صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بخونید تا منو بشناسید

نوشته
    3
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بخونید تا منو بشناسید

سلام
    این اطلاعات را مینویسم تا دوستان عزیز بیشتر با من آشنا شوند
    شخصی هستم مسیحی.حدود1 سالی است که با شخصی آشنا شدم از طریق یک سایت
    اویل سوالی از دینمان بین ما رد و بدل نشد فقط او از زبان فرانسه که داره درسش را میخونه سوال میکرد من هم کمکش میکردم ..در همون سال یک هفته ای ازش خبری نبود هر چی بهش ایمیل زدم براش توی سایت پیغام گذاشتم خبری ازش نبود که نبود ولی یک روزآمد داشتیم باهم به گفته دوستم چرت و پرت ردو بدل میکردیم بهش گفتم دوست دارم باهم مستقیم حرف بزنیم .اول زیر بار نرفت ولی وقتی قسمش دادم به مسیح گفت من مسیحی نیستم..شیعه هستم ..
    همین برام شد یک وسیله که تحت فشار بزارمش تا قبول کنه ..بالاخره بعد از یک ساعت اصرار اصرار قبول کرد..وقتی میخواست حرفش را شروع کنه اولش گفت . یا حق بعد هم یا مولا علی.. موقع حرف زدن بغض داشت بین حرفاش کمی مکث میکرد.ازش چیزی نپرسیدم گفتم شاید کنجکاوی بشه ناراحت بشه..

میدونستم این شخص که اسمش را آورده کیه ..
    برای اینکه اذیتش کنم گفتم این علی دوستته .از طریق اینترنت باهم آشنا شدید..اول خیلی بهش برخورد اینو از سکوت 5 دقیقه ای فهمیدم..بعد سوره ای به نام سوره واقعه را برام خوند..با یه حالی می خوند که نمی دونم چرا توی این 20 دقیقه ای که اون داشت این سوره را میخوند حالم حال خودش نبود ..بین هر آیه که مکث میکرد صدای آروم گریه کردنش رامی شنیدم..وقتی تموم شد گفت این سوره متعلق به همون آقای که اول اسمش را آورد.بعد گفت حالا به نظرتو کسی با این ابهت لایق این چنین طرز صحبتی هست..خیلی ناراحت شدم .هیچی نگفتم بدون خداحافظی ارتباطم را قطع کردم..تا موقع خواب مدادم صداش تو گوش بودم نمیدونم چرا برای اولین بار از اینکه یک مسلمون را اذیت کردم ناراحت بودم راستش را بگم من کم مسلمونها را اذیت نکردم از طریق همین اینترنت ..حتی دوست هامو که حجاب را انتخاب کرده اند
    به هر کدوموشون حرفی نامربوط میزدم فقط یک حرفی بهم میزدند یااینکه هیچی نمی گفتند و ارتباطشون را قطع میکردند ولی اون نه ..اهمیت ندادم گفتم حالاچون 1 سال باهم دوستیم به خاطرهمینه که این حالت بهم دست داده..
    بعد ازاولین صحبتمان دیگه هرزگاهی باهم مستقیم حرف میزدیم من هم مدادم از دینش می پرسیدم
    راستش را بگم اوایل وقت قصد اذیتش را داشتم سوالات عجیب و غریب ازش می پرسیدم..میخواستم ببینم تا چه حدتحملش زیاده اونم یاجواب میداد یااینکه برام از کتابهای که داشتند می نوشت و میفرستاد ..یکدفعه پدرم حالش خیلی بد شد از دوستم
    خواستم از مولاش بخواهد خوبش کنه .گفت چرا خودت اینکار رونمی کنی.گفتم من .گفت آره..آخه من مسیحیم جوابم را نمیده .گفت تو بخواه اگه نداد اون وقت با من ..ازش خواستم اون هم خیلی زود جوابم را داد موقع گفتن اسمش بدنم میلرزید قلبم از شدت تپش داشت از کار میافتاد ..اشکم سرازیر شد..حالم حال خوشی بود نمی دونم چرا
    یه دفعه هم برام یک فیلم فرستاد از محرم که اونهای هم که مسلمون نبودند یهودی ..ارمنی و....که ساکن ایران هستند داشتند از خواسته هاشون که از ابوالفضل و بقیه امامها گرفته بودند حرف میزدند حتی نذرهای که برای این امامها کرده بودند وداشتند انجام میدادند را هم نشان داد..خوشم اومد کم کم دیگه مثل قدیم نبودم ..ازاونهای که اطرافمون بودند و مسلمون مدادم سوال میپرسیدم..دوست داشتم خوب این دین راکه اماماش حتی به بقیه هم نظر دارند رابشناسم ..تا ماه پیش که این سایت بهم معرفی شد جناب معصومی کتاب تفسیر نمونه را برام معرفی کرد دو بزرگوار دیگه هم اسمشون یادم نیست جای که می تونستم این کتاب را دانلود کنم بهم معرفی کردند...تو همین ماه که گذشت اولین قدم را یعنی حجاب را برداشتم ..
    خانواده ام اوایل کاری به کارم نداشتند میگفتند این هم از روی هوس زود از بین میره.
    ولی وقتی دیدند کتابهای که میخرم مربوط به دین شیعه هست بدجور من و زیر نظر دارند..به اون صورت نمی تونم بیام کانون سوالهام را بپر سم ..فقط از دوستان خواهش دارم جواب سوالات مرابدهند من سعی میکنم هر جور شده بیام و جوابها رابخونم ..خواهش میکنم راهنمایی کنید منو

تقدیم به دوستان خوب
    ویرایش توسط //// : ۱۳۸۷/۰۷/۲۹ در ساعت ۱۹:۱۶

2.  

نوشته
    398
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

یعنی شما الان مسلمون شدید ؟؟

?!who's winner

نوشته
    259
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

این آیه لایق حال شماست :

وَإِنْ یمْسَسْكَ اللَّهُ بِضُرٍّ فَلَا كَاشِفَ لَهُ إِلَّا هُوَ وَإِنْ یرِدْكَ بِخَیرٍ فَلَا رَادَّ لِفَضْلِهِ یصِیبُ بِهِ مَنْ یشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ وَهُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ

و اگر اراده خیری برای تو کند، هیچ کس مانع فضل او نخواهد شد! آنرا به هر کس از بندگانش بخواهد می‌رساند؛ و او غفور و رحیم است!»

«یونس/107»

در خدمتیم !

نوشته
    641
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    84
    آپلود
    9
    گالری
    66

بسم الله الر حمن الر حيم
    سلام عليكم و رحمة الله و انواره

بنده از اين اتفاقاتي كه براتون افتاده و حالات مخلصانه ي دوست شيعه ي شما و تمايلتان به شيعه بسيار خوشحال شدم.

فعلا كه اينجا سوالي نپرسيديد ولي اگر يه موقع سوالي مطرح بكنيد حتما پاسخ مي دهيم و اين سوال پرسش يك طرفه هم نيست بلكه بيش تر مباحث اين سايت شبيه يك مباحثه است تا سوال و پرسش چون مثلا در حين اين سوال و پاسخ ها هر دو طرف يا چند طرف كه مشغول آن بحث هستند از هم مطالبي رو مي آموزند.

در ضمن وقتي مطلبتون رو خوندم آيه اي به ذهنم آمد كه فكر كنم دلگرمي خوبي براي همه و به خصوص شما باشه:

وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ

ترجمه: و كسانى كه در راه ما كوشيده‏اند به يقين راه‏هاى خود را بر آنان مى‏نماييم و در حقيقت‏خدا با نيكوكاران است.

سوره ي عنكبوت/ آيه ي 69

اين سوال و پرسش هاي ديني هم مصداقي از جهاد علمي در راه خداست وبراي همين هدايت را هم در پي دارد. ان شاء الله

الحمد لله الذي جعلنا من المتمسّكين بولاية اميرالمومنين
    زياده عرضي نيست.
    التماس دعا
    طارق

اي حيوان ناطق بدان:
    برباد فنا تا ندهي گرد خودي را
    هرگز نتوان ديد جمال احدي را
    و بدان فرودگاه شيطان خودبيني و تكبر است براي همين است كه شيطان به عزّت خدا قسم خورد همه را اغوا كند جز مخلَصين را و ويژگي انسان با اخلاص آن است كه آنقدر محو جمال و جلال خداست كه نه در فكر و نه در عمل هيچ توجهي به خويش ندارد.
    رابطه ي عكس ميان توجّه به خدا و تكبر بسيار مهم است در مسير سعادت انسان.

[SIGPIC][/SIGPIC]

نوشته
    977
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    55
    آپلود
    5
    گالری
    56

سلام بر شما دوست گرامی.
    بنده هم همانند دیگر دوستان تا جایی که در توانم باشه در خدمت خواهم بود.
    امیدوارم شما هم با توکل به خدا و امید به او بتونید به هدفتون که شناخت حقیقت هست برسید.

این آیه ای هم که دوست گرامی جناب طارق نوشتند رو مدنظر داشته باشید.
    این وعده خداست و خداوند خلف وعده نمیکنه.

البته شرط و جزایی که در آیه هست رو نباید فراموش کرد:
    الذین جاهدوا فینا =» لنهدینهم سبلنا

یا حق...!

دلا غافل ز سبحانی چه حاصل
    مطیع نفس و شیطانی چه حاصل
    بود قدر تو افزون از ملائک
    تو قدر خود نمیدانی چه حاصل

و ناگهان چه زود دیر می شود، ولی هیچگاه برای شروع دیر نیست...!!!

نوشته
    5,435
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27

دوست من!
    انشالله همواره موفق باشید و در مسیر الهی استوار...
    ....
    .....
    .....
    ......
    ........
    ...........
    هر که در بزم مقرب تر است
    جام بلا بیشترش می دهند....
    فراموش نکنی ها!

دست به دست من بده
    پا به پای من بیا
    نگو امروز مال ما
    بگو فردا رو میخوام

به لطف الهی فردا از آن ماست....

نوشته
    3
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام بر همه دوستان
    خیلی ممنون که وقت گذاشتید خوندید

یعنی شما الان مسلمون شدید ؟؟
    نه دوستم میگفت برای مسلمون شدن باید شهادتین بگم من هنوز نگفتم پس هنوز مسلمون نیستم

اگر اراده خیری برای تو کند، هیچ کس مانع فضل او نخواهد شد! آنرا به هر کس از بندگانش بخواهد می‌رساند؛ و او غفور و رحیم است!»
    اراده خیر یعنی چی؟؟
    فضل یعنی چی؟؟
    غفور یعنی چی؟؟
    رحیم یعنی چی؟؟

و كسانى كه در راه ما كوشيده‏اند به يقين راه‏هاى خود را بر آنان مى‏نماييم و در حقيقت‏خدا با نيكوكاران است.
    ببخشید در راه کی کوشیدند؟؟
    کدام راه؟؟

البته شرط و جزایی که در آیه هست رو نباید فراموش کرد:
    الذین جاهدوا فینا =» لنهدینهم سبلنا
    شرطش چیه؟؟
    جزا یعنی چی؟؟

هر که در بزم مقرب تر است
    جام بلا بیشترش می دهند....
    یعنی هر کی مسلمون بشه عذابش بیشتر میشه؟؟

----------------
    سوالاتم را همین جا در همین نوشته ام بپرسم؟؟
    لطفا راهنمایی کنید از کدام قسمت کانون اول شروع به خواندن بکنم..از خداشناسی؟؟هستی شناسی؟؟راهنمایی شناسی؟؟دین شناسی؟؟
    ازکدام؟؟
    چرا اینجا وقتی حضوری میخواهی چیزی بپرسی کسی جواب نمیده؟؟به هرحال حضوری برای من که زیاد نمیتونم بیام خیلی بهتره؟؟

نوشته
    1,758
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط //// نمایش پست
    سلام بر همه دوستان
    خیلی ممنون که وقت گذاشتید خوندید

نه دوستم میگفت برای مسلمون شدن باید شهادتین بگم من هنوز نگفتم پس هنوز مسلمون نیستم

[/c

سلام بر پاکان،

عجله نکنید.

من دوست مسیحی دارم و از خیلی از چیزهایی که شما اعتقاد دارید اطلاع دارم.

برای مسلمان شدن شما اول باید کامل کامل همه چیز از نبوت پیامبر تا امامت ائمه براتون اثبات بشه و بعد به مرحله عشق و عاشقی میرسه.

۲ تا نکته که من از یکی از دوستهای مسیحی خودم هم پرسیدم و جوابی نتونسته براش پیدا کنه:
    ۱-اگر حضرت مسیح (که درود خدا بر او) خدا بود چون پدر نداشت پس حضرت آدم خدا تر بود.
    ۲-اگر حضرت مسیح (درود خدا بر او) خدا بود پس چرا در انجیل اینقدر ذکر شده که خدا را بندگی و عبادت میکرد.

Grace = فضل
    شما که مسیحی هستید بسیار خوب با این صفت حضرت حق آشنا هستید!

طیب
    هر معرفتى كـــه بوىِ هستىِ تو داد *** ديوى است به ره، از آن حذر بايد كرد

سبحه بر کف، توبه بر لب،دل پر از شوق گناه/ معصيت را خنده مي آيد ز استغفار ما

أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ

نوشته
    142
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به قول مولا علی:
    خدایا این عزت مرا کافیست که من بنده توام و این افتخار مرا بس که تو پروردگار منی
    تو آنچنانی که من دوستت دارم پس مرا آنچنانی قرار بده که خود دوست میداری.............

امیدوارم پروردگارم تو دوست عزیز را به عالیترین راههایش هدایت کند.................اهدنا الصراط المستقیم.......(یعنی کوتاهترین و بهترین و زیباترین و عاشقانه ترین راه برای رسیدن به حقیقت............)
    عشق پایان بازیست.

حضرت علي(ع):

بين حق و باطل فقط چهار انگشت فاصله است ،فاصله ميان گوش و چشم،حق آن است كه بگوئي ديدم و باطل آن كه بگوئي شنيدم.

سبز و پايدار باشيد

نوشته
    1,758
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط //// نمایش پست
    سلام بر همه دوستان

اراده خیر یعنی چی؟؟
    فضل یعنی چی؟؟
    غفور یعنی چی؟؟
    رحیم یعنی چی؟؟
    اراده = Will

غفور = Forgiving

همونطور که در مسیحیت اعتقاد دارید:
    همه فرزندان آدم خطاكارند ، و بهترين خطا كاران توبه کارانند

فرزندان خوب آدم برعکس شیطان از اشتباهات خود عذر خواهی میکنند از پروردگارشون (lord) و خدا هم غفور است و آنها را خواهد بخشید.

رحیم:

رحمتش همیشگی است.

طیب
    ویرایش توسط طیب : ۱۳۸۷/۰۸/۰۴ در ساعت ۲۲:۰۸
    هر معرفتى كـــه بوىِ هستىِ تو داد *** ديوى است به ره، از آن حذر بايد كرد

سبحه بر کف، توبه بر لب،دل پر از شوق گناه/ معصيت را خنده مي آيد ز استغفار ما

أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری