نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: شما طرفدار کدام تیم هستید؟

رأی دهندگان
102. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • پرسپولیس

41 40.20%
  • استقلال

32 31.37%
  • هیچکدام...

29 28.43%
صفحه 1 از 267 1231121314151101 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آرشيو خبري

نوشته
    711
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

دعوت آرشيو خبري

نقشه جهانی ویکی مپیا که از دو سال پیش (ششم می 2006) با ادغام سیستم و یکی و گوگل ارث توسط دو وبلاگ نویس به نامه های "کوریا کین" و "ساولیف" ایجاد شده، به کاربران اجازه می دهد روی نقشه جهانی ویکی مپیا مکان های خصوصی یا عمومی را علامت گذاری کرده و درباره آن توضیح دهند. سیستم ویکی مپیا به کاربران اجازه می دهد علامتها و توضیحات نوشته شده توسط دیگر کاربران را ویرایش کنند، درباره هر محل به زبان های دیگر توضیح اضافه کنند و حتی ذیل توضیح هرمحل، عکس و کامنت بگذارند.

ابداع کنندگان ویکی مپیا هدف خود ازایجاد این سیستم را تشکیل یک دایره المعارف جغرافیایی جهانی اعلام کرده اند. از زمان شروع به کار ویکی مپیا تا کنون قریب به 7 میلیون نقطه کره زمین روی این نقشه علامت گذاری شده و هم اکنون بیش از 153 هزار کاربر اینترنتی از سراسر جهان با ثبت نام در این سایت به تکمیل این دایره المعارف جهانی مشغولند.

سايت " ويكي مپيا"(‪ ، ( WikiMapia‬اين امكان را براي كاربران اينترنتي فراهم كرده است كه بتوانند با مراجعه به نقشه ماهواره‌اي گوگل ، شهرها، خيابانها و محله‌هاي مورد نظر خود را معرفي كنند.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایرنا، "ويكي مپيا" مانند سايت " ويكي پديا " يك دايره المعارف زنده و" آن لاين" (‪ (ONLINE‬براي معرفي نقاط جغرافيايي در نقشه ماهواره‌اي جهان است.

كاربران مي‌توانند بامراجعه به‌اين سايت به‌آدرس‌اينترنتي ‪www.wikimapia.org‬ و كليك گزينه "‪ ،" add new place‬منطقه جغرافيايي مورد نظر خود را انتخاب و با دادن توضيحات و عنوان مورد نياز ، آن را معرفي كنند.

سايت " ويكي مپيا " براي كاربران اين امكان را فراهم كرده است كه خانه خود را به صورت خصوصي بيابند و آن را نشانه‌گذاري كنند و همچنين درباره مكانهاي معرفي شده ، نظرات خود را ارايه دهند.

اين سايت از زبانهاي مختلف از جمله فارسي پشتيباني مي‌كند و نقشه‌هاي ماهواره‌اي استفاده شده در آن از سيستم " گوگل مپ " (‪ (Google Map‬است.

در دايره المعارف " ويكي پديا" درباره سايت " ويكي مپيا " آمده است:
    اين سايت يك نقشه "آن لاين" است كه به كمك "گوگل مپ " به كاربران اجازه مي‌دهد تا مكانهاي مختلف را معرفي كنند.

ویکی مپیا طوری طراحی شده است که هر کاربر در ازاری ثبت محل بیشتر و دریافت امتیاز مثبت(Good) بیشتر از سوی دیگر کاربران، از رتبه بالاتری برخوردار می شود و می تواند علامت هایی روی نقشه ایجاد کند که کاربران جدید یا عادی نتوانند آنها را ویرایش کنند.

مدتی است علامت های ایجاد شده توسط علاقه مندان اهل بیت در محل بقیع و کوچه بنی هاشم در ویکی مپیا توسط کاربران وهابی حذف می شود.

کاربران وهابی نه تنها علامتهای ایجاد شده در محل بارگاه ویران شده اهل بیت در بقیع را حذف می کنند بلکه گاهی با ویرایش متن این علامت ها، عبارت توهین آمیزی به عقاید شیعیان و ایرانی ها می نویسند.

چند معاند اهل بیت که از سابقه و امتیاز بالایی در ویکی مپیا برخوردارند، ضمن حذف علایم اهل بیت در مدینه، کاربران شیعه و محب اهل را نیز با دادن رای منفی مکرر و هماهنگ ،از ویکی مپیا بیرون می کنند.

بر اساس مقررات ویکی مپیا، کاربری که رای منفی زیادی داشته باشد، از علامتگذاری یا حتی کامنت گذاری روی این نقشه آنلاین محروم می شود.

از كليه كاربران كانون گفتمان قرآن و نيز همه کاربران شیعه و ارادتمندان به اهل بیت دعوت مي كنيم برای ثبت نام در این سایت و دفاع از نام و نشان اهل بیت در این دایره المعارف جغرافیایی و آنلاین جهانی ، برای دفاع از نشانه های بقیع و بین الحرمین مدینه در ویکی مپیا این نکات را رعایت کنند:

1- قبل از هرکاری در ویکی مپیا ثبت نام کنید و سعی کنید با نامگذاری محل های بیشتر و کسب رای مثبت (good) از دیگر کاربران، رتبه خود را بالا ببرید.

2- مسولان ویکی مپیا به زبان هر صفحه خیلی حساس هستند. هر محل را می توان به زبان های زیادی ویرایش کرد. مراقب باشید در هر صفحه به همان زبان بنویسید و مثلا در صفحه به زبان انگلیسی ، فارسی یا فینگلیش ننویسد.

3- برای حساس نکردن برادران اهل سنت از هر گونه بی احترامی به شخصیت های مورد احترام اهل سنت خودداری کنید به ویژه در دو محل مورد مناقشه یعنی بقیع و کوچه بنی هاشم صرفا این مکانها را معرفی کنید و اگر هر چند مرتبه هم وهابی ها علامت را پاک کردند یا بجای آن ضربدر گذاشتند یا حتی مطالب توهین آمیز نوشتند، شما توهین نکنید بلکه با یافتن شیعیان دیگر و تشکیل گروه ، دستجمعی به توهین کننده رای منفی دهید تا خودبه خود اجازه ویرایش علایم ویکی مپیا از وی سلب شود.

4- از آنجاکه وهابی ها و معاندین اهل بیت به بقیع و بین الحرمین به شدت حساس هستند، هر علامتی را که نشانه ای از اهل بیت در این نقشه بازگو کند، بلافاصله پاک و نویسنده را با رای منفی مکرر از ویکی مپیا بیرون می کنند. غلبه بر آنها احتیاج به هماهنگی دارد. این هماهنگی برای دادن رای مثبت به همدیگر و حمایت هماهنگ از دو مکان فوق و دادن رای منفی مکرر به توهین کنندگان و معاندان اهل بیت باید باشد. یک وبلاگ جمعی یا یکی از سایت های مذهبی می تواند وظیفه این هماهنگی را به عهده بگیرد. علاقه مندان لازم است قبل از هر اقدامی، مقررات ویکی مپیا در گوشه بالای سمت چپ صفحه اصلی این سایت را بخوانند.

مسجد پیامبر (ص)، بقیع و بین الحرمین مدینه در دایره المعارف جغرافیایی آنلاین ویکی مپیا ؛ علامت های قبور ائمه و کوچه بنی هاشم در این نقشه، این روزها صحنه نبرد اینترنتی کاربران شیعه و معاندین اهل بیت است.

2. تشکر

3.  

نوشته
    742
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 6 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    119

آرشیو اخبار متفرقه

ماشا، مانكنی كه مسلمان شد

«ماشا الیلیکینا» نام مشهوری در روسیه و مناطق روسی‌زبان است. او حدود 2 سال پیش به عنوان یک هنرپیشه جذاب و یک مدل زیبا مطرح بود و شهرت و محبوبیتش با اوج گرفتن «گروه رقص و موسیقی فابریک» در روسیه، به بالاترین حد رسید.
    به گزارش ابنا، ماشا الیلیكینا، ستاره سابق سینما، رقص و موسیقی، اینك حجاب اسلامی در بر دارد و به تدریس در مدارس مشغول است. وی می‌گوید از جلوه‌های كاذب سابق متنفر است و اكنون احساس خوشبختی می‌كند.
    آنچه در پی می‌آید مصاحبه سایت روسی Islam.ru با این هنرمند مسلمان شده است:
    چطور شد که تمام موفقیت‌ها و درخشش‌های خود روی صحنه را زیر پا گذاشتی و به اسلام گرویدی؟

ماشا: من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم. این اراده خدا بود.

در زمانی که یك خواننده بودی آیا فکر می‌کردی که روزی اسلام بیاوری، روزه بگیری و به حج بروی؟

ماشا: نه؛ حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب، یعنی آب زمزم بنوشم.
    آیا راهی که برای مسلمان‌شدن طی کردی، مسیری طولانی بود؟

ماشا: من دو سال است که مسلمان شده‌ام. یک روز مطلع شدم که یکی از نزدیكترین دوستانم بر اثر یک حادثه در شهری دیگر به حالت کما رفته است. من نمی‌دانستم که چطور می‌توانم به او کمک کنم. آن روز برای اولین بار نماز خواندم و دست به دعا برداشتم و از خدای بزرگ کمک خواستم.
    روز بعد همان دوستم با من تماس گرفت و گفت: «در آن حالات بیهوشی من تو را می‌دیدم و تو خیلی زیاد به من کمک کردی!»، من در آن لحظه بسیار گریستم؛ زیرا برای اولین بار در زندگی‌ام بود كه چیزی از خدا می‌خواستم.
    در حال حاضر به چه کاری مشغولی؟

ماشا: من پنج زبان اروپایی بلد هستم و در حال حاضر در مدرسه و دانشگاه تدریس می‌کنم. ضمناً برخی از نت‌های مجاز شرعی را نیز می‌نویسم.
    آیا موسیقی هم گوش می‌دهی؟

ماشا: بله؛ آثار «گروه ریحان»، «گروه سامی یوسف» و «گروه کت استیونس» ( که پس از اسلام آوردن نام خود را «یوسف اسلام» گذاشت) را گوش می‌کنم.
    آیا چیزی از قرآن هم آموخته‌ای؟ آیا آمادگی داری که زبان عربی را هم به آن پنج زبان اروپایی اضافه کنی؟

ماشا: در ابتدا فکر می‌کردم که آموختن زبان عربی مشکل باشد. اما آن را شروع کرده‌ام و خیلی هم آن را دوست دارم و فکر می‌کنم کلیدی برای فهم دانش برتر باشد.
    چرا گرایش به اسلام نسبت به ادیان دیگر بیشتر است؟ و چرا بیشتر کسانی که به اسلام می‌گروند از بین هنرمندان و فعالان در کنسرت و موسیقی هستند؟

ماشا: اسلام نسبت به ادیان دیگر، محکمترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است.
    از اینكه مسلمان شده‌ای چه احساسی داری؟

ماشا: احساس خوشبختی. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام، پس خوشبختم.
    و چه تفاوتی با قبل داری؟

ماشا: ایمان به خدا زندگی مرا متحول کرد. میل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان‌ها نهاده شده است. من اطمینان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بیاییم، زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم. خدا به ما فرصت زندگی کردن داده است تا به او برسیم.
    آیا گاهی به موفقیت‌ها و درآمد سابق خود فکر نمی‌کنی؟ حسرت آن دوران را نمی‌خوری؟!

ماشا: آن جلوه‌ها، پس از مسلمان شدن، برایم بی‌ارزش و منفور هستند.
    از اینکه آشکارا خود را مسلمان معرفی می‌کنی هراس نداری؟

ماشا: نه نمی‌ترسم. برعکس، تکلیف و وظیفه خود می‌دانم که دیگران را از راه گمراهی بازدارم و به عنوان الگویی برای آنها باشم.
    از اینکه عکس‌های سابقت در اینترنت هست ناراحت نیستی؟

ماشا: من خودم دوست ندارم به این عکس‌ها نگاه کنم. اما اشکال ندارد که مردم آنها را ببینند تا برایشان عبرت شود و بدانند که انسان می‌تواند تولد دیگری داشته باشد و از نو به دنیا بیاید. انسان می‌تواند توبه کند و با انجام کارهای خوب، تمام سیاهی‌های گذشته‌اش را پاک کند، ان شاء الله.
    اینك چه چیزی از «اسلام» می‌توانی به دیگران بگویی؟

ماشا: اسلام می‌گوید: «اگر نمی‌توانی راجع به خدا بیندیشی حداقل سعی کن از قید خودت رهایی یابی و پلیدی‌های نفست را مهار کنی؛ رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی». اگر کسی می‌خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد.
    چه پیامی برای مسلمانان داری؟

ماشا: آرزو می‌کنم که کارهای نیک و عبادات برادران و خواهران دینی من مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد و رحمت خدا بر خانه‌های آنان ببارد.
    و برای غیر مسلمانان؟

ماشا: امیدوارم کسانی که هنوز به دین اسلام مشرف نشده‌اند لحظه‌ای به خود بیایند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بیهوده‌ای که چشم و گوش مردم این عصر را فرا گرفته است كمی اندیشه کنند.

منبع: تابناک
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  1041442251091251759911311377107187211233252150.jpg
مشاهده: 160
حجم:  8.9 کیلو بایت  
    ویرایش توسط منذر : ۱۳۸۸/۱۲/۱۵ در ساعت ۱۷:۳۲
    http://sshams.andishvaran.ir/fa/scholarmainpage.html
    صفحه شخصی

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کسی که در پی حقیقت باشد زمانی که نیاز به یک نشانه برای یافتن آن ، یا یک اعجاز برای دیدنش داشته باشد خداوند در مرحله ای از زندگی ، آن را نصیبش می کند تا ببیند او آن حقیقت را می پذیرد یا نه ؟
    امثال ماشا در این دنیا بسیارند که به طرق مختلف چشمشان به حقیقت باز می شود اما عده ای آن را نادیده می گیرند و خود را به خواب می زنند ولی برخی همچون ماشا با افتخار حق را می پذیرند و به دنبال آن حرکت می کنند
    مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب

6. تشکرها 3

نوشته
    742
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 6 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    119

نقل قول نوشته اصلی توسط Divine Love نمایش پست
    سلام
    مطلب جالب بود
    من منبع انگليسي مقاله رو مي خوام
    لطف مي كنين بذارين؟
    خبر منابع بسياري دارد البته منبع اصلي سايت روسي است كه با وي مصاحبه كرده است ولي خبر انگليسي آن را در بخش انگليسي گذاشته ام مي توانيد ببينيد
    Masha Alalykina coverts to Islam
    http://sshams.andishvaran.ir/fa/scholarmainpage.html
    صفحه شخصی

8. تشکرها 2

نوشته
    205
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جاهليت عرب همچنان باقيست

تجاوزی به معصومیت و بی گناهی کودک؛
    اندیشه جاهلی اعراب در عربستان امروزی

یک خانواده عربستانی در شهر "حائل" این کشور قصد دارد دختر ده ساله خود را به عقد یک پیر مرد شصت ساله درآورد.
    آرشيو خبري

به گزارش شیعه آنلاین، منابع آگاه از عربستان سعودی روز گذشته اعلام کردند که تعداد زیادی اهالی شهر "حائل" خواستار منع عقد کردن دختری ده سال با پیرمردی شصت ساله شدند و آنرا "تجاوزی به معصومیت و بی گناهی کودک" داستند.

این منابع در ادامه افزودند: این پیرمرد شصت ساله به همراه دخترک تمام آزمایشات پزشکی پیش از ازدواج را انجام داده اند و فقط مراسم "خطبه عقد" باقی مانده تا این دخترک بی گناه همسر این پیرمرد بی رحم شود.
    گفتنی است اهالی شهر "حائل" و نزدیکان این دخترک، اقدام پدر وی را "فروش دختر" نامیدند.
    در همین راستا "عبدالله الحربی" پژوهشگر مسائل اجتماعی عربستان سعودی گفت: اینگونه ازدواجها "عملیات فروش دختر از سوی پدر" به شمار می رود یعنی دامادی که معمولا ثروتمند است و یا گاهی از پدر دختر قربانی پول طلب دارد، به اجبار دختر را به عقد خود در می آورد و هدف فقط "هوسرانی" است.
    "الحربی" در ادامه افزود: البته در بیشتر اوقات اینگونه ازدواج ها پس از چند سال به شکست می انجامد یعنی هنگامیکه دخترک بزرگ می شود، درخواست طلاق می کند.
    این پژوهشگر عربستانی در ادامه گفت: البته بیشتر این دختران به بیماریهای روحی وخیمی مبتلا می شوند.
    آیا این همان چهره ای جدید و معاصر از "اندیشه جاهلی اعراب" نیست که پیش از اسلام در سرزمین های حجاز وجود داشت؟!
    ویرایش توسط مليكا : ۱۳۸۷/۰۴/۲۳ در ساعت ۱۴:۳۰

نوشته
    321
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سركار خانم مليكا

چرا اين عمل را جاهلي مي دانيد و ازدواج پيامبر در سن 53 سالگي با عايشه در سن ( به نقلي 7 و به نقلي ديگر 9 سالگي) را جاهلي نمي دانيد.
    عايشه در زمان فوت پيامبر نوجوان بود و بر اساس فرمان خدا در آياتي از سوره احزاب ازدواج با او و زنان ديگر پيامبر بعد از مرگ پيامبر حرام شده بود. چرا چنين حكمي را جاهلي عرض يابي نمي كنيد؟ آيا باورهاي ما مانع بهتر ديدن ما نشده اند؟

نوشته
    330
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ملاک جاهلیت

نقل قول نوشته اصلی توسط ذهن آزاد نمایش پست
    سركار خانم مليكا

چرا اين عمل را جاهلي مي دانيد و ازدواج پيامبر در سن 53 سالگي با عايشه در سن ( به نقلي 7 و به نقلي ديگر 9 سالگي) را جاهلي نمي دانيد.
    عايشه در زمان فوت پيامبر نوجوان بود و بر اساس فرمان خدا در آياتي از سوره احزاب ازدواج با او و زنان ديگر پيامبر بعد از مرگ پيامبر حرام شده بود. چرا چنين حكمي را جاهلي عرض يابي نمي كنيد؟ آيا باورهاي ما مانع بهتر ديدن ما نشده اند؟
    به نام خداوند جان و خرد

بنده اعتراض شما به خانم ملیکا را وارد می دانم از آن جهت که صرفاً ملاک جاهلی بودن این گونه ازدواج ها را اختلاف سنی فاحش مطرح فرموده اند.
    ولی اگر منظور ایشان از جاهلی بودن آن ازدواج به خاطر مسایل مالی باشد ، چنین ازدواجی واقعاً جاهلانه است. خواه اختلاف سنی باشد یا نباشد.
    اما ازدواج پیامبر صلی الله علیه و آله با عایشه را هرگز نمی توان با این یکی مقایسه کرد. زیرا اولاً مسایلی مثل ازدواج تا حدود بسیاری به شرایط و اوضاع اجتماعی و عرفی زمان و منطقه خود دارد.
    شرایط و عرفیات آن زمان با این زمان چندان قابل مقایسه نیست.
    ثانیاً اقدامات پیامبر (ص) بر اساس اهداف خاصی صورت می گرفت که پیشرفت دین و هدایت مردم نقش تعیین کننده ای در آن ها داشت.
    در خصوص ازدواج آن حضرت با عایشه کتاب ها و مقالاتی نوشته شده است و احتمالا در بخش های دیگر این کانون هم مطرح شده است.
    یا حق

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

پيامبر (ص) معصوم است و تمام اعمالي كه از او سر مي زند حكمتي دارد.
    و مقايسه اين مورد با ازدواج هاي پيامبر (ص) مقايسه درستي نيست.

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

انسان انسان است . ازدواج پیامبر که دیگر ربطی به خدا و عصمت نداره

نوشته
    3,425
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohajer نمایش پست
    انسان انسان است . ازدواج پیامبر که دیگر ربطی به خدا و عصمت نداره
    به نا م خدا
    سلام
    انسان انسان باشد اولا که همه کارهای انسان ربط به خدا دارد پیغمبر که جزو انسانهای خاص است چه طوری میشه کاراش به خدا مربوط نباشه؟

صفحه 1 از 267 1231121314151101 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری