صفحه 1 از 29 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور با فرد مناسب خود ازدواج کنیم

نوشته
    2,087
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

چطور با فرد مناسب خود ازدواج کنیم

پیدا کردن زن یا مرد ایدآل اصلاً کار ساده ای نیست. وقتی فکر میکنید که فرد ایدآل خود را پیدا کرده اید، هنوز هم ممکن است تردید داشته باشید. شک داشتن به کسی که می خواهید با او ازدواج کنید، نه تنها کاملاً نرمال و طبیعی است، بلکه کاملاً سالم است.
    خوشبختانه احتمالاً تا الان می دانید که نباید با کسی که بیش از حد مشروب می خورد، بیش از حد الواتی می کند، بیش از حد کار می کند، بیش از حد لاف می زند، معتاد است، بی وفا است و خیانت می کند، خشن و بیرحم است یا صادق نیست، ازدواج کنید.
    اگر همسر آینده تان عاری از این صفات است و هنوز هم در ازدواج با او شک دارید، حتماً این مقاله را دنبال کنید. ما به شما کمک می کنیم که ببینید آیا این تردیدهایتان منطقی است و ارزش توجه دارد یا نه یا اینکه فقط بدون هیچ دلیل منطقی نگران هستید.
    خوشبختی و حمایت احساسی
    گرچه انتظار داشتن اینکه همسرتان همیشه و در همه حال شما را شاد کند، کمی غیرمنطقی است اما اگر همسرتان، مرد/زن ایدآل و مناسب شما باشد، خود به خود موجب شادی شما می شود و به شما حس قدرت در زندگی می دهد.
    - وقتی احساس کنید که کسی هست که از رشد احساسی و عقلانی شما حمایت کرده و در این راه تشویقتان می کند، آنوقت است که می فهمید با فردی مناسب خود ازدواج کرده اید. خواست فرد ایدآل شما این است که از نظر احساسی سالم باشید و بتوانید روی پاهای خودتان بایستید. وقتی با فرد مناسب خود باشید، احساس بسیار خوبی درمورد خودتان خواهید داشت و حس اطمینان و امنیت خواهید کرد.
    - فرد ایدآل شما هیچوقت منفی گرا، خودخواه، کم مایه و سست، ساکت، خجالتی، انتقادی، یا شلخته نیست. چرا باید وقتتان را با یک نادان بگذرانید؟
    محبت، عشق و سکس
    اهمیت زیادی دارد که کسی که با او ازدواج می کنید کسی باشد که با شما تفاهم داشته باشد و درمورد مسائل جنسی و عشقی، نیازها و خواسته های شما را درک کند.
    - اگر همسر آینده تان "دوستت دارم" را نه فقط زبانی بلکه با اعمال محبت آمیز نشان دهد، می فهمید که می خواهید با فرد مناسبی ازدواج کنید. اعمال محبت آمیز به چیزهایی مثل این گفته می شود: اینکه وقتی خسته اید بفهمد، روز تولدتان را به یاد داشته باشد، دوست داشته باشد که وقتش را با شما بگذراند، به حرفهایتان گوش کند، به شما احترام بگذارد، وقتی دیر کردید به شما زنگ بزند، به شما محبت کند، اگر چیزی را نفهمیدید، درمقابلتان صبور باشد. موقع سلام و خداحافظی ببوسدتان، بدون هیچ دلیلی در آغوشتان بگیرد.
    - اگر از نظر جنسی با همسر آینده تان تطابق داشته باشید، آنوقت می فهمید که می خواهید با فرد مناسبی ازدواج کنید. اگر هر دو شما به صمیمیت جنسی به شکل متفاوتی نگاه کند یا امیال جنسیتان متفاوت باشد، رابطه زناشوییتان به خطر می افتد.
    - فرد مناسب برای ازدواج کسی است که دوستش داشته باشید و دوست شما باشد. او از گذران وقت با شما لذت می برد. اگر شما دو نفر با هم دوست نباشید، عشق و ازدواج شما خیلی زود محو خواهد شد.
    - فرد مناسب برای ازدواج مهربان، باملاحظه و مودب است. مسائل پیش پا افتاده زندگی مثل گفتن "متشکرم" یا باز کردن در شاید قدیمی به نظر برسد اما نشان دهنده میزان احترام و علاقه و مهربانی فرد به شماست.
    ارتباط، اهداف، و ارزش ها
    شما و فرد مناسب شما برای ازدواج، اهداف و ارزشهای یکسانی دارید.
    - داشتن علایق و نظرات مختلف اشکالی ندارد فقط به شرط اینکه درمورد عدم تفاهم در آنها به تفاهم رسیده باشید. بااینکه ممکن است همیشه با یکدیگر هم عقیده نباشید، صحبت کردن با فرد مناسب برای ازدواج همیشه جالب است وهیچوقت خسته تان نمی کند. او افکار و عقاید خود را طوری با شما مطرح می کند که ناراحتتان نکند.
    - فرد مناسب برای ازدواج با درک اینکه تنها مسئله ثابت در زندگی، تغییر است، دوست دارد درمورد مسائل و مشکلات زندگی هم قبل و هم بعد از ازدواج با شما صحبت کند.
    - فرد مناسب برای ازدواج شما را تشویق می کند که با تغذیه سالم و ورزش برای داشتن سبک زندگی سالمتر، تصمیم بگیرید. او برای توازن بخشیدن به کار و زندگی فردی شما، همراه و همگام با شما کار می کند.
    - اینکه شما تنها کسی باشید که باید خانه را مرتب کند و از بچه ها مراقبت کند، دیگر خیلی قدیمی شده است. مرد مناسب شما در این مسئولیت ها خود را با شما شریک می داند.
    - پیدا کردن فرد مناسب برای ازدواج به این معنا نیست که دیگر هیچ مشکل و اختلافی با هم نخواهید داشت. اما با فرد مناسب برای خود دیگر مطمئن هستید که می توانید به همراه هم مسائل و مشکلات را بررسی کرده و طوری آنها را حل کنید که هیچ صدمه این به ازدواجتان وارد نشود.
    اعتماد و صداقت
    فرد مناسب برای ازدواج، با شما صادق و روراست است.
    - فرد مناسب برای ازدواج به شما اعتماد دارد و تلفن ها و استفاده شما از کامپیوتر را کنترل نمی کند، مدت زمانی که با دیگران می گذرانید را محدود نمی کند. وقتی همسر آینده تان سعی نکند که شما را از دوستان و خانواده تان جدا کند، آنوقت می فهمید که فردی مناسب برای ازدواج است. فرد مناسب برای ازدواج هیچوقت نمی خواهد که زندگی شما را کنترل کند، بلکه می خواهد زندگیش را با شما تقسیم کند.
    - با فرد مناسب برای ازدواج هیچوقت نباید لازم باشد که از حریم شخصی خود دفاع کنید. وقتی از شما درمورد ساعتی که نیاز دارید به تنهایی بگذرانید سوال نشود، می فهمید که فرد مناسب برای خود را پیدا کرده اید.
    - فرد مناسب برای شما به شما اطمینان دارد و جاسوسی شما را نمی کند. اگر قرار باشد هر حرکت خود را توجیه کنید، زندگی واقعاً سخت می شود.
    پرچم های قرمز در روابط
    اگر متوجه شدید که مسائل و مشکلاتی در روابطتان وجود دارد، به راحتی از آنها نگذرید و به هیچ وجه فکر نکنید که این مشکلات اهمیت زیادی ندارند یا با گذر زمان درست می شوند و طرفتان عوض می شود. برای داشتن یک ازدواج موفق، به چیزهایی فرای عشق نیاز دارید.
    بهترين كارها سه كار است:
    تواضع به هنگام دولت ، عفو هنگام قدرت و بخشش بدون منت
    پيامبر اكرم (ص)
    http://www.hamdardi.com/my_documents....com_8.com.jpg

2.  

نوشته
    1,188
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اولین و مهمترین چیز تو ازدواج خوب اینه که خودمونرو خوب خوب بشناسیم و بدونیم چی میخوایم

نوشته
    142
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من که باور کنید نظر واقعیمه اول اینکه طرف مقابلم همدلم باشه یعنی بتونم باهاش در مورده مسائل مورده علاقم(عرفان فرج و.....)حرف بزنم نه اینکه عینه عینه خودم باشه ولی حد اقل زمینه خوبی داشته باشه باعث رشدم بشه و باعثه رشدش بشم و اینکه خوب بعد از انسانیت و همدل بودن خانواده خوب داشتن و تا حدی ظاهر و موقعیت و.....البته که من مورده همدلی و انسانیت را بسیار بیشتر ترجیح میدم.........البته مسائل مالی برای من مهم نیست ولی تا حدی که با آن یک زندگی را بشه شروع کرد.
    من خواهرم وقتی ازدواج کرد همسرش سرباز بود و هر دو ترم 8 بودند ولی خواهرم با تمام شرایط همسرش کنار اومد و واقعا هم سخت بود(وحتی حاضر شده به خاطرش مشهد زندگی کنه با وجود مخالفت خانواده در مورده این مسئله) چون وقتی عروسی کردند شرایط سختی داشتند ولی خوب خدا جواب تمام اون صبوری های خواهرم رو الان بهش میده و همسرش هم واقعا انسان است و بسیار قدر دان البته الان 14 سالهازدواج کردند ولی هر دو الان وکیل هستند و به شکر و فضل و لطف خدا راضی هستند(البته که هر زمدگی مسائله خودش رو داره)وخواهرم الگوی منه در عشق و صبر .واینکه اینها رو گفتم میخواستم به جناب منتظر و طیب بگم که خوبم پیدا میشه و همه دخترها بد نیستن......
    عشق پایان بازیست.

حضرت علي(ع):

بين حق و باطل فقط چهار انگشت فاصله است ،فاصله ميان گوش و چشم،حق آن است كه بگوئي ديدم و باطل آن كه بگوئي شنيدم.

سبز و پايدار باشيد

نوشته
    2,087
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

جناب منتظر عزيز

ميشه بيشتر توضيح بدهيد ارتباط اين جملات با نقل قولي كه از من كرديد چيست ؟
    يعني شما اعتقاد داريد حداقل هاي يك خانواده دو نفره هم نبايد از بعد مادي مرد بتونه تامين كنه من به بقيه كار ندارم ولي حداقل خرج خوراك فكر مي كنم يه حرف منطقي باشه دختري كه از مرد زندگيش انتظار يه كار آبرومند و حقوقي براي گذران زندگي دارند در حدي كه محتاج ديگري نباشند اين يعني سخت گيري اين عامل ترشيدگي و مجرد موندن پسراست
    قبول دارم كساني هستند كه از طرفشون ماشين و خانه آنچناني مي خواهند اما در حد متوسط دليل اين مسائل نيست هميشه نبايد از دختران و خانواده آنها انتظار داشت كه سطح توقع خودشون را پائين بياورند كمي كه به پسران القاكنيد كه مرد هستند و بايد نان آور خانواده باشند و تلاششان را مضاعف كنند

در ضمن
    يك ايراد به سخنان شما دارم شما چرا مي گوييد محدوده ديد خانمها در مساول مالي محدود است ؟در صورتي كه تجربه ثابت كرده و شايد خود شما شاهد بوديد كه زنان ذهن اقتصادي قويي دارند چرا راه دور مي رويد همين مادربزرگ هاي ما سواد آنچناني نداشتند اما از هيچي با درآمد اندك شوهرانشان اكثرا توانستند زندگي را بگذرانند و حتي بعضي از آنها خانه خريدند و يا خيلي از مردان را ديده ايد كه به زبان خود اعتراف كرده اند كه اگر همسرشان نبود آنها نمي توانستند پيشترفت مالي داشته باشند دوست عزيز

ویرایش توسط .:MONTAZER:. : ۱۳۸۷/۰۸/۱۴ در ساعت ۱۴:۵۰
    بهترين كارها سه كار است:
    پيامبر اكرم (ص)

نوشته
    2,087
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshid نمایش پست
    به نظر من که باور کنید نظر واقعیمه اول اینکه طرف مقابلم همدلم باشه یعنی بتونم باهاش در مورده مسائل مورده علاقم(عرفان فرج و.....)حرف بزنم نه اینکه عینه عینه خودم باشه ولی حد اقل زمینه خوبی داشته باشه باعث رشدم بشه و باعثه رشدش بشم و اینکه خوب بعد از انسانیت و همدل بودن خانواده خوب داشتن و تا حدی ظاهر و موقعیت و.....البته که من مورده همدلی و انسانیت را بسیار بیشتر ترجیح میدم.........البته مسائل مالی برای من مهم نیست ولی تا حدی که با آن یک زندگی را بشه شروع کرد.
    من خواهرم وقتی ازدواج کرد همسرش سرباز بود و هر دو ترم 8 بودند ولی خواهرم با تمام شرایط همسرش کنار اومد و واقعا هم سخت بود(وحتی حاضر شده به خاطرش مشهد زندگی کنه با وجود مخالفت خانواده در مورده این مسئله) چون وقتی عروسی کردند شرایط سختی داشتند ولی خوب خدا جواب تمام اون صبوری های خواهرم رو الان بهش میده و همسرش هم واقعا انسان است و بسیار قدر دان البته الان 14 سالهازدواج کردند ولی هر دو الان وکیل هستند و به شکر و فضل و لطف خدا راضی هستند(البته که هر زمدگی مسائله خودش رو داره)وخواهرم الگوی منه در عشق و صبر .واینکه اینها رو گفتم میخواستم به جناب منتظر و طیب بگم که خوبم پیدا میشه و همه دخترها بد نیستن......

خدارو شكر از قديم گفته اند اگر يار اهل باشه كارها سهله

همسر آدم اول از همه بايد همراه باشه همراهي و قدرداني از گذشت و صبوري خواهرتان چيزهايي بوده كه شوهر خواهر شما داشته وگرنه دور از جون خواهرتان چه بسيار همسراني كه چنين گذشتهايي كردند و پاسخ و اجر از طرف مقابل دريافت نكردند و سرخورده شدند

بهترين كارها سه كار است:
    پيامبر اكرم (ص)

نوشته
    24
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    به نظر من راهاي آشنايي خوب و ناسب نيست

نوشته
    629
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    105

نقل قول نوشته اصلی توسط yeganeh نمایش پست
    اولین و مهمترین چیز تو ازدواج خوب اینه که خودمونرو خوب خوب بشناسیم و بدونیم چی میخوایم
    آبجی حرف قشنگی زدی اما کی میتونه خودشو خوب خوب بشناسه!!!
    میگن هر کس بتونه خودشو خوب بشناسه خداش رو هم میتونه راحتتر بشناسه آیا هیچکدام از ما به این درجه از کمال انسانی رسیدیم؟

نوشته
    24
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط rana_ نمایش پست

پیدا کردن زن یا مرد ایدآل اصلاً کار ساده ای نیست. .
    پيدا كردن اولين گامه كه تو جامعه ما خيلي كم رنگ در نظر گرفته شده و امروزه بزرگترين مشكل در ازدواج همين مرحله اول هست كه كسي فعلا كاري نكرده

نوشته
    870
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    5 روز 1 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    90
    آپلود
    6
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسام شجاع نمایش پست
    اما کی میتونه خودشو خوب خوب بشناسه!!! میگن هر کس بتونه خودشو خوب بشناسه خداش رو هم میتونه راحتتر بشناسه آیا هیچکدام از ما به این درجه از کمال انسانی رسیدیم؟
    بل الانسان بنفسه بصیره
    هستی در آنجاست که مردمان نیستی می انگارند...!
    شهید آوینی
    ما عاقلانه فكر مي كنيم وعاشقانه عمل مي كنيم
    شهيد سيدحسين علم الهدي
    http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6083
    سخنان آقا در مورد ازدواج

حرف آخر:
    مرنج و مرنجان!
    همین

نوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام خسته نباشيد خدمت دوستان گلم
    اولا به نظر اين بنده حقير تسريع در امر ازدواج فايده‏هاي فراواني و تأخير زيان‏هاي بسيار. کم‏تر عاملي پيدا ميشه که به اندازه فساد و انحرافات جنسي به نوجونا و جوونالطمه بزنه. اين لطمه هايي كه مي زنه که در کل زندگي و در طول عمر آدم تأثير نامطلوب داره.
    مي‏خواهيم کسي رو انتخاب کنيم که يک عمر در کنارش زندگي کنيم. نبايد اين مسئله مهم از روي احساسات و بدون دقت و مشورت انجام بگيره.
    متاسفانه الانم بين جونا(مخصوصا پسرا) مد شده ميگن فعلاً ازدواج مي‏کنم و اگه در آينده نتونستيم با هم زندگي کنيم، مي تونيم از هم جدا ‏شيم. (انسان عاقل همه چيز را خود تجربه نمي كند، بلكه از تجربيات ديگران نيز استفاده مي كند)
    خوب ميرسيم به اصل موضوع كه ملاكهاي انتخاب همسره البته از نظر من شما رو نمي دونم
    1-ديّن و دينداري : کسي که به خدا و دين پاي بند نيست، تضميني وجود نداره که پاي بند رعايت حقوق همسر و ادامه زندگي مشترک باشه. اگر يکي ديندار و ديگري بي دين باشه بازم اميدي به تفاهم نيست زيرا ديندار وبي دين به طور طبيعي در مواردي با يکديگر در گيري دارند. . مگر اين که يکي همرنگ ديگري بشه و يا به معيارها و ارزشهايي كه شخصيتشو طي سالها تشكيل داده پشت كنه، ، که البته چنين زندگي‏اي هماننده ساختماني هست که (مهندسش خودم باشم)پايه اون رو کج بنا نهاده‏ و هرلحظه احتمال ريزش داره.
    اگر هر دو بي دين باشند، باز تضميني وجود ندارد که رعايت حقوق يکديگر را بكنند. البته منظور از دينداري و تديّن اينه که پاي بند کامل به اسلام داشته باشند ، نه تدين سطحي و بي ريشه و بي عمل
    يه روايت از امام حسن (ع) هم داريم كه ميگه :براي همسري دخترت مردي باتقوا و مؤمن انتخاب کن زير اگه اونو دوست داشته باشه كه چه بهتر ولي اگه اونو دوست نداشته باشه بازم به خاطر ايمان و تقوايي كه داره به دخترت ظلم نميكنه(حالا نگين فلان حاج آقا زنشو ميزنه خيلي هم نماز خونه.اون دين داره اما ظاهري دركي از دين نداره)
    2- اخلاق خوب: از ويژگي‏هاي لازم و اساسي براي همسره. منظورم از اخلاق خوب تنها خنده رويي و خوش خلقي نيست،(به هر غريبه يا نامحرمي رسيدي شروع كني به بگو بخند يا قهه قهه بزني بقالي سره كوچه هم بشنوه) بلکه به معناي اخلاق اسلامي داشتن و نفس را تهذيب و پاک كردنه
    3-شرافت خانوادگي: منظور از شرافت خانوادگي شهرت و ثروت و موقعيت اجتماعي نيست. منظور نجابت و پاکي و تدين خانوادگي طرفينه وقتي داري به يكي ازدواج ميكني يعني پيوند با يک خانواده و فاميل جديدنميشه گفت : من مي‏خواهم با خود اين فرد زندگي کنم و کاري به کار خانواده‏اش ندارم وقتي خانواده طرف درست نباشند مطمعن باش رو خودت تاثير نذارند رو بچه هات اثرشونو ميذارند.اين از نظر علمي هم كاملا ثابت شده كه نطفه و ژن‏ها و خصوصيات ارثي، خواه ناخواه منتقل مي‏شوند و تأثير مي‏گذارند.
    4-ظاهر طرف(زيبايي):خوب البته تعريف آدما از زيباي متفاوته اما ايني كه ميگن قيافه طرف اصلا برام مهم نيست همش شعاره يا بهتر بگم چرت و پرته.مي خوايم يه عمر كنار هم زندگي كنيم. اگرانساني، قيافه ظاهري و اندام همسرش را نپسنده و او را دوست نداشته باشه، ممکنه به طور ناخواسته به او ستم و جفا کند و از او بهانه و ايراد بگيره و زندگي براش تلخ كنه يا حتي بعد از ازدواج دل به ديگري بده.(البته ملاكهاي زيبايي هم تو آدمها متفاوته).
    حتي پيامبر سفارش كرده به همسران خود را براي هم بيارايند و يکديگر را اشباع و ارضا کنند تا از انحرافات و مفاسد مصون بمانند
    5- روحيات و طرز فكر: هر قدر روحيات دختر وپسر به يکديگر نزديکتر باشه پيوند ازدواجشون استحکام بيش تريداره
    6- اختلاف سن: اختلاف سن بين دخترو پسر زياد باشه پس ازگذشت سالها ممكن مشكل ساز بشه يك طرف پير و طرف ديگه هنوز جوون.البته همانندي کامل امکان پذير نيست و نبايد در انتخاب همسر وسواسي بود ، ولي همانندي نسبي لازمه
    7-كفيت جنسي(توانايي ارضا جنسي هم ديگر):چند وقت پيش يه حاج آقايي در اين مورد صحبت ميكرد و ميگفت بايد قبل از ازدواج از طرف مقابل پرسيده بشه كه چقدر به مساعل جنسي در خانواده اهمييت ميده اگه نتونيم طرف مقابل رو از نظر جنسي تامين كنيم باز هم تو زندگي يه مشكل ميخوريم و اين يه واقعيته.

8-عشق: مي توانه مكمل ازدواج باشه اما اگر تنها عامل باشه اصلا قابل اعتماد نيست.معمولا وقتي عاشقا به هم ميرسند عشقشون فرو كش ميكنه .و اگه عشق تنها دليل بوده باشه تازه اول مشكلاته
    الانم كه تو جوامع سخت‏گيري در ازدواج و ايجاد مانع و عادات و رسوم غلط و شرايط سخت ملاكهايه غلط مثل پول مقام و..، از طرف خانواده‏ها براي پسران و دختران مد شده و علت ازدياد استمناء لواط زنا فشارهاي عصبي و بيماريهاي رواني بين دخترا و پسرا شده كه گناه و عواقبش در دنيا و آخرت گريبانگير اون پدرو مادرها و اقوام و خانواده‏هائي ميشه که در مسئله ازدواج سخت‏گيري مي‏کنند.
    خوب ديگه چيزي به ذهنم نميرسه فقط يه جمله كه نمي دونم از كيه
    ((با فردي ازدواج كن كه اگر هم جنس تو بود بهترين دوستت بود))
    ویرایش توسط just.God : ۱۳۸۹/۰۸/۲۱ در ساعت ۱۷:۰۶
    انا لله و انا الیه راجعون

از آن ترسم که روزی آید و من آماده نباشم

صفحه 1 از 29 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری