جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: توصيه هاي بهداشتي به مسافران خانه خدا

نوشته
    982
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

توصيه هاي بهداشتي به مسافران خانه خدا

۱۹ آبان ماه ۱۳۸۷ ساعت : ۳۴ , ۱۴
    خبرگزاري انتخاب :
    وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در اطلاعيه اي براي حفظ سلامت مسافران حج تمتع توصيه هايي ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومي اين وزارت، در اين اطلاعيه از زائران خواسته شده است به منظور حفظ سلامت خود در حين و بعد از سفر به راهنمايي هاي مرکز پزشکي سازمان حج و زيارت و پزشکان کاروان توجه جدي داشته باشند.

اين وزارتخانه با توجه به آغاز فصل سرما و احتمال بروز بيماري آنفلوانزا و شيوع آن به علت تراکم جمعيت و تماس نزديک افراد براي اداي مناسک حج به زائران توصيه کرد علاوه بر دريافت واکسن مننژيت به دريافت واکسن آنفلوانزا نيز اقدام کنند.

افراد مسن بالاي 60 سال، افراد با سابقه بيماريهاي مزمن قلبي و ريوي مانند آسم و برونشيت، مبتلايان به بيماري ديابت و افرادي که دچار نارسايي هاي کليوي هستند، گروه هاي در معرض خطر هستند که تزريق واکسن آنفلوانزا به آنان توصيه مي شود.

007

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    2,087
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

اونجا خدا كمك مي كنه نيروي بيش ازتصورمان به ما ميدهد تا مريض نشويم

وقتي براي ديدن صحراي عرفات رفته بوديم روحاني كاروان ما قصه اي را تعريف كرد :
    گفت سال قبل تو حج واجب پيرمردي بوده كه بسيار ناتوان بوده مثل اينكه مريضي تو عرفات خيلي بهش فشار آورده بوده و او را روانه بيمارستان كرده بود .روزهاي آخر اقامت در عرفات بود كه پرستار متوجه غيبت پيرمرد مي شه هرچي مي گرده پيداش نمي كنه بعد از دو روز پيرمرد را زير يه درخت پيدا مي كنند كه خوابيده بوده ازش مي پپرسند كجا بودي تعريف مي كنه
    يه شب دلم گرفته بود و به خدا شكوه مي كردم كه تو منو دوست نداري تا اينجا آوردي و توفيق انجام عبادت به من نمي دهي ؟مي گفت خوابم برد با صداي مردي سبز پوش از خواب بيدار شدم بهم گفت بيا من كمكت مي كنم اعمالت را انجام دهي پيرمرد تعريف مي كرد كه مرد سبز پوش كمكم كرد تمام اعمالم را انجام دهم بعد هم مرا به اينجا آورد

ویرایش توسط rana_ : ۱۳۸۷/۰۸/۲۱ در ساعت ۰۹:۰۷
    بهترين كارها سه كار است:
    تواضع به هنگام دولت ، عفو هنگام قدرت و بخشش بدون منت
    پيامبر اكرم (ص)
    http://www.hamdardi.com/my_documents....com_8.com.jpg

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری