صفحه 2 از 23 نخست 12341222 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مباحثي پيرامون سنگسار

نوشته
    16
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان زمانی نمایش پست
    به به چشممون به جمال شما روشن شد.شما مثل اینکه دلت می خواد همش ضایع بشی نه؟توصیه می کنم یه جستجوی کوچک در نت انجام بدی تا متوجه بشی که قانون اساسی عربستان بر اساس شریعت اسلام گذاشته شده است.

خوب شریعت اسلامه که دست قطع می کنند دیگه انگار تو بیشتر دوست داریضایع بشی نه.

نوشته
    267
    مورد تشکر
    36 پست
    حضور
    32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم

باز صد رحمت به اعراب جاهل صدر اسلام...

ببین منطق یه سوال:
    اسلحه نظامی چه موقع استفاده میشه؟موقع جنگ
    جنگ کی پیش میاد؟موقعی که دشمنت رو ببینی
    دشمنت رو کجا می بینی؟بابا دشمنت رو می گم خنگ بازی در نیار مهمونی که جای ملاقات دوست و دشمن نیست یه کم فکر کن...ای بابا تو میدان جنگ دیگه.

اصلاً از اینها بگذریم.کلمه حرب یعنی چی؟این جمله یعنی چی:
    حتى تضع الحرب

اینم نمی دونی؟خودم میگم.حرب یعنی جنگ و اون جمله یعنی تا پایان جنگ.
    خوب مگه این ها در آن آیات نیامده اند؟مگه در آن آیه نیامده دست و پای کفار را ببندید تا سلاح خود را بر زمین بگذارند و فدیه دهند؟به من بگو فدیه گرفتن در عوض چیست؟نمی دونی؟در عوض این است که دیگر مزاحمتی برای مسلمانان ایجاد نکنند.

شما جواب سوال منو بده:
    جمله حتی تضع الحرب چه معنایی میده؟چرا شما با وجود چنین جمله ای میگی کلمه ای از جنگ به میان نیامده؟

اولا در آیه چهار سوره محمد گفته شده که : هر گاه کافران را دیدید گردنهایشان را بزنید.

خوب خیلی طبیعی است که کافران وقتی ببینند که مسلمانان با شمشیر آمده اند تا گردنهایشان را بزنند از خودشان دفاع میکنند و یک جنگی بوجود می آید . شما خودت اگر شخصی به قصد گردن بریدنت بهت حمله کند آیا میشینی و به او میگی بیا گردن من رو بزن ؟ حتی به یک گربه هم اگر حمله کنی از خودش دفاع میکند
    پس جنگ زمانی بوجود می آید که طبق آیه مسلمانان به قصد گردن بریدن کافران به آنان حمله کنند و کفار هم مثل همیشه فقط در برابر تهاجم مسلمانان از خودشان دفاع میکنند. در آیات ما قبل آیه 4 هیچ حرفی از جنگ بمیان نیامده است

اسناد تاریخی هم ثابت میکند که همیشه این مسلمانان بوده اند که حمله میکردند و کفار بیچاره فقط از خودشان دفاع میکردند.
    بسیاری از آیات قرآن نیز بروشنی این قضیه را میرساند :
    سوره فتح :
    قُل لِّلْمُخَلَّفِينَ مِنَ الْأَعْرَابِ سَتُدْعَوْنَ إِلَى قَوْمٍ أُوْلِي بَأْسٍ شَدِيدٍ تُقَاتِلُونَهُمْ أَوْ يُسْلِمُونَ فَإِن تُطِيعُوا يُؤْتِكُمُ اللَّهُ أَجْرًا حَسَنًا وَإِن تَتَوَلَّوْا كَمَا تَوَلَّيْتُم مِّن قَبْلُ يُعَذِّبْكُمْ عَذَابًا أَلِيمًا ﴿16﴾

به برجاى‏ماندگان باديه‏نشين بگو به زودى به سوى قومى سخت زورمند دعوت خواهيد شد كه با آنان بجنگيد يا اسلام آورند پس اگر فرمان بريد خدا شما را پاداش نيك مى‏بخشد و اگر همچنان كه پيشتر پشت كرديد [باز هم] روى بگردانيد شما را به عذابى پردرد معذب مى‏دارد (16)

دلیل این امر هم که مسلمانان به کفار حمله میکردند این بود که کفار چون به پیامبری حضرت محمد اعتقاد نداشتند هیچ پولی را هم به ایشان تقدیم نمیکردند . بنابر این گاها در قرآن آمده که یا کفار را بکشید یا اینکه باید پول زور بدهند.

زمانی که حضرت محمد فوت کرد یکی از ثروتمندترین افراد عربستان بود

پس دیگر هیچ بهانه ای برای توجیح آن آیه نداری
    این چه حرفیست که در عالم بالاست بهشت ؟
    هرکجا وقت خوش افتاد همانجاست بهشت
    دوزخ از تیرگی بخت درون تو بود
    گر درون تیره نباشد همه دنیاست بهشت

خیام

نوشته
    211
    مورد تشکر
    337 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش زرتشتی23 نمایش پست
    خوب شریعت اسلامه که دست قطع می کنند دیگه انگار تو بیشتر دوست داریضایع بشی نه.
    شریعت اسلام در مورد این حکم اینه:

1 - متاعى كه سرقت شده بايد حداقل يك ربع دينار باشد.
    2 - از جاى محفوظى مانند خانه و مغازه و جيبهاى داخلى سرقت شود.
    3 - در قحط سالى كه مردم گرسنه اند و راه به جائى ندارند نباشد.
    4 - سارق عاقل و بالغ باشد، و در حال اختيار دست به اين كار بزند.
    5 - سرقت پدر از مال فرزند، يا سرقت شريك از مال مورد شركت اين حكم را ندارد.
    6 - سرقت ميوه از درختان باغ را نيز از اين حكم استثناء كرده اند.
    7 - كليه مواردى كه احتمال اشتباهى براى سارق در ميان باشد كه مال خود را به مال ديگرى احتمالا اشتباه كرده است از اين حكم مستثنى است .

اگر غیر از اینها باشد آن حکم اجرا نمی شود.

اللهم عجل لولیک الفرج
    درود خداوند بر رهبر فرزانه انقلاب
    درود خداوند بر فرمانده شجاع حزب الله

لعنت خداوند بر حکام جنایتکار عرب
    لعنت خداوند بر اسرائیل و حامیانش

نوشته
    16
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شریعت اسلام در مورد این حکم اینه:

1 - متاعى كه سرقت شده بايد حداقل يك ربع دينار باشد.
    2 - از جاى محفوظى مانند خانه و مغازه و جيبهاى داخلى سرقت شود.
    3 - در قحط سالى كه مردم گرسنه اند و راه به جائى ندارند نباشد.
    4 - سارق عاقل و بالغ باشد، و در حال اختيار دست به اين كار بزند.
    5 - سرقت پدر از مال فرزند، يا سرقت شريك از مال مورد شركت اين حكم را ندارد.
    6 - سرقت ميوه از درختان باغ را نيز از اين حكم استثناء كرده اند.
    7 - كليه مواردى كه احتمال اشتباهى براى سارق در ميان باشد كه مال خود را به مال ديگرى احتمالا اشتباه كرده است از اين حكم مستثنى است .

اگر غیر از اینها باشد آن حکم اجرا نمی شود.

اینایی که گفتی مال کدوم ایه هستش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نوشته
    455
    مورد تشکر
    1,000 پست
    حضور
    16 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش زرتشتی23 نمایش پست
    اینایی که گفتی مال کدوم ایه هستش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

جناب زرتشتی، قرآن برای هدایت ما کافی نیست و معصومین باید سخن قرآن را تشریح کنند. این هم عقیده اهل سنت است و هم شیعیان. قرآن فقط فرمان را صادر میکند و تمام شرایط اجرا را بیان نمیدارد. برای مثال امر به نماز میکند ولی بسیاری از مسائل نماز و حتی رکعتهای نماز را نیز به ما نمیگوید.

بهتر است پیش از نقد اسلام، اسلام را بشناسی.

نوشته
    455
    مورد تشکر
    1,000 پست
    حضور
    16 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

جناب خاک پای کوروش چرا عوافریبی میکنید؟ اگر پست شما ایرادی نداشت چرا تغییرش دادید؟ شما که کل پستتان را برگرداندید چرا آن قسمت توهین امیزش را برداشتید؟ بله شما توهین کرده بودید.

اما در مورد سانسور. شما در یک پست فقط چند تهمت به قران زده اید و آیات جهاد را به غلط ترجمه کردید. پاسخی مفصل به شما دادم ولی یادم امد که پست شما کلا ربطی به تاپیک ندارد و باید در تاپیکی مربوط به جهاد بررسی شود. به هر حال شما یک پست حذف شده بر گرداندید که خلاف مقررات است و همچنین از مدیر سایت بدگویی کردید که بدگویی از هر کاربری در پست عمومی خلاف مقررات است پس یک تذکر خیلی جدی را از من از همین الان داشته باشید. تا همینجا شما نشان دادید که حسن نیت ندارید.

نوشته
    4
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با درود به شرف آريايي

در جواب جناب andishmand:

1: شما به بنده تهمت عوامفريبي زده ايد بايد آنرا ثابت كنيد!

2: همچنان معتقدم پست قبلي ام ايرادي نداشته .من خصوصيات و مشخصه هاي خدا و پيغمبري رو كه در ذهن خودم دارم بيان كردم : خدايم نه خونخوار است و نه ادم كش. پيامبرم نه زن باز است و نه پول دوست!

3:فرموده ايد آيات جهاد رو غلط ترجمه كردم ؟! كدام قسمت؟ منت‌ظر ترجمه صحيح شما هستم!

4:از همه مهمتر پاسخ مفصل شما را پيدا نميكنم . و چه بهانه جالبي براي طفره رفتن از جواب ميتواند باشد كه اين موضوع مربوط به اين تاپيك نبود و .........

5: اميد وارم بتوانيد با ادله محكم و كافي . دين اسلام رو از اين به قول خودتون تهمت ها مبرا كنيد

6: جمله اي كه از جناب مدير بدگويي كرده ام رو نشانم بده و دليل بيار كه بد گويي است

در ضمن من روي سخنم با آقاي زماني بود اميد وارم لاقل ايشان صحبت هايي مبرهن براي ارائه داشته باشند

چه خوب ميشد همه ما ياد بگيريم كه بتونيم نظر مخالف رو تحمل كنيم نه تا سخني خلاف طبع شنيديم آماده و دست به شمشير از در تهديد و تذكر وارد شويم

با سپاس

نوشته
    455
    مورد تشکر
    1,000 پست
    حضور
    16 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام بر یاران قرآنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط خاك پاي كوروش نمایش پست

1: شما به بنده تهمت عوامفريبي زده ايد بايد آنرا ثابت كنيد!
    اینکه گفتید توهینی نکردید و بخش حاوی توهین خود را حذف نمودید یک عوامفریبی است. در ضمن جای این جدل در این تاپیک نیست. این تاپیک مربوط به حکم رجم است و این بحثها فرافکنی است. دیگر تکرار نشود.

2: همچنان معتقدم پست قبلي ام ايرادي نداشته .من خصوصيات و مشخصه هاي خدا و پيغمبري رو كه در ذهن خودم دارم بيان كردم : خدايم نه خونخوار است و نه ادم كش. پيامبرم نه زن باز است و نه پول دوست!

6: جمله اي كه از جناب مدير بدگويي كرده ام رو نشانم بده و دليل بيار كه بد گويي است

اعتقاد شما هیچ اهمیتی ندارد و در این فروم هم مثل تمام فرومها معیار تشخیص اینکه چه چیز توهین است و چه چیز نیست نظر مدیران فروم است.

البته جای بحث نیست ولی اینکه شما وقتی دارید در مورد قرآن و الله صحبت میکنید و بعد میگویید خدایی را میخواهید که چنان باشد یعنی پیامبر و خدای اسلام برعکس آن است. حالا شما هر توجیهی که بیاورید نظر مدیر محترم این بوده.

این بحث را نیز همینجا تمام کنید و به ان ادامه ندهیدو. اگر احساس میکنید پست قبلی شما ایرادی نداشته است میتوانید با مدیر انجمن یا مدیر محتوایی سایت در موردش بحث کنید. در پستهای عمومی حق اینکار را ندارید. این جزء قوانینی است که هنگام ثبت نام پذیرفته اید. البته خیلی جالب است که شما مدیریت محترم سایت را به سانسور محکوم میکنید و میگویید کدام بدگویی!!

3:فرموده ايد آيات جهاد رو غلط ترجمه كردم ؟! كدام قسمت؟ منت‌ظر ترجمه صحيح شما هستم!
    شما در آیه زیر اینطور میگویید:

قَاتِلُواْ الَّذِينَ لاَ يُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَلاَ بِالْيَوْمِ الآخِرِ وَلاَ يُحَرِّمُونَ مَا حَرَّمَ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَلاَ يَدِينُونَ دِينَ الْحَقِّ مِنَ الَّذِينَ أُوتُواْ الْكِتَابَ حَتَّى يُعْطُواْ الْجِزْيَةَ عَن يَدٍ وَهُمْ صَاغِرُونَ ﴿29﴾
    بكشيد كسانى را كه كه به خدا و روز بازپسين ايمان نمىآورند و آنچه را خدا و فرستادهاش حرام گردانيدهاند حرام نمىدارند و متدين به دين حق نمىگردند تا با [كمال] خوارى به دستخود جزيه دهند
    دستور الله كاملا صريح و قاطع است . هيچ شرط و تبصره اي در قبل و بعد ازين آيه وجود ندارد
    .
    آیا شما هنوز نمیدانید که "قاتلوا" به معنای بکشید نیست و به معنای بجنگید است و از این گذشته یک فعل دوطرفه است. شما خیلی راحت به قران تهمت میزنید و آیات را وارونه ترجمه میکنید. بعد میفرمایید:

لله بخشنده و مهربان در جاي جاي قران دستور قتل عام .سر بريدن و اسير كردن آفريده ها و بندگان خودش رو صادر ميكند. ايا خدايي كه ما انسان ها رو آفريده . از پدر و مادر مارو بيشتر دوست ميداره. از رگ گردن به ما نزديك تره چنين دستوراتي صادر ميكند؟
    اینجا هم شما به ادعایی را میاورید که هیچ سندی برای آن نیست. قرآن کجا فرمان به قتل عام داده است؟ بعد هم مگر زدن سر دشمن در جنگ و اسیر کردن دشمن خلاف قانون جنگ است؟ قرآن این فرمان را در جنگ داده است. در جنگ هم همین است. دشمن هم با ما چنین میکند.

در ادامه هم که میفرمایید:

كدام پدر و مادر حاضرند خون فرزند خود رو بريزند؟
    اي الله ما رو آفريدي كه تو اين دنيا زجر بكشيم سرمونو ببري دست و پامونو ببري شلاق بزني و بعد هم تو اون يكي دنيا به سيخ بكشي و رو آتيش كبابمون كني؟ واقعا از جون ما چه ميخواهي ؟ پس ظالم كيه؟
    اي خدا چه شد تو را . تو كه سخنت چيزي جز عشق نبود . پيام پيام آورانت چيزي جز محبت نبود .
    نه آقاي زماني من به خدايي ايمان دارم كه هميشه تو قلبم حسش ميكنم . نفسش كه ميكشم محبتشو تو تمام بدنم تو
    كارام تو همه دنيا حس ميكنم محبتش و بار ها و بارها ديدم .

این جا دیگر واقعا جالب است.

اول اینکه کی گفته یک پدر و مادر اینکارا رو با فرزند نمیکنند؟ دهها خبر از جنایاتی که توسط پدر و مادرها در مطبوعات دیده میشود مثال نقض ادعای شماست.

اما در مورد این که سرتون بریده بشه تا شما به اسلام اعلان جنگ نکنید کسی کار به شما ندارد. در آخرت هم شما اثر عمل خودت را میبینی باطن عمل زشت عذاب است.

4:از همه مهمتر پاسخ مفصل شما را پيدا نميكنم . و چه بهانه جالبي براي طفره رفتن از جواب ميتواند باشد كه اين موضوع مربوط به اين تاپيك نبود و .........
    یک خلاصه از پاسخ در بالا اومد.

5: اميد وارم بتوانيد با ادله محكم و كافي . دين اسلام رو از اين به قول خودتون تهمت ها مبرا كنيد

اگر هر سؤال را در تاپیک جداگانه و در انجمنهای مربوطه بپرسید و در هر بحث از فرافکنی خودداری کنید اساتید پاسخ شما را خواهند داد. بنده که عددی نیستم ولی هستند اساتیدی که پاسخ دهند.

چه خوب ميشد همه ما ياد بگيريم كه بتونيم نظر مخالف رو تحمل كنيم نه تا سخني خلاف طبع شنيديم آماده و دست به شمشير از در تهديد و تذكر وارد شويم
    این هم یک عوامفریبی دیگر است. آقای محترم قانون از همه چیز بالاتر است. خود من هم اگر بخواهم قوانین را زیر پا بگذارم مدیران ارشد سایت بدون هیچ ترحمی با من برخورد خواهند کرد. قانون باید اجرا شود. شما قوانین را زیر پا گذشاتید. تا الان به اندازه یک تخلف قوانین را زیر پا گذاشته اید ولی چشم پوشی شد و آنهم فقط بخاطر اینکه شما یک دگراندیش هستید و من سعی میکنم تا جایی که ممکن است و بیعدالتی نباشد به دگراندیشان سخت نگیرم. از این به بعد هم اگر میخواهید بدون هیچ مشکلی در این سایت به بحث بپردازید این پیشنهاد دوستانه من را بپذیرید:

"در هر تاپیک بدون توجه به حاشیه ها به محور اصلی تاپیک بپردازید و اگر سؤالی به ذهنتان رسید که با محور اصلی بحث همسو نبود،مثل اینجا که بحث شما مربوط به آیات جهاد و مجازات جهنمیان است و به قطع ید و سنگسار ارتباطی ندارد، به دنبال تاپیکی بگردید که مربوط به آن سؤال باشد و سؤال را در آنجا پی بگیرید و اگر چنان تاپیکی وجود نداشت یک تاپیک بسازید و سؤال را بیان کنید البته در انجمن مربوطه.
    اگر در تاپیکی با شما برخوردی شد که مثل اینجا احساس کردید به هر طریق از سوی مدیر یا کاربری در حق شما جفا شده است مورد را از طریق پیام خصوصی به مدیر انجمن یا پلیس سایت اطلاع دهید. اگر پستی حذف یا ویرایش شد و شما با حذف یا ویرایشش مخالف بودید اعتراضتان را با پیام خصوصی به همکار محتوایی اطلاع دهید. در کل تاپیکها محل بحث شخصی نیستند و شما باید یا با پیام خصوصی به بحث شخصی خود بپردازید یا اگر معترض بودید به مدیران ارشد سایت که در بالا گفتم مورد را گزارش دهید. در تاپیکها فقط بحث میکنیم"

اگر شما طبق قانون رفتار کنید گردن من از مو هم نازکتر است به شما هیچ تذکر (یا به قول خودتان تهدیدی) نخواهم داد. الان پیشنهاد من اینستکه این سؤالاتتان را در دو تاپیک دیگر (یکی در مورد آیات جهاد در قرآن و یکی در مورد عذاب آخرت) مطرح کنید تا به ایجاد انحراف در بحث تاپیک محکوم نشوی. البته آیه 29 از سوره توبه که آوردید مربوط به حکم جزیه است که انهم باید در یک تاپیک جداگانه در موردش بحث شود.

ویرایش توسط andishmand : ۱۳۸۷/۱۰/۱۹ در ساعت ۰۱:۲۶

نوشته
    3
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرافقط زنان؟ بحثی پیرامون سنگسار

اگرحکم زنای محصنه سنگساراست چرافقط
    درموردزنان اجرامی شود؟
    آیامجازات گناه به جنسیت بستگی دارد؟
    آیاگناه مردزناکارمتاهل کمتراززن زناکارمتاهل است؟
    کدامین آیه ی قرآن کریم به روشنی فرموده است زنان
    بایدسنگسارشوند؟

نوشته
    1,017
    مورد تشکر
    2,509 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط ساحل5 نمایش پست
    کدامین آیه ی قرآن کریم به روشنی فرموده است زنان
    بایدسنگسارشوند؟
    در مورد سنگسار آيه‏اى در قرآن مجيد نيامده است. اما مگر همه احكام را بايد در قرآن آمده باشد خيلى از احكام هستند كه در قرآن وجود ندارد و از احكام مسلم دين است مانند مسائل راجع به غسل و تعداد ركعات نماز. كه لازم هم نيست همه احكام به صورت مجزا در قرآن آمده باشد
    قرآن كريم در آيات متعددى ما را به سوى پيامبر و اهل بيت او (عليهم السلام) رهنمون شده و اطاعت از آنان را بر ما واجب نموده و يا اطاعت از پيامبر را اطاعت از خداوند دانسته است. از جمله آيه:«اطيعوا الله و اطيعوا الرسول و اولي الأمر منكم»، (نساء / 59) و آيه «من يطع الرسول فقد اطاع الله»، (نساء / 80).
    لذا گفتار پيامبر و اهل بيت معصومين يكى از منابع استخراج احكام شرعى است و علاوه بر قرآن بسيارى از احكام شرعى از روايات پيامبر و اهل بيت(عليهم السلام) استفاده مى‏شود.
    حكم
    سنگسار زناكارى كه داراى همسر باشد با تحقق شرايط آن يكى از مسائلى است كه با روايات متعدد از پيامبر و ائمه معصومين(عليهم السلام) ثابت شده است.
    اين حكم براى كسانى است كه «زناى محصنه» انجام داده باشند يعنى مردى كه همسر داشته باشد و يا زنى كه شوهر داشته باشد. اما اگر فرد مجرد آلوده شود تازيانه مى خورد.
    لذا مختص به زن نيست بلكه مرد يا زن همسردار را شامل مى شود

جواهر الكلام، ج 41، ص 318 ـ 321.

صفحه 2 از 23 نخست 12341222 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری