صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تجزیه ایران؟

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2

  تجزیه ایران؟
  میتوان گفت ایران تنها کشوری هست که در 200 سال گذشته به هیچ کشوری حمله نکرده است
  و جوانمردان ایران ثابت کرده اند هرکس قصد سوئی به کشورمان داشته باشد دستش را کوناه و برای همیشه پشیمانشان می کنند
  امریکا و دارد دسته اش که جرات حمله به ایران را ندارند
  جیره خوارانشان را با دلارهای باد اورده بسیج کرده تا بلکه از این طریق ضربه بزنند

  یک روز توهین به فارس ها رزو دیگر ترک ها یا عرب ها یا بلوچ ها و ...

  اینجا از قول بچه های کانون می گویم زهی خیال باطل - مطمئن باشید چشم فتنه را کور خواهیم کرد

  مطالبی که بوی تجزیه میدهد را اینجا به نقدمی اوریم


 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  می دونید رادیو امریکا شماره تلفن ریگی جناینکارو از کجا میاره؟
  ویرایش توسط شهید علی اصغر پازوکی : ۱۳۸۷/۰۸/۲۶ در ساعت ۱۹:۲۶

 4. تشکر


 5. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  چرا به اون ریگی عزیز می گن؟

 6. تشکر


 7. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  توافق آمريكا و عربستان عليه ايران
  اين هفته‌‏نامه مي‌‏افزايد: «هدف اين برنامه پيگيري برنامه هسته‌‏اي ايران و تلاش جهت ايجاد موانعي بر سر آن و همچنين نظارت بر فعاليت‌‏هاي نفتي ايران و فعاليت‌‏هاي سپاه پاسدارن انقلاب اسلامي ذكر شده است.»
  كد خبر: ۲۵۶۰۲تاريخ انتشار: ۱۷:۴۰ - ۲۶ آبان ۱۳۸۷تعداد بازديد: ۲۸۸۷
  هفته‌‏نامه فرانسوي از توافق آمريكا و عربستان‌‏سعودي در مورد طرحي عليه ايران خبر داد.

  به گزارش "ايلنا"به نقل از العالم، هفته‌‏نامه فرانسوي زبان «لوكنار انشينه» در شماره اخير خود كه يك‌‏شنبه منتشر شد، از توافق آمريكا و عربستان‌‏سعودي جهت اجراي عملياتي امنيتي- سري عليه ايران پرده برداشت.
  در گزارش اين هفته‌‏نامه آمده است: «دولت آمريكا به همراه عربستان سال گذشته 300 ميليون دلار و سال جاري 400 ميليون دلار به اجراي اين طرح اختصاص داده‌‏اند و طرف سوم اين طرح «موساد»، سازمان اطلاعات اسرائيل است.»
  طبق اين گزارش، با اين كه تلاش شده در اجراي اين طرح از ايرانيان خارج از كشور و از جمله اعضاي سازمان تروريستي مجاهدين خلق نيز استفاده شود، اما اين تلاش‌‏ها با موفقيت همراه نبوده است.
  اين هفته‌‏نامه مي‌‏افزايد: «هدف اين برنامه پيگيري برنامه هسته‌‏اي ايران و تلاش جهت ايجاد موانعي بر سر آن و همچنين نظارت بر فعاليت‌‏هاي نفتي ايران و فعاليت‌‏هاي سپاه پاسدارن انقلاب اسلامي ذكر شده است.»

  آمريكا همواره مدعي است كه برنامه هسته‌‏اي ايران غير صلح‌‏آميز است و منطقه و جهان را تهديد مي‌‏كند.

 8. تشکر


 9. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  كشف وسايل پيشرفته جاسوسي آمريكايي در مرز ايران
  اين دوربين‌ها كه به سوي خاك ايران و براي جاسوسي از تحركات نيروهاي ايراني كار گذاشته شده بودند، در مناطقي چون شهر «العماره» در جنوب بغداد كار گذاشته شده و پس از كشف اين ادوات، مشخص شد كه آنها متعلق به نيروهاي آمريكايي است.
  كد خبر: ۲۵۵۶۲تاريخ انتشار: ۱۰:۵۵ - ۲۶ آبان ۱۳۸۷تعداد بازديد: ۸۲۹۸
  پس از تحركات اخير نيروهاي آمريكايي براي جاسوسي از مرزهاي ايران، به تازگي نيروهاي مرزي عراق، دوربين‌ها و ابزارهايي را كشف كرده‌اند كه در مكان‌هاي مخفيانه در مرز عراق جاسازي شده‌اند.

  به گزارش خبرنگار «تابناك»، اين دوربين‌ها كه به سوي خاك ايران و براي جاسوسي از تحركات نيروهاي ايراني كار گذاشته شده بودند، در مناطقي چون شهر «العماره» در جنوب بغداد كار گذاشته شده و پس از كشف اين ادوات مشخص شد كه آنها متعلق به نيروهاي آمريكايي است.

  گفتني است، هم‌اكنون اين دوربين‌ها و ديگر وسايل جاسوسي، در اختيار نيروهاي عراقي است تا بررسي‌هاي بيشتر را انجام داده و پرده از اهداف اصلي نيروهاي آمريكايي بردارند.

 10. تشکر


 11. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  این یکی تجزیه نیست
  ايران از نگاه توريست‌هاي كنجكاو اروپايي
  كشوري پشت افسانه‌ها
  وقتي وارد تهران مي‌شوي، هرگز تصور نمي‌كني وارد كشوري عقب‌مانده شده باشي. فرودگاه بزرگ و مدرن را مي‌بيني كه البته مانند همه كشورهاي خاورميانه، چرخه بروكراتيك سفت و سختي دارد... محدوديت‌هايي در دسترسي به سايت‌هاي گوناگون هست اما كاربران ايراني به ما گفتند كه مي‌توانند قفل‌ها را باز كنند. جوانان ايراني در اين زمينه ماهر هستند و چندين بار اين موضوع برايمان ثابت شد
  كد خبر: ۲۵۵۲۳تاريخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۲۶ آبان ۱۳۸۷تعداد بازديد: ۱۳۶۷۸
  از آنچه در ايران مي‌گذرد اطلاعات دقيقي نداشتيم، از سوي ديگر، اطلاعات نادرست فراواني درباره اين كشور داشتيم. معمولا در سفر به كشوري دور، ترس بر لذت غلبه مي‌كند. پرسش‌هاي بسياري ذهن مسافر را مشغول مي‌كند: آيا ايران كشور امني است؟ ايرانيان مهمان‌نواز هستند يا در برابر توريست‌هاي غربي موضع تهاجمي دارند؟ آيا زنان مي‌توانند به راحتي به اين كشور سفر كنند يا به علت رعايت نكردن حجاب، با مجازات شلاق روبه‌رو خواهند شد؟ مواد خوراكي توسط غربي‌ها قابل استفاده است يا مانند ديگر كشورهاي خاورميانه، اقامت در كشور، مصادف با بيماري‌هاي روده‌اي خواهد شد و خلاصه اين‌كه سفر راحتي خواهيم داشت يا دايم استرس به ما وارد خواهد شد؟

  تجزیه ایران؟از سوي ديگر، به علت تنش موجود در روابط ايران و آمريكا، ترس از سفر به اين كشور بيشتر مي‌شود. در اوايل تابستان كه سفر ما انجام شد، شماري از رسانه‌هاي اروپايي و آمريكايي از حمله قريب‌الوقوعي گزارش مي‌دادند. به هر حال تصميم گرفتيم تا به ايران سفر كنيم. راهنمايي‌هايي كه به مسافران داده مي‌شود، صريح است. زنان بايد با لباس‌هاي گشاد و روسري تمامي بدن خود به غير از صورت را بپوشانند. مردان نبايد شلوار كوتاه و پيراهن آستين‌كوتاه بپوشند، اما عملا ديديم بسياري از مردان، پيراهن آستين‌كوتاه پوشيده بودند. همچنين دست دادن ميان مردان و زنان در اماكن عمومي ممنوع است؛ اين قانون هست، اما به تدريج كمتر به آن توجه مي‌شود!

  وقتي وارد تهران مي‌شوي، هرگز تصور نمي‌كني وارد كشوري عقب‌مانده شده باشي. فرودگاه بزرگ و مدرن را مي‌بيني كه البته مانند همه كشورهاي خاورميانه، چرخه بروكراتيك سفت و سختي دارد. در فرودگاه در اماكن گوناگون، دسترسي به اينترنت وجود دارد كه بسيار براي من شگفت‌آور بود. در ادامه ديدم كه كافي‌نت در تهران وجود دارد و بسياري نيز در منازل خود به اينترنت دسترسي دارند. البته محدوديت‌هايي در دسترسي به سايت‌هاي گوناگون هست اما كاربران ايراني به ما گفتند كه مي‌توانند قفل‌ها را باز كنند. جوانان ايراني در اين زمينه ماهر هستند و چندين بار اين موضوع برايمان ثابت شد.

  فرودگاه را به مقصد هتل ترك كرديم. در راه بلوارهاي مدرن پايتخت سيزده ميليون نفري كشور را ديديم؛ بلوارهاي متعدد و بزرگي در پايتخت ايران ديده مي‌شود كه در جدول‌هاي وسط بلوارها، درختكاري و گلكاري شده و هيچ كجاي شهر زباله پيدا نمي‌شود. با توجه به ارزاني بنزين خيابان‌هاي شهر دايم شلوغ و پرترافيك است و ماشين‌ها دايم با هم در حال رقابت هستند. فرهنگ رانندگي مدرن در ايران معني ندارد و همگي خطرناك و تهاجمي رانندگي مي‌كنند. در مسير ميادين و پارك‌هاي سرسبز و بزرگ، پياده‌روهاي پهن و آزاد براي عابران (بدون اين‌كه مانند شهر ما در آن موتورسيكلت‌ها پارك شده و كافه ترياها صندلي چيده باشند) قابل توجه است. همچنين خيابان‌ها تميز است و هيچ زباله‌اي در آن ديده نمي‌شود!

  در همان روز نخست، به ديدار جامعه يوناني رفتيم. مقر آن در مركز شهر روبه‌روي سفارت سابق آمريكاست. ساختمان آنجا متعلق به يونان است و در كنار آن كليساي ارتدوكس يوناني كه بيشتر به معبد باستاني شباهت دارد، است. اعضاي جامعه يوناني منتظر ما بودند. بيشتر آنان پس از اخراج يونانيان از آسياي صغير توسط تركيه، به ايران سفر كردند. پس از وقوع انقلاب اسلامي، جوانان به يونان برگشتند يا به آمريكا مهاجرت كردند. شايد به اين علت كه اميدي به آينده كشور نداشتند، شايد هم نمي‌توانستند محدوديت‌هاي كشور را تحمل كنند. نخستين سال‌هاي انقلاب بسيار دشوار بود. بيشتر اين افراد امروز بازنشسته و از زندگي خود در تهران راضي هستند.

  يكي از پيرمردان يوناني گفت: «[امام] خميني به ما احترام گذاشت. [ايرانيان] ما را اذيت نكردند. به ما و كليسا و سنتمان احترام گذاشتند. وقتي در سال 1979 آمريكايي‌ها كشور را ترك كردند، يونانيان بهترين پست‌ها را در شركت‌هاي نفتي گرفتند. امروزه تعدادمان كم شده است». با جواناني كه پدر يا مادرشان يوناني هستند، ديدار كرديم. آنان به زبان يوناني مسلط هستند. يكي از آنان گفت: «اوضاع در ايران به شكلي نيست كه در خارج جلوه داده مي‌شود. در شهرهاي بزرگ محدوديت‌ها كاهش يافته است. ما به اينترنت و ماهواره دسترسي داريم و برخلاف سال‌هاي اول انقلاب، ديگر به علت رعايت نكردن حجاب، شلاق نمي‌زنند».

  در تهران بيشتر جواناني كه در خيابان‌ها ديده مي‌شوند، كتاب در دست دارند. در دانشگاه‌هاي ايران 60 درصد دانشجويان دختر هستند. وقتي متوجه مي‌شوند خارجي هستيم، لبخند زده و به ما نزديك مي‌شوند. به راحتي مي‌توان تشخيص داد كه جوانان باسوادي هستند. همگي جوانان انگليسي صحبت مي‌كنند و مشتاق دوستي و مهمان‌نوازي با خارجي‌ها هستند. آنان از زندگي روزمره و تمايلاتشان براي داشتن زندگي آزاد گفتند. اگر درست فهميده باشم، مشكل اصلي، حكومت و دستگاه‌هاي دولتي نيست. مشكل اصلي حق دخالت در زندگي شخصي مردم است.

  تخت جمشيد
  روز بعد گروه ما عازم جنوب ايران، مقر امپراتوري ايران باستان شد. به شيراز، پايتخت سابق ايران، زادگاه حافظ و سعدي رفتيم. در مركز شهر باغ ارم، مسجد و حمام قديمي را كه امروزه به موزه تبديل شده است، بازديد كرديم. مسافري كه به شيراز سفر كرده، مقصد اصلي‌اش تخت جمشيد است؛ تخت جمشيد مهمترين جاذبه باستاني ايران است كه حدود 60 كيلومتر از شيراز فاصله دارد. تخت جمشيد، مركز امپراتوري ايران بود كه به دست اسكندر نابود شد.

  شخصا به بسياري از كشورهايي كه اسكندر از آنها عبور كرده است، سفر كرده‌ام. در همه جا از اسكندر تعريف مي‌كنند. ايران شايد تنها كشوري باشد كه لقب «كبير» به اسكندر داده نشده است؛ وي را «اسكندر مقدوني» خطاب مي‌كنند و داريوش را «كبير» مي‌دانند. با گوش دادن به سخنان راهنماي ايراني‌مان كاملا مشخص است كه هرگز ما را به خاطر نابود كردن تخت جمشيد نبخشيده‌اند. بازديد از تخت جمشيد و پاسارگاد احساس عجيبي براي يونانيان دارد. يونانيان از دوران دانش‌آموزي خود با جنگ‌هاي ايرانيان و يونانيان كه از وقايع مهم تاريخ است، آشنايي دارند و با بازديد از اين اماكن، آن سوي تاريخ را مي‌بينند.

  اصفهان
  اصفهان براي ما بسيار شگفت‌آفرين بود. اصفهان يكي از زيباترين و تميزترين شهرهايي است كه تاكنون بازديد كرده‌ام. رودخانه‌اي از وسط شهر مي‌گذرد و پل‌هاي زيبايي كه بر آن ساخته شده است، به اندازه‌اي زيباست كه در يك آن، خيال مي‌كني كه به فلورانس سفر كرده‌اي. اطراف رودخانه پارك سرسبز ساخته شده است كه مهمترين تفريح ساكنان شهر است. در ايران كافه تريا، بار، ديسكو و ... وجود ندارد و پيك‌نيك مهمترين تفريح مردم است.

  مردم گليم خود را كنار رودخانه روي چمن پهن كرده و تا ساعت دو بعد از نيمه‌شب، آنجا مي‌نشينند. پارك براي بچه‌ها و خط ويژه براي دوچرخه در شهر بسيار زياد است.

  هزاران خانواده از اين نوع تفريح لذت مي‌برند؛ تفريحي كه خاطره بسيار دور براي ماست. بسيار قابل توجه است كه صبح روز بعد همه‌جا تميز است و در هيچ كجاي چمن، زباله پيدا نمي‌شود. تصوير صدها خانواده كه از طبيعت و پارك‌ها لذت مي‌بردند، براي من بسيار جالب بود. با ديدن اين تصاوير، يك يوناني مي‌تواند متوجه شود اين لذت كه بسيار ساده به نظر مي‌رسد، در شهرهاي بتوني ما ديگر وجود ندارد. آنچه براي من در ايران بسيار قابل توجه بود، اين موارد است:

  • بازار: از بسياري از بازارهاي كشورهاي خاورميانه بازديد كرده‌ام. در ايران بزرگترين، غني‌ترين و زيباترين بازارها را ديدم. ديدار از بازار شيراز و اصفهان تجربه‌اي بي‌نظير و لذت‌بخش است. در اين بازار همه چيز مي‌توان پيدا كرد؛ از صنايع دستي و جواهر تا فرش. با توجه به اين‌كه توريست‌هاي خارجي بسيار كم هستند، مغازه‌داران به دنبال گول زدن آنان نيستند و رفتار آبرومندي با آنان دارند.

  • توريست‌هاي آمريكايي و كوكاكولا در ايران: هرگز انتظار نداشتم در ايران توريست آمريكايي ببينم. چند هزار آمريكايي سالانه از ايران ديدن مي‌كنند و نوشابه «كوكاكولا» نيز در همه جاي ايران پيدا مي‌شود.

  • زنان مدرن ايراني: بلافاصله مي‌توان تشخيص داد مردم محلي به دو دسته تقسيم مي‌شوند؛ از يك سو، افرادي كه بر پايه قانون و تكاليف اسلامي زندگي مي‌كنند و از سوي ديگر، افرادي كه روش زندگي مدرن‌تري در پيش گرفته‌اند. اين مورد در زنان نيز قابل تشخيص است: از يك سو زناني كه لباس محافظه‌كار سياه‌رنگ پوشيده و از سوي ديگر، زناني كه روسري‌هاي ابريشمي رنگارنگ به سر داشته، قسمتي از موهايشان ديده مي‌شود و آرايش كرده‌اند.


  منبع: مجله مقدونيه تسالونيکي

 12. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  کد مطلب: 15811, P.View: 4543


  • <LI class=current-rating id=rating15811 style="WIDTH: 20%">
  • 1
  (4 توصیه)

  جرمن فارن پالسی دات کام ۱۶ مهر ۱۳۸۶ تجزيه طلبان مسلح در غرب ايران براي عمليات‌های تجزیه طلبانه از سوی دولت آلمان حمایت می‌شوند. برخلاف اعتراض مقام‌های ایرانی، دولت آلمان اجازه می‌دهد تا رهبران تجزيه‌طلب تحت نظر دستگاه‌هاي اطلاعاتی این کشور فعالیت ضد ایرانی داشته باشند. تجزيه‌طلب‌ها تاکنون صدها تن ازمرزبانان و نیرو‌های مسلح ايرانی را به قتل رسانده‌اند. يک استاد دانشکده نظامی آلمان در شهر مونيخ معتقد است: حمايت آلمان از تجزيه‌طلبان در راستای پررنگ کردن نقش اين کشور در مناسبات منطقه‌اي است، چرا که آمریکا ایده‌های بسیاری برای کردستان دارد.

 13. تشکر


 14. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  تجزیه ایران؟ژ

  نقشه بالا مربوط به کردستان می باشد که توسط غربی ها ترسیم شده است .!!!
  نقشه پایینی هم مربوط به تجزیه ایران است !!!
  تجزیه ایران؟

 15. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  اینجا از قول بچه های کانون می گویم زهی خیال باطل - مطمئن باشید چشم فتنه را کور خواهیم کرد


 16. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,614 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2
  رئیسی: حمایت امریکا و انگلیس از ریگی

  معاون اول رئیس قوه قضائیه گفت : بر اساس اسناد موجود، انگلیس و آمریکا از گروه تروریستی ریگی از نظر سلاح و اطلاعات حمایت می‌کنند.

  به گزارش واحد مرکزی خبر ، سید ابراهیم رئیسی در حاشیه پنجمین همایش سراسری مدیران و مسئولان حراست صنعت آب و برق کشور در جمع خبرنگاران افزود : ملت ایران، نیروهای مسلح و انتظامی، امنیتی و دستگاه قضایی انتقام خون سربازان پاسگاه سراوان را قدرتمندانه خواهند گرفت.

  وی با بیان این که فتنه گری دشمنان در 30 سال گذشته تاثیری بر کشور و مردم نداشته است گفت: فتنه دشمنان در اطراف مرزها به قصد ایجاد اخلال در جمهوری اسلامی ایران، روزی گریبان خود آنها را خواهد گرفت.

  معاون اول قوه قضاییه با بیان این که تهدیدات این گروه تروریستی تنها برای ایران نیست افزود: امروز گروه‌ های تروریستی مانند القاعده و طالبان که تهدیدی برای منطقه هستند، پرورش‌ یافته آمریکا و نظام سلطه جهانی هستند.

  رئیسی با بیان این که نیروهای انتظامی، امنیتی ، دستگاه قضائی و نظام جمهوری اسلامی ایران برای برخورد قدرتمند با گروه جند الشیطان مصمم است گفت: به زودی ریشه این فتنه کنده خواهد شد.


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود