردم والسلام
    شیعه یعنی تیغ بیرون از نیام

14. تشکرها 2

نوشته
    33
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    گلی گم کرده ام در باغ هستی/خودت رو لوس نکن اون گل تو نیستی

16. تشکر

نوشته
    49
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بمب اتم نمایش پست
    پيروزي حزب الله لبنان در سايه ي عنايات حضرت بقيه الله الاعظم وبعد از يازده سپتامبر دروغين ومكر دشمنان اسلام چراغ سبزي بود از ناحيه ي خداوند كه سقوط اسراييل به دست مومنان مسلمان حتمي وقريب الوقوع است هر چند مزدوران آمريكا وبعضي سران كشور هاي عربي در ركاب شيطان باشند و دنبال دجال يازده سپتامبري . اندكي صبر سحر نزديك است . ومكروا ومكروالله والله خير الماكرين

18. تشکرها 2

نوشته
    540
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علیکم

مطلب خوبی بود
    ویرایش توسط مرتضی کمیل : ۱۳۸۷/۰۷/۲۰ در ساعت ۱۹:۴۷
    تزول الجبال و لا تزل عض على ناجذك اعرالله جمجمتك تد فى الارض قدمك و اعلم ان النصر من عندالله

اگر كوه ها از جا كنده شوند تو استوار باش دندان ها را بر هم بفشار كاسه سرت را به خدا عاريت ده پاى بر زمين ميخكوب كن و بدان كه پيروزى از سوى خداست.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری