Starry Night Pro Plus 6.2معرفی نرم افزار اسمان شب

از نخستین بار که با مجموعه محصولات نجومی خانواده نرم افزارهای آسمان پرستاره (Starry night) که شبیه سازی منحصر بفردی از آسمان شب در معرض چشمان هر ستاره شناس آماتور قرار می دهد سالها گذشته است. یکی از عواملی که موجب شیفتگی کاربران در هنگام کار با این نرم افزار های نجومی میگردد ارائه تصاویر گرافیکی زیبا آن نسبت به همتاهای دیگری چون Planetarium ، TheSky، SkyMap Pro است. کاربرانی که در سالهای گذشته با نرم افزار های تحت Ms-Dos چون Orbit ، Astinfo ، MoonCalc و برخی دیگر که تنها سوژه های خاصی را دربر می گفتند اکنون با ظهور این چنین نرم افزار نجومی کاملا کنار گذاشته می شدند. یکی از ویژگی های خانواده آسمان پرستاره این بود که علاوه بر تصویر صور فلکی و سیارات در زمانهای مختلف اطلاعات با ارزشی از ستارگان در اختیار قرار می داد که به نوع خود از هر اطلس ستاره ای موجود چون Sky2000 یا Uranometria نیز دقیق تر و کاملتر بود. شاید به جرات بتوان گفت که امروز در هر زمینه ای عرصه را بر دیگر رقیبان تنگ تر کرده است.
محرک اصلی برای ذکر توانمندی های نرم افزار انتشار نسخه 2/6 نرم افزار است که جهش گرافیکی بزرگی در کیفیت شبیه سازی آسمان و ماهواره های فضایی و تصاویر سه بعدی سیارات و اقمارشان است که هر کاربری را مجذوب خود می کند. در این نرم افزار با استفاده از قابلیت Open Gl در کارت های گرافیکی جدید، طبیعت واقعی آسمان شب ملموس تر شده است. با انتشار نسخه 6 امکانات بسیار جالب و منحصر بفردی چون نقشه CCD آسمان، تصاویر زنده از سطح زمین و خورشید، دفترچه ماهیانه رویدادهای نجومی، تصاویر سه بعدی سیارات و اقمارشان، ماموریتهای فضایی ، قابلیت اتصال به تلسکوپ های نوین نسل LX200 و موارد بیشمار دیگر اشاره نمود. از جمله توانمندی های دیگر گنجانده شده در آن، می توان از مواردی زیر نام برد:

• واقع گرايي چشمگير نسبت به آسمان

• تمام عكس هاي آسمان بخوبي يكپارچه اند.

• سادگي اعمال تغييرات به دلخواه

• نرم افزار آسمان پرستاره ( Starry night Pro plus 6 ) پس از ریجسترشدن با بروزرساني رايگان شامل عكس هاي تمام رنگي موزایکی CCD از كل آسمان شب كه از زمين قابل رؤيت است !

• نرم افزار Starry night Pro plus نسخه 6 ، تجربه هاي رصدي شما را با اولين عكس هاي تمام رنگي از كل آسمان شب در محدوده قدر 15-14 بهبود مي بخشد. به سرعت و به سادگي در ميان مجموعه عكس هاي CCD تمام رنگي سياحت كنيد. اينها شامل حدوداً 20000 عكس هاي مجزاي گرفته شده با يك دوربين CCD 6 مگا پيكسلي و سيستم نوري سفارشي هستند.

• با استفاده از يك پلاگين جديد در نرم افزار عكس برداري Maxlm DL مي توانيد بهترين كنترل را بر روي تلسكوپ براي يافتن و ثبت كردن اهداف خود در آسمان داشته باشيد. اين يكپارچگي نوآورانه به شما اين امكان را مي دهد تا اهداف خود را در آسمان پيدا كنيد ، عكاسي كنيد و به كمك نرم افزار Maxlm DL آنها را پردازش كرده و سپس عكس هايتان را به نرم افزار Starry night وارد كنيد .

ادامه دارد...