صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اثباتی ساده برای وجود خدا

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

اثباتی ساده برای وجود خدا

سلام دوستان
    ما دنبال راه ساده می گردیم
    با تشکر از افرادی که قبلا برای اثبات وجود خدا سر نگار ایجاد نموده اند:Sokhan:

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    1,957
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کیانوش ک نمایش پست
    سلام دوستان

اثباتی ساده برای وجود خدا ... ما دنبال راه ساده می گردیم
    دوست گرامی... کیانوش سلام..
    بقول عرفا... غیر خدایی نیست تا بخواد خدا را اثبات کنه..
    وجودات یا بقول فلاسفه مشککند. یا بقول عرفا ظل الله اند.
    پس یک وجود بیش نیست (خدا) بقیه شعاع نور او یا سایه وجود اویند . چیزی نیستند تا بتونند خدا رااثبات کنند...
    موفق باشید..
    الهمّ صلّ علی محمّد وآل محمّد

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

از ارائه راه ساده نون ممنون

یکیش همین چرخ نخ ریسی پیرزن در دینی ابتدایی دوران خودمون

.

6. تشکرها 2

نوشته
    1,245
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

1- ما بسياري از پديده هاي طبيعي را مي بينيم، مانند آمدن پياپي شب و روز كه نتيجه ي حركت وضعي زمين است.

2- زمين هم جزيي از يك منظومه به نام منظومه ي شمسي (Solar system) است.

3- راستي چرا به آن منظومه مي گويند؟

4- چون داراي نظم است. مثلا حركت تمامي اجزاي آن حساب شده و دقيق است بطوري كه وقوع بسياري از رخدادهاي نجومي مانند پديده ي خورشيد گرفتگي و يا ماه گرفتگي را تا هزارم ثانيه مي توان پيش بيني كرد.

5- اين نظم و يا به عبارتي قوانيني كه در نهاد طبيعت هست از كجا آمده است؟

6- عقل مي گويد كه هر نظمي نشان دهنده وجود يك ناظم است و ماده بي شعور خود بخود نمي تواند واجد نظم شود.

7- پس وراي عالم ماده بايد وجودي باشد كه هم به آن هستي و هم نظم بدهد، چون نيستي و عدم كه نمي تواند هستي بيافريند و نيز به آن نظم بدهد.

8- تنها ذات اقدس خداوندي است كه با اراده و مشيت خود عالم را آفريده و قوانين را در آن قرار داده است.

9- و تنها اوست كه سزاوار پرستش است و بازگشت همه ي ما به سوي اوست.

علم و عمل اي دوست به مايي و مني نيست

هر كس به بَرَش خرقه، اويس قرني نيست

هر شيشه ي گلرنگ عقيق يمني نيست

خوبي به خوش اندامي و سيمين زَقَني نيست

حُسن آيت روح است، به نازك بدني نيست

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

.........

9. تشکرها 2

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

یکی از راههای ساده که علی (ع) هم فرمودند این است که.....هرزمان تصمیم برکاری گرفتم ونتوانستم آن را بکنم فهمیدم قدرتی بالاتراز قدرت همه وجود دارد وآن قدرت قدرت خداست.
    مولایم علی فرموند:
    يابُنَىَّ اِصبِر عَلَى الحقِ وَ اِن كانَ مُرّا; اى پسر جان! در راه حق صبور و مقاوم باش گرچه تلخ و رنج آور باشد.
    هرگز گمان مبر زخیال تو غافلم ،گرمانده ام خموش ، خدا داند ودلم.....
    چون عاقبت همه امور با خداست همه چیز را به او واگذار کردم.

نوشته
    398
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من صبح هایی که واسه نماز صبح پا میشم (البته بیشتریشو خواب می مونم!) حس می کنم خدا پیشم هست .....یعنی حس می کنم بهش نزدیک ترم ....و داره منو میبینه

?!who's winner

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

ما رو هم دعا کن

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

خدا هست ...

مردی برای اصلاح سر و صورتش به آرایشگاه رفت. در حال کار گفتگوی جالبی بین آنها در گرفت. آنها درباره موضوعات و مطالب مختلف صحبت کردند.
    وقتی به موضوع "خدا " رسیدند. آرایشگر گفت: من باور نمی کنم خدا وجود داشته باشد.
    مشتری پرسید: چرا باور نمی کنی؟

آرایشگر جواب داد: کافی است به خیابان بروی تا ببینی چرا خدا وجود ندارد. به من بگو، اگر خدا وجود داشت آیا این همه مریض می شدند؟ بچه های بی سرپرست پیدا می شد؟ اگر خدا وجود می داشت، نباید درد و رنجی وجود داشته باشد. نمی توانم خدای مهربانی را تصور کنم که اجازه می دهد این چیزها وجود داشته باشد.

مشتری لحظه ای فکر کرد، اما جوابی نداد، چون نمی خواست جر و بحث کند. آرایشگر کارش را تمام کرد و مشتری از مغازه بیرون رفت. به محض این که از آرایشگاه بیرون آمد، در خیابان مردی دید با موهای بلند و کثیف و به هم تابیده و ریش اصلاح نکرده. ظاهرش کثیف و ژولیده بود.

مشتری برگشت و دوباره وارد آرایشگاه شد و به آرایشگر گفت: می دانی چیست، به نظر من آرایشگرها هم وجود ندارند. آرایشگر با تعجب گفت: چرا چنین حرفی می زنی؟ من این جا هستم، من آرایشگرم. من همین الان موهای تو را کوتاه کردم.

مشتری با اعتراض گفت: نه! آرایشگرها وجود ندارند، چون اگر وجود داشتند، هیچ کس مثل مردی که آن بیرون است، با موهای بلند و کثیف و ریش بلند و اصلاح نکرده پیدا نمی شد.

آرایشگر جواب داد: نه بابا، آرایشگرها وجود دارند! موضوع این است که مردم به ما مراجعه نمی کنند.

مشتری تائید کرد: دقیقاً ! نکته همین است. خدا هم وجود دارد ! فقط مردم به او مراجعه نمی کنند و دنبالش نمی گردند. برای همین است که این همه درد و رنج در دنیا وجود دارد.

نوشته
    1,245
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کیانوش ک نمایش پست
    خدا هست ...

مردی برای اصلاح سر و صورتش به آرایشگاه رفت. در حال کار گفتگوی جالبی بین آنها در گرفت. آنها درباره موضوعات و مطالب مختلف صحبت کردند.
    وقتی به موضوع "خدا " رسیدند. آرایشگر گفت: من باور نمی کنم خدا وجود داشته باشد.
    مشتری پرسید: چرا باور نمی کنی؟

آرایشگر جواب داد: کافی است به خیابان بروی تا ببینی چرا خدا وجود ندارد. به من بگو، اگر خدا وجود داشت آیا این همه مریض می شدند؟ بچه های بی سرپرست پیدا می شد؟ اگر خدا وجود می داشت، نباید درد و رنجی وجود داشته باشد. نمی توانم خدای مهربانی را تصور کنم که اجازه می دهد این چیزها وجود داشته باشد.

مشتری لحظه ای فکر کرد، اما جوابی نداد، چون نمی خواست جر و بحث کند. آرایشگر کارش را تمام کرد و مشتری از مغازه بیرون رفت. به محض این که از آرایشگاه بیرون آمد، در خیابان مردی دید با موهای بلند و کثیف و به هم تابیده و ریش اصلاح نکرده. ظاهرش کثیف و ژولیده بود.

مشتری برگشت و دوباره وارد آرایشگاه شد و به آرایشگر گفت: می دانی چیست، به نظر من آرایشگرها هم وجود ندارند. آرایشگر با تعجب گفت: چرا چنین حرفی می زنی؟ من این جا هستم، من آرایشگرم. من همین الان موهای تو را کوتاه کردم.

مشتری با اعتراض گفت: نه! آرایشگرها وجود ندارند، چون اگر وجود داشتند، هیچ کس مثل مردی که آن بیرون است، با موهای بلند و کثیف و ریش بلند و اصلاح نکرده پیدا نمی شد.

آرایشگر جواب داد: نه بابا، آرایشگرها وجود دارند! موضوع این است که مردم به ما مراجعه نمی کنند.

مشتری تائید کرد: دقیقاً ! نکته همین است. خدا هم وجود دارد ! فقط مردم به او مراجعه نمی کنند و دنبالش نمی گردند. برای همین است که این همه درد و رنج در دنیا وجود دارد.

ما ميگيم آنقدر گرفتاريم كه فرصت نمي كنيم به سراغ خدا بريم! اما در واقع چون به سراغ خدا نميريم، گرفتاريم.

علم و عمل اي دوست به مايي و مني نيست

هر كس به بَرَش خرقه، اويس قرني نيست

هر شيشه ي گلرنگ عقيق يمني نيست

خوبي به خوش اندامي و سيمين زَقَني نيست

حُسن آيت روح است، به نازك بدني نيست

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری