صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اخبار اقتصادي سياسي

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  259
  مورد تشکر
  756 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  109
  آپلود
  206
  گالری
  7

  اخبار اقتصادي سياسي
  بسم الله الرحمن الرحیم


  «برایان هرینگ» در مقاله ای با عنوان «اسرائیل و حمله به تهران» مدعی شده است بر پایه نقشه‌ای قرار بوده كه رژیم صهیونیستی از خاک گرجستان به ایران حمله کند.

  هرینگ در مقاله خود، مطالب قابل توجهی از دستیابی روس‌ها در حمله به گرجستان به یک محموله اسناد خیلی محرمانه در مورد ماهواره‌های مخابراتی ناتو و دستگیری و بازجویی تعدادی عرب و آمریکایی در کاروان کمک‌های نیروهای آمریکایی دارد. وی با درج مشخصات هواپیماهای جنگنده F-16I Sufa Storm که خود را آماده حمله به تهران کرده بودند، یادآور شده است که این نوشته خشم بسیاری را برانگیخته و آورده است که رژیم صهیونیستی با همکاری گرجستان برای استقرار برخی از هواپیماهای هجومی خود در فرودگاهی در جنوب گرجستان، برای حمله به ایران، تمهیدات ویژه‌ای را اندیشیده بود.

  «برایان هرینگ» در مقاله ای با عنوان «اسرائیل و حمله به تهران» مدعی شده است بر پایه نقشه‌ای قرار بوده است كه رژیم صهیونیستی از خاک گرجستان به ایران حمله کند.

  در این زمینه، می‌توان به اخباری اشاره کرد که در همان روزهای آغاز درگیری در هفتم اوت، حاکی از پروازهای مستقیم هواپیماهای شرکت «العال» از تفلیس به تل آویو برای تخلیه سریع نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی بود که به مطبوعات درز پیدا کرد.

  اخباری مبنی بر فعالیت‌ها و روابط نظامی ـ تسلیحاتی رژیم صهیونیستی که گرجستان را به میدان مناسبی برای فعالیت نیروهای صهیونیستی تبدیل کرده بود تا در همکاری کامل با نیروهای آمریکایی و برای تجهیز و آموزش ارتش گرجستان اهداف نظامی خود را از این کشور دنبال کند، نیز می‌تواند تأییدی بر احتمال درستی این خبر باشد. آنچه مشخص است این كه آمریکایی‌ها، علاوه بر تأمین تسلیحات قبلی و برگزاری مانور با گرجستان در چند ماه گذشته پس از آغاز درگیری نیز فعالانه در پوشش کمک غذایی و دارویی، مقادیر بسیاری تسلیحات به گرجستان تحویل دادند و این امر انعکاس زیادی در رسانه‌های جهانی داشته است و موجب اعتراض روس‌ها شد.

  روس‌ها هم که مدت‌ها منتظر چنین فرصتی بودند تا گرجستان را به دام بیندازند، زمان را به سود خود دیده و تا 35 کیلومتری تفلیس پیش رفتند و این در حالی بود که رئیس‌جمهور گرجستان به اشتباه محاسبه خود درباره میزان حمایت غرب و میزان و نحوه واکنش روس‌ها اذعان کرده است. البته در كل می‌توان گفت غرب در بد مخمصه‌ایی است و زمان به سود سیاست منطقه‌ای و بین‌المللی ایران است. رسانه‌ها نیز می‌توانند نقش فعالی در این موقعیت داشته باشند. آمریکایی‌ها که مدعی كشف مقداری سلاح مکشوفه در عراق با آرم جمهوری اسلامی ایران بوده و آن را فتح‌الفتوحی برای خود می‌دانستند و کلی تبلیغات کردند، هم‌اكنون گرفتار شده‌اند و باید دستشان را رو کرد که چگونه گرجستان را به مذبح روس‌ها بردند.

  گرجستان برگ برنده‌ای ندارد که به ایران بدهد، ولی اگر قرار است از روس‌ها حمایت ضمنی شود، باید نخست مطمئن بود که آنها این موضع را به غرب نمی‌فروشند!


  روس‌ها نیز با اشتباهی که گرجستان کرده و با طناب پوسیده دولت بوش به چاه افتاده است، موقعیت خوبی برای خود فراهم دیده و در صدد به دست آوردن امتیاز از غرب و به ویژه استقلال اوستیا و آبخازیا هستند. با توجه به مقاله پیشین درباره روابط نظامی و تسلیحاتی آمریکا، فرانسه و رژیم صهیونیستی با گرجستان و از آنجا که این تحرکات خشم روس‌ها را برانگیخته و به قول معروف، خرس خفته را بیدار کرده است، ایران هم‌اكنون باید با سیاستی منطقی و فعال این قضیه را دنبال کند. نحوه تحلیل و چگونگی صف‌بندی نیروها بسیار مهم است.

  احتمال استفاده روس‌ها از کارت ایران برای حل این مسأله با غرب وجود دارد و برای همین، باید سیاست شفاف و روشنی در این باره در پیش گرفت. گرجستان برگ برنده‌ای ندارد که به ایران بدهد، ولی اگر قرار است از روس‌ها حمایت ضمنی شود، باید نخست مطمئن بود که آنها این موضع را به غرب نمی‌فروشند!

  منبع: تبیان،به نقل از تابناک
  ویرایش توسط حيدر کرار : ۱۳۸۷/۰۶/۱۱ در ساعت ۱۶:۰۹

 2. تشکرها 2


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۵
  نوشته
  5,435
  مورد تشکر
  4,566 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  27  تاپیک منتقل گردید.
  موفق باشید.  دست به دست من بده
  پا به پای من بیا
  نگو امروز مال ما
  بگو فردا رو میخوام


  به لطف الهی فردا از آن ماست....
 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  332
  مورد تشکر
  299 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  درود ،
  مردم گرجستان نزدیکی تاریخی با ما دارند ، فکر نمی کنم مردمشان بگذارند!
  فراموش نکنید تزارها ، گرجستان را از ما جدا کردند!
  ما در ایران گرجی های زیادی داریم!
  سپاس

  ویرایش توسط shapour : ۱۳۸۷/۰۶/۱۲ در ساعت ۰۰:۲۲

 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۵
  نوشته
  5,435
  مورد تشکر
  4,566 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  27  شتر در خواب بیند پنبه دانه
  گهی لپ لپ خورد
  گه دانه دانه  دست به دست من بده
  پا به پای من بیا
  نگو امروز مال ما
  بگو فردا رو میخوام


  به لطف الهی فردا از آن ماست....
 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  937
  مورد تشکر
  1,691 پست
  حضور
  1 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط shapour نمایش پست
  درود ،
  مردم گرجستان نزدیکی تاریخی با ما دارند ، فکر نمی کنم مردمشان بگذارند!
  فراموش نکنید تزارها ، گرجستان را از ما جدا کردند!
  ما در ایران گرجی های زیادی داریم!
  سپاس

  دوران این گونه افکار در دیپلماسی جهانی سپری شده است . این گرجستان آن گرجستانی که شما در ذهن خود دارید نیست . این ها الان یک عده مناطق تازه آزاد شده از دست روس ها هستند که برای جبران عقب ماندگی خود از کاروان رذالت جهانی تن به هر خفتی می دهند ، به شرطی که در آن پول باشد !!

  نه تنها محتمل است ، بلکه یقینا در هر سناریوی تهاجمی بر علیه ایران ، همسایگان بی وجدان ما نقش حیاتی ای ایفا می کنند . ترکیه ، پاکستان و حتی برخی از جمهوری های دو متری آسیای میانه مانند ازبکستان که به اتباع ایرانی روادید نمی دهد .


 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۵
  نوشته
  5,435
  مورد تشکر
  4,566 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  27  فکر نمی کنم ملت ها در برابر تصمیمات سیاسی دولت ها توان مقابله داشته باشند!  دست به دست من بده
  پا به پای من بیا
  نگو امروز مال ما
  بگو فردا رو میخوام


  به لطف الهی فردا از آن ماست....
 8. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۶
  نوشته
  2,483
  مورد تشکر
  6,391 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  22
  آپلود
  0
  گالری
  51

  تعجب فرم اقتصادی شما غلط است؟
  اخبار اقتصادي سياسي

  جزييات تازه‌اي از نحوه تشخيص اطلاعات درست و نادرست فرم اطلاعات اقتصادي خانوار با طرح پرسش‌هايي از ميزان پرداخت اجاره و قسط بانكي، ارزش خودرو، زمين و باغ، ثبت شماره ملي و اثر انگشت منتشر شد.

  * سؤالات «وضع سواد»، «وضع فعاليت» و «عنوان شغل اصلي» به گونه‌اي طرح شده كه درآمد فرد را كنترل كند

  همان گونه كه توضيح داده شد، اقلام پرسشنامه بر پايه روش مبتني بر درآمد و با در نظر گرفتن ملاك‌هاي ذكر شده انتخاب شدند. بررسي پرسشنامه طرح نشان مي‌دهد پرسش‌هاي مربوط به هويت افراد در ستون‌هاي دو تا ده پرسشنامه لحاظ شد. البته پرسش‌هايي مانند روز تولد، شماره ملي، شماره سريال شناسنامه و نام پدر صرفاً به منظور امكان مقايسه با پايگاه اطلاعاتي سازمان ثبت احوال كشور در پرسشنامه گنجانده شدند.. سؤالات «وضع سواد»، «وضع فعاليت» و «عنوان شغل اصلي»، به گونه‌اي در پرسشنامه لحاظ شده‌اند كه درآمد فرد را از محل شغل اصلي كنترل نمايند.

  درباره وضع فعاليت، افراد بازنشسته به عنوان افراد داراي درآمد قابل كنترل جدا شدند. محصلان و دانشجويان اگر داراي شغل نباشند فاقد درآمد از محل شغل اصلي خواهند بود. زنان خانه‌دار سهم عمده‌اي را در كشور به خود اختصاص داده‌اند. همچنين براي اين كه زنان خانه‌‌دار و سربازها اشتباهاً بيكار قلمداد نشوند، گزينه خاصي براي هر يك در نظر گرفته شد.. با توجه به اين كه هيچ‌گونه طبقه‌بندي بين‌المللي كه بتواند شغل افراد را از نظر سطح درآمد جدا كند، وجود ندارد، طبقه‌بندي شغلي خاصي براي اين طرح طراحي شد، به گونه‌اي كه بتوان در پايان طرح توزيع درآمد افراد بر پايه طبقه شغلي آنها را مورد ارزيابي قرار داد.

  سؤالات «وضع سواد»، «وضع فعاليت» و «عنوان شغل اصلي» به گونه‌اي طرح شده كه درآمد فرد را كنترل كند

  درآمد فرد از ديگر منابع به غير از شغل اصلي يكي از پرسش‌هايي است كه در طبقه‌بندي درآمد افراد از اهميت بالايي برخوردار است.

  * زمين، باغ، كارخانه و ديگر مستغلات ملاك قابل توجهي براي طبقه‌بندي افراد است

  با توجه به اين كه داشتن واحد مسكوني ملكي، يكي از اصلي‌ترين ملاك‌هاي طبقه‌بندي درآمد افراد در جامعه امروز تلقي مي‌شود، اين سؤال در پرسشنامه لحاظ شد. البته بايد توجه داشت كه داشتن واحد مسكوني ملكي به تنهايي نمي‌تواند ملاك خوبي باشد، بلكه مساحت و ارزش ريالي روز آن نيز بايد در نظر گرفته شود.. برخي از دارايي‌ها مانند زمين، باغ، كارخانه و ديگر مستغلات هم ملاك قابل توجهي براي طبقه‌بندي سطح زندگي هستند و هم در بسياري از موارد درآمدزا هستند؛ بنابراين در پرسشنامه لحاظ شدند.

  * اگر فردي ارزش خودرو را نادرست اعلام كند، به احتمال زياد ديگر اقلام را نيز نادرست خواهد گفت

  سؤال مربوط به تحت پوشش بيمه بودن به درخواست وزارت رفاه و تأمين اجتماعي در پرسشنامه آورده شد، زيرا هم پوشش بيمه در سطح كشور را مشخص مي‌كند و هم مي‌توان به درآمد افرادي كه براي آنها بيمه پرداخت مي‌شود از طريق پايگاه اطلاعاتي مربوط دست يافت.. داشتن خودروي سواري شخصي، يكي از معيارهاي ارزيابي سطح رفاه خانوارهاست. البته بايد نوع و قيمت خودرو نيز ملاك قرار گيرد. بديهي است نوع خودرو را مي‌توان از طريق پايگاه كارت سوخت يا پايگاه راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي بررسي كرد و اگر فردي ارزش خودرو را نادرست اعلام كرده باشد، به احتمال زياد، ارزش ديگر اقلام را نيز درست نخواهد گفت و مي‌توان در آغاز درباره راستگويي وي قضاوت كرد.

  اخبار اقتصادي سياسي

  * افرادي كه اجاره و قسط بانكي بالا مي‌پردازند، در گروه افراد برخوردار قرار مي‌گيرند

  وام بانكي از دو جهت بايد ملاك عمل قرار گيرد. در درجه نخست، ميزان قسط وام ماهيانه ملاكي براي ارزيابي مقدار درآمد ماهيانه فرد خواهد بود و در درجه دوم، افرادي كه توانايي پرداخت قسط‌هاي سنگين را دارند بايد در گروه افراد برخوردار قرار گيرند.. اجاره بها نيز مانند قسط وام بانكي عمل مي‌كند؛ يعني هم ملاكي براي تعيين حدود درآمد فرد است و هم اگر از مقدار معيني بالاتر باشد، نه تنها بر كم درآمد بودن دلالت نمي‌كند، بلكه فرد را در طبقه افراد برخوردار قرار مي‌دهد.. همه افرادي كه تحت پوشش كميته امداد حضرت امام (ره)، سازمان بهزيستي و يا ديگر نهادهاي حمايتي جامعه هستند بايد در گروه كم درآمد جامعه قرار گيرند و مقايسه با اطلاعات پايگاه‌هاي دستگاه‌هاي مذكور ابزاري ديگر براي راستي ‌آزمايي اطلاعات خواهد بود.

  افرادي كه اجاره و قسط بانكي بالا مي‌پردازند، در گروه افراد برخوردار قرار مي‌گيرند

  البته در بررسي‌هاي اوليه، پرسش‌هاي ديگري نيز براي درج پرسشنامه پيشنهاد شد كه عبارت از داشتن جاروبرقي، داشتن تلويزيون رنگي، داشتن تلفن همراه، داشتن ماشين لباسشويي و ... بود كه براي چك كردن اين گونه‌ پرسش‌ها بايد وارد محل سكونت خانوارها مي‌شديم كه امكان‌‌پذير نبود. علاوه بر اين داشتن اين گونه وسايل به تنهايي نمي‌تواند گروه يك خانوار را از نظر درآمد عوض نمايد.

  * شماره ملي و اثر انگشت، سندي براي تأييد مندرجات پرسشنامه توسط سرپرست خانوار

  با توجه به اينكه براي نخستين بار است كه خانوارها همراه با شماره ملي اطلاعات درآمدي خود را اظهار مي‌نمايند، بنابراين در مرحله نخست اين فضا در جامعه پديد خواهد آمد كه اطلاعات داده شده از سوي دولت قابل چك كردن است و درج اثر انگشت نيز جدي بودن مسأله را مورد تأكيد قرار مي‌دهد. ضمن اينكه در مراحل بعدي طرح، سند خوبي براي تأييد مندرجات پرسشنامه توسط سرپرست خانوار است.

  * سؤالات پرسشنامه به گونه‌اي است كه عموماً بتوانند همديگر را كنترل يا چك كنند

  سؤالات پرسشنامه طرح به گونه‌اي در كنار هم قرار داده شدند كه عموماً بتوانند همديگر را كنترل يا چك نمايند. براي مثال، فردي كه داراي مدرك تحصيلي ليسانس است و شغل وي كارمند نيز درج شده است، نمي‌تواند درآمدي كمتر از حداقل حقوق تعيين شده توسط دولت را اعلام نمايد و يا كسي كه داراي درآمد براي مثال بيش از يك ميليون تومان در ماه است و داراي واحد مسكوني ملكي است، احتمالاً نمي‌تواند فاقد خودرو باشد.. كسي كه ماهيانه يك ميليون تومان قسط پرداخت مي‌‌كند، نمي‌تواند درآمدي كمتر از يك ميليون تومان را اعلام نمايد و به همين ترتيب، روابط گوناگوني بين پرسش‌ها هست كه همديگر را چك مي‌نمايند.

  سؤالات پرسشنامه طرح به گونه‌اي در كنار هم قرار داده شدند كه عموماً بتوانند همديگر را كنترل يا چك نمايند

  * چهار روش براي ارزيابي نتايج طرح جمع آوري اطلاعات اقتصادي خانوار

  1- بررسي توزيع درآمد در مقايسه با نتايج طرح آمارگيري از هزينه و درآمد خانوار براي مثال در سال 1385،4 دهك اول جامعه، درآمدي كمتر از 3.500.000 ريال داشته‌اند.
  2- بررسي روابط منطقي بين پرسش‌ها، براي مثال فردي كه ماهيانه 5.000.000 ريال قسط پرداخت مي‌نمايد نمي‌تواند درآمدي كمتر از 5.000.000 ريال را اعلام نمايد.
  3- سازگاري دروني هر پرسش، براي مثال اعضاي هيأت علمي و پزشكان بايد درآمدي بيش از آموزگاران داشته باشند.
  4- مقايسه با پايگاه‌هاي اطلاعاتي ديگر دستگاه‌هاي اجرايي

  اخبار اقتصادي سياسي

  * اطلاعات نادرست حذف و به سرپرست خانوار اطلاع داده مي‌شود

  در اين بخش از ارزيابي نتايج، در صورتي كه اطلاعات مندرج در پرسشنامه افراد خانوار با اطلاعات مربوط به پايگاه‌هاي اطلاعاتي مرتبط همخواني نداشته‌ باشد، اطلاعات مربوط به فرد و يا خانوار در اين مرحله حذف مي‌شود كه پس از تعيين وضعيت خانوارها در آينده و آگاهي فرد يا افراد ياد شده از طريق كد رهگيري كه در اختيار دارند، فرايندي طراحي مي‌شود كه مغايرت‌ها با ارايه اسناد و مدارك توسط خانوار برطرف شود.

  * وزارت رفاه و تأمين اجتماعي مسئول بهنگام‌سازي اطلاعات

  با توجه به اينكه در زمان اجراي طرح و پس از آن اطلاعات مربوط به افراد خانوار از قبيل تعداد افراد خانوار، شرايط اقتصادي و درآمدي، وضعيت مسكن و ديگر اطلاعات موجود در پرسشنامه كه در تعيين طبقه درآمدي و وضعيت خانوار مؤثر است، تغيير خواهد كرد و نياز به بروز رساني پايگاه اطلاعات آماري طرح و تعيين وضعيت جديد براي خانوارهاي مزبور وجود دارد، فرايندي انديشيده خواهد شد كه مسئوليت اجرايي اعمال و اعلام تغييرات به عهده وزارت رفاه و تأمين اجتماعي و ادارات استاني آن در سراسر كشور قرار گرفته و در همين حال، اطلاعات مزبور براي بهنگام‌سازي پايگاه اطلاعات آماري كشور در اختيار مركز آمار ايران قرار گيرد

  منبع : تابناک


 9. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۶
  نوشته
  2,483
  مورد تشکر
  6,391 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  22
  آپلود
  0
  گالری
  51

  لیبی ادعا می کند امام موسی صدر کشته شده است

  اخبار اقتصادي سياسي


  رییس کمیته پیگیری سرنوشت امام صدر گفت که لیبی اخیرا دو گزارش متناقض تهیه کرده که هر دو بیانگر کشته شدن امام صدر و دو همراه وی است، ولی گزارش‌های مزبور هنوز به شکل رسمی ارائه نشده‌اند.. غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مجلس و رییس کمیته پیگیری سرنوشت امام موسی صدر در مصاحبه با روزنامه کویتی الرای گفت: «در صورت صحت روایت اخیر در مورد کشته شدن امام موسی صدر به دست اعضای سازمان امنیت لیبی، آنگاه پیگیری امور قضایی برای محاکمه این عناصر بر عهده خانواده امام صدر و دو همراه وی است».

  مصباحی‌مقدم گفت: «لیبی هنوز هیچ گزارش مکتوب یا شفاهی در مورد سرنوشت امام صدر و دو همراهش به ما نداده است. لیبی تاکنون دو گزارش متناقض ارائه داده است. در گزارش اول گفته که صدر و دو همراهش به دست عناصر امنیتی لیبی کشته شده و اجساد آنها ناپدید شده است و در گزارش دوم تاکید شد که اجساد آنها وجود دارد».

  رییس کمیته پیگیری سرنوشت امام صدر گفت که لیبی اخیرا دو گزارش متناقض تهیه کرده که هر دو بیانگر کشته شدن امام صدر و دو همراه وی است، ولی گزارش‌های مزبور هنوز به شکل رسمی ارائه نشده‌اند

  وی در پاسخ به این سوال که آیا دو گزارش مزبور را به شکل رسمی دریافت کرده‌اید یا خیر گفت: «تهران هنوز به شکل مستقیم گزارشی از لیبی دریافت نکرده بلکه اطلاعات ما حاصل مذاکرات شفاهی ما با طرف لبنانی مسئول پیگیری پرونده است».

  مصباحی مقدم افزود: «ما در مورد گزارش‌های ایتالیا در این زمینه تردید داریم. یک دادگاه ایتالیایی اخیرا اعلام کرد که امام صدر و دو همراه وی وارد ایتالیا شدند و این رای با دو رای آخر دادگاه ایتالیا در تناقض است. چنین تناقضاتی در سخنان و آراء مسئولان لیبی و ایتالیا می‌تواند بیانگر وجود زد و بندی میان آنها باشد».. وی گفت: «تهران هنوز به نتیجه‌ای قطعی در مورد سرنوشت امام صدر نرسیده و در صورتی که امام صدر و همراهانش به دست عناصر امنیتی کشته شده باشند، آنگاه پیگیری امور قضایی پرونده بر عهده خانواده‌ مفقودین خواهد بود».

  منبع : شیعه نیوز


 10. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  85
  مورد تشکر
  72 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  حمله لفظي وهابيون پس از اعلام حمايت سايت پخش از گروه هكري آشيانه
  لحظاتي بعد از اعلام حمايت سايت پخش از گروه هكري آشيانه، وهابيون با استفاده از لينك پيام خصوصي، به اعضاي سايت پخش توهين نمودند. قابل توجه كساني كه اعلام انزجار از هك سرور هكرهاي اماراتي و دانشگاه وهابيون نموده اند.
  عكس هاي مرتبط:

  اخبار اقتصادي سياسي

  اخبار اقتصادي سياسي
  ویرایش توسط reza4603 : ۱۳۸۷/۰۶/۳۱ در ساعت ۰۱:۱۴
  فرياد علي(ع) پس از 1400 سال هنوز مي آيد.

 11. تشکر


 12. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  85
  مورد تشکر
  72 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  حمله الكترونيكي به تشيع با چه هدفي؟
  به گزارش شيعه آنلاين، در چند روز اخير حمله الكترونيكي گسترده اي به يكي از بزرگترين سرورهاي جهان تشيع شد كه موجب ايجاد خلل در تعداد زيادي از پايگاه هاي الكترونيكي مذهبي گشت. به واقع اهداف پشت پرده اين اقدام غيراخلاقي كه مي توان آنرا اقدامي تروريستي خواند چيست؟

  گروه وهابي عرب زبان اماراتي كه ادعاي از بين بردن تمام پايگاه هاي الكترونيكي شيعيان كه آنان را روافض مي نامند را دارند. اين گروه پس از اين اقدام بر روي حدود 300 پايگاه الكترونيكي مذهبي كه از سرور موسسه آل‌البيت استفاده مي كنند با استفاده از اشعار و ادبيات و تصاوير موهن، به توهين و هتك حرمت مراجع پرداخته و با انتشار اشعاري، به تشيع و شيعيان توهين كرده‌اند.


  از جمله اين پايگاه هاي الكترونيكي مي توان به سايت‌هاي مراجع تقليد عظام همچون آيت الله العمظي ميرزا جواد تبريزي(ره)، آيت الله العظمي سيد علي سيستاني، آيت الله العظمي شيخ ناصر مكارم شيرازي، آيت الله العظمي شيخ جعفر سبحاني و همچنين پايگاه هاي الكترونيكي جامعه مدرسين حوزه علميه قم، اطلاع‌رساني مركز خبر حوزه علميه قم، الشيعه، حرم حضرت معصومه(س)، پايگاه الكترونيكي تخصصي قرآن و نهج‌البلاغه و صدها پايگاه الكترونيكي موسسات مذهبي و فرهنگي اشاره كرد.

  گفته مي شود حدود 250 مهندس و كارشناس رايانه با هزينه اي بالغ بر 300 ميليون دلار در تلاشي چند ماهه در امارات متحده عربي، اقدام به هك اين پايگاه هاي الكترونيكي كرده‌اند.

  اين حمله هكرها در ادامه موج جديد حملات و توهين‌ها به مقدسات شيعيان و پس از آن آغاز شد كه "شيخ يوسف قرضاوي" از علماي سرشناس اهل سنت در سخناني، ضمن توهين به شيعيان، خواستار جلوگيري از گسترش تشيع شد.

  اخبار اقتصادي سياسي

  گفتني است اين جدي‌ترين حمله هكرهاي وهابي به مهمترين پايگاه‌هاي الكترونيكي شيعي است كه در چند سال اخير رخ داده است.

  قابل ذكر است در بخشي از پيام منتشره اين گروه چنين آمده: هشدار! شما تصور نكنيد اين حمله براي يك روز يا دو روز بوده است و اين سايت به حالت سابق بر گشته و مجازات تمام مي‌شود.

  در همين راستا آيت الله العظمي شيخ ناصر مكارم شيرازي روز گذشته درجلسه درس تفسير خود در حرم مطهرحضرت فاطمه معصومه(س)، در اين باره گفت‏:‏ وهابيون متعصب با اين اقدامات شوم خود مي‌خواهند صداي علماي شيعه به گوش جهانيان نرسد‏.‏

  اين مرجع تقليد عظيم الشأن در ادامه افزود‏:‏ بهترين دليل براي حقانيت مذهب شيعه محو شدن سايت‌هاي اينترنتي علماي آنها بدست وهابيون است كه فكر مي‌كنند با سانسور آنها مي‌توانند از رشد روز افزون مذهب تشيع جلوگيري كنند‏.‏

  آيت الله العظمي مكارم شيرازي در ادامه خاطرنشان كرد‏:‏ ما سايت‌هاي اينترنتي خود را بازسازي وفعال خواهيم كرد اما وهابيون بدانند كه جوانان اهل تسنن بيشتر ازگذشته به مذهب تشيع گرايش پيدا خواهند كرد‏.‏ مردم دنيا خصوصا جوانان فكرمي‌كنند كه دراين سايت ‌هاي اينترنتي چه مطالبي وجود داشت كه وهابيون را اينگونه به وحشت انداخته است‏.‏

  وي تصريح كرد‏:‏ پيشرفت مذهب شيعه به سرعت در جهان خصوصا در مكه و مدينه در حال گسترش است و وهابيون كه از مشركان زمان جاهليت بدترند با هك كردن سايت ها شيعي مي خواهند از اين روند جلوگيري كنند‏.‏

  شايان ذكر است در حال حاضر پايگاه‌هاي الكترونيكي هك شده يكي پس از ديگري درحال بازسازي شدن است و هم اكنون تعداد زيادي از آنها مجددا فعال شده اند.

  در پايان مي توان به بهانه اين اقدام مغرضانه وهابيت به چند نكته اشاره كرد: اولا در آستانه ماه مبارك رمضان اخبار حاكي از گسترش روز افزون تشيع در جهان دارد و همين امر موجب خشم و نگراني شديد وهابيت شده و آنان را به چنين كاري واداشته است. گروه انحرافي وهابيت همچنين با هزينه كردن ميليون‌ها دلار و ارسال صدها مبلغ به مناطق جنوبي كشورمان سعي دارند جوانان شيعه را گمراه و منحرف كرده و آنان را از مسير اهل بيت(ع) به پيروي انديشه هاي باطل خود كه ساخته دست بريتانيا است ترغيب كنند.


  منبع: شيعه آنلاين به نقل از جهان نيوز

  فرياد علي(ع) پس از 1400 سال هنوز مي آيد.

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود