جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آغاز بکار gprs همراه اول از ساعت 10 امروز/ نحوه برخورداری از gprs

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,509
  مورد تشکر
  624 پست
  حضور
  30 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  0
  گالری
  0

  دعوت آغاز بکار gprs همراه اول از ساعت 10 امروز/ نحوه برخورداری از gprs
  سرویس GPRS مرحله تستهای فنی اولیه را پشت سر گذاشته و از امروز (یکشنبه) در اختیار مشترکین متقاضی این سرویس قرار می‌‏گیرد.به گزارش خبرنگار مهر، سرویس GPRS همراه اول از صبح امروز یکشنبه 12 آبان ماه 1387 آماده ارائه به مشترکان سیم ‌‏کارتهای دائمی «0912» در استان تهران است. این دسته از مشترکان همراه اول در این مرحله می‌‏توانند از ساعت 23 تا 8 صبح و تمام ساعات روزهای تعطیل از اینترنت استفاده کنند.
  مشترکان سیم کارت های دائمی «0912» که متقاضی استفاده از این خدمت در استان تهران هستند از ساعت 10صبح امروز یکشنبه 12 آبان ماه با مراجعه به سایت اینترنتی این شرکت به نشانی www.mci.ir تقاضای خود را ثبت کنند. پذیرش درخواست متناسب با شرایط شبکه و در هر مرحله برای 50 هزار نفر صورت می پذیرد.
  همراه ‌‏اول بر اساس اطلاعاتی که متقاضی در سایت اینترنتی ثبت کرده است تنظیمات لازم برای استفاده از خدمات GPRS را از طریق پیامک برایشان ارسال می کند.
  اطلاعات بیشتر درباره چگونگی ارائه درخواست، نحوه ارائه سرویس، تعرفه خدمات و تنظیمات انواع گوشی ها در آدرس اینترنتی مذکور تشریح شده است..
  طبق اعلام شرکت ارتباطلات سیار فاز اول ارائه سرویس GPRS آغاز شده و به ‏تدریج در فازهای بعدی این سرویس در تمامی ساعات و برای مشترکان تمامی سیم کارتهای همراه ‌‏اول در استان تهران و در ادامه سایر نقاط کشور ارائه می‌‏شود.

 2. تشکرها 2


 3. #2
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,509
  مورد تشکر
  624 پست
  حضور
  30 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  0
  گالری
  0  سایت اپراتور اول تلفن همراه برای ثبت نام GPRS در دسترس نیست!

  خبرگزاری مهر- گروه اقتصادی: در حالی که اپراتور اول تلفن همراه اعلام کرده است که مشترکان تهرانی برای فعال سازی سرویس اینترنت ( GPRS ) از امروز می توانند به سایت MCI.IR مراجعه کنند اما دسترسی به این سایت مقدور نیست.به گزارش خبرنگار مهر، سایت اینترنتی اپراتور اول به علت بازدید بیش ازحد مشترکان تهرانی دچار اختلال شده و دسترسی به آن امکان پذیر نیست؛ به نحوی که مشترکان در مراجعه به این سایت، یا با مشکل باز نشدن سایت و یا با پیغام "Too many users connected" مواجه می شوند.
  اختلال در سایت اینترنتی اپراتور اول در شرایطی که که تنها بخشی از مشترکان تهرانی برای ثبت نام اینترنت تلفن همراه به آن مراجعه کرده اند، بسیار قابل تامل است، زیرا این اپراتور مدعی انجام خدمات غیر حضوری برای 28 میلیون مشترک خود است.
  در همین حال، روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار پیش از این اعلام کرده بود: مشترکان سیم‌ کارتهای دائمی «0912» که متقاضی استفاده از این خدمت در استان تهران هستند؛ باید از ساعت 10صبح روز یکشنبه 12 آبان ماه با مراجعه به سایت اینترنتی این شرکت به نشانی WWW.MCI.IR، تقاضای خود را ثبت کنند.
  پذیرش درخواست، متناسب با شرایط شبکه و در هر مرحله برای 50هزار نفر صورت می ‌پذیرد که از طریق پیامک به اطلاع مشترک متقاضی می‌رسد.
  همراه‌اول، بر اساس اطلاعاتی که متقاضی در سایت اینترنتی ثبت کرده است، پیامک تنظیمات لازم برای استفاده از خدمات GPRS را برایش ارسال می‌کند.
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در گفتگو با مهر اظهار داشته بود: تا پایان سال جاری همه استانهای کشور وارد شبکه "GPRS" می شوند و از امروز این سیستم در تهران آغاز به کار می کند.
  محمد سلیمانی افزود: کلیه اشکالات فنی این سیستم در کشور مرتفع شده است واین سیستم به طور آزمایشی به عده ای از شهروندان تهرانی واگذار شده و در حال اجرا است.
  وی ادامه داد: راه اندازی شبکه "MMS" نیز از طریق این سیستم امکان پذیر خواهد بود.

 4. تشکرها 2


 5. #3
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,509
  مورد تشکر
  624 پست
  حضور
  30 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  0
  گالری
  0  اپراتورهای تلفن همراه ملزم به ذخیره سازی 90 روزه پیامهای تصویری شدند

  کلیه اپراتورهای ارائه دهنده سرویس ارسال عکس( mms ) موظف شده اند کلیه پیامهای رد و بدل شده مشترکان از این طریق را به همراه اطلاعات مرتبط حداقل تا 90 روز ذخیره کنند.به گزارش خبرنگار مهر، براساس ضوابط تعیین شده درچهل و هشتمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات، اپراتورهای تلفن همراه موظف شده اند که تجهیزات لازم برای پالایش (فیلتر) انواع پیام های موجود در فهرست (لیست) سیاه را ایجاد کنند.
  علاوه بر این، اپراتورها باید نسبت به اخذ تعهدات متناسب با این آئین نامه از متقاضی، قبل از فعال سازی خدمت اقدام کنند و کلیه فرمهای تعهد باید قبلا به تائید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برسد.
  همچنین، اپراتورها موظف به اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص ثبت اطلاعاتی پیام های ارسالی بوده تا امکان شناسایی فرستنده پیام برای مراجع ذیصلاح فراهم شود.

  اپراتورها باید در صورت ارسال یکی از پیامهای موجود در فهرست سیاه، ضمن پالایش آن، نسبت به ارسال پیام "شما اقدام به ارسال پیام غیر مجاز کرده اید" برای مشترک ارسال کننده، اقدام کرده و ارائه سرویس مذکور را به مشترکینی که در فهرست سیاه قرار می گیرند، متوقف کنند؛ زیرا در صورت تخلف اپراتور باید در قبال پیامد های این تخلف پاسخگوی مراجع قانونی باشد.
  ایجاد امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای دریافت ثبت پیام های برگردانده شده در ظرف زمانی مجاز (48 ساعت) و نگهداری آنها به مدت 90 روز، ثبت مشخصات مشترک برگرداننده پیام، مشترک انتشار دهنده پیام، محتوا و تاریخ و زمان دقیق ارسال پیام از دیگر وظایف اپراتور در این آیین نامه مطرح شده است.
  بنا بر این گزارش، اطلاع از مشخصات واقعی فرستنده پیام از حقوق گیرندگان پیام بوده و اپراتور موظف است تدابیر کافی برای جلوگیری از فریب گیرندگان پیام ها را توسط ارسال کنندگان، اتخاذ کند و درصورت سهل انگاری کلیه عواقب ناشی از تحویل پیام های فاقد مشخصات صحیح فرستنده، برعهده اپراتور خواهد بود.
  در راستای حقوق و تکالیف فراهم کنندگان شبکه اپراتورها موظفند نسبت به ارائه خدمات موضوع آئین نامه به کلیه مشترکان متقاضی بدون تبعیض اقدام کنند و اطلاع رسانی مناسب در مورد نحوه درخواست، استفاده از خدمت، جرایم، تخلفات و عواقب ناشی از آن به متقاضیان را به عمل آورند.
  در بخش دیگری از این آئین نامه تامین امکانات لازم برای جلوگیری از ارسال انبوه توسط مشترکین از دیگر وظایف اپراتورها عنوان شده و اپراتور موظف به تخصیص یک کد اختصاصی برای برگرداندن پیام های غیر متعارف توسط گیرنده پیام شده است.

 6. تشکرها 2


 7. #4
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,509
  مورد تشکر
  624 پست
  حضور
  30 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  0
  گالری
  0  سرعت جي پي آر اس همراه اول، 50کيلو بايت در نظر گرفته شده است

  در نشست خبري مدير عامل شرکت ارتباطات سيار ايران بمناسبت راه اندازي سرويس پيام چند رسانه اي همراه اول ( gprs )، سرعت آن 50 کيلو بايت در ثانيه و تعرفه آن 8/14ريال براي هر کيلوبايت مصرف در روزهاي عادي و چهار ريال براي هرکيلو بايت مصرف در روزهاي تعطيل ، عنوان شد.

  آغاز بکار gprs همراه اول از ساعت 10 امروز/ نحوه برخورداری از gprs

  به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، در اين نشست خبري که روز سه شنبه با حضور مدير عامل و تعدادي از اعضاي هيات مديره شرکت ارتباطات سيار ايران برگزار شد، "وحيد صدوقي " مدير عامل اين شرکت ابتدا در سخناني گزارشي از روند توسعه شرکت ارتباطات سيار ايران ارائه کرد.
  صدوقي در اين نشست اعلام کرد که در راستاي تقويت و توسعه شبکه تلفن همراه در سال جاري يک هزار و 423 سايت گيرنده و فرستنده (BTS ) در نقاط مختلف کشور راه اندازي شده است و اين رقم در سال 86 نيز پنج هزار و 200 مورد بود
  وي در ادامه اظهار داشت :در مجموع تاکنون 16هزار و 310 سايت گيرنده و فرستنده در کشور راه اندازي شده که اين سايت ها در ارتقاي کيفي ارتباطات تلفن همراه تاثير فراواني دارند و در حال حاضر يک هزار و 64 شهر کشور پوشش تلفن همراه دارند .
  مدير عامل شرکت ارتباطات سيار در ادامه در زمينه توسعه پوشش تلفن همراه در جاده هاي اصلي کشور ، گفت : در حال حاضر 80 درصد جاده هاي اصلي کشور تحت پوشش تلفن همراه هستند و با ادامه تلاش ها ،تا تير ماه سال آينده 100درصد جاده هاي اصلي کشور تحت پوشش همراه اول قرار خواهند داشت .
  صدوقي همچنين به روند واگذاري سيم کارت به متقاضيان همراه اول اشاره کرد و افزود: در سال 84 رقم واگذاري سيم کارت به متقاضيان سه ميليون و 400 هزار شماره بودکه در سال 85 اين رقم به شش ميليون و 800 هزار شماره افزايش يافت و در سال 86 نيز نزديک به 9 ميليون سيم کارت به متقاضيان واگذار شده است .
  مدير عامل شرکت ارتباطات سيار ادامه داد: براساس برنامه براي سال 87 جذب چهار ميليون و 500 هزار مشترک هدف گذاري شده که تاکنون سه ميليون و 500 هزار سيم کارت به متقاضيان واگذار شده است .
  صدوقي با بيان اينکه در حال حاضر بيش از 28 ميليون مشترک تلفن همراه در کشور داريم، ابزار اميدواري کرد که با ادامه روند واگذاري ها تا پايان برنامه چهارم ( سال 1388 )، سقف واگذاري ها به 38ميليون شماره يا رقم تعيين شده ، برسد.
  صدوقي ارائه سرويس هاي GPRS، MMS را از برنامه هاي سال جاري شرکت ارتباطات سيار نام برد و گفت : GPRS که از دو روز قبل در تهران و هفت شهر ديگر راه اندازي شده و امروز هشت شهر کشور از اين سرويس بهره برداري مي کنند و در زمنيه راه اندازي سيستم MMS همراه اول نيز در تلاش هستيم تا ماه آينده راه اندازي شود .
  اين مقام مسئول توسعه شبکه IN و افزايش ظرفيت آن از 12 ميليون و 500 هزار فعلي به 20ميليون مشترک تا پايان برنامه چهارم، توسعه شبکه براي 38ميليون مشترک و مدرنيزه کردن تجهيزات شبکه و طراحي مجدد شبکه تهران با ظرفيت 10 ميليون مشترک را از برنامه هاي در حال اجراي اين شرکت در سال جاري نام برد .
  در ادامه اين جلسه نيز "نيکوفر " از اعضاي هيات مديره شرکت ارتباطات سيار و مجري طرح GPRS همراه اول گزارشي در زمينه مراحل راه اندازي اين سرويس ارائه کرد و در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص سرعت و کيفيت ارائه اين سرويس در تهران بعد از دو روز از راه اندازي سرويس، گفت: در روز اول راه اندازي سرويس تقريبا همه کساني که براي استفاده از آن اقدام کردند ، به نتيجه رسيدند .
  وي گفت : سرعت GPRS همراه اول چيزي نزديک به 50 کيلوبايت است که با توسعه شبکه و تقويت آن اميدواريم که به 150 کيلوبايت افزايش يابد .
  نيکوفر البته خاطرنشان کرد که سرعت GPRS به نوع و مدل گوشي ها و همچنين فاصله گوشي تا آنتن وابسته است . ضمن اينکه ما در مرحله آزمايشي هستيم . البته سايت هايي هم که به آنها مراجعه مي شود ، در سرعت موثر هستند .
  مدير عامل شرکت ارتباطات سيار در پاسخ به اين سوال که آيا درمورد GPRS ما شاهد کم فروشي نخواهيم بود، گفت : بحث کم فروشي به هيچ عنوان مطرح نيست و ما براساس دريافت مشترکين و براساس هر کيلوبايت مصرف، شارژ را انجام مي دهيم .
  خبرنگاران همچنين از مدير عامل شرکت ارتباطات ساير درخصوص پيامک و تعرفه آن نيز پرسش هايي مطرح کردند، از جمله اينکه چرا براي پيامک هايي که به مقصد نمي رسند ،هزينه دريافت مي شود،صدوقي در پاسخ گفت که براساس مصوبه پيامکي که ارسال مي شود ،بايد محاسبه شود . اما ما برغم داشتن اين مصوبه قانوني، پيامک هاي ارسال نشده را جدا مي کنيم و اين پيامک ها را شارژ نمي کنيم و هزينه اي بابت آن دريافت نمي شود . ضمن اينکه تنها نزديک به چهار درصد پيامک ها بخاطر اشکال شبکه ، ارسال نمي شوند .
  تفاوت قيمت پيامک فارسي و انگليسي نيز ديگر سوال مطرح شده بود که صدوقي در پاسخ گفت :با کاهش تعرفه پيامک فارسي،نزديک به 80 درصد پيامک ها به فارسي ارسال مي شود و اين کمک بزرگي به ترويج فرهنگ استفاده از زبان فارسي بوده است.
  مدير عامل شرکت ارتباطات سيار همچنين در پاسخ به سوالي در خصوص کيفيت برقراري ارتباط و همچنين ارسال پيامک و قطعي تلفن همراه نيز گفت : آمارهايي که روزانه از استان هاي مختلف به ما مي رسد ،حاکي از اين است که نزديک به 97درصد ارتباط ها و ارسال ها با موفقيت انجام مي شود و قطع مکالمات کمتر از 2درصد است که اميدواريم با اجراي طرح توسعه شبکه اين مقدار قطعي را هم در آينده نداشته باشيم .
  اين مقام مسئول در ادامه گفت : براساس تصميم هاي اتخاذه شده ، در مناسک حج امسال دريافت پيامک براي حجاج ايراني هزينه اي در پي نخواهد داشت و مجاني خواهد بود.
  دريافت کارمزد بانکي بابت پرداخت فيش هاي آبونمان تلفن همراه نيز ديگر سوالي بود که در اين نشست مطرح شد که صدوقي در پاسخ گفت : براساس توافقي که به منظور تلاش براي پرداخت هاي غير حضوري قبوض صورت گرفته، در صوت پرداخت حضوري در بانک ها بخشي از هزينه توسط مشترک و بخشي نيز توسط اپراتور پرداخت خواهد شد.
  صدوقي در عين حال تاکيد کرد: که پرداخت غير حضوري قبوض هزينه اضافي به مشترک تحميل نخواهد کرد و در عين حال از ازدحام بانک ها خواهد کاست .
  اقتصام ** 1701 ** 1557

 8. تشکر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۸۸/۰۹/۱۶, ۱۱:۱۳
 2. ╬ راهنمای فعال سازی gprs همراه اول ╬
  توسط Amoo Mehraboon در انجمن تلفن همراه
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۸۷/۱۰/۱۴, ۱۸:۰۷
 3. پنج هزار تومان هزينه فعال‌سازی gprs همراه اول
  توسط Amoo Mehraboon در انجمن تلفن همراه
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۸۷/۰۵/۱۰, ۲۲:۵۶

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود