جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مقايسه مقام زن در اسلام با اديان ديگر

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  711
  مورد تشکر
  1,437 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0

  مقايسه مقام زن در اسلام با اديان ديگر
  در روايات اسلامي درباره جايگاه و مقام زن به زيبايي نگريسته شده است . سواي برخي از شبهاتي كه در اين زمينه وجود دارد و در تاپيك هاي ديگر مطرح شده برخي از روايات مربوط به جايگاه زن در اسلام به اين شرحند :

  معاني الاخبار : 144

  امام صادق عليه السلام : براي زن ارزش و بهايي نمي توان تعيين كرد .نه براي خوب آن ها و نه براي بدشان . زن خوب ارزشش طلا و نقره نيست بلكه از طلا و نقره هم ارزشمند تر است .
  و زن بد ارزشش خاك نيست بلكه خاك هم از او ارزشمند تر است .

  كنز العمال : حديث 44943
  پيامبر اكرم ص : زنان را گرامي نمي دارد مگر شخص كريم و آنان را سبك نمي شمارد مگر شخص فرومايه

  بحار الانوار : 5/74
  امام سجاد عليه السلام : حق زن اين است كه بداني خداوند عز وجل او را مايه آرامش و انس تو قرار داده است و بداني كه اين نعمتي است كه خدا به تو داده است؛ پس او را
  گرامي داري و با وي نرمي كني .


  بحار الانوار : 103/253
  پيامبر خدا ص : جبرئيل پيوسته مرا درباره زنان سفارش مي كرد تا جايي كه گمان بردم طلاق او جايز نيست مگر در صورت ثابت شدن فحشا .

  كنز العمال : 24410
  رسول خدا ص : مومن بعد از تقواي خداي عز و جل بهره اي بهتر از زن شايسته نبرده است .

  بحار الانوار : 103/217
  امام باقر عليه السلام : بنده مومن سودي بهتر از همسر شايسته به چنگ نياورده است .

  وسائل الشيعه : 14/ 116
  رسول خدا ص : ...مردي كه زن خود را بيازارد و به او ستم كند خداوند نه نماز او را قبول مي كند و نه كار نيكش را هر چند همه عمر روزه بگيرد .

  نهج البلاغه : نامه 31
  امام علي عليه السلام : به زن كاري كه از حد و توانش فراتر است مسپار . زيرا زن گل است نه كار گزار .

  كنز العمال : 45439
  رسول خدا ص : بهشت زير پاي مادران است .

  بحار الانوار : 74/6
  امام سجاد عليه السلام :اما حق مادرت بر تو اين است كه بداني او تو را در جايي حمل كرده است كه هيچ كس ديگري را حمل نمي كند .و از ميوه دلش آن به تو داد كه احدي به ديگري نمي دهد . و تو را با تمام اعضايش حفظ كرد و اهميتي نمي داد كه خود گرسنه باشد اما تو سير باشي . و خود تشنه باشد اما تو را سيراب كند . و خود برهنه باشد اما تو را بپوشاند . و خود در زير آفتاب باشد اما تو را سايه افكند . و به خاطر تو خواب را بر خود حرام كند و از گرما و سرما نگاهت دارد تا تو را داشته باشد و از دست ندهد . بنا براين تو جز با كمك و توفيق الهي از پس قدرداني او بر نمي آيي .


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  1,251
  مورد تشکر
  2,255 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  10

  پاسخ: مقايسه مقام زن در اسلام با اديان ديگر
  دراسلام شما بايد زن را با چشم يك انسان والا نگاه كنيد، تا معلوم بشود كه تكامل و حق و آزادى او چيست؟ زن را به عنوان يك موجودى كه مى‏تواند مايه‏اى براى اصلاح جامعه يا پرورش انسان‏هاى والا بشود نگاه كنيد تا معلوم بشود كه زن كيست و آزادى او چگونه است، زن را به چشم آن عنصر اصلى تشكيل خانواده در نظر بگيريد. اگرچه از مرد و زن تشكيل مى‏شود و هردو در تشكيل و موجوديت خانواده مؤثرند. اما آسايش فضاى خانواده و آرامش سكوتى كه در فضاى خانواده است به بركت زن و طبيعت زنانه است. با اين چشم به زن نگاه كنيد تا معلوم بشود كه زن چگونه كمال پيدا مى‏كند و حقوق زن چيست؟
  مطالبي از انجيل : انجيل بر سلطه مرد بر زن و تقويت تمامي قيود بر دست و پاي زن اصرار مي ورزد. براي مثال "پطر" حواري عيسي، به برده ها مي گويد كه تابع صاحبانشان باشند، و زنان تابع شوهرانشان، و مردم بطور كلي تابع قدرت حاكمه زميني. نامه هاي "پل" يكي ديگر از حواريون مسيح پر است از چنين رهنمودهايي. "پل" حواري اصرار مي كند كه زنان بايستي در سكوت و تابعيت كامل از مردان بياموزند، و نبايد اقتدار مردان را مخدوش سازند. بعد از همه اينها، پل ميگويد، آدم اول بوجود آمد و سپس حوا، بعلاوه اين حوا بود كه آدم را به دردسر انداخت. با تمام اينها براي زنان هنوز "اميدي" هست: "اگر زن در ايمان و خيرات دادن و پاكي و متانت باقي بماند، بوسيله شركت در امر نگهداري از بچه نجات مي يابد"
  مطالبي از تورات:« به بردگان، همسران، منازل و حيوانات كاركن همسايه ات چشم طمع ندوز» اين اوج احترامي است كه يهوديت براي زن قائل بوده، و حداكثر او را تا سطح حيوانات كاركن و بردگان و منازل "ارتقاء" مقام داده است. . در تمام تورات مرد، بمثابه مالك زن معرفي ميشود، و زن بلحاظ حقوق اجتماعي داراي حقوقي هم طراز بردگان است

  حال راحت تر مي شود قضاوت كرد كه كدام دين به زن اهميت مي دهد؟ 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۵
  نوشته
  1,032
  مورد تشکر
  2,937 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0

  پاسخ: مقايسه مقام زن در اسلام با اديان ديگر
  سلام
  جایی خوانده بودم که در تورات آمده : زن ، از مرگ و نابودی هم بدتر است که جز فرد صالح کسی از او نجات نمی یابد .
  در همان منبع آمده بود مسیحیان نیز زن را منشا گناه و اصل هر گونه شر و فسق و فجور می شمردند.
  و از قول ترتولیان – که از اولین پیشوایان و رهبران منتسب به مسیحیت است – می آورد :
  (( زن ، سرچشمه و منشا شیطانی در وجود انسانی دارد و او بود که آدم را به خوردن از شجره ممنوعه سوق داد و قانون الهی را نقض نمود ...))
  همچنین از قول کرای سوستام – از بزرگترین رهبران مذهب در اروپا – می گوید :
  (( زن شری است که چاره ای بر آن نیست . سرشتی وسوسه آمیز و آفتی نا مطلوب است و خطری بر خانه و خانواده است ، دوست داشتنی کشنده ای است و بلا و آفتی زراندود و مخلوط شده است .))1
  البته چندان نیازی به شاهد مثال ازتاریخ و اقوال عرب عهد جاهلی وبیان جایگاه زن در میان آنان نیست ، زیرا قران کریم به خوبی این جایگاه را تبین نموده است :
  ((وَإِذَا بُشِّرَ أَحَدُهُمْ بِالأُنثَى ظَلَّ وَجْهُهُ مُسْوَدّاً وَهُوَ كَظِيمٌ (58) يَتَوَارَى مِنَ الْقَوْمِ مِن سُوءِ مَا بُشِّرَ بِهِ أَيُمْسِكُهُ عَلَى هُونٍ أَمْ يَدُسُّهُ فِي التُّرَابِ أَلاَ سَاء مَا يَحْكُمُونَ (59))) نحل / 58 - 59
  ( هر گاه عرب جاهلی را به دختر دار شدن بشارت می دادند صورتش سیاه میشد و خشمگین می گشت و از بشارت بدی که به او دادند از مردم پنهان میشد و خود را مخیر می کرد که آن دختر را با خواری نگهدارد یا آنکه او را زنده به گور نماید و چه بد قضاوت می کردند .)

  1- ر. ک : نجوا صالح ، زن در نهج البلاغه ، صص ، 128 و 130


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  1
  مورد تشکر
  1 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  میشه جند تا کتاب دست اول تو این زمینه به من معرفی کنید برای پایان نامه ام می خواهم


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  35
  مورد تشکر
  59 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  سلام
  یک نمونه سوئ استفاده از زنان

  یهودیان برای آنکه بر مشاعر جوامع نفوذ کنند، متوسل به انواع ابزارها و حیله شده اند، یکی از این ابزارها، بهرهبرداری از جاذبه جنسی می باشد، جاذبه ای که عقل و منطق و دلیل و برهان را در هم می نوردد و بر همه چیز فائق می آید.
  برای بهره برداری کامل از جاذبه جنسی، موسسات و انجمن هایی در آمریکا و اسرائیل و دیگر محیط های صهیونیستی تشکیل شده که امپراتوری جاذبه جنسی به حساب می آیند، و با فکر و اندیشه و برنامه های شیطانی تنظیم شده به بهره برداری از این جاذبه روی آورده اند، که بر کاباره ها و اماکن فساد و بیوت دعاره و کازینوها حکومت می کنند.
  یکی از این خطرناکترین جمعیت های مروج اباحی گری، انجمن سازمان یهود است که توسط شلومر لشتاین از اعضاء حزب "المابام" تاسیس شده است. "شلومرلشتاین" یهودی خبیث آلمانی الاصل تنها به سال 1960 تعداد 3000 دختر جوان را به جهت اشتغال در شغل فاحشه گری استخدام کرد.
  البته این دختران جوان با دیگر همکاران خود تفاوت دارند، اینان فاحشه گری را به قصد جاسوسی و نفوذ در رجال سیاسی برای خود انتخاب کرده اند. این دختران در اماکن مختلفه نگهداری و تربیت شده اند، زبان های گوناگون را آموخته اند و شغل آنان معاشرت با دیپلمات ها و رجال سیاسی و کسب اطلاعات و اسرار محرمانه می باشد.
  وزارت خارجه اسرائبل، دختران تربیت شده مخصوص در اختیار دارد که آنان متخصص بهره برداری از جاذبه جنسی می باشند و به جهت پذیرایی از میهمانان و هیات های خارجی می باشند.
  مساله اشتراک در جنس و شیوعیت جنسی که در کشورهای کمونیستی توسط لنین و اخلاف او به اجراء در آمد و به صورت های کامل تر در سوئد و نروژ و دانمارک و بسیاری از خانواده های اروپایی و آمریکایی به اجراء در آمده است و گاهگاهی در جراید عربی و در کشورهای اسلامی توسط احزاب دست چپی مطرح می گردد و به عنوان حقوق زنان مطرح می شود، یکی دیگر از اختراعات و پیشنهادهای یهودیان می باشد، که با الهام از تورات و تلمود تحریف شده عنوان شده است.
  مجله "هولیم هازیر" در یک تحقیق آماری نتیجه گیری می کند که به ندرت یک مقام ارتشی و پلیسی و نظامی عرب را می توان یافت که یک معشوقه اسرائیلی نداشته باشد، هنگامی که یاسر عرفات رئیس تشکیلات آزادی بخش فلسطین به یک جاسوسه اسرائیل به نام سارا الطویل ازدواج می کند و او را محرم اسرار خود بدارد، تکلیف دیگر سران و بزرگان نظامی مصر و سوریه و اردن معلوم است.
  جالب است که جراید وابسته به صهیونیستها گاهگاهی پرونده برخی از این رجال را با عکس و تفصیلات انتشار می دهند و سلطه خود را بر زعمای عرب به نمایش می گذارند.
  ضعف الطالب و المطلوب، و لعن الظالم و المظلوم
  مجله آن سنسزورد فاش می کند که در وزارت امور خارجه آمریکا زنانی تربیت شده اند که مخصوص استقبال و پذیرایی از میهمانان خارجی بوده و وظیفه آنان تخلیه اطلاعاتی میهمان دولتی و سیاسی می باشد.
  این انجمن که به عنوان گروه حب و عشق و انجمن شناخته می شوند از روزگار تئودور روزولت به سال1908 میلادی تاسیس شده است.*
  http://www.lebsouth.alhomat.org/index.php?topic=44.0


 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  35
  مورد تشکر
  59 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  اسرائیل امروز بزرگترین بازار تجارت انسان است. حقوقدان اسرائیل «خانم دوریت شموئیلی» - که وجه شهرتش مبارزه با قاچاق انسان است – در مصاحبه‏ای با اورشلیم پست اظهار داشت: هیچ کشور، فرقه و مذهب اجازه قاچاق انسان و حمله به هویت و تشخص انسان‏ها را نمی‏دهد اما در هر گوشه قلمرو رژیم صهیونیستی فضیلت دختران حوّا برباد داده می‏شود. قوانین رژیم نیز با صراحت تمام از قاچاق انسان حمایت می‏کنند. این رژیم بعد از پاکستان دومین کشوری است که در ظاهر براساس ایدئولوژی به وجود آمده است.

  اما در قلمرو این رژیم فیلم‏های سکس تولید می‏شود و چندین بانک و باشگاه ایجاد شده تا برای رام کردن حکام و افسران عیاش و شرابخوار کشورهای گوناگون «نیرو» تربیت کنند.

  در گذشته نزدیک شهر «ایلات» در قلمرو رژیم صہیونیستی به عنوان اولین شهر در زمینه تجارت انسان، شهرت داشت ولی «تل آویو» توانست گوی سبقت را در این زمینه برباید و امروز تل آویو در زمینه «حراج زنان» بزرگترین بازار دنیا به شمار می‏رود.

  دوریت شموئیلی اطلاعات وحشتناکی را در این زمینه در اختیار مطبوعات گذاشته است. او می‏گوید: «دختران وارد شده تا زمانی در این مراکز حراج نگاهداشته می‏شوند که قاچاقچیان درآمدهای مورد نظر خود را به دست بیاورند. خریداران تنها برای دیدن این «کالاهای وارداتی» برای هر نیم ساعت سی هزار شگل دریافت می‏کنند که نیمی از این درآمد بادآورده خرج شراب و سیگار و پذیرائی خریداران می‏شود و نیمی دیگر به زنان مورد معامله و مالکان باشگاه می‏رسد. و بدینسان دختران آدم و حوِّا قربانی حرص و هوس پرچمداران صهیونیسم می‏شوند و مجبور می‏شوند که خودشان جنازه آرزوهایشان را تشییع کنند و قبای عفتشان را تارتار نمایند.


  در ماه گذشته به اصطلاح رهبران زنان کشورهای اسلامی در کنفرانس جهانی زنان جهان اسلام را تا توانستند در زمینه حقوق زبان مورد حمله قرار دادند اما این بانوان بی‏عقل نتوانستند نگاهی نیز به اسرائیل بیاندازند در حالی که واردات و صادرات زنان در اسرائیل از طریق راه‏های بیابانی مصر محقق می‏شود و مصر همسایه اسرائیل است.
  براساس گزارش بین المللی در زمینه قاچاق زنان، کاروبار تجارت زنان در کشورهایی مانند یونان، بلغارستان، روسیه، هلند، ژاپن، چین و یوگسلاوی در اوج خود قرار دارد. و اما اسرائیل در این میان رتبه اول را دارا است و بدینسان گریم انسانیت و انسان دوستی اینک از چهره کریه اسرائیل پاک شده است.
  اخیراً «خانم میزولینا»، نماینده پارلمان روسیه با تأسف و تأثر نوشته است که «چقدر شرم آور است که بیشترین دختران قاچاق شده به اروپا و اسرائیل از روسیه صورت می‏گیرد».
  بعد از قاچاق اسلحه و مواذ مخدر سومین دادوستد سودآور در جهان ایجاد حراج زنان است و این دادوستد نیز مانند سایر انواع تجارت تحت سیطره مطلق یهودیان است. در تل آویو قاچاق انسان را به «تجارت گوشت زنده» تعبیر می‏شود. بزرگترین بازار تذلیل ناموس انسانیت در تل آویو برگزار می‏شود. سرمایه داران یهودی با تحمل هزینه زیاد صنعت روزنامه نگاری روسیه را به کار می‏گیرند؛ به دختران خوبروی روسیه پیشنهاد می‏شود که به تل آویو بیایند تا در تل آویو با حقوق کلان استخدام شوند و وقتی که آن‏ها به تل آویو می‏آیند بالاجبار وارد قحبه خانه‏ها می‏شوند.

  کارگزاران و مزدوران مافیای قاچاق زنان در روسیه و اروپا با زنان زیبا ازدواج می‏کنند و آنگاه به بهانه ماه عسل آن‏ها را به تل آویو می‏آورند و همسران خود را به گرگ صفتان وحشی صهیونیست می‏سپرند تا بسترشان را گرم کنند.

  ان جی او ‏ها و سازمان‏های دفاع از حقوق زنان از این قضایا اطلاع کامل دارند ولی سکوت می‏کنند. زیرا نهادهایی که در قاچاق زنان و عرضه آن‏ها در بازار فعالیت می‏کنند در اعطاء اعتبارات مالی به این سازمان‏ها و ان جی او‏ها دست دارند و از سویی همه نهادهای بین المللی – که در سراسر جهان به ان جی او‏ها کمک می‏کنند تحت سیطره صهیونیسم می‏باشند.

  اگر نگاهی به 60 سال زندگی رژیم جعلی اسرائیل بیافکنیم می‏بینیم که یهودیان صهیونیست برای جمع آوری پول و کسب درآمدهای مالی زن را نیز – که پیوند مقدس مادری و خواهری و همسری و فرزندی را در جامعه انسانی ایجاد می‏کند – نیز به عنوان یکی از کالاهای تجاری در دستورالعمل‏های مالی این رژیم قرار گرفته است.

  براساس رسانه‏های عربی «کالای خام» با فریبکاری و دغل بازی از روسیه و جمهوری‏های شوروی سابق تأمین می‏شود. دختران زیبای 20 الی 22 ساله با وعده‏هایی از قبیل کار در شرکت‏های هواپیمایی، شرکت‏های تبلیغاتی، هتل‏های بین المللی، کار رقص و هنرپیشگی در هالی وود و بالیوود، برای همیشه در زنجیر اسارت صهیونیسم اسیر می‏شوند. بعد از فروپاشی شوروی، جمهوری‏های سابق این قدرت شرقی با طوفان فقر و گرسنگی روبرو شدند. صدها دختر زیبا از فرط فقر با هر آگهی روزنامه – در خصوص کسب درآمد خوب - به محل‏های تعیین شده برای جلب دختران هجوم آوردند و آنگاه این دختران از آنجا به پایگاه بعدی اعزام نه بلکه ارسال می‏شدند. قاچاق دختران دانش آموز کم سن و سال از روسیه آغاز شد و اینگونه بود که – برخلاف تجارت تاریخی بردگان سیاه – این بار تجارت بردگان سفید روی راه افتاد و تل آویو به کانون این تجارت نو تبدیل شد.

  اسرائیل - برای آن که از درآمدهای بادآورده این تجارت پرسود محروم نشود – قانون اساسی و مذهب خود را مورد دستبرد قرار دادند و متمم‏هایی را به آن افزود و استفاده تجاری از زنان را قانونمند ساخته خبث خویش را عیان‏تر کرد. از لحاظ تاریخی نیز گویا حق هر دادوستد غیر اخلاقی به یهودیان داده شده است.

  برای آنها مهم نیست که دینشان چی گفته است بلکه هر جا لازم شد ان را تغییر می دهند


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود