صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ترس از بلوغ زود رس

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ترس از بلوغ زود رس

باسلام
    من يك دختر 6 ساله دارم و چند نفر از همسن و سالهاش با او در مورد مسايل جنسي و روابط زن ومرد صحبت كرده اند و براي اون كامل توضيح داده اند و من واقعا نمي دونم چه راهي پيش بگيرم كه حد اقل كنجكاوي را نشان بده و در ضمن به جهت آگاهي از موضوعات نامبرده نگران بلوغ زود رس وي در آينده هم هستم لطفا من را راهنمايي كنيد.
    با تشكر

2. تشکر

3.  

نوشته
    544
    حضور
    1 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط موسوي 8000 نمایش پست
    باسلام
    من يك دختر 6 ساله دارم و چند نفر از همسن و سالهاش با او در مورد مسايل جنسي و روابط زن ومرد صحبت كرده اند و براي اون كامل توضيح داده اند و من واقعا نمي دونم چه راهي پيش بگيرم كه حد اقل كنجكاوي را نشان بده و در ضمن به جهت آگاهي از موضوعات نامبرده نگران بلوغ زود رس وي در آينده هم هستم لطفا من را راهنمايي كنيد.
    با تشكر
    باسلام
    در اين خصوص به نكات زير توجه داشته باشيد.
    1.كنجكاوي او را جهت دهيد نگذاريد اطلاعات نادرست در ذهن او شكل بگيرد ،
    2.بهتر است در فضايي صميمانه از او غير مستقيم حرف بكشيد و متوجه شويد اطلاعات او در چه حدي است .طوري رفتار نكنيد كه نتواند در اين باره از شما سؤال بپرسد . هرگز با تندي با او برخورد نكنيد تا رابطه شما قطع نشود چون ممكن است ازآن به بعد اين گونه سخنان را از شما مخفي كند.
    3.گاهي به جاي توضيح مي توانيد از او بپرسيد خودت چي فكر مي كني و اگر اشتباه مي گويد به صورت سربسته تصحيح كنيد .
    4.گاهي هم كه مي بينيد زياد ريز مي شود با محبت بگوييد دخترم ان شاالله بزرگتر بشي اينها را خواهي فهميد براي شما الان خوب نيست از اين سوالات بپرسي بگذار جوابش بعدا بهت ميگم.
    5."تكنيك انصراف توجه" با يك داستان ،خاطره ،موضوع جذاب،فيلم جالب،تلفن ،خوردني لذيذ و....در مواردي كه زياد سؤال مي كند مفيد است.
    3.غير مستقيم و به تدريج تلاش كنيد تا با اشخاص سالم تري دوستي بر قرار كند مي توانيد از لابه لاي سخنان او متوجه شويد كه چه شخصي شايستگي دوستي با او را ندارد.
    4.كتاب والدين وتربيت جنسي كودكان نوشته دكتر قائمي نشر انجمن اوليا ومربيان تهران را مطاله كنيد.
    ویرایش توسط D.HAMID : ۱۳۸۸/۰۲/۱۳ در ساعت ۲۳:۰۵

نوشته
    977
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    55
    آپلود
    5
    گالری
    56

به نام خدا و سلام
    و ممنون و متشکر از پاسخ های مشاور محترم.

یه سوال هم برا خود من پیش اومد.

به نظرتون لازم نیست این فرزند را (حتی الامکان) از اطرافیان این چنینی دور نگه داشت؟
    آیا اطرافیانی که اینقدر بی شرم و حیا هستند، صلاحیت همراهی و همنشینی با این کودک را دارند؟

اصلا این اطرافیان چه کسانی اند و در کجا همراه این کودک هستند؟
    بچه های فامیل؟ همکلاسی های مهد کودک؟
    بزرگ تر از او هستند یا همسن و سال او؟

زمانه چقدر بد شده!!
    دختر 10 ساله بنده هم وقتی میاد خونه گاهی چیزهایی از همکلاسی هاش تعریف می کنه که آدم می مونه تو این مدارس چه میگذره! همکلاسیش میاد میگه فلان فیلم اینطور بود و فلان فیلم اونطور... کاملا هم مشخصه که این فیلما رو در سیمای کشور نشون ندادند!!

دلا غافل ز سبحانی چه حاصل
    مطیع نفس و شیطانی چه حاصل
    بود قدر تو افزون از ملائک
    تو قدر خود نمیدانی چه حاصل

و ناگهان چه زود دیر می شود، ولی هیچگاه برای شروع دیر نیست...!!!

6. تشکرها 3

نوشته
    544
    حضور
    1 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0

تشكر

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa نمایش پست
    به نام خدا و سلام
    و ممنون و متشکر از پاسخ های مشاور محترم.

یه سوال هم برا خود من پیش اومد.

به نظرتون لازم نیست این فرزند را (حتی الامکان) از اطرافیان این چنینی دور نگه داشت؟
    آیا اطرافیانی که اینقدر بی شرم و حیا هستند، صلاحیت همراهی و همنشینی با این کودک را دارند؟

اصلا این اطرافیان چه کسانی اند و در کجا همراه این کودک هستند؟
    بچه های فامیل؟ همکلاسی های مهد کودک؟
    بزرگ تر از او هستند یا همسن و سال او؟

زمانه چقدر بد شده!!
    دختر 10 ساله بنده هم وقتی میاد خونه گاهی چیزهایی از همکلاسی هاش تعریف می کنه که آدم می مونه تو این مدارس چه میگذره! همکلاسیش میاد میگه فلان فیلم اینطور بود و فلان فیلم اونطور... کاملا هم مشخصه که این فیلما رو در سیمای کشور نشون ندادند!!
    سلام
    ممنون از نظرشما
    دربند 3 گذرا به "كنترل دوستان" اشاره كردم اما بايد بدانيم كه ما نمي توانيم براي فرزندمان تربيت گلخانه اي داشته باشيم در برخي مراكز ناگزير كودك يا نوجوان ما با ديگران همنشين و همكلاس و... مي شوند بايد بهترين مراكز برايشان را انتخاب كنيم و بيشتر تلاش كنيم خود آنها نيز واكسينه شود تا دربرابر ويروس هاي ضد اخلاقي آسيب نبيند.البته كارهاي فرهنگي زيادي هم لازم است از سوي دولت و آموزشگاه ها انجام شود
    ویرایش توسط D.HAMID : ۱۳۸۸/۰۲/۱۹ در ساعت ۲۲:۴۶

8. تشکرها 3

نوشته
    364
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط موسوي 8000 نمایش پست
    باسلام
    با تشكر
    به نظر من شما نباید نگران باشید و بلکه بر عکس سعی کنید او رو بیشتر آگاه کنید. امروزه معضل بزرگی که ما باهاش رویرو هستیم اینه که جوانان و کودکان ما اطلاعات جنسی رو از بازار سیاه میگیرن که صد البته نا آگاهانه و حتی مغرضانه است. پس بهتره به جای اینکه بترسید، سعی کنید اطلاعات صحیح رو خودتون در اختیارش بگذارید حد اقل اینطوری مطمین هستید که اطلاعات صحیح به دستش میرسه.
    ویرایش توسط leadertime : ۱۳۸۸/۰۲/۱۹ در ساعت ۲۳:۰۵

نوشته
    977
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    55
    آپلود
    5
    گالری
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط D.HAMID نمایش پست
    سلام
    ممنون از نظرشما
    دربند 3 گذرا به "كنترل دوستان" اشاره كردم اما بايد بدانيم كه ما نمي توانيم براي فرزندمان تربيت گلخانه اي داشته باشيم در برخي مراكز ناگزير كودك يا نوجوان ما با ديگران همنشين و همكلاس و... مي شوند بايد بهترين مراكز برايشان را انتخاب كنيم و بيشتر تلاش كنيم خود آنها نيز واكسينه شود تا دربرابر ويروس هاي ضد اخلاقي آسيب نبيند.البته كارهاي فرهنگي زيادي هم لازم است از سوي دولت و آموزشگاه ها انجام شود
    سلام بر شما و وقتتون بخیر
    حرف شما صحیح و متین. مسلما اگر فرزند به طور کامل دور از خوب و بد جامعه نگه داشته شود، (و به عبارتی که فرمودید) گلخانه ای و تحت الحفظ رشد پیدا کند، وقتی بزرگ شد و در متن جامعه قرار گرفت، با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهد شد.
    و از طرف دیگر، مسئولیت مراکز آموزشی و پرورشی هم در جای خود بسیار مهم و قابل تامل است.

اما نکته سوال بنده در این قسمت بود که، این فرزند 6 سال دارد.

آیا برای فرزند 6 ساله زود نیست که در کنار افرادی قرار گیرد که این چنین تفکرات نادرستی رو دارند و بدتر اینکه در بیان آن به کودک 6 ساله اینطور بی پروا و گستاخ هستند؟
    این چنین تفکرات و صحبت ها، در دوران دبیرستان و راهنمایی (و خیلی اغماض کنیم، سال های آخر ابتدایی) قابل قبول است، ولی در دوران 6 سالگی هم طبیعیست؟!!

و سوال مهم تر، اصلا این همراهان کودک 6 ساله کیانند؟؟؟
    اگر بزرگ تر از اویند و اینگونه با او برخورد کرده و ارتباط برقرار کرده اند، که...
    و اگر هم سن و سال اویند و در چنین مسائلی اینطور بی پروا و گستاخ هستند که واویلا!!!

متاسفانه گویا از سخنان این ولیّ محترم چنین بر می آید:
    من يك دختر 6 ساله دارم و چند نفر از همسن و سالهاش با او در مورد مسايل جنسي و روابط زن ومرد صحبت كرده اند و براي اون كامل توضيح داده اند...
    آیا نباید احساس خطر کرد و این فرزند 6 ساله!!! را از محیط های اینگونه ای دور نگه داشت؟

نوشته
    977
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    55
    آپلود
    5
    گالری
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط leadertime نمایش پست
    به نظر من شما نباید نگران باشید و بلکه بر عکس سعی کنید او رو بیشتر آگاه کنید. امروزه معضل بزرگی که ما باهاش رویرو هستیم اینه که جوانان و کودکان ما اطلاعات جنسی رو از بازار سیاه میگیرن که صد البته نا آگاهانه و حتی مغرضانه است. پس بهتره به جای اینکه بترسید، سعی کنید اطلاعات صحیح رو خودتون در اختیارش بگذارید حد اقل اینطوری مطمین هستید که اطلاعات صحیح به دستش میرسه.
    جناب بزرگوار، شما اصلا دقت کردید که سن این کودک چند سال است؟؟
    آیا به قول شما، اصلا لازم نیست برای این کودک و آینده اش نگران بود؟

اینی که شما فرمودید در زمینه فرزند 10، 15 ساله و به بالا شاید کاربردی باشه، ولی آیا صحیحه که برای فرزند 6 ساله هم نشست و حالا به هر صورت قابل قبول و معقول، این مسائل رو بازگو کرده و آموزش داد؟

نوشته
    544
    حضور
    1 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa نمایش پست
    سلام بر شما و وقتتون بخیر
    حرف شما صحیح و متین. مسلما اگر فرزند به طور کامل دور از خوب و بد جامعه نگه داشته شود، (و به عبارتی که فرمودید) گلخانه ای و تحت الحفظ رشد پیدا کند، وقتی بزرگ شد و در متن جامعه قرار گرفت، با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهد شد.
    و از طرف دیگر، مسئولیت مراکز آموزشی و پرورشی هم در جای خود بسیار مهم و قابل تامل است.

اما نکته سوال بنده در این قسمت بود که، این فرزند 6 سال دارد.

آیا برای فرزند 6 ساله زود نیست که در کنار افرادی قرار گیرد که این چنین تفکرات نادرستی رو دارند و بدتر اینکه در بیان آن به کودک 6 ساله اینطور بی پروا و گستاخ هستند؟
    این چنین تفکرات و صحبت ها، در دوران دبیرستان و راهنمایی (و خیلی اغماض کنیم، سال های آخر ابتدایی) قابل قبول است، ولی در دوران 6 سالگی هم طبیعیست؟!!

و سوال مهم تر، اصلا این همراهان کودک 6 ساله کیانند؟؟؟
    اگر بزرگ تر از اویند و اینگونه با او برخورد کرده و ارتباط برقرار کرده اند، که...
    و اگر هم سن و سال اویند و در چنین مسائلی اینطور بی پروا و گستاخ هستند که واویلا!!!

متاسفانه گویا از سخنان این ولیّ محترم چنین بر می آید:آیا نباید احساس خطر کرد و این فرزند 6 ساله!!! را از محیط های اینگونه ای دور نگه داشت؟
    باسلام
    چون احساس خطر وجود دارد گفتم بهترين مراكز(مهد،پيش دبستاني و...) را برايشان انتخاب كنند و كنترل دوستان و همسن وسالان او را باجهت دادن به دست بگيرند غير ازاين راه ديگري به نظرتان مي‌رسد بنده استفاده مي‌كنم

13. تشکرها 2

نوشته
    977
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    55
    آپلود
    5
    گالری
    56

با سلام. خسته نباشید و خدا قوت
    حق با شماست، در واقع شما بهترین راه ممکن رو توصیه فرمودید.
    عرض من اظهار تاسف در مورد وضعیت نامناسب بعضی از این مراکز بود، تا حدی که والدین حتی در مورد فرزندی که در مهد کودک امانت می سپارند نیز احساس نا امنی کنند!!

15. تشکر

نوشته
    611
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

عذر خواهی میکنم شاید نظر بنده خودخواهانه باشد و در دنیای امروز عجیب:
    نون حلال بخورید قبل از بسته شدن نطفه
    نون حلال بدهید در زمان جنینی کودک به مادر
    و با نون حلال کودکتان را بزرگ کنید.
    دیگر جای نگرانی نیست.
    آفت تفکر تعصب است
    السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.
    ببخشید اینجا از حضور شما بزرگواران خداحافظی میکنم مدیر محترم سایت ترجیج دادند تاپیک خداحافظی بنده حذف شود. بهر حال بدی و خوبی بقول قدیمیها از ما دیدید حلال کنید.
    حق نگهدارتان دلهایتان پرامید و شاد باد.

17. تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری