جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دعاي امام رضا ( ع ) براى فرزندش حضرت مهدى عليه السلام

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  813
  مورد تشکر
  2,274 پست
  حضور
  1 روز 37 دقیقه
  دریافت
  165
  آپلود
  14
  گالری
  6

  دعاي امام رضا ( ع ) براى فرزندش حضرت مهدى عليه السلام
  به نام خدا

  دعاي امام رضا ( ع ) براى فرزندش حضرت مهدى ( عج )

  يونس بن عبدالرحمان از امام رضا عليه السلام روايت كرده كه آن حضرت به دعا براى صاحب الزمان عليه السلام امر مى فرمود و يكى از دعاهاى ايشان براى آن حضرت چنين بود :
  پروردگارا !
  بر محمّد و خاندانش درود فرست ، و از دوستت ، خليفه ات ، حجّتت بر خلقت ، و آن زبانى كه معرف توست و گوياى حكمت تو ، و آن چشم بيناى تو در ميان مخلوقاتت ، و گواه بر بندگانت ... بزرگمرد مجاهد كوشا ، بنده پناهنده به تو ، دفاع كن .
  خداوندا !
  او را از شرّ آنچه آفريدى و پديد آوردى و ايجاد نمودى و پروراندى و تصويرنمودى در امان دار ، و او را از پيش رو و از پشت سر و از طرف راست و چپ ، واز بالا و پايين محافظت فرما ، آن گونه كه هر كه در حفاظت تو باشد ضايع نگردد.
  در وجود او ، پيامبرت را ، و وصى پيامبرت را ، و پدرانش را ؛ پيشوايانت واركان دينت را ـ كه درود تو بر تمامى آنان باد ـ حفظ نما ، و او را در امانت خودت كه هرگز ضايع نگردد ، و در همسايگى ات كه مورد تعرّض قرار نگيرد ، و درنگهدارى و حمايت خودت كه مورد ظلم واقع نشود ، قرار ده .
  خدايا!
  او را به امان محكمت درامان دار ، كه هر كه در آن قرار گيرد هرگز شكست نخورد ، و او را درحمايت خودت كه هر كه در آن باشد ظلم نبيند قرار ده ، و او را به يارى برترت يارى ده ، و به قدرتت توانايش كن ، و فرشتگانت را پشت سر او قرار ده .
  بارالها !
  دوست دار هر كه او را دوست دارد ، و دشمن دار هر كه با او بستيزد ، و زره محكمت را بر او بپوشان ، و فرشتگانت را گرداگرد او قرار ده .
  پروردگارا !
  او را به برتر از مقامى كه عدالت گستران از پيروان پيامبرانت را به آن مقام رساندى ، برسان .
  خداوندا!
  شكافها را با او پر كن، گسستگى ها را به او پيوسته دار ، ظلم را به او بميران ، عدالت را نمايان ساز ، و زمين را به عمر طولانى اش زينت بخش ، و او را با يارى تأييد كن ، و با بيم نصرت نما ، و براى او گشايشى آسان قرار ده ، و از جانب خودت براى او برهانى قاطع بر دشمنت و دشمنش مقدّر كن .
  بارالها!
  او را قائم منتظر قرار ده ، و پيشوايى كه به او مانع ظلم مى شوى ، و او را با يارى قدرتمند و پيروزى نزديك توانا كن ، و او را وارث شرق و غرب جهان كه بركتشان دادى قرار ده ، سنّت پيامبرت را به او زنده كن ، تا هيچ حقّى را بخاطر ترس از مخلوقى پنهان ندارد ، ياورش را نيرو ده ، و دشمنانش را خوار ، وهر كه با او بستيزد و مكر كند نابود كن .
  بارالها!
  سركشان كافر و سالارانشان و ريش سفيدانشان و ياورانشان را نابود ساز ، وسركردگان گمراهى و بدعت گذاران و سنّت شكنان و تقويت كنندگان باطل را در همشكن ، سركشان را به او خوار فرما ، و كافران و منافقان و بى دينان را به دستاو نابود كن ، ... هر وقت و هر جا كه باشند ... در شرق و غرب زمين ، در خشكي و دريا ، در دشت و كوه ، تا هيچ جنبنده اى از آنان را زنده نگذارى ، و نشاني از ايشان برجاى ننهى .
  بارالها!
  شهرهايت را از ايشان پاك كن ، و بندگانت را از شرّ ايشان برهان ، و مؤمنان را به او عزّت ببخش ، و سنّتهاى فرستادگانت را به او زنده ساز ، و حكم پيامبران را عمومى گردان ، و آنچه از دينت از بين رفته و از حكمتهايت دگرگون شده دوباره بياور ... تا دينت به او و به دست او پرطراوت و نو و بدون هيچ كژى گردد ، در حالى كه بدعتى در او نيست...
  ... و تا به عدالت او تاريكيهاى ستم ، روشن و آتش كفر خاموش كنى ، وجايگاههاى حق و عدالت ناشناخته را [ از آلودگيها ] پاكيزه ، و مشكلات احكام را به او روشن بگردانى .
  بارالها!
  او همان بنده توست كه بر غيب او را امين دانستى ، و او را از [ ارتكاب گناه ] نگاه داشتى ، و به دورى او از بديها حكم فرمودى ، و از هر پليدى او را پاكيزه نمودى ، و از هر چركى او را دور كردى ، و از دو دلى او را در امان داشتى .
  بارالها !
  در روز قيامت و روز وقوع آن بلاى بزرگ براى او گواهى مى دهيم كه گناهي انجام نداده، و معصيتت را مرتكب نشده ، و فرمانبرى ات را ضايع ننموده ، وپرده اى را ندريده ، و بايسته اى را تبديل نكرده ، و آيين تو را تغيير نداده است ، و او امام هدايتگر ، هدايت شده ، پاكيزه ، باتقوا ، وفا كننده و پسنديده پاك مى باشد .
  بارالها !
  پس بر او و پدرانش درود فرست و به او و فرزندان و خاندان و نسل و امّت وتمامى پيروانش ، آنچه روشنى چشم و شادمانى او را در بردارد عطايش كن ، وفرمانروايى او را در تمام مكانها ، دور و نزديك ، بر قدرتمداران و فرمانبران [ آن نواحى ] بگستران ، تا حكم او بر تمامى احكام غالب و هر باطلى را باحقّ او نابود سازى .
  بارالها !
  به دست او ما را به راه هدايت و بزرگ و ميانه اى ببر كه تندرو بسوى او بازگردد و دنباله رو به آن برسد .
  بارالها !
  ما را بر فرمانبرى او نيرو ، و بر همراهى او راست بگردان ، و به متابعت او بر ما منّت گذار ، و ما را در حزب او ، كه قيام كنندگان به امرت ، و صبركنندگان به همراهش ، وآنان كه با خيرخواهى براى او جوياى خشنودى اند ،قرار ده ، تا اين كه در روز قيامت ما را در زمره ياوران و پشتيبانان وتقويت كنندگان حكومتش محشور گردانى .
  بارالها!
  بر محمّد و خاندانش درود فرست ، و اين را از طرف ما براى خودت ، در حالى كه از هر شك و شبهه و خودنمايى و شهرت طلبى بدور باشد ، قرار ده ، تا بر غير ازتو بر آن اعتماد نكنيم ، و قصدى جز تو نداشته باشيم ، و ما را در جايگاه او وارد كن ، ودر بهشت همراه او قرار ده ، و ما را در كار او به دلتنگى و خستگي و سستى و پراكندگى مبتلا مساز ، و ما را از كسانى قرار ده كه از آنان براي يارى دينت كمك گرفته و به آنان وليّت را عزيز مى گردانى ، و به جاى ما گروه ديگرى را برنگزين چه اين كه اين كار بر تو آسان و بر ما بسيار گران ودشوار است ، و تو بر هر كار توانايى .
  بارالها !
  بر واليان عهدش درود فرست، و ايشان را به آرزوهايشان برسان ، وعمرشان را طولانى ساز و آنان را يارى ده ، و براى او آنچه از امر دينت را به آنان نسبت داده اى به نهايت برسان ، و ما را پشتيبانان آنان و ياوران دينت قرار ده ، و بر پدران پاكيزه اش و پيشوايان هدايتگر درود فرست .
  بارالها !
  ايشان معدنهاى سخنان تو ، و خزينه داران علم تو ، وحاكمان امر تو ، و بندگان خالص تو ، و بهترين مخلوقات تو ، و دوستانت و فرزندان دوستانت ، و برگزيدگان تو فرزندان برگزيدگان تواند كه درود و رحمت و بركاتت بر تمامى آنان باد .
  بارالها !
  ( درود و رحمتت بر ) همكاران او در كارش ، و ياورانش در فرمانبريت ، كسانى كه آنان را سنگر و سلاح او ، و پناهگاه و مورد علاقه او قرار داده اى ، آناني كه از خانواده و فرزندان جدا شدند ، و جلاى وطن كردند ، و بستر راحت را ترك گفتند . از تجارتشان دست شستند ، و از روزى خود كاستند ، و در جايگاههايشان ديده نشدند ، بى آن كه از شهرشان رفته باشند ، و با بيگانگانى كه در كارشان ياريشان مى كنند هم قسم شدند، و با نزديكانى كه آنان را از كارشان باز مي داشتند مخالفت كردند ، و بعد از روى گرداندن و دورى از يكديگر با هم ائتلاف كردند ، و آنچه كه ايشان را به برخوردارى از بهره هاى گذراى دنيايى مى رساند جدا كردند .
  بارالها !
  ايشان را درجايگاه استوارت و در پناه خودت قرار ده ، وهرگونه گرفتارى را كه از جانب دشمنان متوجّه آنان مى باشد ، از ايشان دور كن ، و بر كفايت و پشتيبانى و يارى دادن به آنان بيفزاى ، آن مقدار كه ايشان را در فرمانبريت كمك كنى ، و به حق ايشان ، باطل آنان را كه در صدد خاموش ساختن نور تو مي باشند از بين ببر ، و بر محمّد و خاندانش درود فرست و به ايشان تمامى آفاق زمين و كرانه هاى آن را از دادگرى و داد و بخشايش و فزونى پر كن ، و به بزرگوارى و بخششت و آنچه بر بندگانت به دادگريت منّت گذاردى ، از آنان تشكّر كن ، و از پاداشت آنچه درجاتشان را بالا مى برد بر ايشان ذخيره كن ، چه آنچه تو بخواهى انجام مى دهى ، و آنچه اراده كنى حكم مى كنى ، چنين باد اى پروردگار جهانيان .

  http://www.imamreza.net
  ویرایش توسط یا مهدی (عج) : ۱۳۸۷/۰۸/۱۷ در ساعت ۰۹:۴۷


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  977
  مورد تشکر
  4,331 پست
  حضور
  13 روز 43 دقیقه
  دریافت
  15
  آپلود
  0
  گالری
  9

  خجالت
  دعاي امام رضا ( ع ) براى فرزندش حضرت مهدى عليه السلام

  دردها از بودن است و حرفها از نبودن. ميان بودن و نبودن مرزي است باريك. شايد بتوان در آن مرز قدم زد، آبي نوشيد، شعري نوشت، بي هيچ دردي و حرفي.


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  977
  مورد تشکر
  4,331 پست
  حضور
  13 روز 43 دقیقه
  دریافت
  15
  آپلود
  0
  گالری
  9  دعاي امام رضا ( ع ) براى فرزندش حضرت مهدى عليه السلام

  دردها از بودن است و حرفها از نبودن. ميان بودن و نبودن مرزي است باريك. شايد بتوان در آن مرز قدم زد، آبي نوشيد، شعري نوشت، بي هيچ دردي و حرفي.


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  977
  مورد تشکر
  4,331 پست
  حضور
  13 روز 43 دقیقه
  دریافت
  15
  آپلود
  0
  گالری
  9  دعاي امام رضا ( ع ) براى فرزندش حضرت مهدى عليه السلام

  دردها از بودن است و حرفها از نبودن. ميان بودن و نبودن مرزي است باريك. شايد بتوان در آن مرز قدم زد، آبي نوشيد، شعري نوشت، بي هيچ دردي و حرفي.


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود