صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا مسلمانان برترند؟

نوشته
    45
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آیا مسلمانان برترند؟

با اینکه مدت کمیه وارد این سایت شدم اما با خوندن بیشتر مطالب و نوشته احساس میکنم که بیشتر کسایی که اینجا فعالیت میکنند احساس میکنند که چون مسلمون اند از بقیه مردم با ادیان متفاوت برترند
    بعضی ها مردم غرب رو کافر میدونند
    بعضی ها به غرب میگن بلاد کفر
    بعضیها حتی پا رو فراتر گذاشته و نامسلمون ها رو دشمن خودشون حساب میکنند

عزیزان ارزش هرکس به کارهایی که انجام میده هستش (گناه - ثواب)

نمیدونم چرا بعضیها فکر میکنند غربیها وحشی و بیدین و کثیف هستند
    من که خودم 1 سال در انگلستان و 5 ماه در کانادا بودم هیچ بدی ایی از مردمشون ندیدم که هیچ . بهبم خیلی مهربونی کردن
    تو انگلستان ماه دوم که بودم همخونه ایی هام برام جشن تولد گرفتن (هم خونه ایی هام از خیلی کشورا بودن).انقدر تو اون یک سال بهم خوبی کردن که الان دلم برا تک تکشون تنگ شده ... از خیلی از بچه مسلمونای ایرانی با مرامتر بودن...

در هر صورت تو هر جامعه ایی آدم خوب و بد داریم. نمیشه گفت که یک جامعه به کل آدماش بدن. همونطور که نمیشه گفت کل مردم غرب کافر و گناهکارن
    اینو خطاب به همه نگفتم... با اونایی هستم که فکر میکنند چون مسلمون اند از بقیه بالاترند

بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند

2. تشکر

3.  

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

مسلمان واقعي از همه غير مسلمانان برتر است بدون هيچ شكي.

عرفان شرقی در غرب
    با پروفسور ویلیام چیتیک، استاد عرفان اسلامی در دانشگاه استونی بروک نیویورک آشنا شوید.
    http://williamchittick.mihanblog.com

وبلاگ صورتکهای خدا

5. تشکر

نوشته
    267
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مردم غرب اکثر دیندر هستند . برعکس این مردم شرق هستند که کافر هستند . مردم روسیه و چین اکثرا به خدا اعتقاد ندارند

ریشه این مشکل شما را باید در قران دید . چون قرآن مسیحیان را نجس میداند

7. تشکر

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mantegh نمایش پست

ریشه این مشکل شما را باید در قران دید . چون قرآن مسیحیان را نجس میداند
    ابدا این طور نیست
    کجای قرآن مسیحیان رو نجس می دونه؟
    آیه رو اینجا بزارید ببینیم کجای قرآن مسیحیان رو نجس می دونه
    مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب

نوشته
    1,245
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سمه تعالي

1- دين مورد قبول در نزد خداوند متعال، دين مبين اسلام است و اگر كسي غير از اسلام از آيين ديگري پيروي كنداز او پذيرفته نيست:

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ

(آل عمران - آيه 19)

در حقيقت دين نزد خدا همان اسلام است.

وَمَن يَبْتَغِ غَيْرَ الإِسْلاَمِ دِينًا فَلَن يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ

(آل عمران - آيه 85﴾

هر كه جز اسلام دينى [ديگر] جويد هرگز از وى پذيرفته نشود و وى در آخرت از زيانكاران است.

2- ملاك برتري انسان ها در نزد خداوند متعال، تقوا و پرهيزگاري است:

إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ

﴿حجرات - آيه 13﴾

در حقيقت ارجمندترين شما نزد خدا پرهيزگارترين شماست.

نتيجه: مسلمانان اگر جزو متقين باشند برترين انسان ها در نزد خداوند متعال هستند.

ویرایش توسط شهودي : ۱۳۸۷/۰۷/۲۱ در ساعت ۱۳:۲۳
    علم و عمل اي دوست به مايي و مني نيست

هر كس به بَرَش خرقه، اويس قرني نيست

هر شيشه ي گلرنگ عقيق يمني نيست

خوبي به خوش اندامي و سيمين زَقَني نيست

حُسن آيت روح است، به نازك بدني نيست

10. تشکرها 2

نوشته
    45
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خدا گفته برترین مردم پرهیزکاران اند
    نگفته برترین مردم مسلمانان اند
    همه ی مردم انسان هستند. و ارزش انسان به میزان تقوا و پرهیزکاری اوست
    نه به دینی که انرا قبول دارد

ما در ایران زندگی میکنیم و همه مون مسلمونیم و انتظار داریم بقیه هم مسلمون باشن و اگه نباشن به اونا از بالا نگاه میکنیم
    اما بهتره داوری در مورد مردم رو کنار بگذاریم. چون این داوری رو فقط خدا میتونه انجام بده نه ما

12. تشکرها 2

نوشته
    49
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام مسلمان واقعي ومزين به اخلاق اسلامي و محب اهل البيت مقامش بسيار بالاتر از غير مسلمانان است وبرتري افراد به ميزان پايبندي انها به ارزشهاي والاي انساني است وكاملترين الگوهاي رفتاري واخلاقي در اسلام است .ويادمان باشد ارزشهاي اخلاقي در اديان ابراهيمي تفاوتي ندارد و تنفر مسلمانان نسبت به سياستهاي سران كشور هاي غربي است كه با عدالت منافات دارد وكاملا غير ديني است وبر دروغ ونيرنگ ومنفعت طلبي استوار است.در ايران هم به گردشگران خارجي احترام مي گذارند وهرگز به انها تروريست نمي گويند .

14. تشکرها 2

نوشته
    45
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سیاستهای کشورهای غربی؟ از بحث اصلی خارج نشید
    من منظورم خود انسان است نه یک کشور
    و منظورم اینه که انسان انسانه - انسان خوب نا مسلمون - انسان بد نامسلمون - انسان خوب مسلمون - انسان بد مسلمون (و اینا با هم فرق دارند)

دین رو نمیشه ملاک برتری نسبت به دیگران قرار داد

16. تشکر

نوشته
    267
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sara.m نمایش پست
    ابدا این طور نیست
    کجای قرآن مسیحیان رو نجس می دونه؟
    آیه رو اینجا بزارید ببینیم کجای قرآن مسیحیان رو نجس می دونه
    ماها که کافریم از شماها که مسلمونید بیشتر قرآن میخونیم

همانطور که نمیدانید مسیحیان طبق گفته انجیل به تثلیث اعتقاد دارند . یعنی به خدا و مسیح پسر خدا و روح القدس

سوره مائده

لَقَدْ كَفَرَ الَّذِينَ قَالُواْ إِنَّ اللّهَ هُوَ الْمَسِيحُ ابْنُ مَرْيَمَ وَقَالَ الْمَسِيحُ يَا بَنِي إِسْرَائِيلَ اعْبُدُواْ اللّهَ رَبِّي وَرَبَّكُمْ إِنَّهُ مَن يُشْرِكْ بِاللّهِ فَقَدْ حَرَّمَ اللّهُ عَلَيهِ الْجَنَّةَ وَمَأْوَاهُ النَّارُ وَمَا لِلظَّالِمِينَ مِنْ أَنصَارٍ ﴿72﴾

كسانى كه گفتند خدا همان مسيح پسر مريم است قطعا كافر شده‏اند و حال آنكه مسيح مى‏ گفت اى فرزندان اسرائيل پروردگار من و پروردگار خودتان را بپرستيد كه هر كس به خدا شرك آورد قطعا خدا بهشت را بر او حرام ساخته و جايگاهش آتش است و براى ستمكاران ياورانى نيست (72)

همانطور که در آیه بالا میبینید قرآن به مسیحیان هم لقب کافر داده است و هم مشرک. و طبق آیه زیر مشرکین نجس هستند :

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ إِنَّمَا الْمُشْرِكُونَ نَجَسٌ فَلاَ يَقْرَبُواْ الْمَسْجِدَ الْحَرَامَ بَعْدَ عَامِهِمْ هَذَا وَإِنْ خِفْتُمْ عَيْلَةً فَسَوْفَ يُغْنِيكُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ إِن شَاء إِنَّ اللّهَ عَلِيمٌ حَكِيمٌ ﴿28﴾

اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد حقيقت اين است كه مشركان نجس هستند پس نبايد از سال آينده به مسجدالحرام نزديك شوند و اگر [در اين قطع رابطه] از فقر بيمناكيد پس به زودى خدا اگر بخواهد شما را به فضل خويش بى‏نياز مى ‏گرداند كه خدا داناى حكيم است (28)

آیا قرآن با گلستان سعدی قابل مقایسه است ؟

بنی آدم اعضای یکدیگرند
    که در آفرینش زیک گوهرند
    چو عضوی بدرد آورد روزگار
    دگر عضوها را نماند قرار
    توکز محنت دیگران بی غمی
    نشاید که نامت نهند آدمی

سعدی بدون اینکه اعتقاد انسانها رو نگاه کنه گفته همه انسانها مثل اعضای یک بدن باید به همدیگر کمک کنند. شاید یکی از دلایل پیشرفت غرب هم همین است که نسبت به یکدیگر مثل اعضای بدن هستند. قابل ذکر است که این شعر سعدی را بر سردر سازمان ملل زده اند

البته این دوستمون که با مسیحیها دوست شده طبق گفته قران از ستمگران شده :

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاء بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللّهَ لاَ يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ ﴿51﴾

اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد يهود و نصارى را دوستان [خود] مگيريد [كه] بعضى از آنان دوستان بعضى ديگرند و هر كس از شما آنها را به دوستى گيرد از آنان خواهد بود آرى خدا گروه ستمگران را راه نمى‏ نمايد (51)

و در جای دیگری می فرماید :

اشد الناس عداوه للذین امنوا الیهود و الذین اشرکو

دشمن ترین مردم نسبت به کسانی که ایمان آوردند یهودیان و مشرکان هستند

البته این نوید رو هم بدم که بدلیل تناقضات بیشمار قرآن ، در جای دیگر مسیحیان را آدم به حساب می آورد و میگوید که هیچ نگرانی ای نباید داشته باشند :

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُواْ وَالَّذِينَ هَادُواْ وَالصَّابِؤُونَ وَالنَّصَارَى مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وعَمِلَ صَالِحًا فَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿69﴾

كسانى كه ايمان آورده و كسانى كه يهودى و ستاره پرست و مسيحى ‏اند و هر كسی که به خدا و روز بازپسين ايمان آورد و كار نيكو كند پس نه بيمى بر ايشان است و نه اندوهگين خواهند شد (69)

همانطور که میدانید ستاره پرستی شرک به خداوند است و در قرآن هم آمده که شرک هیچگاه بخشیده نخواهد شد .در آیه بالا ، معلوم نیست آفتاب از کدام طرف در آمده که خدا یکدفعه مهربان میشه و حتی میگوید که ستاره پرستان هم اگر به خدا اعتقاد بیاورند هیچ ترسی بر آنان نیست و غمگین نشوند.

به هر حال نظر شخصی من همان نظر سعدیه و معتقدم که ارزش هر انسانی به عملکرد اون انسان است حال هر اعتقادی هم که داشته باشد. خواه وهابی باشد خواه شیعه باشد خواه کافر باشد خواه بهایی باشد و خواه ...

امیدوارم جوابتان را کامل داده باشم

18. تشکرها 2

نوشته
    45
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من الان کافرم که دوست مسیحی و یهودی دارم؟

20. تشکر

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری