صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راه هاي رسيدن به خدااااااااااااااااااا

نوشته
    2,087
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

راه هاي رسيدن به خدااااااااااااااااااا

مي گويند براي سخن گفتن با تو بايد حتما وضو گرفت سجاده پهن كرد بايد حتما عربي دعا خواند مي گويند اگر مي خواهي با خدا سخن بگويي نماز بخوان آخر اين نماز چيست ؟مگر نه اينكه تمام موجودات تسبيح گوي تو اند مگر نه اينكه همه به زبان خود تورا ميخوانند مگر نه اينكه تو بر احوال همه ما آگاهي پس چيست كه خود را درگير كنم تا از تو دور شوم من تورا هر لحظه در هر مكان درهر زماني در هر ثانيه از عمرم مي خواهم مي خواهم صدايت كنم با زبان خودم مي خواهم شكرت گويم به زبان خودم راه رسيدن به تو مگر غير از نزديكي به توست پس من به تو مي خواهم نزديك شوم به روش خودم دوستت دارم اي ناديدني توانا

بهترين كارها سه كار است:
    تواضع به هنگام دولت ، عفو هنگام قدرت و بخشش بدون منت
    پيامبر اكرم (ص)
    http://www.hamdardi.com/my_documents....com_8.com.jpg

2.  

نوشته
    2,087
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

شكرت مي گويم هر لحظه و هر دم خدايا دوستت دارم

بهترين كارها سه كار است:
    تواضع به هنگام دولت ، عفو هنگام قدرت و بخشش بدون منت
    پيامبر اكرم (ص)
    http://www.hamdardi.com/my_documents....com_8.com.jpg

نوشته
    1,251
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    10

در روایتی از پیامبر اسلام داریم که:الطرق الي الله بعدد انفاس الخلايق
    در مورد اين حديث گفته شده مراد از انفاس خلايق، جمعيت مردم و تعداد آنهاست و معناي اين عبارت بنابراين احتمال اين است که به تعداد فرد فرد مردم به سوي خداوند راه وجود دارد. يعني راهي که هر فرد با آن به خدا مي رسد ويژه خود او است و با راه رسيدن ديگران به خداوند متفاوت است. دليل اين امر اين است که خداوند هر انساني را با ويژگي هاي ظاهري و باطني و جسماني و روحاني ويژه خود آفريده و راهي که او به سوي خدا مي پيمايد متناسب با اين ويژگي هاي منحصر به فرد اوست. معناي ديگري که براي اين عبارت شده اين است که انفاس برخلاف معناي اول که جمع نفس به معناي فرد و شخص بود، جمع نفس است و معناي آن اين است که به تعداد نفس هاي مردم راه به سوي خداوند وجود دارد. اين حديث با آيات قرآني نه تنها منافاتي ندارد بلکه با آنها هماهنگ و هم جهت است. چون آيات قرآني دلالت دارد که عده اي از مردم خداوند را با آيات و نشانه هاي او در پهنه آفرينش و ديدن عجايب خلقت وضع ربوبي مي شناسند. گروهي با چراغ عقل و استدلال و برهان هاي عقلي و فلسفي راه خود به سوي خداوند را هموار مي سازند و به خداوند مي رسند. گروهي ديگر از راه دل و اشراقات باطني و دروني و با مشاهده جلوه هاي جمال و جلال ربوبي حضور او را در همه عرصه وجود و آفرينش مي يابند. خداوند در آيه پاياني سوره مبارکه فصلت مي فرمايد: «سنريهم آياتنا في الافاق و في انفسهم حتي يتبين لهم انه الحق؛ به زودي آيات خود را در پهنه هستي و در درون جانشان به آنها مي نمايانم تا براي آنها روشن گردد که او حق است».
    از نظر قرآن کريم و روايات پيشوايان دين، بهترين و سودمندترين راه شناخت خداوند، راه شناخت نفس است: «من عرف نفسه عرف ربه؛ هر کس خود را بشناسد، خدايش را شناخته است» و يا «معرفه النفس انفع المعارف؛ شناخت خويشتن، سودمندترين شناخت است» (از علي(ع) در غررالحکم
    ).
    قرآن کريم نيز مي فرمايد: «عليکم انفسکم لا يضرکم من ضل اذا اهتديتم» (مائده، آيه 105
    ).
    ملازم و مراقب نفس خود باشيد؛ اگر چنين کنيد و از راه نفس خود هدايت شويد، گمراهي ديگران به شما ضرري نمي رساند. پس هر کس از راه نفس خود با خداوند ارتباط دارد و از اين راه مي تواند به خداوند برسد و نفس هر کس با ديگري متفاوت و مختلف است پس تعداد راه هاي وصول به خداوند به تعداد نفس هاي انسان ها است.

زخون هر شهيدي لاله اي رست** مبادا روي لاله پا گذاريم

نوشته
    1,251
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    10

درضمن این آیه شریفه قرآن هم به راههای خدا اشاره داره وراه دریافت هدایت را جهاد در راه خدا می داند.
    «والّذین جَاهَدُوا فِینا لَنَهدِینَّهم سُبُلَنا و‌إنَّ اللّهَ لَمَعَ المُحسِنین»؛و آنها كه در راه ما (با خلوص نیت) جهاد می‌كنند قطعاً به راه‌های خود، هدایتشان خواهیم كرد و خداوند با نیكوكاران است».(سوره عنكبوت،ایه69)

زخون هر شهيدي لاله اي رست** مبادا روي لاله پا گذاريم

نوشته
    1,246
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

الف) شناخت خدا و پرستش او:
    گفتنی است كه جوهرة انسانی در عبودیت و بندگی خدا نهفته است و انسان بدون عبادت، امتیازی بر سایر حیوانات ندارد و تنها از امتیازات تكوینی برخوردار است، بدون اینكه حق آنها را ادا كرده باشد. كسی كه از عبادت خدا خودداری كند در حقیقت راه كمال انسانی را بر خویش مسدود كرده است، چرا كه رسیدن به كمال انسانی تنهااز این طریق میسر است. و اگر شیوة زندگی مردان بزرگ را مورد توجه قرار دهیم، خواهیم دید كه از اصول جدا ناشدنی زندگی آنان، بندگی خداست و اینكه مطیع اوامر الهی باشند و دستورات الهی را با نیت خالص انجام دهند و در مقابل دستورات الهی استكبار و خود رأیی نداشته باشند و حلال و حرام خدا را در نظر داشته باشند.[1]
    شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

نوشته
    1,246
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ب) ایمان به پیامبر و اعتراف به رسالت او:
    اگر ایمان به پیامبر و رسالت او در ما وجود داشته باشد و تقویت شود، باعث نجات ما از انحرافات و شبهه‎ها می‎گردد زیرا فرمان پیامبر همان فرمان خداوند است و رمز نجات انسان در اطاعت از فرمایش خداوند و پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد ـ صلّی الله علیه و آله ـ است و احكامی كه توسط پیامبر آورده شده و ابلاغ شده تأمین كننده سعادت انسان در دنیا و آخرت است.[2]

نوشته
    1,246
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ج) ایمان به روز قیامت و علاقه به اهل بیت و امام معصوم ـ علیهم السلام ـ :
    اگر انسان بخواهد به قله‎های معرفت نائل آید و از نظر اعتقادی سالم باشد باید بداند كه قیامت و روز جزائی در كار است و روزی انسانها برای عرضة اعمال خود در دادگاه عدل الهی حاضر می‎شوند و هر كس در آن روز به مجازات عمل خود نائل می‌شود. و باید ایمان و اعتقاد به امامان معصوم و عترت پیامبر ـ علیهم السّلام ـ داشته باشد و آنان را دوست بدارد و به فرمایشات نورانی آنان گوش داده و عمل نماید زیرا كه به فرموده پیامبر گرامی اسلام تنها راه نجات عمل به قرآن و فرمایش اهل بیت پیامبر ـ علیهم السلام ـ است. و لذا پیامبر گرامی اسلام در ضمن حدیث شریف بیان فرموده كه: «اِنی تارك فیكم الثقلین كِتابَ الله و عترتی لإن تمسكتُم بهما لن تضلوا مِن بعدی ابداً؛ من دو چیز گرانبها و ارزشمند به یادگار می‎گذارم، قرآن كریم و اهل بیت و هر كس به آنان عمل كنند هرگز گمراه نمی‎شود».[3]

نوشته
    1,246
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

د) احیای فضائل در وجود خود:
    برای رسیدن به فضائل اخلاقی باید كارهایی را انجام داد كه در اینجا به مصادیق چندی اشاره می‎شود.
    1. ذكر خدا: یكی از راههای رسیدن به قرب الهی و فضائل عالی، ذكر و یاد خداست و ذكر خدا در نماز و دعا تجلی پیدا می‎كند و اگر انسان به نماز و دعا اهمیت دهد و با حضور دل آنها را انجام دهد یك نورانیت و صفائی در دلش ایجاد می‎شود و از طرفی این نماز و دعا باعث می‎شود كه از معصیت دوری كند و مقرب درگاه الهی گردد.

نوشته
    1,246
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

2. روزه: یكی از عبادات بزرگ كه در تزكیه و تهذیب نفس و خودسازی آثار فراوانی دارد روزه است و در فضیلت آن احادیث زیادی وارد شده است. رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمود: «روزه سپری است برای حفظ از آتش دوزخ».[4]

نوشته
    1,246
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

. صداقت و راستی: یكی از فضائل اخلاقی كه نقش بزرگی در سازندگی انسان دارد صداقت در عمل و گفتار است به همین جهت خداوند فرمان می‎دهد: «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ كُونُوا مَعَ الصَّادِقِینَ؛ ای كسانی كه ایمان آورده‎اید از خدا بترسید و با صادقان باشید.»[5]
    صداقت منشأ خیر و بركت و پاكی است و دروغ منشأ زشتی‎ها و مشكلات. و كسی كه آلوده به زشتی‎ها باشد نمی‎تواند به قرب الهی نائل آید و محبت الهی در دلش ایجاد نمی‎شود.
    امام صادق ـ علیه السلام ـ فرموند: «مُن صَدَقَ لِسانُهُ زكی عَمَلُهْ؛ كسی كه زبان راست گویی داشته باشد عملش پاك می‎شود».[6]

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری